Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

Piedone

Získanie občianskeho preukazu som oslávil v kine na tomto filme, ktorý bol vtedy do 15 rokov neprístupný a uvádzačky naozaj poctivo kontrolovali, koho do kina pustia. ()

moudnik

Se smutkem i zamyšlením čtu komentáře uživatelů typu "neoslovilo mně to" apod. Je zajímavé, že o filmech, které mně neoslovují, komentáře nepíšu. Ať jsem již napsal několik komentářů , žádný negativní. Tento skvost v podání vynikajících herců své doby neoslovuje, stačí ho sledovat a vžít se do děje. Francouzská realita konce minulého století, civilně ztvárněná a velmi dramatická. Jako divák bych rád sledoval ty příběhy dál a poznal, jak hlavní postavy tohoto dramatu dopadnou. To by moje pozitivní myšlení u některých současných kasovních trháků nenapadlo. ()

karnifex

Francouzi natáčeli v sedmdesátých a osmdesátých letech dobré kriminálky, ale tahle je obzvlášť pitomá! Plno klišé a český dabing se tentokrát taky zrovna nepovedl. ()

brasek

Vojna policajtov v takomto prevedení ma neoslovila. Pripadá mi to ako pochabý televízny film s postavami, ktoré nemajú záujem osloviť diváka. ()

koval45

Není to špatný film, navíc já mám francouzské kriminálky rád, ale tahle mi přišla docela dost nudná. A hlavně ani jeden z mužských představitelů nemá takové charizma, aby mě nějak víc zaujal. Kde je Belmondův rošťácký úsměv nebo chlapáctví Lina Ventury? Jedna z věcí, která mě taky na film nalákala je 3. fotka v galerii, jenže tahle scéna se odehraje hned na začátku a zbytek prostě nestojí moc za řeč. Pusťte si radši Sicilský klan, Policejní kolt vzor 357 nebo Lovec hlav. ()

gizi

Správný francouzský film let sedmdesátých. Je to trochu přehnané, ale dá se odpustit, dobře se sleduje, kvalitní hudební doprovod. 75%. ()

Bragi66

Výtečný Claude Brasseur hraje kladně i záporně. Většinou ale plytké herecké výkony a mdlé kaskadérské akce. Možná zajímavé honičky ve starých autech.  Je to typický zástupce kriminálního žánru z francouzské produkce té doby (1979), kterému mají diváci prominout plytkou představu policejní práce. ()

jarod13

Za mě, velice povedený klasický francouzský snímek. Který ukazuje ducha doby a tehdejší srdce policajtů, kteří byli opravdu na hraně zákona a dost často ji překročili, aby se dopatrali pravdy. V popisu filmu mi přijde chyba, postavy a zařazení je zpřeházené, ale to není úplně podstatné. Důležité je, že film jsem si užil naplno. ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)