Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

RomanHyde

Skvělí chlapi.. příjemný snímek, který staví na neobvyklých situacích a dialozích postav, kterým vévodí Michael Douglas v pohodové roličce učitele huliče, kterému se stávají "zvláštní" věci, které bere tak jak leží a běží.. no stress. Děj je lehce zpomalený a tudiž nemusí být pro většinu diváků atraktivní. Tomuhle filmu se musí přijít na chuť, já budu čekat na další projekci a možná hvězdičku přidám. ()

Salmayo

Douglas jako přátelskej zhulenej profesor, Maquire totálně mimo, RDjr. ten co bych ho na konci filmu za to co udělal fakt zabil .) + nebesky nevinná Katie ()

kamil.i

Netreba osobitne rozoberať a chváliť predlohu, scenár, herecké výkony, réžiu a kameru. Stačí len konštatovať, že ide o mimoriadne príjemný film. ()

KOZEL84

Grady Tripp mi připomínal starší verzi Hanka Moodyho,který je mín' děvkař a víc smolař.Ono ale nebude tak zle.Určitě jedna z nejlepších Douglasových rolí.Už sem viděl ve filmu spisovatelský blok hodněkrát,ale takovýhle obrácený ještě ne:-).Ještě ted' se tomu řežu:-).A Robert Downey Jr. je boží řidič :-D.No fakt sem se bavil.4,5 PS:Curtis Hanson snad nemůže zklamat. ()

Caaslav

příjemně lazený odpočinkový film, jemně protkaný neagresivním (někdy i trochu černým) humorem, film který nenadchne, ale člověk se u něho v žádném případě nenudí...solidních 70%... ()

Rochester

Málokdy souhlasím s hodnocením filmových kritiků - ale u tohohle filmu s nimi souhlasím. Film má "šmrnc" pokud mi tvůrci dovolí takové vyjádření. A to, že měli odvahu porušit klišé co se týká "přítele člověka" u jeho bytí či nebytí.....? Slzela jsem, ale byly to slzy smíchu " )) ()

tragos

Michael Douglas opět dokazuje, že když chce, umí hrát jako málokdo. Příběh je bohužel slabší, zpočátku se sice vyvíjí zajímavě, ale pomalé tempo napovídá, že žádná velká překvapení nelze očekávat (což zřejmě odpovídá režisérovu záměru :)). Prostě mi tam něco podstatného chybělo. ||| Katie Holmes vždycky potěší. ()

Napospas

Moc příjemné překvapení, rozjíždí se to víc než nenápadně, ale postavy jsou neuvěřitelně sympatické a vážně mi dělalo radost sledovat, jak se s tím vším poperou. Čím to, že snad vždycky, když je ve filmu nebo seriálu spisovatel (californication, shining), dopadne to výborně? :) ()

Faila

Tenhle film dostane spíše než dějem svou atmosférou, kupodivu nakonec optimistickou a pozitivní, ačkoliv "drama" je příběh poměrně často. ()

agassi68

Skvelé pre gay komunity, ženy romantičky a tiež výkonom Douglasa. Inak pre bežného civila nepochopiteľný svet intelektuálskej menšiny popretkávaný divnými situáciami. Bez Michaela úplne zbytočná záležitosť.. ()

martiňák

Film jsem shledl zcasti diky priznivym komentarum v CSFD. Nevim jestli jsem na nej jen nakonec nebyl spravne naladen, nebo cim to, ale pro me (kvalitne odvedeny, proto aspon 3*) obsahove naprosto sedy prumer, ktery v pameti nezustane ani par dnu. ()

Yojimbo

Tenhle film mě skutečně nadchl. Mám rád snímky se samými podivíny a tady jich je plná kupa. Navíc se tu sešla parta skvělých herců. Douglas jako profesor, který při psaní nosí růžový župan a Downey Jr. v roli homosexuálního krachujícího vydavatele jsou skvělá dvojka, ale nejen kvůli nim stojí zato vidět tenhle film! ()

Rockerman

Pro mě zvláštní, ale poměrně dobrý film. Jako obvykle skvělý Douglas i Downey. Má to pár hluchých míst, jakoby tvůrci nevěděli kudy kam a jak to vyřešit. Ale celkový dojem je spíše pozitivní. 70% ()

truby

Takové jemné proplutí životem stárnoucího spisovatele a jeho přátel. Hezké na tom bylo, že se film nesnažil posílat k divákovi moudro za moudrem a nevázal se na nějaké morální dilema, nepřetvařoval se. Díky režii, atmosféře a Douglesovi v růžovém županu velmi pohodový snímek. ()

GlamourCat

Do pěti hvězdiček tomu filmu něco málo chybělo, konkrétně alespoň jeden sypatický a nebo morální názor. Jinak ale skvělý Robert Downey, skvělá hudba Boba Dylana, skvělej Maguire. Pro mě to mělo všechno, co má čtyřhvězdičkový film mít, bylo to zábavné, celkem originální, vtipné, ironické, cynické. Ale chybělo tomu ještě něco malinko navíc. ()

darkreider

Hovorte si, čo chcete, ale mňa tento trip strašne nudil a herecké obsadenie to nemá šancu zachrániť. Ani nemám silu plodiť nejaké hlbšie hodnotenie. ()