Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

himor

Ja si myslím, že toto bol skvelý film. Humorný, dobre natočený a čo som prekvapený, tak Cruise sa v úlohe, takmer komediálnej, lepšie našiel ako napríklad v MI. Skvele spracované, nemám čo vytknúť. 100% ()

Stanix

Je celkem osvěžující vidět Tondu v trochu jiné podobě než z kameným xichtem v ňákem super cool ultra obleku s lejzrovou flintou v pazourách kosíce přitom nevinné uslintané emzáky. Ovšem Leošův Wall Street Vlk, který se stylizací a obsahem trochu připomínal, byl přece jenom o něco svižnější a zábavnější. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Výborný životopisný film na téma "lehce nabyl...sere se to...není úniku...lehce pozbyl". Poutavě natočené, mělo to spád a Cruise skvělý. ()

dkas

Velká nuda. Snaží se to být spíše komedií, ale mě ten retro styl vůbec neseděl. Celé je to takové povrchní, takže děkuji, příště určitě ne... ()

papadoce

Jeden z najbláznivejších skutočných príbehov ever. Otázkou je, či bol takým iba natočený, alebo ho takto Barry Seal reálne žil. Z najväčšieho pašeráka asi všetkého na svete čo si len môžete predstaviť, sa stal najväčší agent CIA, DEA, FBI a asi aj UFO a všetkých dalších skratiek, ktoré v Amerike existovali. Ten človek mal také nereálne množstvo peňazí, že banky v jeho meste mali samostatné trezory len pre jeho prachy. A keď ich zakopával na dvore, tak omylom vykopal ďalšie, lebo ich mal už plný dvor. Dotiahol to až na asi najhľadanejšieho zradcu všetkých juhoamerických drogových kartelov a povstaleckých skupín. Mal (minimálne vo filme) absolútne prekrásnu ženu, dobrodružný život a neminuteľný majetok. Sudcovia ho nechceli odsúdiť, policajti chceli aj nechceli zatknúť a králi kolumbijskej koky rozhodne chceli jeho hlavu. Doslova. Séria jeho domácich videí, ktoré natočil počas odpykávania si trestu 1000 hodín verejnoprospešných prác by zničila najväčších bossov južnej Ameriky. Prišiel teda logický, a treba povedať, že vzhľadom na povahu zradených až príliš milostivý rýchly koniec. Nuž ako sa do hory volá .... Film nebol spracovaný úplne topkovo, lenže ja si tak nejako myslím, že ono sa taký rozsiahli, zvrátený a zmätený materiál a námet ani lepšie spracovať nedá. Dávam štvorku, ale kľudne to volajme aj silná trojka. ()

sunfreedom

Je to dobrá oddychovka, ale za mě to nemělo žádný speciální náboj. Tom Cruise pochopitelně tento typ filmu naprosto suverénně utáhne, ale snažím se vždy takovou osobnost odebrat a co zbyde. V tomto případě nic moc. ()

Sssiksseilor

Based on a True Lie. ~ Jó, tohle klaplo perfektně, a je z toho s velkou pravděpodobností film roku. Takhle krásně zrežírovaný životopisný snímek tu asi ještě nebyl. Se vší lehkostí nechá diváka plout, tedy spíše létat, bez zbytečných keců kolem a naopak s dost zásadními kecy, jenž jsou řečeny jen tak jedno-duše mimochodem. Hudba je mistrovská a střih zvuku snad z jiné dimenze. Samozřejmě Tom Cruise, kvůli kterému jsem na film vlastně zprvu šel, si to všechno dává v nebeském tempu až do poslední minuty zcela dokonale. Peníze přetejkají, lži se kupí, cirkus běží a finální uvědomění, že je to opravdu všechno "pravdivé", je už takovou malo-velkou katarzí. Výtečná zábava! ()

JosefTomas

Cruise opět nezklamal, role mu patřičně sluší a náležitě si jí užívá. Scénář je přímo fantastický a prakticky se nemá kde zastavit. Liman opět předvedl perfektní režii, kde skloubil skvělý střih, kameru a své režijní schopnosti a vytvořil film, který stojí za návštěvu kina. ()

Mistr_Moon

Nene, toto není komedie, jen se snaží vytřískat z námětu a hlavně z Toma Cruise, co může a celkem to šlape. Vlk z Wall Streetu je ale na míle daleko, toto je spíš taková civilní, dokumentární verze toho, jak to mohlo tenkrát být s pár perličkama. Hodně u tohoto filmu dělá hudba, která je po celou dobu veselá, ať už hlavního hrdinu nahání protidrogové ve vzduchu či po zemi FBI. Dramatické momenty jsou tady odbyté rychleji než stačíte lusknout prsty a dál se jede na veselé vlně. ()

Mkartaylas56

Celkem dobře natočený snímek podle skutečných událostí z osmdesátých let s fantastickým Tomem Cruisem v hlavní roli pašeráka Barryho Seala se podle mě relativně povedl. Mělo to celkem dobře sedící a poslouchatelný soundtrack a nadupané scény ať už ve vzduchu tak i na zemi. Ovšem s postavami mimo Barryho se možná mohlo ještě něco více udělat, nějak je ještě víc vypilovat nebo tak něco. Jinak ještě oceňuji účast Pabla Escobara a dalších členů kartelu, kteří mě bavili snad i nejvíc. 80% ()

mac000

Těžko mít Barrymu (výborný T. Cruise) za zlé že využil situace, do které ho vmanévrovala /natlačila CIA. Musel přeci živit svou stále početnější rodinu. Vývoj událostí se ovšem vymknul jeho kontrole na obou stranách - "dobra" i "zla" a tak se začal řítit do nevyhnutelného konfliktu s americkým establishmentem. Film mapuje sedm let turbulentního života Barry Sealse a mnohdy je setřený rozdíl mezi klaďasy a záporáky. Ale tak je to často i v reálném životě, no ne? ()

ACDCKL

Velice příjemný film o pilotovi, který se nakonec stal pašerákem Medellinského kartelu. Toto téma mám velice rád, i když považuji seriál Narcos za povedenější než tento film. Jediný mínus vidím hlavně v castingu, kdy herec, co hrál Ochou, tak se více podobal Escobarovi a herec, co hrál Escobara, tak se více podobal Ochoovi. Cruisovi však role padla jako vyšitá. Hezké 4*. ()

Emjecko

Příběhy o hrdinech, kteří létali létali výš než ostatní, tedy i padali z větší výšky, nás provázejí snad od nepaměti. Barry Seal není žádná výjimka, čili pokud na něj půjdete s potřebou vidět něco nového, překvapivého etc., budete zřejmě zklamáni. Přesto má své kvality a jeho předvídatelnost mu nijak neubližuje. Vše nahrazuje skvěle zvoleným tempem s minimem zbytečných vytáček, a když už to vypadá, že se začnete nudit, zařadí jinou rychlost a letí se dál. Výsledný pozitivní dojem podtrhuje místy až černý humor, celkově velký nadhled, s jakým je příběh odvyprávěn. A že tam jsou všichni gauneři první třídy brodící se v morálním bahně? Barrymu i tak budete fandit, chvílemi možná tiše závidět, ale na konci si stejně řeknete, že z až takové blízky ono Slunce asi přece jen vidět nemusíte.:) ()

ervina

Tak tohle se mi líbilo. Cruise si to užil a já taky. Nemělo to žádné nudné pasáže a občas to bylo vtipné. Na chvíli zažít pocit kam schovat další prachy, když už jsou všude. A Barryho zatčení v hangáru :-) ()

george82

Od Cruise moc dobře zahrané. Příběh podle skutečné události je super a celkově to docela letí. Fajnová podívaná. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)