Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

Luxocculta

Film vyrobený jakoby strojově, bez emocí, plochý, děj i postavy postrádají hloubku nebo jakýkoli jiný rozměr, který by mohl diváka nějak zaujmout. Překvapivě nuda a zklamání. ()

gemi

Úplně boží film! Fungující retro (to znamená, že se nad tím člověk vůbec nezamýšlí, prostě to funguje) se skvělým spádem. Nechybělo moc a dal bych pět. ()

pulDag

Velmi plytké a kusé zpracování s nefunkčním humorem. Celé to vypadá, jako by se točilo na první záběr a notičky si herci přečetli pár minut před příjezdem na plac. Nějakou záhadou ale film udržel moji pozornost až do konce. O to větší překvapení nastalo při závěrečných titulcích, kdy jsem zjistil, že film točil Doug Liman. Meh. Kladné body za dárkovou scénu v letadle a přistání na předměstí. Jo a vizuální filtr na některých záběrech byl místy super fekál. Svým způsobem film velmi podobný Vlkovi z Wallstreet, ale ve všem nesčetně horší. ()

rublik05

Takhle nějak si představuji příjemnou akční jízdu, se skvělým hereckým obsazením a silným příběhem, který je neskutečně poutavý a překvapivě i svižně natočený. Tom Cruise svou roli zvládl naprosto fantasticky, jeho přirozený a uvolněný projev mě neskutečně bavil a dovolím si tvrdit, že Barry Seal je jedna z jeho nejpovedenějších rolí. Celkové zpracování se mi moc líbilo, snímek působí nesmírně uvolněně, nicméně dokáže i trochu zahrát na dramatičtější notu, což je prostě ideální kombinace pro oddechový filmek. Humor funguje, emoce taktéž, takže v tomto ohledu nelze filmu nic vytknout. Výhradu mám ke kameře, která se místy třepe jak ratlík a výsledný dojem velmi kazí, a také k tomu, že se snímek až nápadně podobá slavnému seriálu Narcos, ale to byl svým způsobem asi účel. Jinak jsem spokojený, příjemně strávené 2 hodinky. 8/10. ()

RAFT

Režisér Liman po úspěšném filmu Na hraně zítřka se opět spojil s Cruisem.A zládá to opět skvěle akční místama vtipný až komediální film.Cruise v dost dobré roli alá vlk z wal street .Liam předvedl pěknou režii a odvedl kus práce,fanoušci seriálu Narcos budou jistě spokojeni.Příběh založený na pravdě a takové příběhy miluju.Za mě 85% ()

boo-boo

American Made stojí a (ne)padá na Cruisovi, z ktorého doslova srší, ako veľmi si tú postavu vychutnal. Je na škodu veci, že príbeh je absolútne lineárny a predvídateľný a v podstate žiadna postava mimo Barryho nemá priestor zaujať, čo dosť podsekáva nohy akejkoľvek snahe o dramatično. Na ešte väčšiu škodu potom je, že tie najlepšie fóry Liman vytasil v traileroch. Každopádne je celý výsledný film taký zábavný, patrične exotický a sympatický, že smelo siaha na 4*. ()

Shitonit

Na Barryho jsem se těšil skoro rok. Tom je super, a snad mě nikdy nezklamal.. A tady.. Třešnička na vymazleným dortu. Velmi lehce straviltelný dortík, po jehož sežrání zůstal dokonalý pocit v bříšku. Děj netřeba komentovat. Je to tak přezamotaný.. ale neztrácel jsem se. A to je co říct. Chvílemi jsem mu záviděl.. Než ho sejmuli.. :-) Pro mě asi nejvymazlenější Krujzovina. ()

celticek

Super věc, moc jsem se pobavil. Připomnělo mi to Kokain s Deppem. Musím uznat, že začínám mít rád Cruise, umí zahrát vážně všechno. Určitě doporučuji a také se rád podívám znovu. ()

pushover

Svižně a odlehčeně, občas napínavě natočeno, jakoby Cruiseovi na tělo. Soundtrack a střih se hodně povedli. Zábavné. ()

MAAUZ

Před vsunutím flashky do televize jsem netušil, která bije. Barry byl hroznej rebel, hrající na všechny strany. Tom Cruise se na něj hodil naprosto přesně. Tak civilní a přirozenej výkon jsem ho hrát dlouho neviděl. Fakt mě Seal bavil, především, jak se jim u nich doma kupily prachy, a už je neměli kam dávat. Takovej problém bych řešil s radostí každej den. ()

Rimland

Čekal jsem kombinaci Obchodníka se smrtí, Vlka z Wall Street, Air America a Narcos, to vše ve stylovém odlehčeném hávu. Dostal jsem kombinaci Obchodníka se smrtí, Vlka s Wall Street, Air America a Narcos, to vše ve stylovém odlehčeném hávu. Tedy až na závěr, který svou vážností jako by tam snad ani nezapadal. Cruise opět moc nehraje, ale role mu sedne, užívá si ji a je to další pěkný zářez do jeho filmografie posledních let. Důsledkem toho, že se film inspiruje více či méně výše uvedenými kousky, to však postrádá specifický vlastní "ksicht", což je trochu škoda. Stylizace je nicméně super a vůbec se jedná o prima oddechovku, kterou si o to víc užijete, pokud máte rádi "letecké" filmy (nebo si někdy říkali, jaké by to bylo provozovat vzdušnej pašung). ()

Milda003

Sileny gringo co vždy dodá co je třeba je cool... na jednu stranu fakt borec - kdo by čekal že nastane problém co s prachama? Na druhou Amerika je fakt tak krásná země, až to není hezky.. Je dobré že tyhle filmy se točí. ()

lebik

Jen pro pořádek. Radarový odpovídač se zapíná až před nájezdem na ranvej, ne na stojánce. A stejná scena, se svým kopilotem nahazují nějaký Boeing, ale když Cruise opustí kokpit jakože na to sere vystoupí z Airbusu. ()

Maniik88

Svižný film, s priamočiarou líniou, ktorý zaberá väčšie časové spektrum jedného zaujímavého trojitého agenta. Stále sa niečo deje, no nejde sa moc do hĺbky. Na to tu ale asi máme Narcos a podobné počiny. Ja som sa bavil celý čas, bolo to spravené dobre, Cruise zahral svoj štandard. Nuž tak trochu mi to pripomenulo Obchodníka so smrťou. Jeho kvality to samozrejme nemá, no aj tak ide o fajn film za jasné 4*. A palec hore za rýpnutie do CIA a ich vychovávanie rôznych revolucionárov.. ()

Alan_Shearer

Barryho se vybízí srovnávat s Kokainem a hlavně především se seriálem Narcos, ale to já tak úplně nechci. Oba dva již zmíněné počiny hodnotím jednoznačně vejš, o tom žádná. Nebeský gauner v podaní naprosto dominantního Toma Cruise (nikoho jiného ani scénář nepustil do ringu) je příjemná, svěží, lehkovážná jízda, která, ač je trochu nepřesná a chaotická, musí zabavit. 80´s Tom s americkym úsměvem to podle předpokladu hraje na všechny strany, Strýček Sam prosazuje svoje zájmy v Latinské Americe a všude kolem lítaj prachy a koks, pohoda ne? Kdyby snímek nabyl více vážnosti, ja bych mu na oplátku dal pár procent nahoru. 70-75% ()

ANTYCHRYST

Musel jsem mrknout na wiki a zjištění že ten pilot fakt existoval mě hnedle nadchlo :) to teda jako mazec...a hlavně tam je drogový král Pablo .. kterej to ve své době dobře válcoval :) Tom..jako vždy záruka kvality... tady se celý film točí vesměs nonstop kolem jeho postavy.. to jsou starosti kam schovaf prachy :) plny kufry skříně ..bedny..zahrada..banky..všude škvára.. :) 70% velice zajímavej příběh jednoho šikovného pilota.. By mě zajímalo ve skutečnosti..kdo ho sejmul.. jestli cartel..nebo tajný z Usa.. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)