Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

Trailer

mzss1

(75%) DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC, další z mnoha filmů, které v poslední době doháním. Režiséra Rennyho Harlina mám v oblibě a jsem rád, že mi i tento jeho počin po x letech sedl – prostě takový typický, poctivý akčňák z 90. let. Děj to má poměrně jednoduchý, ale zajímavý. Líbil se mi přerod hlavní hrdinky, kdy se po druhé půli snímku víceméně dostane z amnézie a odhalí tvář profesionální agentky se vším všudy. Herecké obsazení krom výborné Geeny Davis bylo obstojné. Sekundoval jí Samuel L. Jackson, který snad nikdy ani nemůže zklamat. Hudba od Silvestriho se vydařila jako vždy. Akce je rozložena po celém snímku, je rozmanitá, obsahuje mnoho přestřelek, výbuchů apod. Hlavně v druhé části snímku a zejména ve finále jí máme požehnaně. Samozřejmě tu máme plno přehnaných sekvencí, kdy se nepřátelské kulky naší hlavní hrdince vyhýbají, ale to mi zde nijak extra nevadilo. Spíš je zde moc postav, zejména těch záporných – mnohdy se mi stalo, že jsem se hůře orientoval – a tím pádem mi určité pasáže nudily (ale nebylo jich moc). Víc se tomu vytknout nedá. Jsou lepší filmy, co Harlin natočil, viz Smrtonosná past 2, Cliffhanger apod. Ale i tak se na to někdy ještě při dobré náladě s chutí podívám. ()

Derek

harlin je jedným z najlepších režisérov akčných filmov aký hollywood má a polibek na dobrou noc je toho dôkazom. akčné scény sú skvelé, originálne a dobre natočené takže keď sa to rozbehne nemáte šancu vôbec sa nudiť. navyše davisová a jackson (hlavne on) sú dosť dobrý. snáď jediné mínus sa týka trošku slabších špeciálnyh efektov a hlavného záporaka, ktorý je trochu tuctový (ako výzorom tak i štylizáciou). ()

corpsy

Harlinovi v polovici 90. rokov šťastie neprialo. Po komerčnej stránke neuspel nielen jeho fascinujúci OSTROV HRDLOREZOV, ale aj tento opäť vydarený snímok. Ultravydarený. Ohromujúca akcia, geniálne hlášky, Geena Davis a Sam Jackson ako dvaja parťáci ala hrom a blesk, réžia, ktorá nieje bordelovo klipovite zostrihaná a tá pravá cool atmosféra. Rozhodne si tento akčný klenot svoj neúspech nezaslúžil. ()

Anderton

Tento film je obvykle našimi komerčnými televíziami vysielaný neskôr večer cez víkendy, čo môže spôsobiť, že bude mať na vás účinok, aký deklaruje jeho názov. Ak ho idete pozerať unavení, budete pri ňom pomaly zaspávať. Harlinovi sa solídnemu Blackovmu scenáru nepodarilo dodať potrebnú atmosféru, a to aj napriek výraznej Geene v hlavnej úlohe. Pôsobí to mierne televízne a rozpačité tržby naznačujú, že v kine mali tento pocit aj diváci. ()

raimi

Vidět v současný ideologicko-politicky korektní době starej dobrej nabušenej akční biják, se sexistickýma vtipama, pekelnýma hláškama, nadhledem, nápaditou fyzickou akcí, vražděním cvrčků a starým dobrým fuckováním, to je zjevení srovnatelné se zmrtvýchvstáním Ježíše. Dlouhý polibek jsem viděl poprvé až teď, poté co mi ho doporučil The Critical Drinker, a perfektně jsem si ho užil. Jó, bejvaly doby, kdy ještě filmy byly "pure entertainment". ()

• Film sa natáčal v Atlantic City (New Jersey, USA), Lynnwood (Washington, USA) a v Montreale, Toronte, Collingwoode, Miltone, Hamiltone, Markhame, Muskoke, Uxbridge a Niagarských vodopádoch (Kanada). Film sa natáčal od 10. januára do 23. mája 1996. (Arsenal83)
  • Průměrná délka záběru ve filmu je 2,9 vteřiny. (POMO)

Související novinky

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)