Dlouhý polibek na dobrou noc

The Long Kiss Goodnight

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Tento film je obvykle našimi komerčnými televíziami vysielaný neskôr večer cez víkendy, čo môže spôsobiť, že bude mať na vás účinok, aký deklaruje jeho názov. Ak ho idete pozerať unavení, budete pri ňom pomaly zaspávať. Harlinovi sa solídnemu Blackovmu scenáru nepodarilo dodať potrebnú atmosféru, a to aj napriek výraznej Geene v hlavnej úlohe. Pôsobí to mierne televízne a rozpačité tržby naznačujú, že v kine mali tento pocit aj diváci.(28.9.2012)

Možná trošku zbytečně dlouhá oddechovka na dobrou noc... ;-) . . . Žel bohu však krom Harlinovy žánrově dobře odvedené rutinně akční práce nic víc... Tak ještě že je ta neděle a blíží se půlnoc. A ani nemusej bejt vánoce... - - - - - (Poprvé viděno před lety na velkém plátně, v repríze oddechnuto 22.3.2009 na tv Prima, komentář zde dobře mnohý - 22.3.2009)(22.3.2009)

Amatérský Jason Bourne s mnohem více přitažlivým hlavním hrdinou, Slušným příběhem a skvělým Samuelem L. Bohužel jsem neviděl posledních 5 minut protože jsem usnul :-D ale zbytek mě velmi bavil. Kdo chce vidět zábavné akční béčko s nějakou tou střelbou na bruslích, skoky z okna s plameny v zádech a spoustou vykouřených cigaret má vyhráno.(28.3.2013)

harlin je jedným z najlepších režisérov akčných filmov aký hollywood má a polibek na dobrou noc je toho dôkazom. akčné scény sú skvelé, originálne a dobre natočené takže keď sa to rozbehne nemáte šancu vôbec sa nudiť. navyše davisová a jackson (hlavne on) sú dosť dobrý. snáď jediné mínus sa týka trošku slabších špeciálnyh efektov a hlavného záporaka, ktorý je trochu tuctový (ako výzorom tak i štylizáciou).(25.3.2004)

Maloměstská učitelka versus peroxidová megera. To je základ Dlouhého polibku na dobrou noc a zároveň jeho největší problém, protože zatím co tu venkovskou paničku bych Geeně Davis žral i se zavázanýma očima, u té chladnokrevné vražedkyně s tím mám už trošičku problém (hlavně, že u Harlinů doma byl klid), ale proč si kvůli tomu kazit zážitek, když se jinak jedná o perfektní akční béčko plné slovních i skutečných přestřelek, při kterých se skáče do zamrzlého jezera nebo střílí za jízdy na bruslích. Všechno při tom pěkně vybuchuje, padouši padají po desítkách a Samuel L. Jackson to celé častuje výbornými hláškami a kdyby hlavního záporáka hrál někdo jiný než vykulený Bierko a kdyby se tolik netlačilo na pilu u přerodu hlavní hrdinky, tak bych klidně vytasil nejvyšší hodnocení.(24.3.2013)

• - Scenárista Shane Black dostal za scénář honorář 3 miliony dolarů. (POMO)

• - Před natáčením prošla Geena Davis výcvikem, přesto si zabodla nůž do nohy. (lesumir)

• - Při rvačce, která se odehrává okolo 99. minuty, je Charlie (Geena Davis) zraněna na pravém boku. Když si však později ránu prohlíží, má sřám na boku levém. (Terva)