Dlouhý polibek na dobrou noc

The Long Kiss Goodnight

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Geena Davis jako spící zabiják, který po svém probuzení začne zase střílet. Námět je originální a Geena hraje přesvědčivě, ale provedení filmu je moc jednoduché. Lehký nádech feminismu ( proto tento film má ráda moje matka, která to probuzení bere jako revoltu proti utiskování žen ) a ukázka, že žena je prostě lepší než ostatní je moc okatá. Ale jinak je film dobře stravitelný.(11.1.2009)

Nechapu to nizky hodnoceni, me tohle prislo jako jeden z nej filmu Harlina. Na akcni film tu je paradni pribeh, sice nic vylozene originalniho, ale jelikoz tu je hlavni hrdinka zenska, tak je to dostatecne zajimavy. Geena Davis hraje navic naprosto skvele a obstoji i v akcnich scenach, zvlast kdyz ma oporu v perfektnim hlaskujicim Jacksonovi. Samotnejch prestrelek by tu sice na dve hodiny mohlo bejt vic, ale film nenudi a kdyz uz tu naka je, tak fakt stoji za to. Podle me perfektni akcni film.(21.3.2008)

harlin je jedným z najlepších režisérov akčných filmov aký hollywood má a polibek na dobrou noc je toho dôkazom. akčné scény sú skvelé, originálne a dobre natočené takže keď sa to rozbehne nemáte šancu vôbec sa nudiť. navyše davisová a jackson (hlavne on) sú dosť dobrý. snáď jediné mínus sa týka trošku slabších špeciálnyh efektov a hlavného záporaka, ktorý je trochu tuctový (ako výzorom tak i štylizáciou).(25.3.2004)

CITÁT - Vypadám asi tak na 35 let, ale věřte že je tomu osm let, co jsem se narodila. Prostě jsem se jednoho dne probudila těhotná na pláži a z minulosti si nic nepamatuju......... Film začíná v místech kde se hlavní hrdinka Samantha (Geena Davis) začíná pomalu navracet do své minulosti. Snové zrdcalové vize jsou povedené. CITÁT - Ty jsi mě zabila Charlie (Charlie je v této vizi Samantha)........ Dialog okolo 42 minuty je prostě úžasnej - neprozradím, podívejte se sami. CITÁT - To je kachna, ne pták....... Tak jak mi Samantha byla nepříjemné je Charlie úplně hnusná. Řeknu vám nehrát tam Samuel L. Jackson (Mitch Henessey), nevím zda bych to vůbec dokoukal. Čím víc se příběh dostával ke svému konci, tím byl horší. CITÁT - Pokračuj v umírání.......... CHYBA VE FILMU : Při rvačce okolo 99 minuty je Charlie (Geena Davis) říznuta do pravého boku, ale když si pak ránu prohlíží, má jí na levém boku........(23.4.2012)

• Radiq

Oblíbenej večerní film komerčních televizí (mám dojem, že se televizí nenápadně prožene minimálně jednou za rok). Abych řekl pravdu, já se na to díval jenom kvůli Samuel L. Jacksonovi, kterej stál za to. Geena Davis nikdy nebyla mou oblíbenou herečkou a tady se to jenom potvrdilo - pořád stejně nesympatická a do role se nehodící.(1.6.2007)

• - Píseň Deana Martina "Let it snow, let it snow, let it snow", kterou v tomto filmu slyšíme ze Samanthina autorádia, použil režisér také v závěrečných titulcích jeho Smrtonosné pasti 2. (POMO)

• - Před natáčením prošla Geena Davis výcvikem, přesto si zabodla nůž do nohy. (lesumir)

• - Brian Cox hrál ve filmu roli muže zodpovědné za vytvoření elitního zabijáka, jenž posléze ztratil paměť a musel znovu zjišťovat, kým byl. Tuto podivně specifickou roli si zopakoval ve dvou dalších filmech, a to jako plukovník Stryker ve filmu X-Men 2 (2003), kde byl zodpovědný za adamantiovou kostru Wolverina, a ve filmu Agent bez minulosti (2002), kde stál za výcvikem Jasona Bournea (Matt Damon). (Lovec prasat)