Dlouhý polibek na dobrou noc

The Long Kiss Goodnight

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Harlinovi v polovici 90. rokov šťastie neprialo. Po komerčnej stránke neuspel nielen jeho fascinujúci OSTROV HRDLOREZOV, ale aj tento opäť vydarený snímok. Ultravydarený. Ohromujúca akcia, geniálne hlášky, Geena Davis a Sam Jackson ako dvaja parťáci ala hrom a blesk, réžia, ktorá nieje bordelovo klipovite zostrihaná a tá pravá cool atmosféra. Rozhodne si tento akčný klenot svoj neúspech nezaslúžil.(29.11.2010)

Prvních dvacet minut bylo naprosto perfektních. Říkal jsem si, že je to ojedinělý akční film, který bude mít nějakou skvělou zápletku. Bohužel se trošku proměnil v Terminátora v podobě Geeny Davis, ale to už Harlin udělal v Cutthroat Island. Tenhle film se v celku povedl, má výbornou kameru a rozhodně výborně narežírované akční scény. 80%(18.10.2007)

Tak především u tohoto filmu musím vyzdvihnout herecké výkony obou hlavních protagonistů Geena Davis a Samuel L. Jacksona , kteří svoje role zvládli na výbornou a místy ještě lépe. CO však je až moc přitažené za vlasy je nepěkně ztvárněný závěr filmu, na který se muselo spotřebovat minimálně tuna zábavní pyrotechniky, neboť tolik výbuchů bylo už i na mě dost. Jinak jde o lehounce nadprůměrný film, který je zajímavý snad jen již zmíněným hereckým vystoupením obou hvězd.(24.11.2004)

Hodně dobrý akční film se slušnou Davisovou, ale ještě lepšími Jacksonem a Davidem Morsem. Ten si naopak od Skály zde zahrál velmi nechutnou postavu. Příběh ženy, která sice žije v poklidu, ale brzy ji čeká zápas o život, neboť jako bývalá agentka má příliš mnoho nepřátel. Jak se s tím vypořádá, když si vůbec nepamatuje, že byla agentkou?(15.7.2005)

Já se zas budu opakovat, Renny chlape, zase hledáš styl? On nám ten Harlin pořád hledá a hledá s čím se ztotožnit, ale myslím, že čerpat z gangsterek vyššího uměleckýho řádu, to nejni dobrý nápad. Film má poměrně slušné tempo, ale absolutně nezvládá to typické hláškování. Ač tu nechybí ve filmech často hláškující Samuel L. Jackson, scénář jenž mu do úst vecpává vyčpělé fráze ho tak omezil na pouhé využívání svého obličeje a pohybu rukama a nohama, než aby mu poskytl dostát jeho pověsti. Docela podivně (či spíše nezvykle) byla do děje zasazena Geena Davis, kterou mám stále zafixovanou jakožto jednu z hlavních hrdinek Burtonova Beatlejujce. Jako blondýně jí to sice sekne, ale ve srovnání třeba s Umou Thurman v Tarantinových filmech je sotva poloviční. Není to Brutální Nikita a i když se snaží, pořád to stačí jen na průměr. Závěr v typicky Harlinově vybuchujícím stylu sice leckterý dojem napraví, ale celkově děj už nijak zvláště nevytrhne. Polibek na dobrou noc se snaží být dlouhý jedině co se do času stopy týče, ale nikoliv že by se vytáhl co se týče děje. Děravost scénáře jen dokazuje nudný boje dvou osobností hlavní hrdinky a (senti)mentálka v podobě útoku na city ve vztahu k její dcerušce. Na videoprodukci je to tedy ten přesně střižený průměr, za který můžu dát maximálně 3 hvězdičky a namísto polibku uslintanou pusu na tvář...(23.10.2004)

• - Brian Cox hrál ve filmu roli muže zodpovědné za vytvoření elitního zabijáka, jenž posléze ztratil paměť a musel znovu zjišťovat, kým byl. Tuto podivně specifickou roli si zopakoval ve dvou dalších filmech, a to jako plukovník Stryker ve filmu X-Men 2 (2003), kde byl zodpovědný za adamantiovou kostru Wolverina, a ve filmu Agent bez minulosti (2002), kde stál za výcvikem Jasona Bournea (Matt Damon). (Lovec prasat)

• - Před natáčením prošla Geena Davis výcvikem, přesto si zabodla nůž do nohy. (lesumir)

• - Jednou z původně plánovaných lokací pro natáčení byl 100 let starý dům v kanadském městě Muskoka (stát Ontario). Při natáčení ovšem shořel. Obviňováni byli filmaři, že jej podpálili teplem z filmových reflektorů, ale nakonec nebylo toto obvinění prokázáno dostatečnými důkazy. Scéna sa přetáčela v jiném domě ve městě Colingwood, taktéž v kanadském Ontariu a shořelý dům v Muskotu byl později zrekonstruován. (POMO)