Dlouhý polibek na dobrou noc

• USA The Long Kiss Goodnight (více)
Trailer

Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

Trailer

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $33,447,612Tržby Celosvetovo $89,456,761║ Tak akčné nárezy to je to, čo Renny Harlin dokáže najlepšie, len škoda že sa toho stále nedrží a pokúša sa robiť žánre, ktoré potom od neho vyznejú takmer katastrofálne, treba uznať že film má spád aj keď sa nevyrovná jeho najväčším hitom stále je to príjemný akčný film, s dobrým obsadeným. /70%/ ()

Djkoma

Béčkové až to není hezké, ale jednoznačně jde o upřímný film, který si nehraje na velké áčko, které vypustil Hollywood do světa, aby trhal divácké rekordy. Renny Harlin natočil velmi zábavnou jízdu, v které se to hemží všemocnými ženami s rozdvojenou osobností, černochy s tvrdými hláškami, protivníky a velmi dobrými herci. Ať jde o Geen Davis, která dala své hrdince vše možné i nemožné ze sebe, přes Samuela L Jacksona, který snad neumí hrát špatně až po Briana Coxe. Pokud někdo hledá zábavnou a trhlou akční záležitost, v které se opravdu neustále střílí, prohazuje "nechápavou" hlavní postavou zdí nebo střílí za jízdy na bruslích po zamrzlém jezeře, tohle je film pro vás. ()

Enšpígl

TV NOVA svým zařazením filmu na 22:40 a plánovaným skončením v 0:55 s reklamním dvacetimunový časovým posunem skutečným skončením v 1:25, byla fakt stylová. Ten film byl skutečně velmi dlouhý akční polibek na dobrou noc. S vypjetím všech sil jsem se dodíval a rozhodně nelitoval. Zdařilé akční scény mě vždycky odradili od klimbání. Navíc některé hlášky hlavně v podání Samuela L. Jacksona byli osvěžující více než energetický drink co jsem pochlastával. Geena Davis mě tam sice nesedla, ale jsem gentlaman a dělám, že to nevidím. Po dvou hodinách dlouhého líbání jsem usínal s pocitem dobré noci. ()

Gemini

Za extrovní roli Geeny Davisové (její blonďaté alter ego nemá chybu), za skvělého "hrdinu proti své vůli" , Samuela L. Jacksona, za pár opravdu vychytaných scének (třeba nádraží) a za hudbu Alana Silvestriho. Ale souhlasím, že ten závěr byl až moc explozivní a hlavní záporák celou dobu působí jako poněkud trapná figurka s opravdu vážným problémem:) Celkově 70%. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::::: Scénaře Shanea Blacka mám rád, ale tohle mne nějak nevzalo. Chyběly tady jeho obvyklé hlášky a Geena Davis není zrovna dvakrát můj typ. Měli spíše vybrat nějakou sexbombu ......... ,-) Neříkám, že je to špatný film, ale nějak mne to neoslovilo ...... Zajímavé komentáře: lesumir :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

• Průměrná délka záběru ve filmu je 2,9 vteřiny. (POMO)
  • Jednou z původně plánovaných lokací pro natáčení byl 100 let starý dům v kanadském městě Muskoka (stát Ontario). Při natáčení ovšem shořel. Obviňováni byli filmaři, že jej podpálili teplem z filmových reflektorů, ale nakonec nebylo toto obvinění prokázáno dostatečnými důkazy. Scéna sa přetáčela v jiném domě ve městě Colingwood, taktéž v kanadském Ontariu a shořelý dům v Muskotu byl později zrekonstruován. (POMO)
  • Píseň Deana Martina "Let it snow, let it snow, let it snow", kterou v tomto filmu slyšíme ze Samanthina autorádia, použil režisér také v závěrečných titulcích jeho Smrtonosné pasti 2. (POMO)

Související novinky

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel…

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a…

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v…