Soukromý detektiv z Los Angeles, Philip Marlowe se ujímá případu vydírání a sleduje stopu, jež jej zavádí mezi vrahy, lumpy z nočních klubů, autory pornografie, zkažené zbohatlíky a další. Ale Chandlerův legendární hrdina vše vyřeší v naprosto nesentimentálním a drsném stylu - a styl je to, o čem film "Hluboký spánek" celý je. Režisér Howard Hawks přináší na plátno elegantní setkání jednotlivých postav (zejména to Humphreyho Bogarta s Lauren Bacallovou), rázné tempo a fantastickou atmosféru. (oficiální text distributora)

Emzet

OK, je to podle Chandlera, takže děj, dialogy a tak podobně nemusíme řešit. A Phila Marlowa hraje Bogart, takže to taky nemusíme řešit. Přičtěme si hutnou atmosféru, která ve filmu vyzní možná ještě lépe než v knížce. Jasných pět hvězd. ()

kamil.i

Ani sekundu som netušil, čo bude nasledovať a ako sa tento "prípad" vyvinie, teda príbeh ma udržal prakticky celú stopáž v napätí. To sa v súčasnej kinematografii takmer nevyskutuje. A to je len jedna zo známok kvality tohto noir majsterštiku. ()

Curunír

Geniální podívaná. Bogie jako Marlove nemá chybu a Bacallová taky ne. Sofistikované a jiskřící dialogy, atmosféra, jako když vyšije a ani ten děj mi nepřišel tak složitý, jak si tady většina stěžuje. Prostě skvělé noirko, které si dám kdykoliv znova... ()

pend

Výborná detektivka, Bogart je skvělým představitelem Marlowa, obklopen krásnými ženami, mezí ním a Bacallovou to jen jiskří. ()

Tumáš

Film-Noir jak vyšitej! Omotává se kolem diváka a dusí ho svojí houstnoucí atmosférou umocněnou perfektní hudbou. 95%. Sice na Hitchcocka nemá, ale jen o vlásek... ()

Milwa

Absolutně skvělá noirovka s brilantním Bogartem a krásnou Bacall...tento film mi učaroval, skvělé dialogy, ironický charismatický Boggie a sexy jiskřivá atmosféra s Bacall. Jak bych to řekla...nejde jen o to mít skvělé herce, ale i skvělý scénář,a to hluboký spánek má. Skvělá adaptace Chandllera... Už se těším na Key Largo...čeká na mě doma:-) No a jak tady čtu, že se Vám to zdá překombinované...ono tam je hodně postav, ale napodruhé se v tom v pohodě vyznáte a film si užijete naplno....navíc ona je zamotaná i Chandlerova předloha... ()

ashtangi

Příliš umírněné, ale tehdy si tu spoustu vulgarismů a nahoty jako v té knize dovolit nemohli. Kniha byla docela nudná, ale tady se dalo aspoň koukat na Lauren. ()

Saur.us

PROJEKT 100 2010 Detektivka plná humoru, drsných hlášek a charismatického "krasavce, který moc nevyrostl", který i od taxikářky dostane telefonní číslo. A samozřejmě femme fatale v roli Lauren Bacall. ()

knihomolka

Naozaj nemôžem inak, len tých 5* musím dať, inak sa proste nedá. Zaujímavé, svižné, dynamické, krásne spracované, ruka v ruke s inteligentným humorom... no radosť pozerať! Vrelo odporúčam nie len krimi nadšencom... ako sa hovorí, staré, ale hity a o tomto filme to platí dvojnásobne, lebo by bola škoda keby taký dobrý kúsok zapadol prachom. ()

vojo

Výborná ukážka štýlu. Philip Marlow bol asi svojimi hláškami predobrazom mnohých rolí Bruca Willisa, nenamietal by som nič proti tomu, žeby si struhol ešte nejakú priamo v Marlowovej koži. P.S: Škoda len,že premietač na premietaní, ktorého som sa zúčastnil odmietol dať filmu príslušný formát a tak sme väčšinou sledovali hrdinov len s polovičnými hlavami, čo bola pri tých dávnych kráskach večná škoda. Kedysi niekto povedal zabite dídžeja, upravujem to na zabite zlého premietača, čo ničí filmové čaro. ()

Rokle

Bogartovy poznámky a špičkování jsou velice dobré, zbytek je rozvláčný a hlavně přeplácaný. Přiznávám, že jsem to ani celé nepochopil. A nemyslím si, že to je moje vina. ()

Wolvie

Jeden z nejgeniálnějších noir filmů všech dob a jasný důkaz,že Hawks točil nejlepší filmy ve 40. letech.Bogart a Bacall si byli souzení,jiskření mezi nimi "udělalo" spoustu legendárních filmů. ()

Andronikos

Tak takto nie! Románová predloha ma dlho nebavila a v nej exhibujúci Marlowe ma štval nemenej než Chandlerove štylistické postupy. Napokon ma však kniha zaujala, do istej miery vtiahla do deja a pointou zvrátila môj predchádzajúci odpor. O filme sa to povedať nedá. Jeho najväčším nedostatkom je zrejme absencia charizmy postáv; Marlowe ma tu totiž ani len neštval! Napr. generál ďalej nemal ten tragický nádych. A hlavne: Carmen mi neponúkla zmes srdcervúcej jednoduchosti a pri svojej explozívnosti a utajenosti desivej nebezpečnosti. Stručne povedané: sledoval som takmer dve hodiny málo prehľadných - aj pre mňa predlohy znalého! - dialógov a haldu hercov na jedno kopyto (klobúk, sako, kabát). Hlavná ženská postava nemala dostatočne tmavé vlasy, poznamenajme malicherne, a výzorovo ma ani neuchvacovala, ako sa to darilo jej vzoru z papierových stránok (musím však povedať, že pomerne podarené a mojim predstavám zodpovedajúce bolo vyobrazenie jej svetlovlasej sestry). Keby azda šlo o prvý noir, ktorý som zhliadol, pravdepodobne by ma k sledovaniu ďalšieho nikto už len tak ľahko neprinútil. - Zbytočné "pritvrdzovanie" vo vyobrazovaní zbližovania p. Rutledgeovej a Marlowea bolo chabou náplasťou na to, že neuvidím nahú Carmen, hodlajúcu, ba chcejúcu sa odvďačiť súkromnému očku oným špecifickým spôsobom (nič iné som arci od filmu z r. 1946 nečakal a nejde mi tu iba o erotiku per se, ale o jej význam v deji a pri portrétovaní postáv). Vyvrcholenie, ktoré mi film pomocou postavy p. Marsa ponúkol, pôsobilo na mňa trochu trápne a ako náhrada knižného záveru, Carmeninej lekcie streľby, ma vôbec neuspokojilo. - Ľutujem, ale s knihou sa to nedá porovnať a rozšírené kladné až nadšené hodnotenie ďalšej legendárnej snímky zdieľať bohužiaľ nebudem. ()

kkarx

Oproti pověsti ne tak geniální, jak jsem čekal. Bogart je v pohodě jako Marlowe, ale děj je šíleně komplikovaný a nepomáhá ani dvouhodinová délka, při které jsem se chvílemi nudil a vlastně mě ani moc nezajímalo rozuzlení.. ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině