poster

Kde domov můj? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 25 min

Režie:

Zbyněk Fiala

Účinkují:

Aleš Háma (mod.)

Komentáře uživatelů k TV pořadu (42)

 • Kimon
  ***

  Žádné připitomělé šou, soutěž jak má být. Aleš Háma to vkusně zvládá (nudný není), ale výběr soutěžících asi nebude příliš velký. Mnozí mají více sebevědomí, než rozumu, ale budiž. Divák se dozví o své vlasti zajímavé věci, i když mnohdy ne od soutěžících. Aleši, jen do toho. Tempo a spád je tak akorát, a ti, kteří chtějí blbý šou, ať koukají na komerční televize.(25.2.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Hlavní město: Karlovy Vary. Počet obyvatel: 132. Prezident: Jaroslav Cimrman. Hlavní zdroj potravy: Zlato. Rok vzniku: Ano. O České republice zkrátka vím všechno a tak jsem se hrdě podíval na tento soutěžní pořad, abych dokázal svou výjimečnou inteligenci. A stálo to za to. Třikrát jsem usnul při blábolení moderátora, jednou jsem souhlasně pokýval hlavou při špatné odpovědi a mnohokrát jsem zahlédl soutěžící, kterak fučíkovsky drží bobříka mlčení. Z tohoto pořadu prostě sálá atmosféra srovnatelná snad jen s odpolední návštěvou hřbitova. Přesto mám vědomostní pořady celkem rád a tak mu nějakou tu hvězdu dám, ale starému dobrému Risku tohle nesahá ani po bronzovou cihličku.(21.1.2016)

 • Hrabka
  ***

  Taxík byl zajímavější, ale i tak se to dá, když na to člověk náhodou narazí. Jen mi přijde nefér systém přihlašování, kdy se soutěžící mohou přihlašovat, až když je dočtena otázka, tudíž je to v této fázi hry dost často jen o tom, kdo se dokáže rychleji přihlásit.(13.5.2019)

 • MikeCool
  *

  TV-pořad. Vědomostních soutěží si docela cením, ale dnešní moderní způsob "Vymyslet vědomostní soutěž s úplně novými pravidly" se mi bohužel nezamlouvá, což potvrzuje i tato soutěž bez kapky atraktivnosti. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 20% (1*) |(28.9.2016)

 • dopitak
  odpad!

  My chceme AZ kvíz! Familiérní Háma blábolí hovadiny, v prvním kole je polovina otázek pro mateřskou školku a komu nejrychleji kliká tlačítko, nahrabe si rozhodující náskok. Na konci ohromí nejštastnějšího tipaře haldou peněz, které se mu v případě jeho správných finálových odpovědí pokusí sebrat poslední, bonusovou otázkou. Nene, to si radši pustím zapovězenou a televizním menu přeskakovanou Telku a Riskuj s Honzou Rosákem nebo Petrem J. Svobodou! A ještě ty otázky na dílnu ČT, to se asi chtějí pomstít Vašutovi a jeho vědomostem o novácké "zábavě". A úponě největší výser je, jak pokaždé otrocky přečte sáhodlouhou vysvětlující odpověď s milionem detailů, které nikoho nezajímají. (18.5.2016)

 • SOLOM.
  **

  I já se musím přidat na stranu nespokojených diváků. Podobné soutěžní pořady jsem kdysi sledoval, ale s Riskuj se tohle opravdu srovnávat nedá. Je sice pravda, že se díky některým otázkám dozvím i docela zajímavé věci o naší vlasti, ale jinak je to celkem nuda. Na polovinu otázek nikdo neodpoví (ani se nepřihlásí) a to poslední kolo se mi taky nějak nezdá. Viděl jsem jenom pár dílů, ale ani Háma to nevytrhne. Jediné co beru jako pozitivum je ta možnost, kdy můžete jednu z otázek dát svému soupeři.(21.8.2016)

 • FFilipCZ
  **

  Celkem nudná vědomostní show, které moc nepřidává ani Aleš Háma. Otázky jsou zajímavé, stejně jako témata. Akorát teda výhru za takové vědomosti bych si představoval výrazně vyšší než pár tisícovek (15k max, pokud soutěžící zodpoví všechny).(21.6.2016)

 • radomiil
  **

  chabá🎞 to náhrada za pořady podobného ražení(15.1.2018)

 • Pierre
  *****

  Ze začátku se mi to zdálo jako ne příliš záživná soutěž, ale poslední dobou mě to začlo bavit. Svůj podíl na tom má i moc příjemný Háma. Ale tak nějak celkově se mi to moc líbí. Příjemný a inteligentní pořad o naší krasné zemi. Rád se koukám.(7.10.2016)

 • mrx.friend
  **

  Vážně tomu chybí tempo a spád. Před jednotlivýma soutěžníma kolama to kolikrát působí, jako byste spíš zapli talk-show. Zšedivělej Háma se po Taxíku tak trochu hledá v moderování novýho konceptu a postrádá šmrnc. Peněžní výhry skromný, systém bodování na palici. A ten za-každou-cenu-ho-sem-musíme-vecpat patriotismus začne bejt po několika dílech taky otravnej. Ale lhal bych, kdybych netvrdil, že u toho poslední dny večeřim :D(14.1.2016)

 • ghatos
  **

  Takové klasické levné televizní zboží bez ambicí. Nic proti, avšak takových bylo a bude...40%.(13.10.2016)

 • rakovnik
  **

  Hodnotím po několika dílech, třeba ale u soutěže vydržím a hodnocení změním. To se ale bude muset změnit atmosféra soutěže, spád a nálada, která je zatím bohužel víceméně ospalá. Aleš Háma si teprve zvyká, ale v Taxíku byl pohotový a vtipný hned od začátku. Třeba mu studio tolik nevyhovuje. Bodování je nepovedené, stejně jako u "Míň je víc". Oceňuji, že nám tvůrci soutěží přibližují naší zemi, ale formát soutěže a její realizace se mi zatím příliš nelíbí.(14.1.2016)

 • Roman Albach
  *

  Takovou soutěž může vyprodukovat pouze veřejnoprávní televize. Nic nudnějšího jsem snad za posledních 20 let neviděl.(23.2.2016)

 • honajz2
  ***

  V dnešní době udělat vědomostní soutěž, který by nebyl blbý (ono už udělat vedomostní soutěž je dneska hodně výjimečné), je skoro už nemožné. Tohle je nejblíž starému Milionáři, Riskuj a jakž takž přežívajícím AZ Kvízem.(30.10.2018)

 • halixCS93
  **

  Trapáci z ČT! Tak těžký otázky za takovou almužnu? Znělka jak z nějakého sci-fi filmu ze 70. let. Dávám 2 hvězdy za Hámu.(9.3.2016)

 • Jůchů
  ***

  Neskutečně mně vadí Háma jako moderátor. Občas mám pocit, že se těm soutěžícím až vysmívá.(3.4.2018)

 • lubospoti
  **

  Asi by to chtělo méně povídání a více otázek.(13.1.2016)

 • Everyone
  ***

  Upravená verze soutěžního pořadu Riskuj!/Risk!, resp. Jeopardy!. Méně otázek, výrazné zúžení témat, za to více vaty (kecání) okolo - před každým kolem...naštěstí moderátor Háma to před prvním kolem tlačí směrem k turismu, takže celkový dojem z této části není tak špatný...před druhým kolem je tématem zaměstnání a záliby a zde to opět končí klasickým kolovrátkem...zahrádka, štrikování a filatelie, no, věru to mě opravdu nezajímá), modifikovaná pravidla v počítání (proč násobky 5 bodů?; proč se nesčítají správné odpovědi v prvním kole?), nižší výhry....Jak je nízká kadence otázek, nemůžu hodnotit vysoko (8+12+5 = 25 otázek (případně +1 za závěrečný risk a jiné rozstřely) za 25 minut, pff - napr. pořad Duel 50 otázek za stejný čas, AZ-kviz - odhaduji, že průměrně padne 45-55 (ale i 70) - protože 3 (3 souboje) x7 (sedm polí na propojeni) x2 (dva soutěžící, i když teoretické minimum je 21 za celý díl)). První kolo by mohlo být bohatší na otázky, onen nešťastník se ani neohřeje a je s úsměvem požádán, aby se vrátil ke své rozštrikované šále.(13.1.2016)

 • mh.mail
  ***

  50% - Solidní vědomostní soutěž, otázky jsou občas nevyrovnané, ale jinak to celkem jde. Aleš Háma je jako moderátor v pohodě.(23.9.2018)

 • boni
  ***

  V poslední době pravděpodobně nejlepší vědomostní soutěž. Nedočkáme se zde sice takové kadence otázek jako v Riskuj nebo AZ kvízu, ale počet je dostačující a hlavně jsou o České republice, takže velmi zajímavé a většinou i triviální. Takové odpočinkové procvičení mozku, moc u toho nemusíte přemýšlet a většinou odpověď znáte. Ideální na podvečerní klídek po náročném dni.(24.1.2016)

 • Kakho-oto
  ****

  Příjemná a odpočinková soutěž s poměrně nízkými výhrami. Jednu hvězdičku jsem přidal kvůli vlastní a nakonec ne neúspěšné účasti.(26.4.2016)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace