Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války. V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda. (CinemArt)

Xmarc

Bože, ten film snad postrádá základní Hollywoodské trapárny a klišé. Nic, co by nějak zásadně podělalo atmosféru a zážitek. Ano, vyskytují se tam nějaké ty naivitky, které bychom v době skutečné války asi těžko viděli a člověk musí párkrát přimhouřit oko, ale jinak palec nahoru. Hudba výborná. A ten závěr je opravdu výtečný. ()

mcamino

Jediné, co mi na tomhle filmu vadilo, bylo to, že zápletka přišla až v polovině filmu. To je podle mě pozdě. Hodinu se děj zaobírá tím, co už dávno víme z trailerů a z různých popisů filmu. Přijít o 30 minut dříve, dal bych plný počet. Protože jinak byl film excelentní, plný zvratů až do úplného konce, ještě při třetí scéně od konce jsem měl v hlavě asi 10 způsobů, jak by film mohl být zakončen. A konec byl super. Nebýt toho natahovaného začátku, tak nemám výtky. Zemeckis mě prostě baví. ()

Pavlo

Vynikajúci, brilantne nakrútený a zahraný film, ktorý si rozhodne zaslúžil i oscara. Vrelo odporúčam. ()

laura123

Začiatok ma až tak nebavil až od polovice ma to začalo naozaj baviť, ale ten koniec sa mi moc nepáčil a není to presne môj žáner tak preto 3*. Ale inak pre ľudí ktorý majú radi filmy s 2. svetovou vojnou a temným prostredím to môže byť veľmi dobrý film. ()

Sathine

Prvních 30 minut bylo nevýrazných, trochu zmatených s tím, že si člověk říkal, o čem ten film proboha může být. Pak už to bylo celkem jasné, jaká bude zápletka, ale i tak mě zbývající 1,5 hodiny naprosto strhlo, že jsem se nedokázala od filmu odtrhnout a musela jsem ho vidět až do konce. Opravdu perfektně zpracované, výkony hlavních hrdinů byly skvělé. Opravdu, po velmi dlouhé době film, na který musím i den poté myslet. ()

Kivis

V Casablance mě ze začátku trochu rušila až moc viditelná filmařina (triky apod.), ale po čase to člověk přestane vnímat, protože si ho děj začne omotávat kolem prstu. I tak bych ale takových dvacet minut před koncem dokázal vyjmenovat celou řadu filmů z válečného prostředí, které mě vtáhly do děje ještě víc. Jenže pak Marion nahodí smutný výraz a dílo je dokonáno. Téhle herečce opravdu stačí sotva pár vteřin, aby vyjádřila celou podstatu své role. ()

Dupac

Saharské slunce pálí jako doopravdy (obzvlášť v nejlíp natočené scéně pouštního sexu v odstavené káře). Jednoduchá špionská zápletka udržuje Spojence v solidním tempu po většinu stopáže. Ale nápad obsadit místo živého herce do hlavní role voskovou figurínu Brada Pitta považuji za mimořádně nešťastný. 75 % ()

gizi

Dá se na to dívat, když fakt není nic jiného na práci, je to ale nudné, než přijde obrat asi po polovině, ale i když to je trochu lepší, pořád to není ten slavný režisér. 60%. ()

Pythonator

Špioni, kam se podíváš. Standardně kvalitní Zemeckis nemůže nikdy zklamat. Tentokrát však zklamali herci. Ten Pitt má xicht tak vážný a kožený, až to vypadá jako kilo makeupu nebo snad i to digitální přečištění. Asi si Bradík nechce přiznat stáří. No a přeceňovaná kráska Marion mě opět nijak nenadchla. Jiskří to mezi nimi asi jako mezi dvěma sněhovými koulemi. Ještěže se tam aspoň střílí do Němců, aby se bylo na co dívat. A jestli někomu přišel ten konec dojemně nespravedlivý, tak já říkám, že byl karmicky velmi spravedlivý a moc mě nedojal. Haló, lidi, proberte se: ta pinda pomáhala Němcům. Pro to neexistuje žádná omluva, ani kdyby jí vyhrožovali zabitím celé rodiny. Je to jednoduchá rovnice, na jejíž jedné straně leží jeden život, a na druhé straně leží životy stovek a tisíců zabitých spojenců při prozrazených vojenských operacích. Jo, špioni jsou svině, díky kterým se vyhrávají války. A mohli to vyhrát taky Němci. Dojemný biják o špionech mě opravdu nedojímá. Při jejich práci se se ztrátami počítá. Zemeckis ovšem s jistými ztrátami nepočítal. A jsou to ztráty na kvalitě způsobené zdánlivě vynikajícími předraženými herci. Vskutku dojemné. ()

ABC1

Jediné, co mi na filmu vadilo, byl ten diametrální rozdíl v hereckých výkonech Brada a Marion. Ona skvělá, on vystačí s jedním výrazem půl hodiny...film se po úvodních pár nudných minutách líbil velice, konec už méně...!!! ()

enoemis13

Réžia skvelá, herci ... ale áno, celkom sa to dalo tie ich výkony, ale hlavne ten scenár ... mám vo zvyku dopĺňať si príbeh, čo asi bude vo filme ďalej, a chápem, že niekto môže tvrdiť, že toto sa nedalo predpokladať, plus mínus takýto priebeh a záver som si predstavil asi tak v polovici filmu (príchod do Anglicka), ale povedal som si, že to by bol jeden z mojich top filmov, ak by sa to tak vyvŕbilo a ... škoda len tých posledných dvoch minút (list), ktoré boli zbytočné a snažili sa byť až príliš emotívne... 90% ()

Modeman123

To se má u těch hollywoodských výpravných bijáků asi takhle. Skvělé kulisy, skvělá výprava, vyšpekulované kostýmy do nejmenšího detailu a rozkošné tvářičky - to všechno je samozřejmostí. Diváka to okouzlí, možná i podlehne. Pod touhle parádou ale pak zbývá v tomto případě jednoduchý příběh, který nahoru táhnou jen herecké výkony hlavních protagonistů. ()

hephaestus

bohužiaľ nemozem dat menej ako 4 hviezdy, vidim velke rezervy v pribehu samotnom, ale herecke vykony Marion a Pitta mi to proste nedovoluju. Myslim ze cast v Maroku je režijne, scenaristicky bezchybna. ()

Bogrant

Pekne zahraná romanca, ktorá svojou výpravou dá príjemne zaspomínať na starú klasiku a ktorá nie je vôbec doterná. Akcia a budovanie príbehu v Casablance, chytrá myšlienka a balancovanie na hrane v Londýne. Dva odlišné postupy, ktoré vyvrcholia v naozaj vynervovanom závere, ktorý je skvostný. Na Zemeckisa dosť tvrdé dielo, ktorému tá prekvapivá chladnosť skutočne pomohla. Len to milovanie počas piesočnej búrky bolo už trochu trápne a bez takýchto zbytočne vypiplaných momentov by sa to isto zaobišlo. ()

slamic5

Pěkné záběry, příběh taky fajn, hlavní herečka koťátko a Brad. Škoda jen, že tam bylo pár nelogičností. Tak to nechám na třech ()

DrifterSoul

Z počátku "a standard Hollywood movie" lehce povrchního stylu, které u mne zachraňovala atmosféra marocké Casablanky. Pak se to nějak posunulo do hlubší, psychologické polohy, což oceňuji. Ona osudovost vztahů, překonávající různé kultury a ideologie je totiž velice aktuální - i v dnešní, díky Bohu, zatím "mírové" době. BTW: A je to první movie s B.P., ve kterém jsem k němu cítil sympatie. Hrál to v tandemu s "Marianne" docela uvěřitelně a solidně. (Ty 4 stars ovšem dávám hlavně za námět, jinak by to přece jen byly jen 3). ()

Metuje

Po dlouhé době film, u kterého jsem se vůbec nedíval na hodinky a u kterého jsem měl husí kůži. Napětí Zemeckis udržel perfektně, oba hlavní hrdinové také odvedli slušnou práci. Nejlepší scény byly přirozeně ty odehrávající se doma po podezření. Váhal jsem i nad 5 hvězdičkami, ale ty dávám opravdu jen těm nejlepším kouskům, možná jsem něco přehlédl, tak hodnocení ještě upravím při dalším zhlédnutí. Moc pěkný kousek. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová