Mikael pracoval jako apatykář v jednom malém městě v Osmanské říši, ale to mu nestačilo, takže se rozhodl stát se lékařem. Mikael neměl na studium dost peněz, a tak se zasnoubil s Maral a její věno chtěl použít na studia. V Istanbulu se Mikael nastěhoval ke svému strýci, kde se seznámil s krásnou Anou, která mnoho let žila v Paříži, ale nyní se vrátila do Osmanské říše, aby poznala blíže svoje arménské kořeny. Ona i Mikael byli Arméni. Ana žila s Chrisem, který byl americkým novinářem. Mikael se na studiích medicíny seznámil s Emrem, který byl synem významného tureckého vojenského velitele. Ti čtyři spolu trávili hodně času, ale když Osmanská říše vstoupila do války, začala se nad Armény stahovat mračna. Emr a Mikael unikli narukování do války jen díky jménu Emra, ale Emrův otec nebyl moc nadšený z toho, že Emr použil jeho jméno k pomoci Arménovi. Ana zůstala v Istanbulu sama, protože Chrise povolali na reportáž o vyvražďování Arménů na vesnicích. Během nepřítomnosti Chrise se spolu Ana a Mikael sblížili a strávili spolu i noc, když v Istanbulu vypukly nepokoje a Turci začali ničit vše arménské a začali Armény napadat. Ana a Mikael nepokojům unikli, ale Mikaelův strýc byl odvlečen a obviněn z vlastizrady. Mikael požádal Emra o pomoc a společně došli na základnu, kde drželi Mikaelova strýce, ale Mikael ho nedokázal zachránit a sám byl odvlečen do pracovního tábora. Emr musel za to, že znovu zneužil otcovo jméno, narukovat. Mikael byl několik měsíců v pracovním táboře, zatímco Ana se postarala o jeho sestřenice a tetu. Ana spolu s Chrisem a Mikaelovou rodinou doputovala do uprchlického tábora, odkud jeden farář pomáhal uprchnout sirotkům ze země. Mikaelovi se jednoho dne podařilo z pracovního tábora utéct, a dostal se až domů k rodině, kde byli s Maral oddáni, a jejich rodiče je přestěhovali vysoko do hor, kde byli v bezpečí. Mikael stále miloval Anu, ale opravdu se snažil, aby jeho manželství s Maral fungovalo. Vše šlo dobře, ale pak Maral otěhotněla a Mikael ji musel odvést z hor, protože její těhotenství mělo velmi těžký průběh. V tu chvíli se Mikael setkal se svou tetou, kterou k jeho rodičům dovedla Ana. Když se Mikael dozvěděl, že je Ana naživu, vydal se za ní. Mikael, Ana a Chris pak měli zajistit přesun další skupiny sirotků na loď, která je dostane z Osmanské říše do bezpečí. Cestou se měli zastavit v rodné vesnici Mikaela a vyzvednout tam jeho rodinu, ale turecká armáda se tam dostala první a všechny v lese pozabíjela. Masakr přežily jen Mikaelova teta a sestřenice. Turečtí vojáci si Mikaela a Chrise všimli a začali je pronásledovat. Chris ale vojáky odlákal, a dovolil tak Mikaelovi, aby sirotky dostal na pobřeží. Chris byl vojáky nakonec zajat a hrozila mu poprava za poznámky, které byly nalezeny v jeho deníku. Chris požádal o pomoc Emra, který kontaktoval amerického velvyslance, a ten Chrise z vězení dostal. Emr za to zaplatil vlastním životem, protože byl za zradu popraven.  Ana a Mikael mezitím dostali sirotky na pobřeží, ale přístav, ze kterého měli odplout, byl obsazen tureckou armádou. Jejich skupina se tedy připojila k uprchlíkům z přístavu a usadili se s nimi na úpatí hory Musa Dagh... (TV Prima)

wege

Asi z toho filmu nebyli v Turecku moc rádi, já zase nejsem moc rád za tu romantickou linku. Díky ní jde vyznění filmu do ztracena, a to silné téma nerezonuje tolik. V tomto ohledu daleko více zapůsobí třeba Ararat. Btw. omluví se někdy Turci? Určitě ne! Nicméně herecké výkony super a Charlotta je prostě boží. Jen občas to prostě působí prvoplánově a podle mě ve spoustě scén, hlavně když se tam bojuje, je to takové odfláknuté, jako by to natočili někteří čeští nejmenovaní režiséři. ()

Pitryx

Tenhle film trpí bolestí, která se jmenuje roztahanost a ubrečenost. A bohužel i délka. Klidně to celé mohlo být o víc než půl hodiny kratší a já bych šel s hodnocením výš. Některá scény mi silně připomínaly červenou knihovnu, některé byly naprosto zbytečné. Herci naprosto skvělí, za to berou celou dvacítku, ale ten zbytek moc dobrý nebyl. Další desítku dávám za pár silných scén a těch posledních deset za sem tam dobrou hudbu. Nyní se chystám na podobný film Ararat, tak jsem skutečně zvědav. ()

kotasbk

Obsazení vynikající, téma vynikající, ale totálně zpackaný film. Žádné emoce, žádná dobrá hudba, umělé scény, žádné násilí. Tvůrci by se měli nejprve podívat na polský film Volyně, až pak něco natáčet. ()

DJ Kritik

Ako oboznámenie s genocídou Arménov, splnil film účel. Je vystavaný, ako tragiromantický príbeh mladých ľudí, v období cca rokov 1918-1920. Príbeh je podaný chytľavo a bolestivo. Čo bolo aj zmyslom snímku. ()

srolyma

Tak asi tolik k mírumilovnému a tolerantnímu islámu. 1,5 milonu Arménů by mohlo vyprávět. Kdyby je ovšem jejich mírumilovní a tolerantní turečtí sousedi nevyvraždili. Uf, těžké svinstvo. A to se tvůrci drželi ještě hodně při zdi. Jdu si pustit System of a down. ()

Aniki

Snímků, které by se alespoň letmo dotkly tématu genocidy Arménů v období světové války, je dodnes jako šafránu. Tento film tak činí prostřednictvím vznikající lásky na pozadí dnes už všeobecně známých událostí. Umí občas brnknout na emoční strunku, využívajíc přitom velmi sympatického představitele hlavního hrdiny, Isaaca a akcentu na hrozivě vypadající zástupce turecké armády a jejich zákeřné německé spojence. Ostatní hlavní úlohy, včetně jejich hereckých ztvárnitelů, mne nechaly chladným. Velmi zaujala Angela Sarafyan v roli Isaacovy snoubenky. Celkově se tedy jedná o jakousi nedotaženou kombinaci romantiky a specifických válečných událostí - tedy průměr. ()

Illithune

Pokud očekáváte nějaké historické drama, které je zajímavě a akčně natočeno a kde se zároveň přiučíte něčemu z historie, tak tohle opravdu není film pro vás. Žádná genocida se zde nekoná, pouze love story, které by se dalo natáhnout do arménské cigánské telenovely. Prostě ten film by měl být definovaný jako romantický a tečka. Jediné, co na něm mohu pochválit, je to, že se mi líbil střih a prostředí. Dokonce ani Christian Bale nemá příležitost si zahrát něco dramatičtějšího, protože jeho postava je vlastně nudná a nezajímavá. ()

Radek273

Lidsky odvyprávěný příběh o nelidském vyvražďování Arménů. Trio Bale-Le Bonová-Isaac vládne plátnu a bez nich by sotva dosáhl snímek tak vysoko, jak se mu to nakonec podařilo. Některé zdejší komentáře tu vytýkají milostnou linku, kterou tvůrci záměrně zařadili navíc. Ovšem možná právě ona dává snímku něco víc než "jen dokumentární" punc. ()

PTuranyi

Silná vojnová dráma o arménskej genocíde podaná príbehom arménskeho muža pretkaná ľúbostným príbehom. Vytváranie ľúbostného trojuholníka je trochu nadbytočné a Christian Bale sa mi nezdal veľmi presvedčivý. ()

EasternJoe

Když jsem četl Oscar Isaac, zpozorněl jsem, ale v tom negativním slova smyslu. Přesto jsem dal šanci, a nejsem zklamán. Dílo s historickým přesahem. Ano, ta "telenovela" a love triangle trochu kazí výsledný dojem, ale přesto nemohu dát méně, než 5 hvězdiček. Doufal jsem ve větší hloubku a přesah do hrůz Arménské genocidy, ale i tak to bylo něco. Arménie přežila a přežije. ()

KraLuban

Nebylo to špatné, to zase ne...ale oproti filmům stejného režiséra to postrádalo jakoukoliv hloubku a historickou naléhavost. Prostě zajímavý příběh s krásnou výpravou, ale přece jen arménská genocida si žádá o něco víc. ()

rengers

Velmi smutný příběh o genocidě Arménů v první světové válce. Příběh je zpestřen osudem dvou zamilovaných statečných mužů do jedné ženy. ()

futislav

Kdyby to nebylo točené na příliš romantickou notu, dal bych i pět. Ale příběh, exteriéry i kostýmy si čtyři hvězdy zaslouží. Je pravda, že místo genocidění to spíše připomínalo povídku Karla Maye kořeněnou milostnými vztahy, ale jako celek působivé. ()

maxi_tom

3 hviezdy za výbornú výpravu, fajn kasting a snahu priblížiť pre niektorých možno menej známejšiu genocídu. Ináč je to priemer až do morku kostí, ktorý zhadzuje hlavne zbytočné tlačenie romantickej linky do popredia. A vzhľadom na tému mi tu celkovo chýbalo drsnejšie a naturalistickejšie uchopenie. (6/10) ()

bul

Připomínka toho, co by se nikdy nemělo zapomínat. Další smutnou stránkou věci je to důležité připomenutí, že Turecko dosud nepřiznalo činy, které spáchalo proti Arménskému lidu. Co se týče děje. Určitě by se z toho dal udělat i 4 hodinový film, který by více popsal atmosféru té doby, takže nacpat to vše do 2 hodin je těžké. Pro diváka byl určitě zajímavý i milostný trojúhelník, který může být pro někoho zbytečným zjemňováním filmu. Ale toto neměl být popisný dokumentární film, ale, jak je nahoře uvedeno, drama s poselstvím. Což se také podařilo. ()

andreas_tool

Téma tohohle filmu je mi osobně blízké. Moji kamarádi Arméni i Turci spolu o sto let později už vycházejí. Ale ta historie, kdy Turci páchali genocidu na Arménech (a ani po sto letech to nechtějí uznat) je v jejich společné přítomnosti pořád hmatatelná... Film ma toto téma, zcela neobjektivních 5*. Btw. závěrečný song Chrise Cornella a Serje Tankiana je faakt super! ()

Pajina68

Mě se tenhle film líbil právě proto, že to byl příběh jedné smutné lásky. Když se budu chtít podívat na dokument o skutečné likvidaci Arménů, tak si pustím něco jiného. Tohle je film a proto ho jako film hodnotím. Moc se mi líbil, byl to drsný příběh a jako jeden z mála filmů v televizi mne maximálně zaujal. ()

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (více)