Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

KM Phoenix

Pominu všechna negativa, která tento seriál trápí, ale tohle byla doopravdy první epizoda, která mne zaujala a i bavila. Přispělo k tomu i angažování Shauna Dooleyho (i když jen v malé roli), kterého jsem si oblíbil již v Misfits. ()

Janko666

Gery je boží, no doubt about that. Striga fight FTW. Yenefer měla být MILF, ale ok nakonec mařka sedí. Worldbuilding se snaží a jde to, nicméně, chronologie nějak vázne. A tohle je jen a úplně hnidopíchání: Buď to není chrono, nebo je. 98% dílu to vypadalo, že se příběh odehrává někde úplně jinde v čase, než se nakonec ukázalo. Takže, kde je Jaskier? Kde je Geryho shit zbroj z předešlého dílu? A tak teda Janina storyline se odehrává v minulosti? Když zmiňují Milfgarden a queen Calanthe, jako by furt existovaly spolu. Don't get me wrong. Já se v tom zorientuju, i když jsem nečetl knížky (četl jsem tedy jenom první román), ale tak trochu života do té vaší naší exposition a dedikovaného worldbuildingu! Třeba nahodit letopočty by bylo fajn.Hněďopichání končí Potom mi přišlo trochu divné, že se králové vůbec tak mile scházejí a tancují. Takže královovladaři Citry a Milfgarden spolu hejbali kostrou a přitom dva díly před tím si snažili vyndat mozky? (doslova) A když jim jde o kouzlorádce, tak si vyberou tu nejvíc hot kost?!?!? WTF TVL Tohleto hnědopištví fakt není. Říkám, 98% epizody som si užil na 5 *, posledních 5 minut mě nasralo. ()

LachtanShows

Výhodou každé jednotlivé epizody může být rozmanitost v tom, která ze tří hlavních dějových linií tentokrát vévodí. Ve třetím díle mě ovšem kromě proměny Yennefer nezaujalo téměř nic. Konec sice nabídl poměrně slušnou akční scénu, v porování s bojovou sekvencí z pilotu je ale dosti zanedbatelná. ()

M1k9

Tento díl měl gradaci a dokonale propojil dvě dějové linie. Přeměna Yennefer patří určitě k těm nej momentům první série. Kdyby ubrali nechutných detailů bylo by to víc fajn.   9/10 ()

Vazbič

Triss, taková sympaťanda ve hrách i knihách a tady taková zrůda. Škoda, že si ten jinak super seriál kazí tim občas úplně retardovaným obsazením (Triss, elf černoch, elf asiat...) ()

sirien

Konečně trochu solidní epizoda. Dokonce i u Yennefer se konečně něco děje a nudné Ciriny cestovní linky je poskromnu. Ta povídka se strigou by dělala mnohem lepší rozjezd pro e01. ()

warrenur

Velmi slubny zaciatok epizody. Temnejsia atmosfera, herecke zosobnenie Triss tiez fajn. Zial linia s Yennefer a jej premeny a vystupy mi uz uveritelne neprisli. Niektore skratkovite riesenia a dokonca i par kulis a kostymov mi prislo dost rusivych a takmer divadelnych. Samotny suboj prelinany s "pracou estetickeho chirurga", ktory mal byt asi krvavy a sokujuci ma moc nedostal. Dufam, ze tieto nedostatky sa v dalsich dieloch odstrania. Necakal som ich v tomto type serialu. Zacina sa to takmer podobat na spackany Mec pravdy. Dost ma to vyrusovalo. ()

molcan2 odpad!

Triss vyzerá tak nehorázne inak ako Triss, že si nemôžem pomôcť, ale myslím si, že sa zámerne vybrali iným smerom ako zdrojový materiál, prečo, aby urobili nejaké vyhlásenie? Mal by som tiež poznamenať, že do epizódy je jednoducho pre čertovinu hodený nejaký extrémne bizarný voyerský, medzirasový sex. Inak je to dobre spracovaná epizóda, len by som si želal, aby mali viac tvorivej rozvahy a vyhli sa rozhodnutiam, ktoré zničia všetko dobré, čo sa deje okolo. ()

Azurovydrak

Boj se strigou tvoří tak nějak původ celého zaklínačova příběhu, takže jsem rád, že ho nevypustili. Triss je tu poprvé a vypadá stejně hrozně jako v trailerech. Striga vypadá taky hrozně levně. Ještě se mi vážně nelíbí Foltest - má to být vysoký, štíhlý, pohledný a svérázný král. Přerod Yennefer nebyl nejhorší ale byla tu zase spousta totálních trapasů které diváka hned musí trknout - třeba: "Yennefer si vážně nechá dobrovolně vytrhnout vaječníky? Vždyť to úplně podkopává celou tu její pozdější snahu o hledání léku na neplodnost! ... Geralt roztočí řetěz svisle a hodí ho, ale před ním stojící strigu to omotá vodorovně kolem pasu... wtf? A proč ho ta striga všude pořád hází po stěnách, místo aby ho zakousla?" Místy jsem si připadal jak v akčním béčku s Van Dammem. Kladné body dávám za vizuálně moc hezké přírodní i hradní sekvence, př. temná chodba královského hradu. Mínus body zase za příšerné kostýmy (Trissin kožíšek). Oproti předchozímu dílu jsem při Geraltových sekvencích konečně cítil nějakou tu zaklínačskou atmosféru, to je ale malá útěcha. 40% ()

Luk Skywalker

Plastická chirurgie v podání čarodějů prolínaná s bojem se strigou není dobré řešení, zvlášť by ti vyniklo lépe, ale tvůrci to tak jistě chtěli z nějakého (nechápaného) uměleckého záměru. Tyto dvě linky se mi líbí, co naopak ne a začíná to být psycho je děj Ciri. Ono se dále nějak vyvrbí, zatím nejlepší díl. ()

RoneXxXD

Tohle byla jízda..jasně holt né vždy to bude podle předlohy,ale ty změny nikoho zatím neurazí ba naopak furt umí navodit krásný pocit ze sledování. Povídka se Strigou patří k mé nejoblíbenější ze Zaklínačského světa a to jak zde byla prezentováno bylo WOW. Dá se říct že všechny vizuální a efektivní záležitostí byly zlepšeny a hudba konečna sedí do scén a má pád ne jako u pilotní epizody. Upřímně jsem strašně překvapen z tohohle seriálu. Už i Yen mi začíná se víc líbit a Triss s tou nemám sebemenší problém. Úžasná podívaná bezesporu zatím nejlepší díl. 100% ()