Zajatci času

• USA Time Trap (více)

Skupina studentů archeologie se rozhodne prozkoumat hluboké jeskyně v Texasu, aby našli svého oblíbeného profesora. Muž se ztratil při expedici za nejasných okolností. Cílem profesora bylo najít "fontánu mládí". Když studenti vstoupí do škvíry v meziprostoru, ukazuje se, že podzemní čas běží mnohem pomaleji než na povrchu. Zbaveni jakékoliv pomoci zvenčí, musí jít hlouběji do jeskyně, což vede k objevu jednoho z nejzajímavějších tajemství minulosti. (LIVINGDEAD)

Morholt

Bez většího rozpočtu a výraznějších triků, ale přesto se jedná o povedené sci-fi dobrodrůžo. Stačí jen dobrý nápad, trocha talentu, jedna jeskyně a solidní herci. Díru do světa to asi neudělá, ale mě se to líbilo mnohem víc, než většina přepálených kinofláků.75% ()

Lacike

Prijemne male sci-fi so zapletkou jak z tych lepsich epizod Star Treku alebo Stargate. Az je mi luto, ze sa nieco take netoci aj u nas. Zapletka so skvelym napadom, ktora sa prakticky cely cas odohrava v jednej jaskyni. Napriek tomu sa v poslednej tretine dockame aj par peknych trikovych scen. Pidirozpocet vytazili maximalne. Trochu mi vadila ustredna parta, ktora tu zahadu riesi. Aj keby film nepomenovali tak spoileroidne, tak by divakovi behom desiatich minut doslo o co sa tu bude cely film jednat. Im to zacne dochadzat az niekedy v polovici filmu a aj potom sa este niekolkokrat zachovaju riadne hlupo. Skoda, ze ten uvod, ked sa hra na tajomno je taky dlhy. Radsej by som bol, keby postavy viac skumali jaskynu a zaujimave casove paradoxy. Plusom je, ze film postupne neustale graduje a posledna tretina je fakt napinava a zaver tiez potesi. Takze tento film ma napriek urcitym nedostatkom potesil viac ako väcsina sucasnych blockbusterov zalozenych iba na trikoch vratane poslednych troch Star Trekov. 7/10. ()

Ouwen

Mínusem jest spoilerodní název, občas divné chování postav a trošku bych chtěl konec více dovršený, dozvědět se co se všechno stalo, jak to teď chodí a tak dál. Né, že by ta partička mladých byla charismatická, ale jsou tam dvě sexy blondýny a jeden sympaťák. Pokud dojde na akci, se kterou jsem ani nepočítal, tak jsou zde solidní fighty s opičákama, kterých se zůčastní Human Predator. Audiovizuálně nápadité, bohaté, pestré a lehce barevné. Co mě fakt potěšilo: u spoustě filmů, které jsou říznuté časovým paradoxem, postrádám strukturu a logiku, se kterou se tvůrci neobtěžují. "Díky" tomu, že postavy příliš nerozebíraj časové paradoxy, to zde nepůsobí jako něco vycucaného z prstu, pouze spíš jako kulisa pro dobrodužství z jeskyně a hlavní partička pořád přemýšlí nad způsobem, jak se s tim vyrovnat a zachránit se z nory a to mi přišlo super. Divák ví, to co hlavní postavy a díky té touze, pouze a jenom přežít, to celé působí dynamicky, napínavě a hlavně to vtáhne do dění. Kameraman Mike Simpson je talentovanej frajer. ()

JohnCZ

Ze začátku to vypadá na nezáživnou blbost s ne zrovna sympatickými teenagery, ale jakmile začne jít do tuhého, začnou scénáristé na diváka sypat nápady. Námět atraktivní, provedení ve výsledku béčkové, ale i s tím relativním málem jsem dostal zatraceně hodně muziky a nepustilo mě to až do konce. Není to složité, ale rozhodně to také není vůbec hloupé sci-fi. I ti herci si v rámci možností nakonec docela sednou. Ve vysokorozpočtové a ještě více rozpracované verzi bych si to nechal sakra líbit. ()

PauloZ

Jako pitch dobrý! Teď to jen přepsat, dát to do rukou schopného režiséra, parádně to obsadit a je to na epic film roku, protože myšlenka je fakt super. Bohužel v tomto případě i některé školní filmy jsou líp natočené a zahrané. ()

kareen

Dobře, já chápu, že si tvůrci nízkorozpočtového scifi filmu nemůžou dovolit žádná známá herecká jména, ale copak se v Hollywoodu, mezi všemi těmi zástupy číšníků a servírek hladově lačnících po filmové kariéře, nenajde pár alespoň průměrně talentovaných herců? Vážně je nutné pořádat konkurs zrovna v modelingové agentuře? Pak se totiž, jako v tomto případě, může stát, že vám ta přehlídka sličných prkenných tvářiček s vybělenými zuby, zabije celkem dobrý nápad. Ne, že by byl snímek úplný průšvih, jak jsem psala, námět měl něco do sebe a docela rychle to uteklo, ale když se propagonistům nepodařilo ve mně vyvolat ani malý náznak sympatie a účasti, to je potom těžké. Nehledě na občas krapet zmatené přeskakování v ději a fakt, že ačkoliv mi nevadí šťastné konce, nic by se nemělo přehánět. ()

stration

Povedená cestovačka obohacená o prvky sci-fi. Herci jsou příjemní, délka akorát. Je sice vidět, že peněz mnoho nebylo, ale to ničemu nevadí. Konec je taky zajímavý, ikdyž bych si s ním více vyhrál. ()

Trevor

Film Time trap by s vyšším rozpočtom a tým pádom o niečo lepšími efektmi ale najmä hercami, ktorý by vedeli aspoň ako tak zvládnuť svoje úlohy mohol byť veľmi úspešným scifi filmom, nakoľko námet nebol vôbec zlý. Samotná realizácia však bola podstatne slabšia. Napriek tomu nebudem vynášať príliš kritický verdikt, ľudia, ktorí sa na jeho tvorbe podieľali doň vložili svoje maximum a preto ho nepovažujem za stratu času. ()

honajz2

SPOILERY! Mankote, to zas bylo něco... Nezajímaví studenti jedou hledat profesora, který uvízl někde v jeskyních. Těch studentů je pět a dva vypadají, jako kdyby vypadli ze základky a jeden kluk víc jak 12 tam fakt mít nemůže... Do toho říkají nějaké hlášky, mají miliardu světel a nejmladší si točí na kameru vlog... No a pak čtyři z pěti jdou do té jeskyně a tam asi půl hodiny chodí a nic se nestane. Když už něco přijde, tak se z toho stane kombinace Pádu do tmy (ale místo kanibalů tu máme neandrtálce) a Dark Space a je to celé na smích. Voják z budoucnosti proti neandrtálcům z minulosti. Pane bože. Jako jo, on by to promíchání různých dob nebyl úplně blbý nápad, ale to by tu musel být schopný scénárista a to tady rozhodně není. Tam bylo logických děr, že to ani možné není... A to to ještě bylo celé nudné. No a pak tu je ještě happy end, ale ten je tak happy, že jsem se tomu musel smát. Jak tam našli ty rodiče... No nic, je tam znát nízký rozpočet, ale taky i snaha vytvořit z toho něco, takže jedna hvězda za snahu a druhá za to, že některé nápady by v jiném filmu fungovali celkem zajímavě. Ale jinak tuhle připitomělou pohádku hodnotit nemůžu. ()

Aljak

Zaujímavé a v podstate aj veľmi originálne a nápadité. Takže v podstate skutočne veľmi milé prekvapenie, teda až na tie herecké výkony, ktoré boli naozaj veľmi priemerné. Koncept časovo izolovanej jaskyne, kde trvá jedno ročné obdobie jednu sekundu, bola fascinujúca. Aj keď to malo zopár logických trhlín, ale celkovo ma táto idea dosť nadchla. Možno sa s tým dalo ešte o kus viac pohrať, aby to malo ucelenejší kontext (tak ako napr. v Interstellar), ale na také niečo asi nebol dostatočný rozpočet a ani priestor. Obrovská škoda tých slabších hereckých výkonov, nevýrazných postáv, emočnej jednotvárnosti a až príliš prostých dialógov. ()

Havaj8

Neuvěřitelně nápaditý scífko, přesně ten typ, kterej miluju ze všeho nejvíc. Nejsem přes to žádnej odborník a proto si nechám milerád naservírovat cokoli a rád tomu uvěřím, alespoň na těch 90 minut. Krásně svižnej průběh, žádný velký obkecávání a scénárista vytahoval jeden trumf za druhým. Copak to není občas krásný, vyfantazírovat si něco takovýho a minimálně takhle obstojně to odprezentovat? Koukat s otevřenou pusou a dávat si jednu a jednu dohromady, jsem nadšenej. ()

C0r0ner

Jo, malý rozpočet je na tom vidět hodně, ale kurva! Ponce de León se musí radovat a hlavně já se raduji, protože vidět takovou várku chytré a originální sci-fi, se podaří jednou za uherák. Chápu, že ne každému to asi sedne, ale mě se to trefilo naprosto dokonale a celou dobu jsem na to fascinovaně čuměl. 100% ()

Martrix

Neznámý scénárista a režisér, společně s neznámými herci a skromným rozpočtem...vezmou nepříliš originální zápletku a vytvoří...nepřekvapivě polobéčko, které má parametry TV filmu. Na druhou stranu...je to velmi sympatický pokus, nic mě vysloveně neiritovalo, ani jsem se moc nenudil. Takže proč ne...ideální pro mláďata, která právě čichla k sci-fi a nemají ještě načteno, ani nakoukáno, takže neví, jak moc jalový ten scénář je. Já si budu muset počkat na strejdu Alzheimra. ()

PROCESOR

Námět je zajímavý, ale tím to taky rychle končí. Zpracování mi připadá, jako bych se díval na pirátskou kopii někdy z devadesátek. Už chybí akorát ten týpek co daboval vše stejným unylým hlasem… ()

Sfinkter

První půle s budováním atmosféry byla výborná, poté se ze snímku stává panoptikum s viditelně nízkým rozpočtem. ()

Johnny.ARN

Hm, tak tu sa námet a originalita nestretli s pochopením asi nikoho. Toto keby dostal do rúk skúsený režisér a obsadil tam jednu - dve hviezdy, mohol sa z toho stať trochu aj kult, minimálne by to rozbilo kiná. Toto si už teraz zaslúži kvalitnejší remake. Pre m§a obrovské prekvapenie, pozeratelné, zaujalo ma to, nešklbal som si kotlety a čakal som, ako sa to skončí. A ešte aj tá blondska bola k šežráni. 3 z 5 ()

BROKEN_

Za málo peněz, nápaditá podívaná. V první polovině jsem se krapet nudil, ale ve druhé to nabralo na obrátkách a bylo na co koukat. Od chvíle co postavy zjistí, jak jde čas pomalu a někde rychle, začalo mě to opravdu bavit, a chtěl jsem vědět více. Jenomže to končí ve chvíli, kdy film může začít být ještě lepší, a zajímavější. Jsem zvědavý jestli se někdy uskuteční pokračování, bavilo mě. Levné scifi, které je fajn. :) ()