Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. (Falcon)

peter.m

"Přísahám na holej pupík", že takýto pohodový rodinný filmík na predvianočné sobotné ráno je vždy lepšia voľba ako filmy o psoch, baseball-e a Satan Clausoch made in USA. PS: názor mojej pani: Tiež prisahá na holý pupík! ()

MirecRKK

úžasný film, fuuu takú hrču v hrdle ako pri závere tohto filmu som ešte asi pri pozeraní filmu nemal, úplne som dojatý a teda sa mi ťažko píše ale považoval som za dôležité zaznamenať autentické prvé dojmy z toho filmu, a tie sú emočne naozaj silné! ()

LEFTFLANK

Klasický vianočný film ktorý má v kinách pre divákov navodiť tu správnu atmosféru a vytiahnuť z nich peniaze za paškvil. Potom to po rokoch budú omieľať v TV aby sa niečo o vianociach mihotalo v telke. Musel som to popreskakovať pretože po úvodnej štvrťhodinke som mal pocit, že mi dá len klišé odpozerané spoza veľkej mláky v kostrbatom scenári s nie efektným hraním s klasickým koncom... Ten začiatok ma proste odrovnal, klasické paradoxy a navyše veľmi slabá kostra príbehu, všetko sa to odvíja neskutočne vlažne, neprepojene niekedy možno až nelogicky. Nezaujalo 30% ()

Hanka_M

Je to slabší, ale na to, že to dělala FTV Prima to má celkem vkusné řešení. Škoda, že to vypadá, jako seriál a hraje si to na velký psychologický rodinný film. Geislerová už neví, jak hrát, je na ní vidět, jak tápe. Už nemá z čeho brát. Pro jednodušší lidi je to určitě funkční, ale myslím, že ta režie kulhala k neuvědomělému kýči a chvíli jsem se zastyděla a podívala se raději do země. Ale je to divácky přitažlivé a je to myslím dobrá služba českému romantickému filmu. ()

sun.eagle

V ramci česke tvorby vitam každy film který se nevěnuje života za komanču nebo za války. Nepřináší nic originálního a všechno už jsme viděli ale to vůbec nevadilo a díky předním českým hercům se na to dobře koukalo. Vtipu se moc nedostavalo přesto mě to ze začátku bavilo. Bohužel ke konci je to takové roztahane a vlastně jsem se zacinal nudit. ()

andydufrsn

Za mně moc dobrý, sice nijak originální téma, ale přesto se mi to moc líbilo, možní díky panu Vetchému, kterého mám rád, možná díky vánocům, které miluju. I přes průhledná děj i přes ohromný happyend, jsem byl z filmu nadšený! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Všechno je možný.. Jsou přece Vánoce..." Je to romantický film s vtipem a dostaví se i dojetí. Scény jak vystřižené z amerických dojáků, které nepůsobí trapně. Vetchý a Geislerová působí věrohodně. Český film, který mohu s klidným svědomím doporučit. - 80%. ()

bonsetti

Vetchej tady byl dobrej. Ale ta holka mi byla krajně nesympatická. Dal bych 4*, ale bylo tam více mínusů, třeba jak se Geislerová rozhodla, že do toho jde - to by normal uvažující člověk rozmýšlel 10x déle a stejně by to neudělal. A nechápu, proč si Vetchý nenechal udělat testy DNA hned? ....Takže jen 3* ()

Coumway odpad!

No ta toto no ta toto....veď Vetchý ani nevie rozprávať po anglicky...si mysleli že keď ako že povie niečo po anglicky tak že sa celá Československá republika rozplače od hrdosti na svojho odrodilca že vie rozprávať po maďarsky po anglicky a to po anglicky ani nevie to len trepe ...fuj ..hanba mestu Komárno.. ()

monny9

Síce jednoduchšie spracovanie, ale neskutočne rozumne "povedený" dej !!! V týchto časoch u mňa neskutočná nostalgia na moju milovanú Prahu...Pripomína mi to trochu "Kučevavú Sue". Modernejšie spracovanú. Ondřeje Vetchýcho by som dokonca v tomto filme prirovnala k výkonu Roberta DeNira. Moc mi ho pripomínal. Len bez tej malej trpkej irónie v očiach. Ondřej má "spíše" ten smútok v prevahe. Veľmi dobrý výber hercov! Krásne všetko do sebe klaplo a bola som dojatá...Malinký zádrheľ sme samozrejme všetci čakali. Hviezdičku uberám len kvôli svojmu očakávaniu väčšieho napätia medzi postavami. ()

honza.g

Plusem je, že Aňa konečně dostala roli, jejíž postava není ani nesnesitelná ani magorovitá. Vlastně je to docela obyčejná ženská, která trochu tápe, ale kdyý je potřeba, tak se zachová správně. A to AG zahrála dobře. Pan Vetchý je prostě pan herec, věrohodný v každé roli. Ema je v pohodě, film na ní nestojí (což je dobře, to by se snadno zvrhlo v doják), ale ona působí přirozeně. Stejně tak dialogy, nejsou šeblonovití ani deklamační. Prostě dobrý film. ()

zuzam

Jeden z nejhezčích českých předvánočních filmů. Nelogičnostmi děje se zabývat nechci, klišé přehlížím. Mělo to opravdu hezkou vánoční atmosféru, bylo to milé i dojemné. Líbila se mi nejistota Geislerová, topornost Vetchého, skvělá byla rolička Vlacha, Dvořáka, Cibulkové i Polívkové i Taclíka. Záběry večerní Prahy úžasné! Rádoby vtipné scény sice moc nefungovaly, ale odpouštím a ráda se ne to příští rok podívám znovu.. ()

T.E.Elf

Bych nevěřil, že se dá natočit uvěřitelná romantická pohádka v Čechách. A ono fakt jo. Nic přeslazeného, kýčovité jen tak trochu akorát, herecké výkony takové normál. Jen si myslím, že tam bylo pár dobrých bočních příběhových "výhonků", které musely / nemusely být odstřiženy pro zkrácení celkové stopáže na komerční délku. Každopádně docela fajn filmek, na nějž se rád znova podívám. ()

Korpy22

Originální příběh o tom jak úspěšnému právníkovi, který se snaží zabránit štěstí ostatních lidí, se najednou dostane do situace, kdy se o štěstí své nové rodiny utkává se sociální pracovnicí. Vetchý a Geislerová zde tvoří pár, který mezi sebou funguje a tak si můžeme vychutnat dějovou linku, která má spás, zápletku a je uvěřitelná. Film emocemi trošku připomíná Kolju a to, že dítě žije v nejistotě, co s nim vlastně bude. ()

Kamil.Berane

Psát recenzi na podprůměrný film je velice těžké. Už touhle větou velmi zklamu milovníky postmoderní romantické komedie. Je zcela jedno jestli vše zachraňuje Vetchy nebo Geislerová. Podobnost k produkci z USA není čistě náhodná. Podobnost ke Koljovi není, když pomineme dítě jako symbol hlavní postavy okolo které se děj točí. Nesmysl. V Koljovi byl jasný politický důraz, stejně jako třeba v Peliskach. Vykradena scéna, která šlape po celém ztvárnění jakoby to bylo na objednávku. Jistě by se našla nějaká pozitivní myšlenka, ale měla by zase nějakou podobnost s něčím co už někdy někdo viděl a nelíbilo se mu to. A v tom je podstata proč nemůže tento film racionálně získat více než 25 %. A jak si vysvetluji více než 70 %? Snad zoufalství, že za posledních 30 let Česko nebylo schopné ani napodobit například Wericha, který zvládal špičkově vytvořit originální romantickou českou komedii s malou dívkou. Jistě si znalci vzpomenou hned na roli pana Tau Otta Šimánka a Veroniky Rencove. A to byl vážení celý seriál. A nakonec musím dodat. Proč bych to k tomu nemohl porovnávat? Jistě se najdou ti mladší, kteří se takto možná zeptaji. ()

RedWolf

Jeden uzavřený workoholik a moula na vztahy, jedna úplně ztracená ve vztazích, dítě, které je zmatené a ztracené... a mimo všechno ví mnohem lépe co chce od života než ti dva první vztahoví moulové, otec, který nemluví, matka která je vystrašená z tichých vlaků, recepční, která má plno skvělých rad, které jsou tak praktické asi jak dřevorubec u operačního stolu, jeden notorický lhář, který pohřbívá svou manželku, jeden neurotický kuchař, jedna morálnější sociální pracovnice než samotná esence morálky, brácha, který mluví, no a skvělý Eda, hvězda celého příběhu... ti všichni dostanou, a možná i nečekaně, celý film do pozice, že se k němu dá v klidu vracet... ()