Sing Street

• Irsko Sing Street (více)

Film se odehrává v Irsku v polovině 80. let, kdy v důsledku nedostatku práce řada Irů opouští zemi a odjíždí hledat štěstí do Anglie nebo Ameriky. Rodiče patnáctiletého Conora (Ferdia Walsh-Peelo) spolu nevychází, hádají se a potřebují ušetřit peníze v napnutém rodinném rozpočtu. Proto se Conor musí přesunout na levnější školu, kde na něj čeká šikana od spolužáků a do oka si nepadne ani s místními učiteli. Zatímco se snad všechno v jeho životě ubírá špatným směrem, potká před školou o rok starší Raphinu (Lucy Boynton), která chce prorazit jako modelka. Aby získal její pozornost, pozve ji na natáčení videoklipu k písni jeho hudební skupiny. Zbývá už jen jediné – založit hudební skupinu a složit nějakou píseň... (Dont)

Chrustyn

John Carney se po úspěchu Once rozhodl, že už bude točit pouze takové filmy. Primární je hudba a postavy na hranici bezďáků. Kouzlo Once zde divák nenajde, ale má to pár světlých chvilek. Ale vyčpělost je cítit po celou dobu. ()

heyda

Konečně film, který mi rozbušil srdce. Ač mám teda pár výtek ohledně děje (ignorace ségry, opuštění kapely). Dojem je však pozitivní, takže MAX. :))))) ()

evulienka3

Ísť za svojími snami, táto myšlienka je akýmsi spojovacím článkom medzi všetkými filmami Johna Carneyho. Tvorca, ktorého filmy sa vždy točia okolo toho istého, ale rovnaké nie sú. Každý je jedinečný, originálny a pretkaný skvelou hudbou. Tak tomu bolo aj v tomto prípade. Once, ale zatiaľ u mňa zostáva neprekonaný. ()

rikitiki

Na femme fatale můžete narazit i na zapadlé ulici v Dublinu, a když je vám patnáct let. Možná právě proto, že je vám patnáct let, protože první láska má sílu pořádný rány. _____ Realističnost filmu si podává ruku s dobovou atmosférou, chudobou, smutkem, bezvýchodností, ale i s normálními radostmi, které v té dublinské zoufalé šedi svítí jako hvězdy. ___ Na týrání násilnickým spolužákem je nálepkou pusa od krásky na ostrově. Dozvuky rodičovských hádek utěší rozumějící bratr. Šikanu ředitele školy přehluší zvuk rockového koncertu. _____ Jo, ten snímek dokáže popsat emoce, až se otisknou i v divákovi. Jak já tomu klukovi přála těch pár absolutně svobodných chvilek s kamarády z kapely (na tom koncertu v tělocvičně bych chtěla být!) i těch zamilovaných s trochu zrádnou dívkou (ale takové už femme fatale bývají). ____ Klobouk dolů před koncem, který je konečně nadechnutím k volnosti. Může dopadnout šeredně špatně, ale nebuďme škarohlídi a přejme, aby se to vyvrbilo dobře. ()

jhrasko

Feel good movie, v ktorom sa všetko vyvíja ako má, podvedome tým pádom ním trochu pohŕdam(e), ale zároveň je príjemne návýkový. Weinsteinovci sa producentsky absolútne nepresadili, čo je konkrétne pri tomto počine škoda, najmä ak sa celá awards season točila okolo Trá-Lá-Landu. Jednoznačný súkromný Oscar za kostýmy. GO NOW! ()

malylada

John Carney je prostě borec a nejlepší režisér muzikálních filmů současnosti. Vše se točí kolem mladých outsiderů, zakládající kapele, poznání první lásky. Líbilo se mi, jak jednoduchý příběh může spojit motiv kamarádství na pozadí chudé irské čtvrti, navázání první lásky a to za doprovodu dobré muziky. Film má hloubku, baví po celou dobu a vyvolá emoce i v situacích, kde by to člověk nečekal. Možná závěr mohl být o něco lepší, ale opět skvěle odvedená práce.......9/10 ()

F.man

"Dobrý je za tři," říkal mi vždy táta. "Když to ale bude z Irska, budou tam hrát The Cure a Duran Duran, tak klidně i za dva." A táta se má poslouchat. Jen je třeba dvojku ve škole přeložit do jazyka ČSFD. A protože já neměl skvělou školní kapelu, neskládal jsem modelkám oplodňováky a nechodil oblečený jako Bowie vím, že to je za čtyři. Hlavně protože John Carney. Ta láska k hudbě z něho fakt stříká. ()

FFilipCZ

Perfektní soundtrack - to je vždy základ kvalitního hudebního filmu. A stejně jako třeba u Love songu na mě tento parádní osmdesátkový udělal velký dojem. Podobně na tom byli i sympatičtí hlavní hrdinové a jednoduchý děj o lásce a emocích spojených s ní, vyjádřených právě hudební tvorbou. Filmy jsem si neskutečně užil a po celou jeho dobu na mě dýchala feelgood atmosféra. PS: Soundtrack rozhodně doporučuji si stáhnout a poslechnout ještě jednou v klidu, stojí opravdu za to! ()

kareen

Osmdesátková muzika není zrovna mým hudebním šálkem čaje a i v ději by se našlo pár hluchých míst, to jak se tam řešily všechny ty sociální otázky, bez kterých se nejspíš žádný irský film neobejde. Nicméně, za nejsrandovnější zakládání nové kapely, co jsem kdy viděla, za téměř básnický milostný románek mezi Conorem a Raphinou, za bezva Conorův vztah se zajímavým starším bráchou a za několik hlášek, co mě fakt sestřelily, musím jít s hodnocením směrem nahoru. Jen místo muzikálu bych to charakterizovala spíš jako hudební film. ()

filmsim

Přesně ten typ feel-good snímku u kterého si přejete, aby nikdy neskončil. Dlouho jsem neviděl tolik úžasné atmosféry, naprosto neuvěřitelného soundtracku a výborné režie, díky které jsou charaktery tak bravurně vykresleny. Nemám výhrad, ani na chvilku jsem se nepřestal bavit, prostředí Dublinu 80.let je dechberoucí a působí velmi realistickým dojmem, stejně jako všichni mladí hrdinové tohoto energického snímku. Čirá radost, jeden z filmů, který si kdykoli pustím zas a znovu. "I'm so happy sad." 9/10 ()

Laxik

Pozitivní energií nabitý hořkosladký filmek o tom, že kapelu můžete založit kvůli holce, ale na vlastní nohy se musíte postavit vlastními silami. Stručné, jednoduché a - ano, trochu naivní, ale ne všechno musí být zasranej suchej realismus. Drive It Like You Stole It! Spoilerové PS: Uvědomujete si, vy chytráci z komentářů, že Conor odjel do Londýna s nahrávkama kapely, aby tam pro ně zkusil získat nahrávací smlouvu? Je to tam řečený tak jasně a zřetelně, že být to jasnější a zřetelnější, vyžralo by to člověku uši zevnitř. ()

kaylin

Hezký muzikál, kterému se skvěle podařilo zachytit jednu dobu, kdy Irsko je zde prezentováno se svými problémy, i když nijak komplexně, především se ale jedná o dobrý hudební film. Hudba vás zde dovede dostat. Co se ale týká dějové linky, tak ta mě prostě ohromit nedokázala, přišla mi až příliš ohraná. ()

Kaluž

Krásný to je. Proč to není v našich kinech netuším… nejspíš opět řádí distribuční demence. Musím to doporučit bráchovi. ()

decouble

Další generační výpověď, která jede (víceméně) na popových baladách a playbacku. Ještě k tomu vypráví o lásce k holce, která che být modelkou a hlavního hrdinu zaujala svojí krásou. Kdyby to aspoň nepředstíralo, že na pozadí stojí téma toho, jak strašně důležitý je dotáhnout rebelii vůči autoritám do zdárnýho konce. ()

JohnMiller

Hudobný štýl ktorý ústredná kapela hrala nemám moc v láske. Všeobecne hudba rokoch osemdesiatych je pre mňa tŕň v oku. Samozrejme existujú výnimky ale tento konkrétne nemusím. No tak či onak som si film s mojou polovičkou náramne užil. Je to romantické, nevinné, zábavné... Taká romanticko-gotická, cukrová vata, intelektuálna ale aj tak cukrová... hehe.. ()

PP66

Chytlavá hudba, kapela, která chce uniknout z chudýho Irska, prudérní režim katolický školy, love story, co dobře skončí - to je rámec povedenýho irskýho muzikálu. ()

easaque

+3* Lehká irská hudební komedie na mě dýchla nostalgickými melodiemi z mého mládí, ale ani to nestačilo k nějaké extra vyšší známce. Zkušení diváci nebudou překvapeni sociálními reáliemi Irska, které hrají podstatnou roli i v jiných filmech. A protože se jedná o komedii, tak je to patřičně odlehčeno a i když děj je poněkud naivní, tak se nechovají postavy hloupě. Prostě kvalitní oddechovka pro nás, co nám je na krku kolem 50tky :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

01.10.2016

Legendární detektivka od Agathy Christie ožila v letech 2001 a 2010 v televizi, její nejslavnější adaptace ale vznikla v roce 1974. Do vraždy v bájném Orient expresu se tehdy zapletli Sean Connery,… (více)