poster

Žabí princ

 • německý

  Der Froschkönig

 • slovenský

  Žabí kráľ

 • anglický

  Frog Prince, The

Podobenství

Německo / Československo, 1991

 • farinelli77
  ****

  Vážení zklamaní diváci, měli byste si doplnit vzdělání! Pokud to nevíte, pohádky bratří Grimmů jsou trochu o něčem jiném než ty, na které jste zvyklí od B. Němcové nebo K. J. Erbena. Nezřídka jde téměř o horory! Sledujte si tedy dál své Princezny ze mlejna a Herzovy hodnotné pohádky nechte laskavě na pokoji!!(3.9.2017)

 • Africanus1
  **

  Potenciál to v sobě má, herecký výkony slušný (hlavně Dlouhý), ale jako celek to působí dost rozháraně a odbytě. Trvá hodinu, než se něco začne dít, do té doby je to v podstatě jen kurz tance a sebeovládání plus otravné snahy o to, aby se z rozjívený princezničky stala dáma. Pak konečně přijde na řadu žabák, ale to už je pomalu konec. A strašidelná, depresivní atmosféra? Vůbec ne. Ale aspoň už vím, že žáby dovedou krkat.(30.12.2018)

 • eraserhead666
  **

  Rynda Libová byla vždycky libová. Herz byl vždycky dobrej režisér (a i tady nepomněl nahustit trochu pro něj tak typické strašidelné atmosféry). A ten žabák je fakt hustý, skvělá maska. Jenže ta pohádka je docela nezáživná a nudná, hlavně pokud není na place Rynda, žabák nebo nádherná královna v podání Iris Berben.(12.10.2013)

 • Chrysopras
  *

  Nevim čim to je, ale německé pohádky jsou prostě slabý, divný, herci mátožní a nezachrání to ani česká tvář - měli by jim snad zakázat natáčet, max. můžou dávat peníze a do ničeho dalšího nekecat. A vrcholem jsou asi německo-slovenské kooperace, čest všem výjimkám. Jinak nic proti německé tvorbě, takovýho Tykwera nebo Franku jim můžeme jen závidět...(16.5.2008)

 • Véronique
  ***

  Škoda, škoda, škoda... Nevyužité šance. Tahle pohádka svým tématem a hereckým obsazením měla opravdu našlápnuto k úspěchu, ale německý přínos toho moc pozitivního nepřinesl. Německý rukopis lze vidět i u dalších porevolučních pohádek, kdy nebylo snadné sehnat finance - př. Jezerní královnka či Pták Ohnivák. Řekla bych, že i ta hrůzostrašná žába je jejich výsledkem... Stejně jako temné části filmu, kterých je dost:( A je to opravdu škoda, protože hlavní pár, který je v pohádce vždy důležitý, byl zvolený velm dobře... 61%(16.10.2010)

 • - Pohádka se natáčela na zámku Buchlovice. (Mytologie)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace