poster

Žabí princ

 • německý

  Der Froschkönig

 • slovenský

  Žabí kráľ

 • anglický

  Frog Prince, The

Podobenství

Německo / Československo, 1991

 • Africanus1
  **

  Potenciál to v sobě má, herecké výkony slušné (hlavně Dlouhý), ale jako celek je to rozhárané a docela odbyté. Trvá hodinu, než se něco začne dít, do té doby je to v podstatě jen kurz tance a sebeovládání, a marné snahy o to, aby se rozjívená nejmladší princeznička chovala jako dáma. Pak konečně přijde na řadu žabák, ale to už je pomalu konec. A strašidelná, depresivní atmosféra? Vůbec ne. Ale aspoň už vím, že žáby dovedou krkat.(30.12.2018)

 • Véronique
  ***

  Škoda, škoda, škoda... Nevyužité šance. Tahle pohádka svým tématem a hereckým obsazením měla opravdu našlápnuto k úspěchu, ale německý přínos toho moc pozitivního nepřinesl. Německý rukopis lze vidět i u dalších porevolučních pohádek, kdy nebylo snadné sehnat finance - př. Jezerní královnka či Pták Ohnivák. Řekla bych, že i ta hrůzostrašná žába je jejich výsledkem... Stejně jako temné části filmu, kterých je dost:( A je to opravdu škoda, protože hlavní pár, který je v pohádce vždy důležitý, byl zvolený velm dobře... 61%(16.10.2010)

 • duklak2
  ***

  Skoro každý den přemýšlím, který film jsem ještě nehodnotil. Ani nevím jak mě napadlo do kolonky hledat naťukat Žabí princ. Vím, že kdysi dávno jsem viděl jakousi pohádku, kde bylo jedno království a v něm žilo několik princezen. Vím, že v království byla jakási věštba. Vzpomínám si, že jedna z princezen se do vdavek moc neměla, ale nakonec ani ona neunikla lásce. Zamilovala se do jednoho prince. Jenže ten jednoho dne bez rozloučení zmizel. Pak si matně pamatuji scénku jak se princezna setkala s velkým žabákem. A ten po ni chtěl polibek. Už bohužel ani nevím jestli jsem pohádku viděl celou. Hodnotím ji 65%.(24.10.2008)

 • Chrysopras
  *

  Nevim čim to je, ale německé pohádky jsou prostě slabý, divný, herci mátožní a nezachrání to ani česká tvář - měli by jim snad zakázat natáčet, max. můžou dávat peníze a do ničeho dalšího nekecat. A vrcholem jsou asi německo-slovenské kooperace, čest všem výjimkám. Jinak nic proti německé tvorbě, takovýho Tykwera nebo Franku jim můžeme jen závidět...(16.5.2008)

 • farinelli77
  ****

  Vážení zklamaní diváci, měli byste si doplnit vzdělání! Pokud to nevíte, pohádky bratří Grimmů jsou trochu o něčem jiném než ty, na které jste zvyklí od B. Němcové nebo K. J. Erbena. Nezřídka jde téměř o horory! Sledujte si tedy dál své Princezny ze mlejna a Herzovy hodnotné pohádky nechte laskavě na pokoji!!(3.9.2017)

 • - Pohádka se natáčela na zámku Buchlovice. (Mytologie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace