Pohledná servírka z krkonošského hotelu Bobí vrch Gita (Ž. Veselá) zahyne pod koly auta svého milence, který ji zabil kvůli obavám, že na něj dívka vyzradí nezákonné machinace s valutami. Gitu krátce nato začne hledat její sedmnáctiletá kamarádka Anna (D. Veškrnová). Naivní dívka, která vyrostla v dětském domově, chce původně jen padesát korun, které kdysi Gitě půjčila. Každý v hotelu se domnívá, že Gita prostě odjela za lepším, jak se tu už mockrát stalo. Jenže Anna začne v domnělém odchodu spatřovat řadu nejasností – Gita si například před svým zmizením nevyzvedla drahé boty, které si nechala opravit. Anna využije situace a nastoupí na Bobím vrchu jako pomocná síla v kuchyni. Nepotrvá to dlouho, a bude potřebovat pomoc… (Česká televize)

ostravak30

To je bohužel hodně špatný film. Můžu jen konstatovat, že mě bavila akorát tak krásná krajina kolem. Dagmar Havlová a její uvřeštěný styl hraní mě absolutně nebaví a spíše byl po chvíli otravný. Člověk to je schopen akceptovat ještě v Co je doma, to se počítá, pánové..., ale tady už ne. Jediný Ilja Prachař se snažil držet tenhle snímek jakž takž v mezích. Navíc se opravdu jen těžko může tohle veledílo počítat jako krimi film. Vždyť příslušník pátrá až v posledních patnácti minutách. Do té chvíle se Anna motá sem a tam. Ve filmu absolutně nefunguje hudba. Ta rádoby dramatická muzika nebo podkres, když někdo něco zajímavého řekne, sklouzává až do fraškoidnosti. Ale zase je to s ohledem na sedmdesátá léta. Mě ale ještě zaráží naprosto nedobrý střih. Závěrem musím konstatovat, že tady byl na zabití především celý film. ()

Pitryx

Tento snímek patří k mým dost oblíbeným. Hlavně kvůli prostředí. Je pravda, že spád to mohlo mít trochu rychlejší, ale přesto se na něj podívám znovu a znovu. ()

honzic

Opět film, který nevytěžil maximum díky ne zrovna povedenému scénáři. Postup policie mi přijde amatérský a celkově je i trapné chování některých postav. Herecky se zde snažila ne moc úspěšně Veškrnová, zato vynikající je tradičně Karel Augusta. Hodnocení: 45 % ()

Mikecat

Výborne zahrala chovankyňu z detského domova predierajúcu si cestu životom Dagmar Havlová, a jej starosti a radosti v horskom hoteli, na svoju dobu veľmi slušná snímka. ()

Danulinda

Vynikající kriminální komedie se skvělým scénářem a parádními hereckými výkony nejen pánů Augusty a Prachaře v rolích kuchaře a policisty. ()

silak_xup

Hodně odlehčená česká krimi, spíše taková krimi pohádka z našich krásných hor, kde běhá splašená Dáša a hledá svou kamarádku. Závěrečná honička je nervy deroucí!!!! :-) ()

senecek

Ale jo,docela pohodový film a hlavně Veškrnka-Havlovka byla ještě příjemná héérečka. Dobrý pan Prachař a skvělý p. Augusta - profi kuchař. ()

Humphrey

Ne tak špatné, jak by se ze zdejších komentářů mohlo zdát. Detektivka z poloviny 70. let, taková, jaké se tehdy točily i psaly. Obvyklí podezřelí to sice rozhodně nejsou, ale existují i mnohem horší detektivky a není jich málo. Ačkoliv Herzovy filmy nemusím, tenhle považuji za docela povedený. ()

lehkoživka

Na to, v jaké době temna ten film vznikal, působí velmi autenticky. A Dáše Veškrnové role zvídavého devatenáctiletého telátka sedla jak prdel na hrnec! 70 % ()

Salvator

Děj filmu se potácí ze strany na stranu a nebýt představitelky hlavní ženské role, jednalo by se o stominutovou nudu.. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018