Celkem dobrá kriminálka, Dagmar ještě Veškrnová mi ani moc nevadila, na zabití je spíše v jiných filmech. Ale je to na kriminálku strašně dlouhé a utahané. Někdy si člověk připadá, jako by to byl film o životě na horách. Honička na konec už byla zbytečná, ale moc se v našich filmech nevídá, takže proč ne. Zajímavé jsou ale dnes již historické záběry Pece pod Sněžkou v době, kdy se teprv ten monstrózní hrozný hotel v centru stavěl.(7.7.2010)

Všude ptáci jsou, však pár jen hnízd! Herzův pokus o detektivku západního střihu táhne dolů hlavně ne úplně dotažený scénář (nikoliv z režisérova pera) a snaha o komickou stránku, již si prý Herz do scénáře přidal, a která částečně vinou castingu bohužel vůbec nevychází. Leccos o rozdílu mezi ambicemi a výsledným produktem prozradí už úvodní kreslené titulky. Vedle pár pěkných herzovských obrazů tak potěší hlavně mistrovo hitchcockovské cameo s tatarákem nebo rozkutálené barely na silnici při automobilové honičce.(22.8.2015)

• Inozuka

Nedávno jsem byl v Krkonoších na dovolené, takže jsem z toho důvodu tenhle film dal, přestože jsem ho měl v hlavě uložený jako ne příliš povedenou detektivku s protivnou Veškrnovou. No, moc jsem se nemýlil, ale zas až tak mě to neprudilo. Vyzdvihnul bych policajta Ilji Prachaře, který mi, nevím čím, připomínal šerifa z Tahle země není pro starý.(10.12.2013)

• JARDAHONDA

Holku na zabití natočil v roce 1975 Juraj Herz a hlavní postavu příliš zvědavé dívky svěřil Dagmar Veškernové. pro tehdejší studentku JAMU, kterou režisér Herz objevil již pro svůj film Holky z porcelánu (1974), to byla první velká filmová role. Přesto vše mě snímek nenadchnul. Film na mě působil utahaně a misty se začala objevovat nuda. Celková zápletka a zpracování bylo příliš prázdné. Závěr = 2 **(14.3.2013)

• tuctovychlap

určite si 40 % zaslúži (10 % som strhol za hudobný podmaz, ktorý namiesto toho, aby dej dopĺňal, napĺňal moje uši kakofóniou - i keď si uvedomujem, že podobný typ bum-bang-vŕz bol prítomný v tých rokoch aj v nemeckých kriminálkach)..negatívum filmu okrem slabého scenára bolo pre mňa obsadenie Dagmar do hlavnej úlohy - hrozná, hrozná, hrozná..a nemyslím tým vinič hroznorodý..(3.1.2014)

• - Ve filmu hraje Jiří Lír se svou dcerou Kateřinou. (M.B)

• - Původní scénář počítal s tím, že děj bude odehrávat v zimě. Juraj Herz nechtěl v zimě točit, tak přesunul děj na léto. (M.B)

• - Mnislav Hofmann hraje nového provozního Rybičku. Stejně se jmenovala i jeho postava inventarizačního revizora Rybičky v předchozím Herzově filmu Holky z porcelánu (1974). (Haniczka)