Tak na zabití ten film zas není. Taková normální česká detektivka, kde roli soukromého detektiva přebírá potřeštěná holka. Co chcete víc v našich poměrech? Každý by chtěl nejradši Phila Marlowa nebo Nicka Cartera, ale žijeme v Česku a z tohoto pohledu taky přistupujme k hodnocení. No a úpřimně, kolik daleko horších zahraničních detektivek jsme už viděli? Tento snímek není zase až tak špatný. Viděl bych to za 3.(7.3.2012)

• dyfur

....v čase keď prezident Havel pripravoval Chartu 77-jeho budúca manželka bola "perzekuovaná"...."musela" hrať v ďalšom filme a nemala čas na disidentov. /poznámka pre neznalých:po revolúcii si všetko vynahradila/ Film slabý priemer - nutno pozorne sledovať nakoľko je to pomalééééé ako Derick.... PS:pani Veškrnovú som nikdy nemusel - vždy mi bola nesympatická...................(9.4.2013)

Celkem dobré komediální krimi,které perfektně vykresluje dobu,ve které vznikl.Tohlenc ale vůbec není podstatné,protože je to hodně koukatelný film který má solidní tempo , dobrou zápletku a naprosto úchvatné exteriéry.To všechno doplněno skvělým hereckým obsazením,kde podle mého je pan I.Prachař naprosto skvělý příslušník SNB a K.Augusta je dokonalý horský kuchtík.D.Veškrnovou moc nemusím ale tady podává celkem slušný výkon-prostě na zabití.(28.9.2009)

• Inozuka

Nedávno jsem byl v Krkonoších na dovolené, takže jsem z toho důvodu tenhle film dal, přestože jsem ho měl v hlavě uložený jako ne příliš povedenou detektivku s protivnou Veškrnovou. No, moc jsem se nemýlil, ale zas až tak mě to neprudilo. Vyzdvihnul bych policajta Ilji Prachaře, který mi, nevím čím, připomínal šerifa z Tahle země není pro starý.(10.12.2013)

Pohodový detektivní film pro klidný večer s velmi příjemnou ústřední písní. Veš-krnová hraje (nehraje) skvěle v roli infantilní milé blbky, která jí vždy seděla. Opět perfektní Karel Augusta a Ilja Prachař báječně doplňují jednoduchý, přesto hezký příběh. Žádná propracovaná detektivka, ale spíše klasická pocitovka Juraje Herze, který to prostě umí.(10.11.2012)

• - Natáčení probíhalo v Peci nad Sněžkou, Praze, Sněžce a Horní Malé Úpě. Horská chata se jmenuje Žižkova bouda a najdeme ji 2 km nad Pecí pod Sněžkou, stojí dodnes. (M.B)

• - Původní scénář počítal s tím, že děj bude odehrávat v zimě. Juraj Herz nechtěl v zimě točit, tak přesunul děj na léto. (M.B)

• - Štáb bydlel po dobu natáčení v téže chatě, kde se film odehrává. (M.B)