• Malarkey
  **

  Dagmar Veškrnová zase zbourala jednu naivní. Film ve výsledku je docela nuda, ale na druhou stranu musím říct, že mě na první pohled dokázal zaujmout, hlavně teda díky Dagmar. V neděli dopoledne jsem tak po obědě přestal cokoliv dělat a zaměřil se na Dagmar. Postupem času jsem ale pochopil, že tahle kriminálka je spíš o Dagmar, než o vrahovi. Ještě jsem ale neviděl českej film, co by se odehrával na Sněžce, takže i z tohodle pohledu se film musí náležitě ocenit.(13.6.2013)

 • RAY~
  ***

  Příjemná oddychovka v neokoukanym prostředí. Navíc docela nadčasovej soundtrack, kterej mi místy přišel nápadně podobnej s Birdmanem. Zápletka bohužel nic moc a trapnejch momentů dostatek, nicméně celý to tak nějak funguje a je to koukatelný (jednou nebo jednou za 10 let).(17.8.2015)

 • MrPierc
  ****

  Smutný pohled na dívku, která vyšla z dětského domova a nikam nepatří, nikdo jí nechce, nemá nikde zázemí. Spíše melancholický příběh okořeněný vraždou. Hodně sociální. Skvělé herecké výkony Dagmar Veškrnové, Ilji Prachaře a Karla Augusty! Strašidelná hudba trochu připomíná inspiraci nějakým giallo kouskem.(20.11.2008)

 • raroh
  ***

  Jako pozitivum bych viděl, že si Herz z určitých detektivkových klišé navzdory nenápaditému scénáři utahuje (viz zpívající Veškrnová) nebo je naopak místy dobarvuje surrealistickým humorem (záběry na jídlo, obzvláště Herze připravujícího si tatarák, případně postava psychologa J. Schmidta a kuchaře K. Augusty). Šalamounův kreslený úvod je pěkný, ale faktem zůstává, že to není výjimečné dílo, přesto dokáže realitu poloviny 70. let podat poměrně alespoň trošku věrně.(10.5.2010)

 • Karlas
  ****

  Pohodový detektivní film pro klidný večer s velmi příjemnou ústřední písní. Veš-krnová hraje (nehraje) skvěle v roli infantilní milé blbky, která jí vždy seděla. Opět perfektní Karel Augusta a Ilja Prachař báječně doplňují jednoduchý, přesto hezký příběh. Žádná propracovaná detektivka, ale spíše klasická pocitovka Juraje Herze, který to prostě umí.(10.11.2012)

 • - Mnislav Hofmann hraje nového provozního Rybičku. Stejně se jmenovala i jeho postava inventarizačního revizora Rybičky v předchozím Herzově filmu Holky z porcelánu (1974). (Haniczka)

 • - Natáčení probíhalo v Peci nad Sněžkou, Praze, Sněžce a Horní Malé Úpě. Horská chata se jmenuje Žižkova bouda a najdeme ji 2 km nad Pecí pod Sněžkou, stojí dodnes. (M.B)

 • - Vít Olmer nesměl v té době režírovat, tak mu Juraj Herz nabídl roli. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace