Jako pozitivum bych viděl, že si Herz z určitých detektivkových klišé navzdory nenápaditému scénáři utahuje (viz zpívající Veškrnová) nebo je naopak místy dobarvuje surrealistickým humorem (záběry na jídlo, obzvláště Herze připravujícího si tatarák, případně postava psychologa J. Schmidta a kuchaře K. Augusty). Šalamounův kreslený úvod je pěkný, ale faktem zůstává, že to není výjimečné dílo, přesto dokáže realitu poloviny 70. let podat poměrně alespoň trošku věrně.(10.5.2010)

Příjemná oddychovka v neokoukanym prostředí. Navíc docela nadčasovej soundtrack, kterej mi místy přišel nápadně podobnej s Birdmanem. Zápletka bohužel nic moc a trapnejch momentů dostatek, nicméně celý to tak nějak funguje a je to koukatelný (jednou nebo jednou za 10 let).(17.8.2015)

Jeden z filmů, které jsem neplánovaně viděla asi tak...no určitě dvacetkrát. Dáša Veškrnová jako dívka z děcáku, která na vlastní pěst pátrá po zmizelé kamarádce. Stihne se u toho přizabít u brambor, zamilovat do Abrháma a málem přivodit infarkt dobráckému panu Muraškovi. Herz mě nezklame nikdy, o tom žádná. Co je ale na tomhle filmu naprostá pecka, je hudba. Pustit mi jakýkoli úsek takhle v noci, když jdu na záchod, můžu se rovnou převlíct.(19.4.2015)

Tento film sice nepatří k vrcholům tvorby Herze, ani ke špičce kriminální komedie, přesto se dá na něj koukat. s kapkou uspokojení, se špetkou napětí i trochou vtipu. Navíc jsou zde kulisy Krkonoš, na které mám krásné vzpomínky z dětství. Zvědavost a touha po odhalení tajemství žene Annu (ukřičená Dagmar Veškrnová) do nového prostředí, do malých dobrodružstvích, do každodennosti všedních dnů horského hotelu a do neukojitelného apetitu. Vrahem nakonec musí být podle tradice ten, na koho je upřena nejmenší pozornost. Z dalších rolí: otcovský příslušník VB Sláma (Ilja Prachař), nenapravitelný sukničkář a lékař Rendl (Josef Abrhám), provozní horského hotelu Petrák (Vít Olmer), rázný šéfkuchař Muraško (Karel Augusta), roztomilý psycholog (Jan Schmid), či sám pan režisér jako host. Krkonoše a co vše se tam může stát...(6.7.2014)

Jedna z prvních výrazných rolí sympaticky praštěné Veškrnky, která pátrá po zmizelé kamarádce. Juraj Herz obsadil výborný herecký ansámbl, příběh zasadil do horského prostředí a napětí umocnil hudbou skladatele Bohuslava Ondráčka (ten soundtrack je fakt prvotřídní liga!). Výrazná kamera Andreje Barly snímá pohledy z různých úhlů a detailů na tváře herců, nadčasovost jí rozhodně nechybí. Pěkná práce je i úvodní animační titulková sekvence, na které se podílel výtvarník Jiří Šalamoun. Kromě výrazné Dagmar Veškrnové zaujme Karel Augusta v roli kuchaře Muraška, nebo Jiří Němeček hrající pekaře Vorla a jeho šikovná práce s těstem, z něhož hněte pletené bulky. Holka na zabití není špatný film, Juraj Herz by z něho určitě vykřesal mnohem temnější podobu, nebýt zlotřilých komoušských zásahu a cenzur.(3.9.2019)

• - Mnislav Hofmann hraje nového provozního Rybičku. Stejně se jmenovala i jeho postava inventarizačního revizora Rybičky v předchozím Herzově filmu Holky z porcelánu (1974). (Haniczka)

• - Ve filmu hraje Jiří Lír se svou dcerou Kateřinou. (M.B)

• - Další spoluprací dvojice Herz a Veškrnová měl být připravovaný projekt Automatická holka. Z projektu však sešlo z důvodu dalšího z mnoha Herzových zákazů natáčet. (Olík)