Pohodový detektivní film pro klidný večer s velmi příjemnou ústřední písní. Veš-krnová hraje (nehraje) skvěle v roli infantilní milé blbky, která jí vždy seděla. Opět perfektní Karel Augusta a Ilja Prachař báječně doplňují jednoduchý, přesto hezký příběh. Žádná propracovaná detektivka, ale spíše klasická pocitovka Juraje Herze, který to prostě umí.(10.11.2012)

• dyfur

....v čase keď prezident Havel pripravoval Chartu 77-jeho budúca manželka bola "perzekuovaná"...."musela" hrať v ďalšom filme a nemala čas na disidentov. /poznámka pre neznalých:po revolúcii si všetko vynahradila/ Film slabý priemer - nutno pozorne sledovať nakoľko je to pomalééééé ako Derick.... PS:pani Veškrnovú som nikdy nemusel - vždy mi bola nesympatická...................(9.4.2013)

Tak na zabití ten film zas není. Taková normální česká detektivka, kde roli soukromého detektiva přebírá potřeštěná holka. Co chcete víc v našich poměrech? Každý by chtěl nejradši Phila Marlowa nebo Nicka Cartera, ale žijeme v Česku a z tohoto pohledu taky přistupujme k hodnocení. No a úpřimně, kolik daleko horších zahraničních detektivek jsme už viděli? Tento snímek není zase až tak špatný. Viděl bych to za 3.(7.3.2012)

Ta komedie je trochu mimo, spíše je to kriminálka s dosti dramatickou hudbou. Odehrávající se v originálním prostředí horské boudy. Dagmar Veškrnová je tady taková blboučká a naivní. Od začátku mi bylo jasné, kdo je vrah. Zajímavá zápletka, děvče z dětského domova jede do Krkonoš hledat svoji kamarádku, kterou někdo zabil. Dagmar Patrasová v pidiroličce je namluvená polsky.(14.10.2008)

Výborná kriminálka, od Herze klasicky s prokreslenou psychologií postav. Hlavní roli hrají dost dobře nasnímané Krkonoše a Dáša Veškrnová, která tady skvostně hraje svou typickou praštěnou dementní slečnu na zabití. Fanoušek československých borců si tady přijde na chuť díky výbornému obsazení vedlejších rolí. Celý snímek má vůbec nostalgickou atmosféru nekapitalistických hor a Herz si v něm nenápadně rejpnul do šizení jídla v restauracích, kšeftu s valutama a vyčurané české povahy.(26.11.2008)

• - Píseň "Až přijde déšť do trávy spát", kterou ve filmu zpívá hlavní hrdinka v podání Dagmar Veškrnové, nazpívala o dva roky později na své LP-album "S písní vstříc ti běžím" Helena Vondráčková. V jejím podání má pozměněný text a soutěžila s ní také na Festivalu filmových písní v Isntabulu. (Willy Kufalt)

• - Původní scénář počítal s tím, že děj bude odehrávat v zimě. Juraj Herz nechtěl v zimě točit, tak přesunul děj na léto. (M.B)

• - Ve filmu hraje Jiří Lír se svou dcerou Kateřinou. (M.B)