Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohledná servírka z krkonošského hotelu Bobí vrch Gita (Ž. Veselá) zahyne pod koly auta svého milence, který ji zabil kvůli obavám, že na něj dívka vyzradí nezákonné machinace s valutami. Gitu krátce nato začne hledat její sedmnáctiletá kamarádka Anna (D. Veškrnová). Naivní dívka, která vyrostla v dětském domově, chce původně jen padesát korun, které kdysi Gitě půjčila. Každý v hotelu se domnívá, že Gita prostě odjela za lepším, jak se tu už mockrát stalo. Jenže Anna začne v domnělém odchodu spatřovat řadu nejasností – Gita si například před svým zmizením nevyzvedla drahé boty, které si nechala opravit. Anna využije situace a nastoupí na Bobím vrchu jako pomocná síla v kuchyni. Nepotrvá to dlouho, a bude potřebovat pomoc… (Česká televize)

(více)

Recenze (209)

Bodega_Bay 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmů, které jsem neplánovaně viděla asi tak...no určitě dvacetkrát. Dáša Veškrnová jako dívka z děcáku, která na vlastní pěst pátrá po zmizelé kamarádce. Stihne se u toho přizabít u brambor, zamilovat do Abrháma a málem přivodit infarkt dobráckému panu Muraškovi. Herz mě nezklame nikdy, o tom žádná. Co je ale na tomhle filmu naprostá pecka, je hudba. Pustit mi jakýkoli úsek takhle v noci, když jdu na záchod, můžu se rovnou převlíct. ()

Cortesz 

všechny recenze uživatele

České kriminální filmy mě nikdy moc nezaujali, většinou byly všechny trapně důležité, snad jen smrt stopařek a holka na zabití, která se mi líbí v tom, že zde míchá i komediální prvky a tím si ode mě získává i nadhled. Zápletka je sice jednoduchá, způsob vyšetřování zdlouhavé a není tou hlavní prioritou. Vyzdvihuji výbornou hudbu a především herecké výkony Dagmar Veškrnové, která tu svou uječenou, tupou a chvílemi nesnesitelnou holku hraje naprosto skvěle a občas byla fakt na zabití, dále zmíním ještě Ilju Prachaře, který také stojí za povšimnutí, jinak rozhodně průměr. ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Pohodová oddychovka, které nic nevytýkám. 1. Dagmar Vešrnová na začátku své herecké kariéry hraje holku z dětského domova velice přesvědčivě. Její nedbalá artikulace "kuju" ,nebo počítání chlebů, které si dala k párkům, to jsou odzbrojující scény. Hraje opravdu holku na zabití - jak je uvedeno v titulu. Jak je vidět podle některých komentářů, tak právě za to přesvědčivé ztvárnění jí někteří ubírají body (!?) 2. Pohodu, ale i špetku napětí navozuje výborná hudba, a to už od úvodních titulků. 3. Zápletka s botkami je jednouduchá, ale nosná, správně rozvíjená - např. rozhovor s psychologem: "Jak můžete nějakou knihu srovnávat s novými botami?" 4. V rámci žánku vhodně zvolený uzavřený počet podezřelých. 5. na rozdíl od některých současných nebo normalizačních poplatných kriminálek si v tomto filmu nikdo nehraje na vševědoucího náčelníka. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý krimifilm popisující pátrání mladé dívky Anny Šipulové po její kamarádce z dětského domova Gitě Szabové (Ž. Kanyzová), která nečekaně a bez vysvětlení zmizela z krkonošského horského hotelu, kde pracovala jako servírka. Snímek je natočen dosti zajímavým a poutavým způsobem, neboť divák od začátku ví, že dívka byla zavražděna, avšak totožnost pachatele byla skryta. Hlavní postava, bezprostřední a naivní mladá dívka s nepěknými stravovacími návyky, kterou ztvárnila docela přesvědčivě D. Veškrnová se během brigády v hotelové kuchyni snaží přijít záhadnému zmizení na kloub, až se stane pro pachatele nepohodlná. V závěru Herzova snímku do hry zasáhne veřejná bezpečnost v podání I. Prachaře, který ze začátku osamělou Annu bez finančních prostředků podezíral z nelegálního přivýdělku. Jakmile byla nalezena na polské straně Krkonoš poblíž města Karpacz mrtvola ženy odpovídající Gitině popisu, dopadení pachatele, jež bylo zpestřeno automobilovou honičkou GAZ versus policejní Moskvič, bylo jen otázkou času. Aktivita veřejné bezpečnosti zabírá v podstatě pouze posledních dvacet minut z tohoto díla, zbytek představuje amatérská Annina pátrací činnost a seznamování s vedlejšími postavami z hotelové kuchyně, nudnou či utahanou bych tuto část však v žádném případě nenazval. Ve vedlejších rolích se objevil charismatický doktor Rendl v podání J. Abrháma, výřečný hlavní hotelový kuchař Muraško (K. Augusta), provozní hotelové restaurace V. Olmer a číšníci V. Lohniský a J. Lír, jehož zde v malé roli doprovodila i jeho dcera Kateřina. Holka na zabití z roku 1975, přestože se ve snímku opakovaně objevují kalendáře s následujícím rokem, je poměrně zajímavé dílo od zkušeného režiséra J. Herze, jehož nejzajímavější aspekty spočívají v ne úplně tradičním, ale o to více zajímavém filmařském postupu a také svěží představení budoucí paní prezidentové, bohužel hodnotit více než průměrně v rámci spravedlnosti nemohu. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Film s úžasnou atmosférou hor, kterou ocení všichni, kteří jezdívali na hory před rokem 2000, staré podnikové chaty, poutače na ubytování a restaurace. Krásné prostředí hor a vyšetřování vraždy, která je obestřena záhadou a romantickou zápletkou. Podařená hudba a výborné herecké obsazení. Asi neznám hezčí film o horách. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (20)

  • Při závěrečné automobilové honičce je po přejetí mostu „gazíkem“ vidét za stavební míchačkou odstavené nákladní auto Tatra 148. V následujícím záběru po průjezdu Moskviče VB už Tatra není a na hromadě hlíny sedí 2 osoby. (Miluna11)
  • Autor scénáře Josef Šilhavý, se s režisérem Herzem soudil kvůli názvu filmu, žánru i ročnímu období, ve kterém se děj filmu odehrává. Soud ale prohrál. (raininface)

Související novinky

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (více)

Reklama

Reklama