Herz nám předvádí jak sprasit detektivku. I když co vlastně nesprasil. Špiní český národ kam přijde špinavec. , Čím se vlastně tebhle ubožák proslavil, respektive kdo toho ubožáka proslavil a procpal výš a za kolik asi? Tři dávám za herce, kteří se to snažili udržet na úrovni s vyjímkou hlavní představitelky, která je na zabití i na zeblití i když se stala nejdražší prostitutkou v historii naší země.(14.10.2012)

Lepší tři hvězdičky. Veškrnová byla rozhodně lepší herečka než cokoliv dělala později, zkrátka "ševče, drž se svého...". Rozhodně tu dívku z děcáku hrála výborně. Film sám o sobě není špatný, jen kdyby v něm nebyla postava toho okrskáře, který je s tím Háblem chudák na všechno v Peci sám a dokonce společně s Veškrnkou jako jakousi českou Marplovou musí vypátrat osud zmizelé číšnice sám. Takhle přece ani za našeho režimu VB nepracovala. Jako skoro vždy se mi líbil výkon Karla Augusty, zatímco Lohniský používal svých charakteristických grifů, které se ne všude hodily. Po delší době jsem se na film rád podíval.(9.3.2017)

Dobrej režisér se nezapře, a i když Holka na zabití nemá nijak extrémně poutavej námět ani skvělý herce, tak Juraj Herz natočil moc dobrej film. Atmosféra houstne od začátku až do konce, tempo filmu je skvělý a celkově jsem se u tohohle filmu ani chvilku nenudil, což se mi bohužel u většiny filmů nestává. Žádný vysoký umělecký ambice tenhle film určitě neměl, ale možná právě proto je tak dobrej. 75%(3.1.2009)

Nikdo to nemohl zahrát lépe, než Dagmar Veškrnová. Snad její nejlepší role. Karel Augusta jako šéfkuchař ve vedlejší roli je také bezchybný (pan Muraško). Připadá Vám to utahané, nudné, či zdlouhavé?? Alespoň jsem tu podobné názory v komentářích četl... Tak to je veliká škoda! Asi neproběhla ta jiskra, co vyslal p. režisér J. Herz. Na tu dobu podle mě výborná, "odlehčená" krimi. A ta "vysokohorská" dramatická hudba....(6.7.2009)

Starší filmy hodnotím dle toho, jak na mě v dané době působily. Pět hvězdiček dávám za to, že jako dítě do první třídy jsem se při něm strašně bála, na rozdíl od jiných detektivek a pod. První filmový počin Dáši Veškrnové byl velmi přesvědčivý a zdařilý. Byla naprosto bezelstná. Nyní jsem se na něj podívala opět...., není tam nic politického, je tam krásná krajina a úžasné jsou vždy počáteční záběry z kuchyně K. Augusty (p. Murašky), kdy se člověk až lekne. Ve své době skvělý film, ale ani ted moc nevyšuměl. Filmová chybička - v úvodní písni jde D. Veškrnová na začátku přes lávku a chybí ji její oranžová taška. V dalším záběru ji už má.(28.11.2013)

• - Původní scénář počítal s tím, že děj bude odehrávat v zimě. Juraj Herz nechtěl v zimě točit, tak přesunul děj na léto. (M.B)

• - Režisér Juraj Herz si zahrál malou roli muže, připravujícího si v restauraci v Praze tatarský biftek. (rakovnik)

• - Štáb bydlel po dobu natáčení v téže chatě, kde se film odehrává. (M.B)