Nebyl jsem, nejsem a s určitostí nebudu nikdy zaměřen na kriminálky. Zde ale jsem udělal výjimku. Filmu v podstatě nemám co vytknout. Nechybí mu nic, co by pořádná krimi měla mít. Vidíme solidní příběh s dobře odvedenými hereckými výkony. Musím vyzdvihnout paní Dagmar, na které ve snímku bylo vídět, že z ní bude výborná herečka. Děj nás drží v napětí. Je škoda, že v dnešní době se takové kriminálky netočí. V čem je chyba?(2.6.2010)

• NinadeL

Kdepak Dáša, to je číslo. Gazela. Ale v podstatě je dobře, že se Herz už nedostal k tomu, aby Dášin naturel použil rovnou do celé série filmů o Holce. Ty jeho náměty jako Automatická holka mi z jeho úst zněly stejně jako Troškova teorie o 4. díle Slunce, seno a mimozemšťani.(5.3.2009)

Dagmar Vaškrnová podle mě totálně šílená, ale navadí Nejdůležitější tady je ten soundtrack Bohuslava Ondráčka!! Ty vole - totální Ennio Morricone worship!!! Jestli tohle někde vyšlo tak to prostě musim mít!(14.10.2012)

• NinonL

Hlavní hrdinka asi měla přehrávat, být nesympatická a nesnesitelná. To se D. Veškrnové povedlo. Ale mně se to nelíbilo.(24.8.2012)

..hodně dobrá krimipovídka....Olmer jako vrah...a skvělá atmosféra vysokohorských scenérií dotvářená skvěklou ústřední melodií....až na uječenou Veškrnovou!(28.12.2006)

• - Natáčení probíhalo v Peci nad Sněžkou, Praze, Sněžce a Horní Malé Úpě. Horská chata se jmenuje Žižkova bouda a najdeme ji 2 km nad Pecí pod Sněžkou, stojí dodnes. (M.B)

• - Režisér Juraj Herz si zahrál malou roli muže, připravujícího si v restauraci v Praze tatarský biftek. (rakovnik)

• - Mnislav Hofmann hraje nového provozního Rybičku. Stejně se jmenovala i jeho postava inventarizačního revizora Rybičky v předchozím Herzově filmu Holky z porcelánu (1974). (Haniczka)