• Freddie99

Neskutočne dlhý film plný nesympatických postáv. Samo o sebe to mohlo byť lepšie, ak by to bolo o cca 30 minút kratšie. Takto mám dojem, že nás chcel režisér asi uspať, pretože všetko podstatné sa vo filme udeje hneď na začiatku a potom na konci, stred je len mydlová bublina, ktorá rýchlo praskne a divák si má čas zdriemnuť a o nič podstatné nepríde.(21.4.2011)

• Compadre

Juraj Herz je nepochybně schopen natočit velmi dobré filmy, ale tohle je čistá průměrnost. Scénář na hovno se prostě pozná a Veškrnová se může snažit jak chce a stejně z tohohle hovna nic nevytluče. Pár okamžiků je srandovních a člověk si říká, jestli to náhodou neměla být komedie, ale pak zase zabředne do utahaného průměru. Nic moc.(8.5.2010)

• Biopler

Tento film, mám pocit, nevie čím má byť - či krimi či sledovaním vývoja hlavnej postavy z detského domova, ktorá je zahraná, musím uznať, fakt veľmi dobre... aj keď aj mne, ako divákovi, už hovadsky liezla na nervy. Všetko podstatné ohľadne odhalenia vraha sa odohraje už v úvode, takže zvyšok je len pokojné sledovanie. Vychutnával som si lesy a celkovo prostredie. Hudba mi príšerne vadila. Ako mohol také niečo nasadiť Herz do svojho filmu je pre mňa nepochopiteľné.(30.7.2015)

• Marthos

Příšerný film. Dagmar Veškrnová v další sebestředné roli »hubaté nány«, která je proti své vůli vtažena do kriminálního příběhu zmizelé přítelkyně. Poněkud neživotný scénář obohacují některé dobré sekvence v horském hotelu a standardně skvělé výkony Prachaře, Abrháma a Lohniského. V Herzově filmografii ovšem představuje tento film krok zpět.(2.4.2009)

Jeden z filmů, které jsem neplánovaně viděla asi tak...no určitě dvacetkrát. Dáša Veškrnová jako dívka z děcáku, která na vlastní pěst pátrá po zmizelé kamarádce. Stihne se u toho přizabít u brambor, zamilovat do Abrháma a málem přivodit infarkt dobráckému panu Muraškovi. Herz mě nezklame nikdy, o tom žádná. Co je ale na tomhle filmu naprostá pecka, je hudba. Pustit mi jakýkoli úsek takhle v noci, když jdu na záchod, můžu se rovnou převlíct.(19.4.2015)

• - Natáčení probíhalo v Peci nad Sněžkou, Praze, Sněžce a Horní Malé Úpě. Horská chata se jmenuje Žižkova bouda a najdeme ji 2 km nad Pecí pod Sněžkou, stojí dodnes. (M.B)

• - Štáb bydlel po dobu natáčení v téže chatě, kde se film odehrává. (M.B)

• - Původní scénář počítal s tím, že děj bude odehrávat v zimě. Juraj Herz nechtěl v zimě točit, tak přesunul děj na léto. (M.B)