Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

Mallyyy

Nemyslel jsem si, že někdy budu souhlasit s LIVINGDEAD, ale u tohoto filmu s ním plně souhlasím. Jak milionář může být posedlý takovou příšerou ? A jinak to nebylo nic zvláštního. ()

warrenur

Elisku mam uz tak silne "zaskatulkovanu" z Handmaid's Tale, ze mi zo zaciatku prislo, akoby som pozeral len pokracovanie serialu. Tie iste polohy vystrasenej, rozpoltenej a trpiacej zeny, co vie chodit hodne spomalene, ci "tupo" cumiet do prazdna. Kedze vsetko toto bravurne zvladla ako "sluzobnica", zrejme preto ju aj reziser obsadil v tomto kusku. Ale akosi pominul fakt, ze ludia, co videli spominany serial "uz budu poznat" vsetky jej polohy a mozno nechcu vidiet to iste v inom, nesuvisiacom filme. Od polovice to bol ale celkom slusny thriller. Zaverecny rozhovor medzi Ceciliou a policajtom bol sice hodne zvlastny, zdalo sa Mr. Cop neschvaluje jej pocinanie, ale co uz. Pre tych, co nevideli Handmaid's Tale mozne stvorhviezdie. Za mna vsak len priemer. Videl som len tie Eliskine polohy, ktore som videl i v seriali. A ano, aj ten vitazny v zavere. I tak odporucam. ()

Chundys

Bohužel spíše zklamání, protože béčku Muž bez stínu to nesahá ani po kolena a tou jednou akční scénou se to fakt nedá vykonpenzovat. Tleskam hudbě a kameře ty byly parádní! ()

Endavour

Po hodině filmu výtečné atmosféry jsem si říkal, že se schyluje k slušnému thrilleru, nicméně ve druhé části filmu, kde se z tajemného asassina vyklubalo vraždící prvoplánové "řežeto", jsem změnil názor. Čistý průměr. ()

Bozvav

Jako horor to stálo za houby, jako dokonale propracovaný psycho thriller taky. Jako napínák s trochou akce, no budiž. Za mne hezky a uhlazeně promrhaný potenciál námětu, kde se dalo bubákovat, tyranizovat a šikanovat okolí mnohem nápaditěji a urputněji. Já mít takový oblek, tak se rozhodně neomezím na šmírovaní jedné z nejkobyovatějších hereček součastnosti, ale vrhnu se do akcí mnohem zábavnějších. Nicméně ani tal nelze snímku upřít jisté kvality, za které dávám dvě a půl hvězdy. Kdyby to nevydávali za horor a scifi, tak bych dala i možná o jednu více. ()

Saur.us

Druhé autorské scifi L. Whannella už není taková pecka jako jeho předchozí Upgrade. Stále jde ale o nadprůměrnou záležitost, napínavou a s parádním finálem. ()

tyna97

Docela napínák se zajímavou kamerou. Nějak jsem se do děje zahleděla, že jsem si v závěru nakonec musela ověřovat, jestli jsem doma bez cizího někoho/něčeho. Lis mi po soužebnici příjde nesympatičtější a nesympatičtější a nevím, proč furt musí hrát ženský, co jen vraždí a plodí. Přítel se bál (ačkoliv nevím, jestli fakt upřímně), já ne, ale lekačka se psí miskou na začátku proběhla. U smrti v restauraci jsem dokonce zachichotala, přišla mi až moc rychlá a vůbec, vtipná! Závěr mě ale vůbec nepotěšil, ten mohl být vychytanější. Někdo měl sejmout i Cee. ()

djfun

Hitchcock točil dokonalý zločiny a psycha, Netflix je tím co produkuje či distribuuje, páchá (vyjma pár serošů)! Laciná vodrhovačka nekonečných klišéééé, stupidních absurdit a hlavně v každym kroku předvídatelná a bezemoční NUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... PS: uvádět jako předlohu knihu H.G. Wellse je doslova drzost! ()

helloween93

Přehypovaný thriller, který sice má kvality, a ro zejména v budování napětí a kameře, ale v poslední půl hodině to tvůrci trochu přepálili s těmi mindfucky a přišlo mi, že nevěděli, jak příběh důstojně ukončit. Jimi zvolená varianta působila lacině a vůbec nekorespondovala zejména s první hodinou, která byla super. Viděl jsem na csfd projekci. Přivřu obě oči a dám 3* (logických kiksů tam lze najít mnoho). ()

Gediman

Chová se to jako duchařský horor, ale místo nadpřirozeného zla je tu jen obyčejný smrtelník... díky čemuž to pro mě jako horor nefungovalo. Jako thriller to ale jde. První plot-twist je docala nápaditý, ten finální je ale dost předvídatelný. Scénář funguje jen proto, že hlavní hrdinka i hlavní padouch udělali každý dvě zásadní chyby. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=yePTQJk27-4 ()

CaptainCzech

Pro mě nejočekávanější film roku 2020 konečně dorazil do kin a jakožto velký fanoušek klasických monster jsem doufal že Leigh Whannell předvede další mindfuck pecku jako byl Upgrade. Určitě nejsem zdrcený, ale ani nadšený, každopádně už jen to že Universal stále pokračuje v jejich klasických hororech uznávám. Film mě držel od začátku v napětí (to vydrží více méně po celou dobu filmu do momentu než neviditelný začne být viditelný) a měl skličující atmosféru (což je opravdu až do samotného konce), a to jsem od psychodramatu očekával. Hlavní herečka Elisabeth Moss předvádí skvělý výkon a místama jsem si už opravdu říkal, že jí totálně j*be. Příběh super a mastermind manipulátor Invsible Man mě dost bavil (herec sympaťák, kterýmu musíte fandit), akorát škoda, že vzhledem jakou hraje postavu nemá moc prostoru. Bohužel je tu několik chybiček, které mě zklamaly. Akční scény těžký průměr až podprůměr, krom jedný kterou jsme viděli už v traileru. Nedomyšlenost scén, např. když si někdo podřízne zápěstí očekávám krev (a to především, když je všude okolo bílá) nebo alespoň, že bude mít problém hýbat s rukou. A závěrem, závěr, ale to už je jen čistě osobní záležitost, jelikož jsem doufal, že to dopadne jinak. Film svou kvalitu má a na to kolik stál se dá použít pořekadlo za málo peněz hodně muziky (dobrý film). Doufám tedy že tohle nakopne Universal a dají nám další klasická monstra v podobném gardu. Normálně bych dal 3 ale jako fanoušek látky dám 4. ()

Majkak

Výborně vybudována atmosféra se skvělou Elisabeth Moss, totálně a naprosto uvěřitelnou obětí psychopata. Atmosféra houstne a od Cecilie se odvracejí její nejbližší. Druhá polovina je výrazně akčnější, přičemž v jednu chvíli scénárista ztratil nit a scény z nemocnice nepatří k tomu nejzdařilejšímu, respektive pro mě jsou nejnudnější z celého filmu. A také v tomto místě nejvíc logických lapsů. Těch je jich víc, některé neruší a konvenují s tím, jak se Cecilii rozmazává realita a fikce. Stopáž je přetažená, ale dá se usledovat bez mimořádné nudy. Super hudba. Potěšil mě oldschoolový závěr, na takový se vždy ráda podívám. Jako studie dokonalého psychopatického manipulátora funguje výborně. A pro některé nechápající: pro psychopata není důležité, jak moc velká krasavice je madam, on má potěšení z toho, jak moc ji ovládá. ()

Rathalos

The Invisible Man ma prijemne prekvapil,uz len namet sa mi pacil a samozrejme aj prevedenie,skoda prvej polovici filmu,ktora trosku nudila,no atmosfera bola gradujuca,coraz viac a viac sa stupnovala na intenzite,herecky vykon Elisabeth Moss bol vynikajuci,hudba bola fajn a najvacsim plusom boli zvraty,necakal som ich a to zvysilo moje hodnotenie,ktore skonci styroma silnymi hviezdickami...:-) ()

Hapretor

Tak trochu jiný film o nevitelném ... už jsem se bál, že to bude další v řadě ... tohle mě potěšilo pokusem o něco nového ... místy i dost napínavé a překvapující ... viz scéna v restauraci ... u mě dobrý ()

Rockerman

Více, než půl filmu je to jen taková oťukávačka, ale od klíčové scény v restauraci Yulan jde o strhující podívanou, která vyvrcholí závěrečným "surprise". Na zabití dlouhého koronavirového večera jako dělané. ()

agassi68

Paradoxne sa mi viac páčila druhá polovica a nebyť hlavnej postavy, ktorá sa tam dostala cez scientologickú mafiu lebo iný dôvod tam nevidím, je z toho skvelý thriller. Takto musíte celý čas pozerať na niečo tak nesympatické, že vám to takmer skazí výsledný dojem.. ()

BOURQUE

Pán Whannell na to išiel dobre. Postupne buduje napätie vo filme a pritom efektívne kombinuje prvky thrilleru, „sci-fi technológie“, drámy a soft hororu. To všetko by však možno nestačilo, keby v hlavnej roli nebola E. Moss, ktorá tu dáva jeden so svojich najlepších hereckých výkonov. (Vo vedľajšej roli chýba skutočne dominantná postava („neviditeľného človeka“ sem nepočítam).) Pocity psychicky týranej (+ prenasledovanej) ženy divák môže cítiť na vlastnej koži. Boj s „neviditeľným mužom“ sú jak zo strany režisérskej tak aj z hľadiska kameramana dobre zvládnutý. Scenár nie je zlý, ale na takej úrovni by sa tam ešte zmestila nejaká vec (prekvapenie), ktorú (ktoré) divák nečaká. Záver nie je tak prekombinovaný alebo mysteriózny, ako by sme čakali – pozorný divák hneď príde na pravdu. Film „Neviditeľný“ je predovšetkým dobre vydareným mixom rôznych žánrov (ako som spomínal, napr. thriller a soft horor) a v roku 2020 je zatiaľ najlepším filmom vo svojej kategórii. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy