Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

bizz_mjc

Už jsem na přehnané (bryskně vtipné) hláškování ňák starej, ale tady jsem to většinou bral, protože ústřední dvojice vytváří dobré protipóly, a tím často i vtipné situace, které nezapřou inspiraci v Deadpoolovi. Ale i akce je dobrá, byť občas zavlaje prapor se zkratkou CGI. Moc jsem nepochopil roli Salmy, podle mě trochu zbytečná, také jsem nechápal z neustálého množství nových protivníků, ale zpívající Samuel? Dobrý bonus, madafaka! ()

lykan9

Mám moc rád buddy komedie a je mi moc líto, že jich v současné době nevzniká o něco víc. Přesto, když už něco vznikne, tak to většinou stojí za to. Toto je případ i Zabijáka a bodyguarda. Skvělé akční scény, mnoho zábavy a skvělých hlášek a hlavně mezi Reynoldsem a Jacksonem to skvěle jiskří. Doufám, že se dočkám pokračování. ()

VasaX

Tohle je krásný, povedený béčko, kde Ryan Reynolds a Samuel L.Jackson jedou akční buddy/enemy komedii. Tenhle scénář je už taková klasika, dva jinak nepřátelé se spojí na roadtripu za vyšším cílem. Celé je to plné akce, vtípků, hlášek a tak dále. Samozřejmě, nic z toho nehraje první ligu, ale kde se nedá dosáhnout na kvalitu, tam Hughes prostě vyvažuje kvantitou. A výsledek je vlastně povedená akční komedie, kde nehledejte logiku, ale odreagování. ()

Sany33

Jedna z podarenejších novodobých komédií. Reynoldsovi a Jacksonovi to spolu neskutočne išlo a vzájomne sa pekne dopĺňali. Keď sa jeden ujal akčného kormidla druhý hláškoval a naopak. Mám pocit že sa všetky čo bolo dobré v minulosti snažia tvorcovia preniesť do súčasnosti asi aj na tomto základe vznikla táto komédia. Tú im to celkom vyšlo a ja som sa v kine neskutočne bavil. Oldman je dosť dobrý záporák až je divné že to ukončil tak jednoducho a nebolo k tomu nič teatrálne. Mne sa film páčil a vrelo ho odporúčam. Uvidím na druhé zhliadnutie. Zatiaľ ako veľmi pozitívne hodnotenie. 80% ()

SamVimes

Zabijákovi & bodyguardovi ohromně svědčí eRková přístupnost, jednak si Sam Jackson zase jednou dosyta užije své motherfuckování a jednak se film nemusí krotit ani v akčních scénách. Reynolds je tady sice po z řetězu utrženému Deadpoolovi zase jednou za „toho normálního“ oproti živelnému Jacksonovi, ale bez toho by dynamika jejich vztahu nefungovala. Ona vlastně půlka obsazení hraje mírně přepálené postavy, ale ono to nakonec není na škodu, ať už u šíleného Kincaida a jeho manželky (Salma Hayek) nebo u Oldmanova záporáka. Po plakátovém parodování Osobního strážce s Kevinem Costnerem se hodně hláškuje i v samotném filmu a až překvapivě velké procento vtipů jde do černého. V akčních scénách se sice nekonají blockbusterové vizuální orgie z Rychle a zběsile ani promakaná choreografie soubojů z Johna Wicka, takové ambice tu ale ani nebyly. Ostatně za relativně nízký rozpočet se toho nakonec pořídilo docela dost – nemálo přestřelek i bondovská honička s motorovým člunem, u kamery a střihu zase občas prokouknou zajímavé nápady. Tomu všemu pomáhá i stylový bluesrockový soundtrack. Kromě akce a komedie se stíhá ještě i jednoduchá, ale v rámci možností docela funkční romantika (další styčná plocha s Deadpoolem s jeho poselstvím „počítá se to, co je uvnitř“). Kincaid má proti sobě temperamentní Soniu, Michael si zase hledá cestu ke ztracené lásce v osobě agentky Interpolu Amelie v podání charismatické Elodie Yung. I tak ale Zabiják & bodyguard není přímo výborný film, na to má až příliš těžkopádný první akt a smysluplnost jeho scénáře vyžaduje přimhouření oka. Novodobá klasika z něj nebude, jako lehký letní film ale funguje bez problému. ()

VanTom

Na 4 * vytahovaly Zabijákova bodyguarda slušná chemie ústřední "buddy" dvojky, osvěžujícím způsobem obou totálních es, a vynikající akce, především dynamické, poctivě destrukční honičky (třeba ta v uličkách a na kanálech Amsterdamu, wow!) – o to víc potom pálily v očích případné digitální výbuchy, plameny či karamboly (finále). Na 3 * jej naopak shazovali na sílu vulgární, stupidní humor a chvílemi otravný Reynolds, nehrající opět nikoho jiného než užvaněného Reynoldse. BTW – na to, že diktátorská vláda Lukašenka v Bělorusku vypadá výrazně jinak, bych si moc nevsadil. 7/10 ()

Tft

Vypnout mozek a nechat se bavit náhodným generátorem variací motherfucker nadávek Samuelem L. Jacksonem ve dvojici s Ryanem Reynoldsem, který hraje svojí komediální klasiku. Film začíná pokaženou zakázkou triple A! agenta Reynoldse, který ztratí svého klienta a z vrcholu žebříčku bodyguardů padá na dno. Ze dna ho má zvednout zakázka, při které má dopravit nájemného vraha, který si odpikává doživotní trest Jacksona k soudu do Haagu, aby mohl svědčit proti běloruskému diktátorovi v podání Garyho Oldmana. Politicky založená zápletka, která není v příliš velkém souladu s komediálně akční stránkou filmu. Gary Oldman je jako hlavní záporná postava těžce odfláknutý, z těch hrůz, kterými sužuje Bělorusko toho divák moc neuvidí a musí se spokojit jen s pár úvodními scénami a pak následuje jen spousta vysedávání, kecání a čekání v soudní síni na příjezd dua Jacskon-Reynolds, situaci tak zachraňuje pouze Oldman svým výkonem, na který má až trestuhodně málo času. Film se tak zaměřuje především na ústřední dvojici Jackson - Reynolds, ti spolu fungují perfektně, jejich akční road movie putování skrz Evropu má šťávu a drive, jejich věčné špičkování a rozpory jsou hlavními motivy jejich vztahu a jejich vztah těžce drží film nad hladinou. To je tak asi všechno pozitivní co Hitman's Bodyguard může nabídnout, zbytek je politické mambo jambo o ničem, které je až moc okatě nastavené tak aby jízda hlavního dua byla tak akční a vtipná jak je zrovna potřeba. Na odpočinkový komediální akčňák to vcelku stačí, ale legendám žánru tohle nesahá ani po kotníky. Nuda to rozhodně není, ale zábava to je pouze omezená bez žádné přidané hodnoty. Začínám mít podezření, že Patrick Hughes umí točit pouze těžce průměrné akční komedie. ps. Salma Hayek se tady se svým nadávacím talentem docela dobře rozjela, škoda že celou její roli zkazil jediný hloupý a laciný prdící vtip. 55% ()

svobik

Čím dříve člověku dojde, že zápletka hraje až tu úplně poslední roli a vlastně je přítomná jen kvůli tomu, aby něco poslepovalo kvantum neskutečně zábavných scén, tím je výsledek lepší. Mě to naštěstí cvaklo dost záhy (Reynoldsova postava je vzhledem ke své úloze ve filmu opravdu zbytečná), takže můžu s klidným svědomím říct, že jsem se takhle nebavil už hodně dlouho. Jackson má roli snad napsanou na tělo, protože fuckovat jako on neumí v Hollywoodu snad nikdo. Film, který podle mě dříve či později zkultovní. Potenciálu na to má až až. 7-8/10 ()

LizianShaw

Podle traileru to vypadá jako akční přihlouplá podívaná a tak to doopravdy je. Nevtipných scén nebo vtipů je tu dost, ale i přesto jsem se někdy zasmál, díky skvělému S. Jacksonovi. Jinak ale nikdo nezaujme, a to jsem se na shledání Deadpoola, Furyho, Gordona a Elektry těšil. Bylo tam až příliš moc "fuckování", a většinou to nebylo vtipné ani padnoucí. Aspoň ta akce byla dobrá. 6/10 ()

Pedross800

"ŽIVOT JE JAKO CESTA A JE ZASRANĚ DLOUHÁ, PLNÁ ODBOČEK A ZATÁČEK TAKŽE SE VŽDYCKY NĚCO PODĚLÁ..." a já se z týhle pecky podělal smíchy. Vražednej humor s kadencí kulometné palby od začátku do konce prokládanej šílenou akcí, tož toto překonalo veškerá má očekávání.....ještě ted mám hubu od ucha k uchu, ti dva to dávali tak krutě a s nefalšovanou radostí, že bych chtěl vidět film o filmu.....a Salmička?....Oh Baby, happy anniversary mother fuckeeeeer :-) ()

Elleannie

Tohle teda byla jízda! Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmála. Film je našlapaný akcí a ironií, kterou miluju, a navíc se tady spojil nepřekonatelný smích Samuela L. Jacksona a všeříkající pohled Ryana Reynoldse, což společně s nevybíravými nadávkami Salmy Hayek tvoří velmi zábavnou podívanou. Rozhodně stojí za zhlédnutí. A rozhodně v originálním znění, ten smích je nakažlivý! Jsem ráda, že jsem ho viděla v kině. ()

cross

Akční komedie roku! Jasně, ne všechno je tady na 100%, ale já se tak skvěle bavil, že prostě jinak nemůžu! Nebudu se rozepisovat a přehnaně filosofovat, stačí vypnout mozek a prostě se jen bavit....pak vás tahle taškařice nemůže zklamat! ()

dragon94

Ideální film na jedno podívání. Některé vtipy byli šíleně přitažené za vlasy, ale to vůbec nevadí. To byl asi účel. Jackson, Reynolds a Oldman si natáčení evidentně užívají. Jako film to sice nemá co nabídnout, protože jsou scény skládány za sebe jak se zrovna potřebovalo a aby to vypadalo co nejvíce cool, přesto však jsem si sledování užil a celkem dobře mě film pobavil. Silné 3* 72% ()

blackJag

Jako zasmál jsem se, ne že ne. Reynoldsovi i bez černo-rudé masky jede huba jak kulomet a naštěstí to není nic na silu. Kupodivu je v tom pořád dost osobitosti, aby se i každá prdelmanská kvedlačka o tom, jak se někdo vykrádá a opakuje, jevila jako upozaděné poprckávaní tam kdesi z kouta z podřepu nad vlastní nesoudržnou stolicí :-) 70% ()

KarKulA

Ani moc dobré akční scény, ani moc dobré vtipy - a až na starýho dobrýho Garyho, který si tu vyšvihl výborného záporňáka, se zbytku "castu" jejich postavy moc věřit nedaly. Celek působí jako průměrná televizní zábava která vysloveně neuráží, ale v žádném případě nijak zvlášť nenadchne. Slabší 3* ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů