Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát... (Bioscop)

applause

Na tenhle snímek jsem šla hlavně kvůli tomu, že mě zaujal trailer a téma filmu. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Vyzdvihla bych tu Keiru Knightley v hlavní roli, myslím, že ji role padla na míru. Jinak mi přišel snímek zajímavý, když srovnám práva žen v té době a nyní, tak bych řekla, že ušla docela dlouhou cestu. Klidně i doporučím. ()

M.i.k.e

průměrná dobová konverzačka,která sice hezky vypadá a má dobré herce,ale jinak nenabízí nic navíc.Pokud bych ml volit film na podobné téma,upřednostnil bych Burtonovi Big Eyes...60% ()

Vyhy

Colette a její životní příběh je určitě zajímavý. Jen ho trochu sráží styl vyprávění ve filmu. Zde je nudný, ničím nevybočující a bez známky napětí. Film ale zvedá hlavní herecká dvojka, která se svou chemií patří k tomu lepšímu z filmu. Dále se mi líbili kostýmy, atmosféra dobové Francie, hudba. Celkový dojem je ale jako z příjemného průměrného filmu. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

vesper001

Jasně, distributor se odhodlal mrknout alespoň na trailer, zavětřil ukrutný lesbický skandál a hned z toho byl Příběh vášně. Některým lidem nevysvětlíte, že ne vždycky, i když jen výjimečně, nejde jen o sex. Colette je příběh talentu, který měl hodně mizerné podmínky k životu, ale přesto dokázal vyrůst v mohutný ovocný strom. Jistě, sex v tom určitou roli sehrál, koneckonců jako v životě skoro každého člověka :), ale také se ukázalo, že žárlení na jiného partnera není nic proti žárlení na talent někoho jiného. Zpracování se ale moc nepovedlo. Postavy jsou nesympatické, příběh se vleče jako chromý slimák s hypotékou a celek působí unyle. Navíc člověka na čtení knížek od Colette moc nenaladí zjištění, co bylo za nimi. ()

HonzaBez

Mám rád biografické filmy, zvláště ty, které mi rozšíří obzory. O životě francouzské spisovatelky Colette jsem nevěděl vůbec nic, dokonce jsem ani nevěděl, že někdo jako takový kdy existoval. V tomto směru ten film svůj účel splnil. Ale jinak mi to přišlo takové rutinní. I když se film se jmenuje "příběh vášně", já moc vášně z tohoto filmu nevnímal. ()

Dado

Život francúzskej spisovateľky Sidonie-Gabrielle Colette už na prvý pohľad skrýva v sebe nemalý potenciál, ktorý by bol výnimočný tvorca schopný pretaviť možno i v horúceho kandidáta na filmové ocenenia. Wash Westmoreland však dokázal zaujímavý materiál trestuhodne premárniť a vystaval z neho len rutinne pôsobiacu životopisnú snímku. Solídne herecké výkony ústrednej dvojice či verné zachytenie dobového Paríža, to sú kvality, ktoré jej nemožno uprieť. Ibaže nič z toho, dokonca ani pikantne ladené scény (vôbec celá lesbická línia pôsobí, akoby scenáristov otravovala úloha plnohodnotne ju spracovať), nie je natoľko výrazné, aby dokázalo zachovať spomienky na film v pamäti diváka dlhšie než pár dní. (55%) ()

Johnny.ARN

Hravé. To bolo asi prvé, čo ma napadlo. Má to svoj rytmus, svoju zápletku, dobovú atmosféru a na pozadí niečo dráždivé, vhodné aj do dnešnej doby. Vzťahy postáv a ich interakcie sú asi to, čo robí ten film zaujímavým. Niekde som už ale toto videl, že niekto písal za niekoho iného a tiež myslím že to bola žena. Rozhodne tu skôr išlo o to všetko okolo, nie ani tak o to písanie. Fajn oddychovka, možno trochu dlhá, ale neurazí, neunudí. 3 z 5 ()

Pavlínka9

Film je určitým způsobem "pomalý" a tak nějak lehce plynne. Dvojice West a Knightley - super - rozporuplnost daných postav se mi líbila. Žasla jsem nad tím, že tam ani jednou nebylo téma otěhotnění hlavní hrdinky a vůbec se to tam ani slovem nezmínilo...Na danou dobu, manželství, daný styk, který měli se vážně divím. Je to hezky nenuceném o tom, k čemu byly "nuceny" úspěšnější manželky, jelikož knihy psané od žen by se vážně nečetly...Tleskám. Průměr, ale velice příjemný :) ()

sedm.1

Colette představuje jednu z prvních feministicko – emancipačně lesbických vlaštovek, která radši než péči o manžela a domácnost si hodila frndu do kaťat a postavila se svému vlastnímu předurčenému osudu „pipky domácí“. A proč by ne, když na to měla odvahu, chuť a talent, nehledě na to, že její mužíček byl také pěkný vejlupek. Každopádně, o film jde poutavě zpracovaný, odehrávající se možná až ve zbytečně moc svižném tempu, díky čemuž pak divák nemá bohužel šanci příliš proniknout do hloubky příběhu, stejně tak jako do niter postav, celé to tak vyznívá povrchně a zároveň bez funkčních emocí. Na takovýto typ filmu je zde i velice málo dramatických, či jinak vypjatých scén, a pozitivně nemohu hodnotit ani dobovou atmosféru, která snímek vůbec neoživila. Co se obsazení týče, Keira Knightley se své zajímavé postavy zhostila velmi přesvědčivě, a prakticky ten film drží nad vodou a navíc v tom zůstala úplně sama, jelikož ostatní ji tu vlastně svými krátkými výstupy jen přihrávají. Colette zkrátka není nikterak výrazná podívaná, která by dokázala strhnout, či nějak vyloženě konkrétně něčím zaujmout, na druhou stranu určitě ale ani nenudí, příběh odsýpá, takže prostě takový obyčejný průměr. ()

Michelle75

Colette má něco do sebe, rozhodně na tu dobu asi docela odvážná osoba. Z naivní vesnické dívky se stane jedna z nejúznávanějších spisovatelek své doby. Ale film je spíše o vášni, intrikách, poznávání života, poznáváni sama sebe. Po dlouhé době role, která Keiře skvěle sedí. Dominic West má charisma a občas si říkám, že je to fakt blázen. Scénka kdy zpívá na stole uprostřed 4 žen je fakt k sežrání. Místy se to však zbytečně táhlo, tak 70% ()

PetkaW.

Nevím, co jsem od Colette čekala, ale bohužel nejspíš trochu něco jiného, než co jsem dostala. Knightley tento typ filmu sedí, to už víme dávno. Ale tady jsem poprvé měla pocit, že nám neukazuje nic jiného, než co jsme viděli v jejím podání už x krát a mnohem lépe. Celý snímek pluje svým střídmým tempem, bez větších zvratů, které by vás upoutaly. Zbytek herců upadá v šedi průměru, hudba spíš uspává, než aby podtrhovala, a celkový dojem tak nějak vyšuměl do ztracena v časových skocích. Je to škoda. Jako životopis Colette ujde, ale jako film bohužel pokulhává. ()

filipvrbik

Notně mi to připomíná Boženu, ale je to takové o ničem.. Je to celkem nudné a největší vzrůšo zažijeme vlastně při závěrečné titulkované rekapitulaci a to je špatně...40% ()

Greg25

Je to jeden z těch "ledových" filmů, kdy jsou klíčové scény natočeny s odstupem, klidem, minimem emocí, takže když vám to pak vygraduje do emočního finále, máte pocit, že postavy najednou jednají bez dřívějších impulzů a opodstatnění (ono to tam samozřejmě je řečeno, ale emočně to tam není). Keira Knightley je ve svých historických rolích extrémně stejná a do role Colette se prostě nehodí (aby bylo jasno Keiru Knightley mám jako herečku ráda, ale čím víc filmů s ní vidím, tím víc je nutné si přiznat, že výrazově nepatří mezi nejpružnější herečky). Colette byla ve své době natolik mimořádná osobnost, že by si zasloužila živější podání, plné energie a života, a to jak herecky (rozdíl v energii, i psychickém vývoji a rozpoložení od sedmnáctileté do pětatřicetileté ženy Keira prostě nezahrála, je celou dobu stejná), tak filmově - šablonovitě tradičně standardní historický životopis, který svou strukturou nevybočuje ze zajetých, třebaže řemeslně dobrých, kolejí. Aneb jak natočit film o pokrokové, nekonvenční ženě, neskutečně konvečně a tradičně. Na reálie doby je občas dost okatě nahlíženo dnešním pohledem, což je na úkor vykreslení společenského kontextu doby, což trochu upozaďuje mimořádnost nekonvečního života Colette v dané době. PS: Opravdu nechápu, proč je nutné v Česku a na Slovensku přidat za název filmu dovětek "Příběh vášně/Príbeh vášne". Je to natolik zavádějící a zbytečné a náhodné diváky to těžko do kina přitáhne. 60% ()

barteca

Kieře historická dramata sluší. Pro mne osvěta, dosud jsem o existenci této spisovatelky neměla tušení. Co nás ve škole neučili.... Jinak zajímavý souběh témat - film The Wife je jen z jiné doby, pánové vyžírky jsou stejní. ()

BOURQUE

Film o živote svetoznámej spisovateľky Sidonie-Gabrielle Colette. Za takmer 120 minút tu máme zaujímavé pasáže: Colette ako „ghostwriter“, Colette ako bisexuálka, Colette ako umelkyňa (K. Knightley ako Egypťanka je neskutočná), atď. Film ako celok však nepôsobí tak, akoby mal. Scény s kolísavou kvalitou a hlavne pomerne veľa tzv. statických scén. Väčšie emočné vyvrcholenie nečakajte. Kostýmy veľmi dobré a také filmy pre K. Knightley jednoducho perfektne sedia. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

MickeyStuma

Sidonie-Gabrielle Colette, vystupující také pod pseudonymy Willi či Colette-Willi, byla francouzská novinářka, spisovatelka a varietní umělkyně nominovaná v roce 1948 na Nobelovu cenu za literaturu. K tomu však měla cestu velmi trnitou a o tom vypráví tento příběh, který je natočený jako na politickou objednávku v rámci propagace genderové rovnoprávnosti. Takže z toho dýchá i patřičný feminismus. Ono totiž tady o nic jiného ani nejde. Příběh připomíná její první sňatek a první romány z nutnosti s postavou Claudine napsané podle svého života, sniž ta první pojednává o dospívání, které však pod svým jménem vydal její manžel. A léta běží a úspěchy knih se střídají s krachy a dokonce i s exekucí. Ale to by samozřejmě nebylo, aby okolnosti nevzali za své, čímž se Colette nakonec vzepře a přizná své autorství i navzdory rozvodu. Takže něco jako plnohodnotný životopisný snímek o této významné spisovatelce rozhodně nečekejme. Ano. Je tu zvýrazněná především jako významná žena, zatímco její manžel jako obyčejný všehoschopný parazit. A ženám tímto příběhem moralizačně napovídá, že se nemají čeho bát, naopak si mají stát za svým a za své místo ve společnosti a uznání plně bojovat. Touha a usmíření, hrdost a předsudky. To je hlavní deviza toho, oč tu běží. Jako kostýmní film moc nenadchne, ale dejme tomu. Keira Knightley je v každé scéně ve své roli okouzlující a velmi sympatická. Až to budí dojem o záměru. Sympaticky vypadá i její manžel, ale jak by ženy řekly, je to jen obyčejný chlap se svými touhy. A ty touhy tu jsou samozřejmě plně zvýrazněny. Ale v rámci rovnoprávnosti tu jsou touhy i samotné Colette, ale ku prospěchu její věci. Sice citlivě, ale přeci, se tu například hovoří o sexualitě a to nejen profesionální, ale i soukromé. Třeba že muž má právo podvádět ženu, ale je nepředstavitelné, aby žena byla vdaná za muže a zároveň měla lesbický vztah. Je to zvláštní snímek ve svém podání, který mohou ohodnotit skutečně jen znalci života této spisovatelky. V rámci současné politiky toho má ve vínku více než dost. Ale natočený je hezky. Úsměvnost, dramatizace, emoce. To vše v rámci pochopení snímek obsahuje. Částečně byl natáčený v Maďarsku za účasti několika maďarských herců a je v rámci atmosféry zábavný a plynulý, avšak svému úspěchu nijak zvlášť nedosáhl. A my se jen můžeme dohadovat, z jakého důvodu. https://media.cultura.com/media/catalog/product/cache/1/image/1000x1000/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/l/claudine-a-l-ecole-9782253010487_0.jpg ()

KafuR

Potřebovalo by to zkrátit stopáž, protože tempo je unylé a příběh bez výraznější zápletky nedokáže strhnout tak, aby to dokázalo udržet nepřetržitě pozornost. Vzhledem k pikantnímu tématu se také jedná o příliš středněproudý a nekontroverzní snímek, který nedokáže plně využít rebelského charakteru hlavní postavy. ()

Biopler

"Dejiny píše ruka, ktorá drží pero." Budem parafrázovať hlášku z filmu a tvrdím, že aj prsty, ktoré píšu tento komentár. Filmu som nedával veľa šancí už po 15 minútach. Totálne chabo vykreslené pozadie vzťahu dvojice, ktorá má ťahať celý film, ich nedostatočne rozvinutý vzťah je základná chyba. Keď sa už postupne dostaneme k tomu najpodstatnejšiemu, písaniu kníh, ani náznakom nám nie je ozrejmené na čom je postavený ich úspech, ako diváci sa poriadne nedozvieme obsah, skvelé myšlienky, či zápletky kníh, ktoré dobýjajú minimálne Francúzsko svojej doby. Keď sa rozvinie aj línia toho, že Colette je bisexuálka, tak jej prvej priateľky sa film zbaví celkom rýchlo, celé sa to pred nami odohráva skôr útržkovito. Potom môžem parafrázovať ďalšiu hlášku z filmu, ktorú Willy prednesie ako recenziu na knihu, ako môj dojem na film ako celok, že skrátka tomu celému chýba spád a poriadna zápletka. Ako dosť veľký fail pôsobí použitie angličtiny ako hovoreného jazyka v konfrontácii s tým, že všetko ostatné, písané rukou i vydávané v kníhkupectvách, je vo francúzštine. Ako päsť na oko na mňa pôsobilo čítanie úvodných riadkov rukopisu Colette v angličtine, zatiaľčo som sa díval na rukopis vo francúzštine. Ďalší fail - keď už to je vo francúzštine a čítam to v angličtine, tak to aspoň zahrajem a dám angličtine francúzsky prízvuk, otrasné. Keira nehrá nijako výnimočne, vedia ju tradične fajnovo obliecť, inak kostýmy ťažko vládnu celej snímke, jej prejav je málo výrazný, no i tak stačí na jej mužského kolegu. ()