Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Poměrně vydařená (tak trochu jiná) Allenovka se skvělým Jasonem Biggsem a výbornou Christinou Ricci. Oproti Allenovým klasikám se ale jedná o poměrně obyčejný film. ()

anais

Jelikož mám radši Woodyho upovídanější stránku, Anything else se mi skutečně líbil. Je lepší než Allenovy filmy z poslední doby, které sázejí spíš na situační komiku. Tenhle snímek je narozdíl od nich (Hollywood ending, "škorpión"...) plný jakési psychologické komiky, filosofující. Woody se vrací do své přemýšlivější polohy. Současně se snaží své pojetí filmařiny přiblížit mladším generacím, jinak si nedovedu vysvětlit přítomnost Jasona Biggse (jehož přítomnost při jakékoliv zmínce o masturbování dodává jeho roli "další vrstvu"). Chvíli jsem si na něj zvykal, ale nakonec mi přišlo, že dopadl mnohem lépe než onehdy Kenneth Branagh. Tam, kde je v jednom záběru s Woodym, se člověk nestačí divit, jak jsou si ti dva podobní (chováním) . Christina Ricci hraje svou roli přesvědčivě a velice dobře. Pak už za zmínku stojí jen Woody Allen ve své typické zmatkářské úloze, ostatní postavy děj jen dokreslují. Cokoliv je jakousi teenagerovskou variací na Annie Hall - příběh je velice podobný... narozdíl od Annie je to však spíš komedie než drama (či jak Annie nazvat...). ()

MM11

Další brilantní komedie s repertoáru Woodyho Allena (taky se Vám zdá, že má tenhle chlapík snad stovky námětů). Velmi dobré dialogy si nezadají s těmi nejlepšími kousky známého tvůrce. Bohužel samotná režie je krapet pod možnosti tvůrce jménem Woody Allen. Není odsouzeníhodná, nýbrž zavání průměrem, což je těžko pochopitelné už k samotnému ději, ale je to tak. Tento detail možná dojem trochu kazí, ale jinak je film vynikající. ()

jonyyy

Velmi příjemné překvapení, první setkání s Woodym, kde mi opravdu připadal vtipný, jeho postava neměla chybu. Takový kompromis mezi Allenovskou intelektuální vztahovou konverzačkou a buranskou Biggsovskou komedií. 75% ()

Janek

Z nových filmů Allena my přišlo Cokoliv nejvtipnější. Hlavně díky Biggsovi, který je zaškatulkován coby "obdělávač" pečiva - nicméně Allenovi skvěle sekunduje a v lecčem si jsou jako herci podobní (teď nemyslím vzhled). Ty poctivé čtyři hvězdy jsou za Jasona Biggse, za podivně krásnou Christinu Ricci, za nezapomenutelnou poslední větu ve filmu a v neposlední řadě za fakt, že Woody ještě žije. 80% ()

vypravěč

Podivná Allenova bilance. Naprostá většina herců v tomto snímku totiž nepředstavuje fiktivní hrdiny, ale Woodyho Allena v jeho dávných i těch budoucích (hypotetických) rolích, přesněji řečeno napodobuje strukturu jeho bytostného hereckého stylu, a celek, zosnovaný na nezajímavém dění předstírajícím příběh, tak působí naprosto bezživotně: jako by se jeden utkával donekonečna sám se sebou. Již úvodní dialogy Falka a Dobela působí jako kabaretní výstupy, při nichž se jeden komik snaží vyzrát na druhého a zbytek toto schéma víceméně variuje. Nadto půdorys a imaginace teenagerské komedie (a v jedné takové Allen objevil naneštěstí nepřenositelný talent Jasona Biggse) přebíjí veškeré pokusy o humor i drama – vše vyznívá uměle, imitovaně: pokusy o gagy obklopuje mrazivá aura, duševní stmívání vyznívá jen jak etuda ve varieté apod. Žádný mladší Allenův film jsem dosud neviděl, ale již teď se k nim blížím – pozvolna – v obavách. ()

Richie666

Velmi průměrný film. Párkrát jsem se sice zasmál, leč po většinu času mě otravovaly přemnožené konverzační orgie spolu s uťápnutostí hlavního hrdiny a přiblblými Allenovými neustálými narážkami na Židy a nacisty, kterým se na mě žádné hlubší filozofično tohoto snímku vrhnout rozhodně nepovedlo. Herecké výkony dostačující, příběh poutavý, nicméně zpracování přílíš vleklé a ubíjející. ()

jhrasko

Milý, vtipný, pohodový. Ničím nový, ničím prínosný, ale príjemný. A Jason Biggs - neuveriteľný. Woody si vtipne vo svojich filmoch často "inštaluje" svoje alter ego, s Biggsom to dokonale zafungovalo. Niečo podobné ako Adam Sandler v Punch Drunk Love. Hrdo vylepšujem slabé hodnotenie ostatných ! ()

bouncer

Poslední dobou přicházím Allenovi na chuť a i tento snímek mě nadchnul. Jasona Biggse jsem se trochu obával, ale jak je vidět...Woody předělá každého k obrazu svému :-) ()

Johny_fork

Typická Allenovka se vším, co by měla mít, včetně neurotického, lehce asociálního Allena, málokdo dokáže narážet na holokaust způsobem, kterému se musíte smát.. Jason Biggs mi seděl dokonale, úplně mi ho bylo líto, když prožíval svá trápení s Christinou Ricci. Chytře vystupňováný příběh, kdy stejným způsobem jakým dívku získáte, ji po čase i ztratíte (také závěrečná pointa s taxikářem..). ()

Blofeld

Docela mě překvapila negativní hodnocení uživatelů jako např. golfista a jiní. Woody Allen snad ještě nenatočil nic, co by nebylo geniální. ()

joehot

Na to, abych se pustil do porovnávání tohoto snímku s ostatními Allenovkami, jsem jich zase tolik neviděl (já vím, jsem ostuda).. Z některých dialogů jsem měl opravdu radost, jakou člověk cítí, když se setká s uměním, ale většina filmu je prostě slabá, Woody.. ()

F.man

Cokoliv asi není nějaké velké dílo, které by na vždy ovlivnilo Váš život. Není to asi ani zrovna ten film pro který by jsme si budeme pamatovat jméno Woody Allen. Je to ale standardně velmi povedená konverzačka, ve které se najde několik vět, které jsem schopné člověka naprosto odrovat, je to standardně film ve kterém se Woody pomocí humoru snaží řešit mezilidské problémy a je to stardardně hodně dobrý film jako takový. Takže 4 hvězdy jsou asi tím nejlepším hodnocením, které si Cokoliv zaslouží. Ale bavil jsem se královsky. What you don't know, won't hurt you, it'll kill you. Like if they tell you you're going to shower but they turn out not to be showers. ()

zdepapepa

Od Allena jsem dosud nic neviděl, tak mi to asi přišlo hezké, ale asi jen proto, že nemůžu srovnávat s jeho dřívější prací. Ale to jeho kibicování se mi prostě líbilo (stejně jako C. Ricci), nemůžu jinak. ()

Turiec

Divný a podľa mňa aj nudný film. Netreba vidieť. Rád si pozriem dobre spravený film o židoch, ale Woody Allen to prehnal. Tentoraz bolo tých úplne zbytočných židovských žvástov priveľa aj na americký film. ()

kobejn

Cokoliv považuju za jeden z nejlepších woodyho filmů, kromě toho, že je to rip off annie hall je tam i něco navíc, co v annie hall nebylo a má to v závěru navíc i špetku tajemství. ()

GodComplex

Podle csfd jednoznacne nejhorsi Woody Allen? Naprosta blbost! Woody natocil kvanta mnohem vetsich bullshitu, cca polovinu jeho tvorby abych byl konkretni. Ano, zde sice byli tezce nesympaticti herci (Christina Ricci je jako obvykle total na presdrzku) a na to, ze se jednalo o vtipnou jednohubku to bylo nezadoucim zpusobem protahle. Ma to ale 2 vitana pozitiva - stejne tak jako jsem v prvni pulce Woodyho kariery toho chlapka nemohl vystat a trpel jsem temer pokazde kdy se objevil na scene, stari mu ocividne prospiva jako vinu, protoze v Anything Else je to presne naopak. Woody ve sve duchodecke forme jiz velmi sympaticky zde poskytuje 100% kvalitnich scen a drtiva vetsina momentu, kde Woody neni jsou vlastne naprosto zbytecne. Dalsi plus ma film za to, ze narozdil od ranne tvorby je to obcas skutecne vtipne. Nejlepsi scena u ktere se zasmeju jen co si na ni vzpomenu je, kdyz si Woody v Army Shopu vybira granaty. "Auschwitz was basically just a theme park." 5/10 ()

erased

Z mého pohledu velmi tradiční Woodyho film, kterých jsem se naštěstí ještě nenabažil. Klasicky perfektně napsané dialogy a "divný " příběh jsou tentokrát doplněny trochu jinými postavami než obvykle - u těch však nedokážu říct, jestli filmu pomohly nebo ho shazovaly. Tak či onak jsem se u filmu bavil, takže se to ani nesnažím rozebírat. ()

Thomas

Woodyho Allena prilis nemusim, nevidel jsem vetsinu z jeho klasik. Ale diky shode nahod jsem uz shledl temer vsechny jeho filmy za posledni roky a musim uznat, ze me vzdy allen dokazal pobavit. I tentokrat sice hlava trestila pod navalem dialogu, ovsem vse vyvazovaly nektere genialni slovni vymeny. Allen je i na svuj pozehnany vek stale gejzirem napadu. Biggs mu vyborne sekunduje a Christina Ricci je spravne odporna. Proste prima intelektualni zabava, co pobavi a mozna i pouci. ()