Dokument ukazuje dopady výroby a spotreby predpripravených mäsových jedál na zdravie konzumentov a na ich okolie. Odhaľuje, prečo popredné zdravotnícke organizácie pokračujú v propagovaní tohto priemyslu napriek nespočetným lekárskym štúdiám a výskumom, dokazujúcim škodlivé účinky takýchto produktov. Taktiež približuje prepojenosť priemyslu mäsovýroby s farmaceutickým a zdravotníckym priemyslom, zdravotníckymi organizáciami a vládami krajín a ukazuje negatívne aspekty, ktorými trpí obyvateľstvo žijúce v blízkosti výroby. (whack)

Slasher

Rozum. Jestli něco z duše nesnáším, tak takový to mileniálský heslo #govegan - vyplnit s ním svý prázdný životy, rvát ho všude všem do ksichtu a říkat mi, co mám a nemám jíst. Takže jsem doufal, že tohle nebude tupá agitka a dostanu i pár fajn informací. Což se splnilo (celkem). Ano, jedná se v podstatě o jasný křížový tažení vůči masu a mléčným výrobkům v souvislosti s rakovinou, cukrovkou, řadou srdečních, auto-imunních atd onemocnění, zároveň je to celý balený do konspirační teorie o systémový a korporátní špíně, jsou tu nějaký ty explicitní obrázky a odstrašující případy, a závěr je přesně ta přitažená sluníčková sračka, jakou jsem si doufal odpustí. ALE většinou to dává slušný smysl, často se shoduje s mými poznatky odjinud a bylo dobře divácky zpracovaný. Takže já osobně si něco odnesu, předhodím to pár známým, budu sledovat diskuzi a testovat si sám -- a hlavně -- brát s rezervou. Aneb nevěř hned stoprocentně každýmu, kdo kde má za jménem PhD, ani chytře poskládaným dokumentům plným 100% osvěcujících pravd... A vůbec tu hlavní můj výstup: svět je fakt kurevsky nefér vůči kouření :D P.S. ()

ChArLeNe

FAKTY z dokumentu sú obsiahnuté na tejto stránke. Dokument bol vytvorený pre širokú verejnosť, a tak ho aj tak hodnotím. Keďže ja osobne som veľa informácií už poznala, tak ma dokument veľmi neprekvapil. Najzaujímavejšiu časť pokladám za vŕtanie sa do zdravotníckych organizácií a taktiež aký dopad má živočíšne poľnohospodárstvo na okolitých obyvateľov, čo si myslím, že sa tomu mohli venovať viac (otázka ale potom je, či by to pre nich nebolo nebezpečné). Ku koncu dokument skĺzol do reklamy pre vegánsku stravu, namiesto toho by som skôr ocenila nejaké praktické recepty a rady pri varení, nejaká ukážka ako vlastne rastlinnú stravu aplikovať do každodenného života, pretože takéto cenné informácie sa vo vegánsky-ladených dokumentoch objavujú len veľmi zriedka, a v tom vidím práve to negatívum, keďže preto, aby bol niekto vegánom dlhodobo, tak musí vedieť ako na to, inak bude pár týždňov diétovať a potom sa vráti späť k pojedaniu zvierat. // EDIT : Izolované prípady (typu: moja babka/dedko jedli mäso a fajčili celý život a dožili sa 90 apod) nie sú dôkazom, že živočíšne potraviny sú zdraviu prospešné. 90% pesticídov, ktoré spôsobujú ľuďom choroby sú pesticídy v ŽIVOČÍŠNYCH potravinách. Výrok, že byť vegánom a papať zeleninu a ovocie zo supermarketov je "ako z blata do kaluže. " vôbec nezodpovedá podielu 90 a 10 %. GMO? Väčšina GMO plodín putuje ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Hormóny? Aj keď si niekto kupuje bio živočíšne výrobky, tak v živočíšnych výrobkoch sa nachádzajú prírodne-vyskytujúce sa hormóny, a najviac chorôb pramení z mliečnych výrobkov. Všetky živočíšne výrobky obsahujú estrogén, ktorý je ako u ľudí tak aj u zvierat, prírodne sa vyskytujúci a má rovnakú molekulárnu formu. Množstvo štúdii dokazuje, že obmedziť alebo vzdať sa živočíšnych výrobkov je prospešné proti mnohým chorobám, zdravie sa zlepší pri konzumácií vyššieho podiela rastlinnej stravy než živočíšnej aj pri konvenčnej rastlinnej strave. Áno, je pravda, že byť vegánom a konzumovať konvenčnú zeleninu/ovocie nemusí byť to najzdravšie, ale je to dobrým štartom, než hneď zhurta tlačiť do nejakej "super-extra-clean" rastlinnej strave. Môžno preto nespomenuli možné riziká, pretože nechceli príliš stresovať divákov, keby im povedali, že majú jesť IBA bio zeleninu/bio ovocie, pre mnohých by to bolo príliš veľa a náročné. Aj keď pre producentov to môže byť dvojsečná zbraň, že ich môžu kritizovať za "zatajovanie informácií", čo je fér, ale mnohí čo tento dokument kritizujú sa buď smejú alebo vyhovárajú na rôzne iné veci než na to, aby vyvrátili informácie ktoré boli v dokumente. ()

Danqo

Taká dobrá myšlienka zabalená do takého obalu: veľký smutko. Dokument s hromadou myšlienok, ktoré sú rozhodne správne a mali by zaznievať hlasnejšie, no rezaný konšpiratívnymi tvrdeniami, ktoré môžu byť pravdivé, no ale nie sú overené, a zároveň so skúsenosťami vyliečených pacientov akoby z bádateľa je automaticky diskreditovaný. Napriek tomu, že sám som vegán a diabetik (t1d) a rozhodne s posolstvom súhlasím a rozhodne by malo zaznievať častejšie a hlasnejšie, no nemôžem sa stotožniť s nosičom, i keď ma to mrzí. Rýchly sled myšlienok sa pokojne dal rozvoľniť do nižšieho tempa a laici mohli byť odsunutí... na webovú stránku alebo do druhého dielu. ()

HellFire

Klasický příklad hesla „důvěřuj, ale prověřuj“. Nikdy nevěřte něčemu, co vám doporučuje vládní organizace a už vůbec ne tomu, co vám říkají v reklamě proboha! Řiďte se vlastním rozumem a vždy se snažte dohledávat informace z více zdrojů. Nakonec ale všechno závisí na každém z nás. Spousta lidí ví, že kouření, alkohol, drogy nebo maso není dobré pro jejich zdraví, ale přesto se nezmění. Kde je vůle, tam je cesta. Tělo bude navíc zpracovávat to, co mu pošlete jinak, když pravidelně cvičíte, než když jen sedíte na zadku. Lidé se vyvinuli, aby byly v pohybu... Nejnaivnější je myslet si, že někomu záleží na vašem zdraví. Každé společnosti jde především o zisk. Peníze jsou vždy pouze na prvním místě! Nejlepší byl ten děda z organizace věnující se prevenci a léčbě cukrovky: „Každá dieta funguje, pokud ji dodržujete.“ :D ()

Evny

Idea je fajn a jestli tenhle dokument přesvědčí několik Američanů, aby změnili svůj životní styl, asi tu platí, že účel světí prostředky, ale podle mého názoru, je snímek zcela neobjektivní a informace jsou zkreslené a ke konci i nepřesvědčivé. Věřím, že část informací, které nám film naservíroval, je pravdivá, ale její důvěryhodnost naprosto zpochybňuje velké množství nepřesvědčivých a nepodložených desinformací. Nejsem hater, dokonce jsem už mnoho let na stejné lodi, jako autor filmu, ale dokument je propadák. ()