Chapter Five: Dig Dug (S02E05) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 58 min

 • tron
  ****

  "A je to dobrý sen?" - "To dúfam." YES! Je "to" tam. Síce to trvalo až päť dielov, ale konečne sa dostavil nadšený pocit, ktorý som mal z prvej série. Neviem, či to vydrží už do konca druhej, ale ak mám hodnotiť piaty diel, tak je to proste super. Bratia Dufferovci majú obrovský dar tvoriť strašne sympatické postavy, ktoré sú natoľko sympatické, že vás zaujímajú len dialógy a vzťahy medzi nimi a len čo príde na akčnú scénu, začnete sa paradoxne nudiť. Tejto časti ohromne pomáha postupné zapájanie do deja postáv, ktoré dovtedy o "udalostiach" nič netušili. Ak z tohto vo finále nebude megatímovka, kde bude proti "inej dimenzii" bojovať po boku aspoň 15 postáv, tak potom vážne neviem.(23.2.2018)

 • raimi
  **

  Tak dneškem se to zlomilo. To, co mě štvalo v menších dávkách v předchozích dílech, a bratři Dufferové to ještě kočírovali v přijatelných mezích, začíná být otravnou manýrou. Tvůrci zbytečně tlačí na pilu kde to není potřeba, a těch hysterických Winoniných výlevů, otřesně přehrávajících superdrsňáckých sourozenců, a přehnaně dramatických scén už je prostě moc. Každá druhá situace je podávaná s takovou nátlakovou dramatičností, jakoby hrdinům odtikávaly poslední vteřiny života. A tak všichni třeští oči, hystericky čmárají po papírech, jezdí v autech jak v Rychle a zběsile, a překotně vysvětlují své neuvěřitelné teorie. A já jim to ani trochu nevěřím. Někam se vytratil nadhled a seriál se bere tak strašně vážně, až to bolí. Přitom vyplouvá na povrch faleš těchhle fejkových osmdesátek, vykleštěná politickou korektností současných tvůrců. Všichni jsou tak chápaví a milí, a přitom si neustále lžou do očí, jen aby nedejbože někomu slovem neublížili, pokrytectví non plus ultra. Z postavy Dustina se stává seriálový šašek, a to jak se chová k matce není ani roztomilý, ani vtipný, je to jen sprostá manipulace. Je to obrovská škoda, protože první epizoda byla naprosto vynikající, druhá a třetí super, a myslím si, že kdykoliv se objeví stínové monstrum, čekají nás pamětihodné scény...(29.10.2017)

 • Heisenberg_
  *****

  Další neskutečná epizoda s dalším totálním mindfuckem... Jednu perfektní scénu střídá druhá. Prostě luxus... btw. Bob (Sean Astin aka Samvěd Křepelka) začíná být více sympatický, stejně tak zrzka Max, a podle názvu jsem si myslel, že zde bude nějaký epický zápas v Dig Dugu, nestalo se, ale i tak je tahle epizoda další euforie a klenot... prostě awesome. PS: Pro milovníky osmdesátek, Stranger Things a arkádovek (a her) obecně, doporučuji k přečtení knihu Ready Player One ;)(30.10.2017)

 • CarLoSiiin
  *****

  Prvni dil druhe serie, u ktereho jsem premyslel "jen" nad 4 hvezdickami. Nejspis to bylo hlavne kvuli stopazi, preci jen je to zatim nejdelsi dil. Ackoliv bylo zapotrebi, aby se rada veci jaksi slovne vyresila, strasne se to tahlo a byl jsem lehce znuden. Konec dilu si me ale opet ziskal a zazil jsem ono mrazeni v zadech, ktere mi Stranger Things uz nejakou dobu poskytuje.(29.10.2017)

 • Anderton
  ****

  Už je jasné, že nám začínajú byť sympatické aj postavy, ktoré nám doposiaľ k srdcu nijak zvlášť neprirástli a osobne mám na mysli najmä Stevea a konečne, opakujem konečne tu má svoj veľký part Sean Astin. Aký to bude mať celé zmysel radšej vopred nebudem odhadovať, hlavne že prelínanie svetov na viacerých úrovniach začína skutočne baviť. Len ten Dart, toho by som hneď odstrelil...(21.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace