Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

swamp

Po Amores perros další mrazivé lidské drama z dílny Iñárritua. Sean Penn a Benicio Del Toro jsou naprosto odzbrojující. ()

Okara

Průměrný Gonzálezův film s možná dějem zajímavým, ale mě bohužel nic neříkajícím. Nedočkal jsem se ničeho nového, děj mě do sebe nevtáhl a bylo mi celkem jedno, jak to všechno skončí. Každopádně tu hvězdičku navrch přihodím, za zajímavé zpracování od počáteční zmatenosti až po závěrečné poskládání scén dohromady, to vždy ocením. 60% ()

predators

Kolik váží 21 gramů? Pochmurné drama o smrti, o přežití. O lásce, o zradě. O odpuštění, o pomstě. "Špatně" sestříhané okamžiky úzkého okruhu lidí, jejichž životy jsou spjaty nešťastnou událostí. Jenže některé nikdy nikdo nevrátí... ani těch 21 gramů posledního výdechu. 70% ()

Slartibarkfast

Nejvíce bylo pro mne frustrující neustálé přeskakování po dějové linii a než jsem se z toho vymotal, nechápal jsem co, kdo, kde a s kým, takže jsem si to musel zapnout ještě jednou. Pak jsem si tedy srovnal postavy a jejich role. No a už to šlo. Film mě velice zaujal a překvapil. Pěkné zpracování takových malých životních paradoxů a omylů, perfektní atmosféra a hlavně vynikající Benicio Del Toro, který mi tam opravdu sedl a byl pro mě nejpřesvědčivějším aspektem filmu. Sean Penn naopak trochu zklamal mé očekávání. Měl jsem dojem, že do toho filmu nepatří. Podtrženo, sečteno, 85% ()

nascendi

Zaujímavý a dobre nakrútený príbeh s očakávane výbornými hereckými výkonmi ústrednej trojice. Potiaľ všetko dobré. Len nechápem, prečo má Inarritu fixnú ideu, že keď chaoticky rozhádže jednotlivé zábery, bude celok pôsobiť umeleckejšie a možno presvedčí aj akademikov. Ja v tom žiaden veľkolepý zámer, ani žiadne umenie nevidím. Vidím iba pomerne nepoctivú hru s divákom, ktorý namiesto toho, aby si užíval príbeh, psychológiu a charakter postáv, je postavený do úlohy lúštiteľa hádaniek, ktorý potrebuje mať celý film v hlave, aby dokázal správne zoradiť jednotlivé zábery, ktoré opitý strihač poplietol. Podobným prípadom sú filmy púšťané po jednotlivých záberoch od konca (svetlou výnimkou je český Happy end). ()

Slarque

Režisérovi rozhodně sedí vyprávění složitě koncipovaných filmů a jeho hra s chronologií tentokrát výsledku jedině prospěla. Všichni tři herci předvádějí vynikající herecké výkony, ale myslím, že některé pasáže se snad ani věrohodně uhrát nedaly. Nejlépe si s rolí poradil asi Benicio Del Toro. Ale Amores perros mi přece jen sedlo lépe. ()

Tomco

Tento počin mi sám o sebe dal strašne veľa. Človek si uvedomí niektoré súvislosti, ktoré inokedy nerieši, ale to je na inú debatu. Film je po hereckej stránke prakticky bezchybný, každá postava, každý charakter skladajú mozaiku, ktorá vo finálnej fáze vyjadruje prakticky všetko. Klobúk dole pred celým štábom a osobitne pred Guillermom Arriagom z ktorého pera vzišiel kúzelný a silný príbeh. ()

Joker Punx

Tak tohle byl silnej film. Poprvé jsem viděl od režiséra Alejandra Gonzáleze, ještě na HBO, film Amores perros - Láska je kurva a ten mě hodně dostal. Druhý film co jsem od něj viděl byl REVENANT Zmrtvýchvstání a ten byl v kině perfektní. Všichni známí herci co tu hrajou předvedli skvělý výkony a v tak vážných rolích jsem je snad ještě neviděl. Sean Penn a Naomi Watts jsou výborný, stejně jako Benicio Del Toro. Ty pobožný idioti mě tam ale fakt srali, magoři :D Líbí se mi moc že film je dělanej zase ve stylu jako Amores perros, sice tento film už neni tak brutální ale pořád je to výborný drama ze života a dost depresivní. Alejandro González Iñárritu je vynikající tvůrce, jeho styl se mi líbí. ()

Arsenal83

Paradox žitia. Spáchate zločin z nedbalosti a niekomu tým zachránite život. Naozaj ďalší skvostný film svojou myšlienkou, filozofiou, že všetko so všetkým súvisí a že všetko zlé je na niečo dobré. A niekedy aj naopak. Chaoticky pozliepané scény môžu niekomu vadiť, ale na konci sa vynikajúco pospájali. Iñárritu zatiaľ nenatočil zlý film. ()

FrodoF

Hodně silný film s výbornými výkony všech zúčastněných (nemluvím teď jen o hercích). Přesto 21 gramů musím ve svém osobním žebříčku jemu podobných filmů zařadit až za Amores perros a Magnolii. ()

klerik

Skvelá skladačka ľudských osudov. Dráma len s pár hercami, ktorí ale fakt stoja zato. Jednoduchšie a možno aj o niečo hlbšie ako MEMENTO. Kdesi v strede som mal síce pocit, že že film ukazuje aj to, čo už dávno viem, ale potom ma režisérove poňatie príbehu opäť vtiahlo... ()

Chrustyn

Ińáritu se nám po "Amores perros" vydává do Ameriky a opět nám nabízí 3v1 (myslím tři příběhy). A stejně jako "Amores perros" ani toto nebude pro hrdiny ani pro diváka procházka růžovou zahradou. Příběh filmu není nikterak složitý, avšak režisér ve filmu střídá záběry pátý přes devatý a může se stát, že se v něm divák snadno ztratí. Pokud se však divák ve filmu dokáže orientovat, zažije nevšední zážitek. ()

SeBig

Na film o feťácích to má tu správně hnusnou atmosféru, ale postavy mi byly tak nijak jedno narozdíl třeba od Requiem for a dream. Navíc se tam zase tolik nestane a nijak mě to nevytrhlo. ()

Crocuta

Velice silný zážitek, výborný příběh a přímo drtivý atak na emoce, ústřední herecká trojice excelentní. Jen zvolený způsob vyprávění mi připadá trošičku samoúčelný. ()

marhoul

Kolik váží duše? Iñárritu předkládá tento příběh jakoby skládal rozházené střepy kaleidoskopu. Ačkoli je složeno, je to pestré, že přechází zrak. Syrová přehlídka bolesti, zklamání, beznaděje, pomsty a touhy po šťastném životě, tento film mě dostal. Jediným rušivým elementem byla pro mě Charlotte Gainsbourg, která mě natolik irituje, že ji jednoduše nesnáším. A je mi jedno, kdo byli její rodiče, filmům s ní se obloukem vyhýbám. Přesto vlak nepojede. Za to Naomi Watts je v roli zlomené ženy přesná. Žena s pestrobarevnou minulostí nejprve divokou, později šťastnou a vyrovnanou, však zasaženou tragédií, která dává tušit, že je to žena s budoucností nulovou. Tohle totiž nikdy nepřejde... Del Toro a Penn samozřejmě v ničem nezaostávají a za zmínku stojí také vynikající práce Melissy Leo. Způsob vyprávění je zde poněkud náročnější na pozornost diváka, ale radím vydržet, ono si to v průběhu sedne. Gustavo Santaolalla opět složil nádherný hudební doprovod. ()

Šandík

Dokoukal jsem 21 gramů před chvilkou, a mám skoro chuť udělat rošádu v mých nejoblíbenějších filmech. Víc k tomu asi nebudu dodávat. Snad jenom to, že chronologické řazení by tomuto snímku velmi ublížilo, a že je tedy tak silný právě pro ono překotné a zdánlivě nesouvislé vyprávění, které se tak podobá způsobu jímž často my sami sdělujeme silné a složité příběhy vztahů. Tím se mimochodem film poněkud blíží například dokumentům Karla Vachka. ()

mat.ilda

No nevím, tak mně to přijde jako všeho moc - moc vypočítané na efekt, moc drsné, moc temné, moc spletité a nakonec mně toho málo zůstalo v hlavě - možná jsem ale jen moc očekávala. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)