V druhé půli 50. let vzniklo několik filmů, které se pokoušely přiblížit všední dny tehdejšího života, prostředí sirých ulic, kamenitých dlažeb, řidičů a závozníků v zaprášených šatech. Vzruch do poklidné existence malého města vnese až nález nevybuchlé letecké bomby na staveništi: náhlé ohrožení přiměje aspoň některé lidi k přehodnocení dosavadních postojů. (oficiální text distributora)

vitekpe

Puvabna princezna Lada, senkyrka Stepankova, nespokojena manzelka Chramostova...Stepanek, Lackovic, Deyl, atd. ...proste obsazeni paradni. Napr. Tarkovsky podobnou tematiku taky zpracoval, a nutno priznat ze lepe... Nicmene ani tenhle film neni uplne pro ostudu, byt jsou postavy na muj vkus az prilis cernobile. Jedna projekce nemuze nikoho urazit. 4- ()

brooklyn73

3 hvezdy, Skvely pan Ruzek, na serveru vsak neuveden mezi herci, skvely V.Brodsky.Uplne fantasticka byla scena kdy p.Stepanek prvne spatri bobmu a vzapeti mizi za bagrem, z poza ktereho se okamzite po jeho odchodu vynoruji hlavy dovu chlapcu.To bylo na me gusto moc pekne udelano, v tom je sila for. ()

klúčik

Film  Bomba ,  je ukážka charakterov.. Celkom dobrí príbeh natočený v budovateľských rokoch.. Dobré herecké obsadenie.. Dávam  70%.. ()

GIK

Cigarety značky Globus. „Bomba. Vodíková nebo jenom atomová?“ ha ha ha – chlapy se řehtají na celé kolo. Asi dobře vědí proč (produkční skupina to ví určitě). Nejsem pyrotechnik, ale deaktivace bomby mi připadala extrémně naivní. Zvláště pak konec. V roli překrásné manželky záletného bagristy Marie Kyselková (nepoznal jsem ji). Myslím, že svůdná šenkýřka (Štěpánková) by proti ní neměla šanci. To by bagrista jedině musel být extrémní erotoman, ale takového by si zase hodná, plavovlasá dívka nikdy nevzala. ()

Rattlehead

Tak tohle je bomba! Výborný snímek se skvěle vygradovaným příběhem a s kvalitními herci. Bohužel dnes takový film už skoro nikdo nedokáže ocenit. ()

Pitryx

Já chápu, že je třeba diváka seznámit s postavami a charaktery, ale proč na to spotřebovat půlku filmu? S tím jděte někam. Oceňuji tedy hlavně herce a kameru. To je asi tak vše, co je na tomto filmu možno plusově ocenit. ()

javlapippi

"Na todleto budování socializmu musíte mít dobrý nervy, pane šéf!" Život bagristu Lackoviča nie je žiaden med, tehotná manželka bez zlatej hviezdy sa chystá zľahnúť a oprávnene žiarli, v práci sa mu snaží skomplikovať existenciu dôvod žiarlivosti krčmárova radodajná Anča a nakoniec na stavbe sídliska tesne vedľa plnej nemocnice narazí svojim večne poruchovým pásakom na nevybuchnuvšiu bombu z druhej svetovej. Do toho sa nám pletú rodinná kríza zapríčinená nedoriešenou bytovou otázkou, nespracovaná trauma z vojny, nízka pracovná morálka kombinovaná s alkoholom na pracovisku, nestrážená stavba s voľným pohybom nezletilcov a všeobecné ohrozenie. Príbeh zaujímavý, v druhej polovici filmu dokonca napínavý, plno vynikajúcich hercov ako mierne cholerický majster stavby Štěpánek, flákači Růžek a Brodský, mäkká povaha Deyl, nadržaná Štěpánková, ktorú som s dlhými vlasmi skoro nespoznal. Veľmi dobré. "Kořalku tam nech, ta je komunální!" ()

ostravak30

První filmový počin režiséra Jaroslava Balíka. Film, který by mohl být nadčasový i pro dnešek, samozřejmě pouze co se samotné bomby týče. Mužové prokáží hrdinství a zachrání celé okolí. Sledujeme výstavbu, ale též problémy spojené s ní. Zápornými postavami se totiž stávají opilci, kteří nejenže nechtějí pracovat přesčas, ale nacamraní se tahají i do práce. Také svému předákovi vyčítají stranické funkce a kariérismus. Okolo bomby se točí i rodinná dramata. Jana Štěpánková třeba hraje netradičně rozvracečku manželství. Pro Ilju Prachaře se jedná o vůbec první filmovou roli. ()

Winster

Cernobile drama o bombe z druhe svetove valky, kterou vyhrabou uprotred sidliste. Exploduje a znici i prilehlou nalevnu? ()

antragus

I přes jasné budovatelství a jasné či méně jasné vztahy mezi hlavními postavami plus poměrně jednoduchou zápletku se z toho tvůrcům nepodařilo udělat takovou kravinu, jakou bych čekal. Dokonce udrželi moji vetchou pozornost, takže proč ne? ()

Peabody

Na tu dobu a na Jaroslava Balíka je to podle mne nadprůměrné, někteří herci jsou vynikající - jako většinou pan Štěpánek, Růžek (další jeho vynikající padouch), a i ti ostatní jsou až na výjimky (Amortová ani tady ne) velmi slušní - Hevrle, Lackovič, Deyl. Jana Štěpánková je moc a moc pěkná, pan Brodský jako srab je ok, ve chvílích, kdy má chlapácké řeči moc uvěřitelný není. A ono opravdu když o něco jde, umějí lidé být odvážní a leckdy i ti, od kterých se to až tak nečeká. Ano, někteří - lékaři - jsou až trochu moc sošní a načesané vlasy a makeup ženy čerstvé rodičky to tedy nevím, Nicméně se soudruhuje jen tak uměřeně době, stranická organisace se neschází a ani okresní tajemník zde není, takže jo, dobré - na tu dobu, jak jsem uvedl. ()

ssarka

Únosna porce agitace a dobrá kvalita dramatu... Některé momenty fungují hodně - viz. děti objimajici bombu :Jee, tam něco tika!! ()

JARDAHONDA

Film získal v roce 1958 ve švýcarském Locarnu Velké čestné uznání v soutěži hraných filmů a má i své dvě prvenství. Bomba je prvním filmem režiséra Jaroslava Balíka a zároveń se tu poprvé na filmovém plátně představil herec Ilja Prachař-Tehdy mu bylo třiatřicet let. Poměrně slušné psychologické drama, které vypráví svůj poválečný snímek, na tenké hranici mezi životem a smrtí.. Osbně hodnotím zlatým středem *** ()

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (více)