Luděk zjišťuje, že když je špatně, může být ještě hůř. Nutně potřebuje peníze na zaplacení alimentů, ale jezdit s popeláři, jak mu navrhuje kamarád Franta, se mu nechce. Navíc nesmí do své domovské hospody Severky. Jeho život ztratil směr… (Česká televize)

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Luďan coby výběrčí výpalného neměl chybu – u těchto scén jsem se nasmál asi nejvíc. Souhlasím s tím, že míra hlášek i humorných momentů stoupá stále vzhůru – takže jen tak dál. Jde vidět, že tvůrcům šlo skutečně o to, diváky hlavně pobavit a nebáli se jít za „hranici“ – což se cení. MOST je skvělý na odreagování a zlepšení nálady, navíc se nesnaží jen něco napodobovat… ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Je trochu debil, takže by to mohla být postava dost oblíbená,“ prohlásil herec Martin Hofmann a měl zatracenou pravdu. Rýpání do ožehavých témat pokračuje. Všechno se hroutí, kvůli nové podobě sourozence mu dělá problémy bývalá manželka Ilona i majitel oblíbené Severky. Zdá se, že práce výběrčího výpalného pro místního bosse vypadá jako únik od všeho. Scenárista Petr Kolečko zase ukazuje, jaký cit má pro hlášky a jak umí pracovat s timingem. Mísí inteligentní humor se správnou lidovostí, v čemž si každý může najít to své. Prostě ačkoliv je výsledek plný nekorektního humoru, má v sobě i pořádný kus lidskosti a životních pravd. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"On prostě musí mít jistotu, že jedinej, koho se může bát, jsme my.  No a pak se prostě bude cejtit ochráněnej." Luďan vymahač mě teda moc nebavil, tedy dokud nezačal vymáhat v hospodě desítku. To už zábava byla. Jinak mě bavila přednáška sexy holky Pavla o kamionech a samozřejmě závěr. Chomutov a spalovna, tak to stálo za to. ()

bubun

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Před vysíláním této epizody (21:05) tento díl mělo ohodnoceno 30 uživatelů. Vtipné, že cca v půlce už to bylo 37, a nějakých 10 minut před koncem 41. Hodnotit něco před koncem, nota bene v půlce, to mi přijde opravdu zvrhlý. No nic. Bohužel dost předvídatelný díl. Co se týče muziky, tak si myslím, že seriálu/filmu sluší víc, pokud je hudba coby doplněk (samozřejmě záleží na žánru), ne když je každá skladba známý hit. To už pak nepůsobí jako podkres děje, nebo jeho zintenzivňující prvek, ale spíš to vypadá jako kdyby měl někdo hodně rád rockové a popové vypalovačky 70., 80. a 90.let, chtěl je nahustit lidem do hlavy, a děj byl tím pádem podružný. Navíc to trochu zavání lacinou snahou se podbízet. ()

InJo

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím asi nejnahláškovanější díl (hlavně Frantovy hlody na konci jsou doslova smrtící). A pravděpodobně i "nejvážnější" - jsem hodně zvědavý, jak se bude dál vyvíjet linie s Luďanovým zamilovaným synem. Popravdě se občas skoro až stydím, že se u něčeho takového směju (často a nahlas), ale holt Prušinovský s Kolečkem tu typicky českou černohumornou black&white-trash poetiku zvládají jako snad nikdo jiný v současnosti. Ostrá oddechovka, která se nepodbízí a přesto/proto jí s přibývajícími epizodami roste divácká obliba. Snad to tak bude i nadále... "Hoši, tak teď se dlouho neuvidíme." ()

• Černá Škoda Superb druhé generace, kterou Dáša (Erika Stárková) umývá, má registrační značku 1U7 0861, ale v době, kdy se vozy tohoto typu začaly vyrábět, se takto nízká čísla už nepřidělovala. (Martin_L)
  • Když Luděk (Martin Hofmann) rozbíjí přední sklo Romanova auta, tak aniž by kolem auta chodil, nejdříve si zapaluje cigaretu na levé straně auta zády k Dáše (Erika Stárková), pak mlátí do skla z pravé strany čelem k Dáše, aby pak opět byl vlevo zády k Dáše. (velkyvezir)