Hořkých sedmnáct

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA / Čína, 2016, 104 min

• jujec

Nechápu tak vysoké hodnocení filmu. Když jsem kráva a nesnesu, že se má kamarádka dala dohromady s bratrem, chovám se jako čúza a nesnáším celý svět, není to žádné drama o dospívání, ale spíš o tom, že mi nedal dlouho nikdo pár facek. Když jsem nasraná na všechny kolem, proč by mě měli mít rádi? A proč mi ostatní bychom se na to měli dívat?(21.11.2017)

• Hanys_

Hlavní hrdinka kecá a kecá, po čase se to nedá poslouchat. Do toho sem tam řekne něco vtipného Woody, ale jinak spíš nuda. Mrzí to hlavně kvůli Hailee, kterou mám ve filmech celkem rád a docela mě tady zaujala i ta mladší verze Adama Drivera. Poslední dobou ty coming age filmy za moc nestojí, už by to chtělo natrefit zase na pořádnou pecku.(7.3.2017)

Tenhle film táhne zejména Hailee Steinfeld. Její postava se sice nechová nijak sympaticky, spíš mi připadala jako pitomá kráva, ale nakonec jsem jí nedokázal trochu nefandit. A Woody Harrelson je nejlepší vedlejší postava široko daleko. Dalším pozitivem je hudba (čímž tentokrát myslím i použité písně), takže nakonec vlastně lepší, než jsem čekal (70%).(30.3.2017)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,431,633Tržby Celosvetovo $19,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,040,760Tržby za predaj DVD v USA $1,238,375║ Podarená teen komédia. Typovo sme tu už mali niekoľko podobných filmov o dospievaní či puberte mladých, našťastie sa občas aj trefne vydaria ako táto. Dospievajúca tragédka Hailee Steinfeld boduje a obratne hrá skľúčenú pubertáčku, ktorá je v skoro neviditeľná u svojich rovesníkoch. /70%/(5.9.2017)

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus.(26.2.2017)