Reklama

Reklama

Hořkých sedmnáct

  • USA The Edge of Seventeen (více)
Trailer 1

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (228)

emma53 

všechny recenze uživatele

Proč by to mělo být jen o puberťácích? Já se v Nadine viděla v mnoha situacích i v současnosti a když jí vhrkly slzy do očí, tak jsem je tam měla taky. Haille byla výborná a já jsem jí ty její výkyvy nálad a pocity věřila do písmene. Život je někdy tak nádhernej, když není zrovna v háji. I hudba byla dokonalým podkresem a já tam byla s nimi jen těch ......náct se mně už nevrátí. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus. ()

Reklama

hansel97 

všechny recenze uživatele

Na takovou středoškolskou komedii na úrovni jsem čekal opravdu dlouho. Je na naprosto jiné úrovni, než moje dosavadní oblíbené Mean Girls, které jsou jen pouhou srandou. Edge of Seventeen výborně balancuje mezi dramatem a komedií navrch s uvěřitelným a upřímným výkonem Hailee a sakra dobrým scénářem. Milé a úsměvné. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Hailee Steinfeld utáhla celý film. Její přerod ze zakomplexované nekomunikativní bytosti do snesitelné holky věřící v nějakou budoucnost zvládla velice slušně. Takových filmů jsem viděl už nespočet. Tady byl zajímavou třešničkou na dortu Woody H., který rozhodně nezklamal, měl vtipně napsanou roli a zhostil je jí s plnou parádou. Docela příjemný film, ale na to, abych ho založil do archivu, mu přeci je něco schází. 65% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

To je mocinky strašňoučké, jak jsou ty dnešní sedmnáctky těžce zkoušené. No úpa hrůzička. Americká Nastěnka odvržená životem, s pálící frndou, nesnesitelná pro sebe i okolí, zkroušená, že její úpa nej kámule Marfuše (poznávacím znamením je neupravené obočí) chodí s jejím starším bráchou. A dopadne to tak, že Korejec je jí bližší než Čunek Kubát ze Zverimexu. Tak tenhle film i jeho značně přebujelé vysoké hodnocení nechápu. Pogratuloval bych Hailee Steinfeld za její dokonale nesympatickou pizdu. Kreace, kdy jsem chtěl film vypnout v jakékoliv jeho fázi. A pak rychle pádit pryč od tohoto filmu k nějakému jinému, kde nebudou zpruzené sedmnáctky prožívat příběhy o tom, co se obvykle nachází u lesa pod papírem. Hodně dlouhý film, hodně náročný na výdrž, absolutně nezábavný a otravný. A nepřekvapivě je autorkou žena. Tak jen doufám, že se s tvorbou Kelly Fremon už dlouho nesetkám. Naděje je veliká, neb žádný jiný filmový počin, kterým by mě hodlala zabít a přinutit mě oholit si varlata, kdyby náhodou na mě letěla nějaká náctka, tato dáma nechystá. Opravdu jsem po tomhle filmu vyřízený. Příště už tento druh filmu nemilosrdně mažu z hardu. Nemíním s tímhle ztrácet čas. Hans Zimmer na tom dokonce hudebně participoval, to snad dělal za hubičku. Film sám o sobě vyzníval extrémně levně. 2/10 ()

Galerie (39)

Zajímavosti (5)

  • Kostymérka filmu Carla Hetland řekla, že měla být Nadine vykreslena jako outsider, proto se záměrně vyhla stylu geek nebo goth, protože by existovala možnost, že ve škole taková skupina lidí už je a tím pádem by Nadine někam patřila. Rozhodla se proto pro lyžařskou bundu. Na australském eBayi našla pánskou lyžařskou bundu, ze které kostymérský tým ušil repliku. Řekla: „Věděla jsem, že hledám pánskou bundu, kdyby to byla dámská bunda, bylo by to příliš roztomilé a příliš trendy.“ Jeden z osobních favoritů Carly Hetland ve filmu je šedé tričko, na kterém je nápis „University of Tuktoyaktuk“, odkazující na severní oblast v Kanadě. Toto tričko má pro Carlu sentimentální hodnotu. Řekla: „Nosila jsem s sebou toto tričko v kostymérském kufru od 90. let a čekala na správnou postavu, která ho oblékne. (vojacekr)

Reklama

Reklama