Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (více)
Trailer 2

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

Trailer 2

Frajer42

Hailee Steinfeld si svoji roli 17leté krávy střihla s takovou bravurou, že ji každý divák zaručeně začal velmi brzy nenávidět, což byl tvůrčí záměr. Dlouho jsem neviděl slečnu, jejíž sprchování by mi navozovalo pocit zvracení, a to byl záběr pouze od jejích ramen směrem vzhůru. Ani její hlas příliš krásy nepobral. Obsah je opravdu jen pro silné povahy. Moc nechápu, proč se tvůrci snaží divákům představit život běžné 17leté dívky za použití extrémního menšinového případu. Zřejmě proto, aby to celé mohlo být alespoň malinko zábavné. Woody Herrelson účastí v tomto snímku trošku zbytečně mrhá svým hereckým umem. Na druhou stranu jsem rád, že jim mrhal, neboť představoval na celém snímku to nejlepší a dokonce přidal do placu i trošku té zábavy. Snímek je nesmírně předvídatelný a často tíhne k úchylnostem. Přesto zaručeně patří ve svém žánru k tomu lepšímu. Příčinu jeho diváckého úspěchu bych spatřoval v poměrně kvalitních dialozích, které rozhodně netrhaly uši. ()

Tsuki

Ráda jsem Hailee viděla v nějaké novější roli a musím říct, že i když je to role malého pubertálního sobečka - sedmnáctileté holky, která se nedokáže povznést nad některé rádoby problémy svého života, přesto v Haileeně podání působila tato postava sympaticky. Navíc je v tom určitá nostalgie mládí - snad každý přece v pubertě řešil nějaké problémy, které mu zpětně přijdou směšné a trapné, nebo se pletu? Každopádně si mi obzvlášť líbila postava učitele, kterou hrál Woody Harrelson. Celý ten jeho nadhled a v ironii zabalený chápavý přístup k jedné studentce - to bylo něco, co z něj dělalo možná i nejlepší postavu v celém filmu. Celkově tedy musím hodnotit nadprůměrně, protože to pro mě byl velmi příjemný a vtipný oddechový zážitek. Soundtrack se taky povedl. ~(4,0)~ ()

slunicko2

Ze života teenagerů. 1)  Extrémně protivná Nadine je zobrazená vtipně, takže její postava diváka (alespoň tedy mě) baví. Ovšem nemylme se, film neukazuje běžné trable dospívání. Ta holka je prostě kráva._____ 2)  Nejvíce se mi líbil životem poučený učitel (55letý Woody Harrelson)._____ 3)  Ani rychlený a nevěrohodný konec snímku nepřidá._____ 4)  Z kluků mě zaujali 31letý (!) Kanaďan Hayden Szeto (korejský spolužák Erwin), 24letý Blake Jenner (Kristin starší bratr Darian) a 26letý Kanaďan Alexander Calvert (Nick z Petlandu). ()

dr.fish

Hailee Steinfeld utáhla celý film. Její přerod ze zakomplexované nekomunikativní bytosti do snesitelné holky věřící v nějakou budoucnost zvládla velice slušně. Takových filmů jsem viděl už nespočet. Tady byl zajímavou třešničkou na dortu Woody H., který rozhodně nezklamal, měl vtipně napsanou roli a zhostil je jí s plnou parádou. Docela příjemný film, ale na to, abych ho založil do archivu, mu přeci je něco schází. 65% ()

Ondatra

Klasické teen komediální drama, které nepřináší na filmové plátno nic nového. Příběh o dvou kamarádkách, kde jedna ze dvou ji zahýbá s bratrem. To přinese samozřejmě krizi a možná i konec přátelství? Kdyby nebylo Woodyho Harrelsona, tak bych na tento film ani nenarazil a ani bych o nic moc nepřišel. Je tu sice pár momentů, kde jsem se zasmál, ale vcelku se jedná o průměrnou komedii. 6/10 ()

• Kostymérka filmu Carla Hetland řekla, že měla být Nadine vykreslena jako outsider, proto se záměrně vyhla stylu geek nebo goth, protože by existovala možnost, že ve škole taková skupina lidí už je a tím pádem by Nadine někam patřila. Rozhodla se proto pro lyžařskou bundu. Na australském eBayi našla pánskou lyžařskou bundu, ze které kostymérský tým ušil repliku. Řekla: „Věděla jsem, že hledám pánskou bundu, kdyby to byla dámská bunda, bylo by to příliš roztomilé a příliš trendy.“ Jeden z osobních favoritů Carly Hetland ve filmu je šedé tričko, na kterém je nápis „University of Tuktoyaktuk“, odkazující na severní oblast v Kanadě. Toto tričko má pro Carlu sentimentální hodnotu. Řekla: „Nosila jsem s sebou toto tričko v kostymérském kufru od 90. let a čekala na správnou postavu, která ho oblékne. (vojacekr)