Hořkých sedmnáct (festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2016, 104 min

Není to špatný film, ale hlavní postava je strašná kráva co se chová zle vůči okolí, které to s ní myslí dobře. K tak debilní holce nešlo pociťovat sympatie a její "problémy" byly k smíchu. Hailee Steinfield jí ale hrála dobře. Bavil mě tam Woody Harrelson, i když tam ta jeho postava byla vlastně zbytečná.(11.2.2017)

Mám veľmi rád, ak ma filmy dokážu pohltiť a dostať do príbehu, ktorému uverím na 100%. Keď postavy ma zaujmú, keď scénky nepôsobia ako klišé, a keď naša hlavná hrdinka je maximálne identifikovateľná. Ale nielen ona. Rovnako sú na tom všetci ostatní. Woody Harrelson je ohromne vtipný a jeho hlášky samé o sebe sú dobrým dôvodom na to, prečo by si ľudia mali pozrieť tento film. Hailee Steinfeld je tu asi vo svojej najlepšej filmovej role, kde som ju zatiaľ videl. Rozhodne lepšie ako pred dvoma rokmi v Barely Lethal. A vždy vidím rád, keď sa dobré herečky dostanú aj k dobrým filmom. Práve tam je tá najsilnejšia stránka filmu. Že mu uverí, že má dobrý humor, človeka skutočne pobaví a film je maximálne svieži. Rozmýšľam čo viac by som povedal, ale myslím, že toto stačí. Pretože film skutočne zvládol svoju prácu tak, ako mal. A ja ho oceňujem, užil som si ho a chválim ako jednu z najlepších komédií posledných rokov. Čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A(23.2.2017)

Hailee Steinfeld zahrála roli naprosto skvěle, takže se nedivím tomu, že má na IMDBprofil plný různých nominací na různá ocenění. Rozhodně má talent a v dané roli vypadala přirozeně. Jenže ta hlavní postava byla prostě nesnesitelná, ale tím správným způsobem, prostě byla taková jaká měla být. Nepřišlo mi to ani nijak přehnané, působilo to jako ze života se vším všudy. Což je asi největší síla tohoto filmu, je to jako momentka ze života, ne jako film na který se člověk dívá a který je spletencem fantazií scénáristky. Woody zde má sice minimalistickou roli, ale pokaždé ve svém vstupu vše zklidní, odlehčí a působí strašně pohodově, což filmu ještě více prospívá. Chybělo mi trochu větší vyobrazení holčicčího přátelství mezi Nadine a Kristy, protože je to spíše nastíněno a hodně zrychleně, takže následná emociální rána, kdy se od sebe odtrhnou nemá na diváka takový emocionální dopad, jaký by být mohl, protože pro zúčastněná děvčata to mělo fatalní dopad, ale ani ten nebyl tak moc vyobrazen. Vztah s matkou by taky stál za více času a sourozenecké zápolení dostalo nejvíce prostoru a t zrvna nebylo takové terno, už tím že zrovna Blake Jenner byl možná nejslabším článkem celého filmu a tak to z jeho strany nemá moc jiskru. Není to film, který by si člověk mohl vychutnat, užít, alespoň já ne, ale taky je to prostě hodně slušná podívaná.(12.5.2017)

Proč by to mělo být jen o puberťácích? Já se v Nadine viděla v mnoha situacích i v současnosti a když jí vhrkly slzy do očí, tak jsem je tam měla taky. Haille byla výborná a já jsem jí ty její výkyvy nálad a pocity věřila do písmene. Život je někdy tak nádhernej, když není zrovna v háji. I hudba byla dokonalým podkresem a já tam byla s nimi jen těch ......náct se mně už nevrátí.(9.2.2017)

Film " The Edge of Seventeen" rozhodně není typickým puberťáckým filmem o kalení, balení a chlastání.. Dívá se na problematiku puberťaček z trochu jiného úhlu.. Nadine si myslí, že snědla veškerou moudrost světa, je největší chudák na světě, kluci jí pro jistotu nezajímají a kromě jedné kámošky jsou ostatní holky slepice. Chová se vůči svému okolí vztekle a radikálně - díky tomu ubližuje nejen sobě samé, ale i svému nejbližšímu okolí.. Rozhodě nejde o nijak kultovní nebo převratné dílo, ale skvěle jsem se pobavila.. Je vidět, že nám od dob westernu "Opravdová kuráž" Hailee Steinfeld pěkně herecky dozrává.. A jako třešnička na dortu - Woody Harrelson měl naprosto dokonalou postavu!(23.4.2017)