Hořkých sedmnáct

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2016, 104 min

Občas si hovorím, že sledujem žáner, ktorého nie som cieľovou skupinou a tak je jasné, že ma konkrétny film nemôže príliš osloviť. Lenže ono je to možno inak, možno to chce mať cit pre žáner a práve vtedy dokáže autor osloviť diváka akéhokoľvek. Aj náročnejšieho povedzme. Hailee Seinfeld som veril úplne všetko a úplne všetko som veril aj celému jej okoliu. Ak sa sem tam objaví nejaké klišé, tak aj tak som mal pocit, že iba ku prospechu veci. Nadine si myslí, že má problém s okolím, ale možno ho má iba sama so sebou. Kto si so sebou v teen veku nevedel rady, bude mať z toho veľmi príjemného a zhusta nedoceneného filmu radosť.(24.3.2017)

Když mi bylo sedmnáct, byla jsem taky hrozná kráva. Víte, někteří z nás musejí být mimo, aby ti ostatní vypadali ještě víc v pohodě. Prostě vesmírná rovnováha, a tak dál... Sice jsem se v té době měla ráda, ale ostatním ze mě vybuchovaly palice. Opravdu! A Nadine je to samé....ztracenka, která musí najít rovnováhu, a s tím číňánkem jí podle všeho našla. Ukecaný film, komedie jen trošku, ale totálně mi to sedlo. *Woody je boží!(17.2.2017)

Jo, tak tohle mi sedlo. Zejména díky zábavné mírně nihilistické atmosféře, které dominuje sarkastická Hailee Steinfeld, a parádně hláškujícímu Woodymu Harrelsonovi. Jejich společné scény vskutku neměly chybu. Po dlouhé době hodně vtipná, přiměřeně sprostá a inteligentní teen komedie, která by byla ještě o něco lepší, kdyby se vyhnula té okaté šabloně ala závěrečné prozření. Jenže o tom prozření to vždycky je, no ne?(18.2.2017)

Film " The Edge of Seventeen" rozhodně není typickým puberťáckým filmem o kalení, balení a chlastání.. Dívá se na problematiku puberťaček z trochu jiného úhlu.. Nadine si myslí, že snědla veškerou moudrost světa, je největší chudák na světě, kluci jí pro jistotu nezajímají a kromě jedné kámošky jsou ostatní holky slepice. Chová se vůči svému okolí vztekle a radikálně - díky tomu ubližuje nejen sobě samé, ale i svému nejbližšímu okolí.. Rozhodě nejde o nijak kultovní nebo převratné dílo, ale skvěle jsem se pobavila.. Je vidět, že nám od dob westernu "Opravdová kuráž" Hailee Steinfeld pěkně herecky dozrává.. A jako třešnička na dortu - Woody Harrelson měl naprosto dokonalou postavu!(23.4.2017)

Mám veľmi rád, ak ma filmy dokážu pohltiť a dostať do príbehu, ktorému uverím na 100%. Keď postavy ma zaujmú, keď scénky nepôsobia ako klišé, a keď naša hlavná hrdinka je maximálne identifikovateľná. Ale nielen ona. Rovnako sú na tom všetci ostatní. Woody Harrelson je ohromne vtipný a jeho hlášky samé o sebe sú dobrým dôvodom na to, prečo by si ľudia mali pozrieť tento film. Hailee Steinfeld je tu asi vo svojej najlepšej filmovej role, kde som ju zatiaľ videl. Rozhodne lepšie ako pred dvoma rokmi v Barely Lethal. A vždy vidím rád, keď sa dobré herečky dostanú aj k dobrým filmom. Práve tam je tá najsilnejšia stránka filmu. Že mu uverí, že má dobrý humor, človeka skutočne pobaví a film je maximálne svieži. Rozmýšľam čo viac by som povedal, ale myslím, že toto stačí. Pretože film skutočne zvládol svoju prácu tak, ako mal. A ja ho oceňujem, užil som si ho a chválim ako jednu z najlepších komédií posledných rokov. Čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A(23.2.2017)