Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

OughJay

Fakt je mi líto, že musim bejt tak nemilosrdnej. Na tomhle filmu toho bylo dobrýho dost - od herců přes soundtrack až po akční scény. Co mi ale vadilo je, že je to totální béčko, který si hraje na supervypointovanou vojenskou kriminálku a to se vší vážností. Přijde mi, že tvůrci se snažili tak zakrejt co se vlastně stalo, až se v tom sami ztratili. Logickým důsledkem pak je, že se musí ztratit i divák. Já bych si to musel pustit nejmíň 4× abych pochopil o co tam všechno jde a i tak pochybuju, že bych dostal odpovědi na všechno. Prostě je to totálně překombinovaný a z toho scénáře to dělá naprostou sračku. Ani Travolta a Jackson to nezachránili, balzám na duši pak pro mě byla aspoň písnička Black Betty, která hraje při závěrečný scéně (to, že jsou poslední, jsem si myslel asi i o třech předchozích scénách, ale tahle byla konečně definitivní)... ()

The Viper

Film výborně motá, motá, až se zamotá, což tu jak je vidni spousta nerozdýchala. Samuel opět tak moc skvělý a přesvědčivý ve své roli. Výborný kousek. ()

kenkaku

Víte co na tomhle filmu naštve nejvíc? Ne-logika děje a finální obří zklamání z nenaplněného příslibu napínavé podívané. Promarněný potenciál a obrovské mínus Johnu McTiernanovi... Já mu opravdu věřil, ale kývnout na tohle? ()

Arkanoid

Tešil som sa na parťáctvo Vincenta Vegu a Julesa Winfielda, dostal som vyšetrovanie plné zvratov, v ktorom ma bavila postava Johna Travoltu a flashbacky s nudnou akciou a skvelým výkonom Samuela L. Jacksona. Príbeh musíš dobre povedať. Takú alebo podobnú vetu omielali postavy dookola. Tu sa najprv len rozchádzali verzie dvoch účastníkov incidentu, no stále sa kombinovalo a negovalo, až sa v závere znegovala aj podstata veci. ()

Pavlík

Filmy s Johnem Travoltou mám docela rád (již Tony Manero z Horečky sobotní noci mě teenegerovsky vzrušoval). Tento film se mi díky Johnovi zamlouval i když musím řici, že jsem mu moc nerozuměl. Tento opus byl poměrně zmatečný. Příliš mnoho postav, mnoho jmen, nevěděl jsem kdo je kdo a který je který. Pokud by se mě někdo zeptal, zda-li má na tento film se s chutí jít podívat, nevím jestli bych mu popřál Dobrou chuť! ()

jondoe

Keby nebolo Travoltu ktory cely film tahal z priepasti mohlo to byt ovela horsie ,ale vdaka nemu je to celkom pozeratelne. ()

Luciášek

Složité, propracované a napínavé drama, které Vás ani na chvíli nenechá vydechnout ( a nepotřebuje k tomu díky bohu blbky typu "dobrý den kozy ven" ).Pořád s napětím čekáte, co z toho bude a čí verze je pravdivá. U tohoto skvělého filmu si opravdu nepůjdete do kuchyně udělat kafe, protože v něm není ani jedna slabá chvilka, která by Vám to umožnila.Je to skvěle nadupanej kousek a kdo ho nepochopil, jeho škoda. ()

rozbris

Záhadný případ, který se stal při výcviku a je jen jeden svěděk. Případ, který musí vyřešit John Travolta a Connie Nielsen. Jsou tvrdí, neoblomní a vždycky vítězí a tak svým výkonem a podáním zvítězili i v mém srdci:-) 4*. ()

Maark

...chvála na Johna Travoltu...toť bohužel asi jediné..Dějově mi to připomíná zmatek ze špaget právě vyklopených na talíř.. ()

Loki_Six

"Three things, first you don't have a choice, second I've never taken a bribe in my life, and third... I'm still a little drunk from earlier so if I skip over the witty banter and move straight on to coming on to you I hope you don't take offense." ()

iXtr3m3

Objektívne lepšie dve hviezdy, subjektívne kvôli motherfuckerovi a vtedy ešte obstojnému Travoltovi slabšie tri hviezdy. Vojenské prostredie to dvíha vyššie. ()

Hopper

Basic redefinuje pojem peklo. Tento film je tak fantasticky prekombinovaný, že mi vôbec nechýbalo asi 20 minút, kedy som si pomerne kvalitne schrupol. Každých 15 minút príde nový zvrat, až nakoniec príde ten najzvratovejší zvrat a všetko má byť akože inak. Ak takto funguje vyšetrovanie v USA, tak spánombohom. Všetci sa správajú ako vypatlaní a takto blbí nemožno byť ani vojakom. Škoda, že sa v tejto chujovine motajú herci kalibru Jacksona a aj Travoltu. ()

wosho

Průměrný film,kdy se herci a režie bojují se scénaristy(ti si myslí,čím víc point,tím jsou geniálnější),ale nakonec prohrají producenti,kteří opět prodělají mnění.A tak to jde pořád do kola,ach jo:-( ()

Holina

Ano ano tento film má více zvratů než Forest Gump, ale to byl přece úmysl. Pokud přistoupíte na Tiernanovu hru, rozhodně se pobavíte. Natruc bych dal 5 hvězd, ale zas tak dobré to nebylo, nicméně režisér ukázal, že má smysl pro atmosféru. Ten prales, ve kterém snad neustále chčije je fakt vynikající... A ano abych nezapoměl - ten konec se opravdu nepovedl ()

Honzick

Zmatek, zmatek, zmatek...ale musím uznat že ta poeinta mě dostala, i když to samozřejmě byl nesmysl takže za ní a za Travoltu tři hvězdy:) ()

Shakeus

Klasický béčko dobrý tak akorát aby při jídle nebylo ticho a bylo na co koukat. Docela by mě zajímalo jestli se do toho někdo dokázal vžít, a nebo zda-li byl nakonec opravdu překvapený: ahaaa, tak tahle to bylo. Pravda ale je, že konec je opravdu jedinečný, tolik náhlých zvratů jsem nikdy a nikde jinde neviděl, fakt legrace. Všechno se tak 10 minut před koncem náhle otočí, trapné říkal jsem si, ale pak znovu a znovu, zase jinak, supééér, nebo ne? ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)