Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

Haymar

Se slovy Civala: "Timto se omlouvám všem filmům, které jsem kdy označil za překombinované. Tady je i ta překombinovanost překombinovaná. Mimochodem, snad ještě nikdy jsem z kina neodcházel, aniž bych chápal jak to vlastně dopadlo."... se naprosto ztotožňuju a z fleku bych to podepsal ()

peetriss

Jména Johna McTiernana a starých známých z Pulp Fiction Johna Travolty a Samuela L. Jacksona ve mně zanechávaly naděje, že by se nemuselo jednat o špatný film. Mýlil jsem se! Film není nijak záživný, John Travolta je občas i vtipný, ale to vše přichází vniveč kvůli hloupému a nepřehlednému ději, některé scény v pralese jsou zajímavé, jiné zase naopak stupidní a výsměch budící (což určitě nebylo úmyslem autorů), herci podávají výkony spíše jen průměrné, někteří ani to ne! Korunu tomu všemu nasadil naprosto připitomělý, neřkuli až trapný konec, který napovídá leccos o faktu, že se kdesi v příběhu ztratili i samotní tvůrci, a to tak, že už ani nevěděli, jak ho ukončit a tak vymysleli tuto zoufalost. Prostě slabý film se vším všudy. ()

kwoky

Super akčňák. Napětí stříká do všech stran, scénář není debilní, postavy mají "koule", střílí se, nechybí dějové zvraty a někdy i skvělé fórky ("Kdo nebude chtít odejít, tomu se stane nehoda"). Jsem velice spokojený i když závěr mohl být přece jen trochu lépe vysvětlený. ()

PetkaW.

Mě film bavil. Když se na něj člověk dívá opravdu od začátku až do konce a dává pozor, tak se dá přežít bez větších potíží. Někdo se možná ztrácel, ale zase tak horké to není. Mě podobně "zvratové" a hodně nakombinované filmy nevadí, alespoň můžu pořád o něčem přemýšlet, uvažovat, jak že to vlastně je, kdo je skutečně kdo a není to jen bezduchá podívaná o ničem, u které chroupete popcorn. Líbilo se mi tu, že nic není takové, jaké se zdálo na první pohled být, pořád se něco dělo a měnilo. Zkrátka jsem se nenudila a chtění vědět, jak to tedy vlastně je, mě nutilo dívat se pořád dál. Zkrátka, každý má jiný vkus, což svým způsobem říkají i slova z filmu: "Jde jen o to, jak se ta historka podá." ()

janesX

Mohol to byť takmer dokonalý film, ktorému by som tu udelil najmenej štyri hviezdy - ak by skončil desať minút pred koncom. Všetko tu malo logiku aj zmysel až na menšie zanedbatelné chybičky (rozbitý nos takto nevyzerá). Už to malo aj skvelý koniec, keď z nepochopitelného dôvodu sa začal odvýjať koniec ešte jeden. Po tejto pre-kombinácii "na entú" sa celé dve hodiny zrútili ako kartový domček a z dokonalého filmu sa stal trápny nezmysel. Nemám rád takéto nolanovské ťahačky za nos. Tretia hviezda je len za stále zábavne hviezdneho Travoltu. ()

matmanX

Na první shlédnutí jsem to nechápal, podruhé už naštěstí ano. Děj je opravdu docela překombinovaný, ve všech těch výpovědích je zmatek a nemáte ani moc času na zpracování celého děje. McTiernan se asi zhlédl v Obvyklých podezřelých, bohužel se to příliš nepovedlo. Určitě naštve, když z kina odcházíte a pořád ještě zjišťujete, kdo vlastně byl ten zlý a kdo hodný. Po dalším přehrání už se to ale spraví, takže 3* si to určitě zaslouží. ()

spiritus

S Travoltou a jeho rádoby drsnými filmy, to jde čím dál tím víc z kopce. Tento film je toho živým důkazem. Celé to je o ničem, překombinované a nesmyslné. Proč takové braky vznikají, mi pořád nějak uniká. ()

AlchENEMY

Jestli na tomto snímku mělo být něco akčního, tak se to asi moc nepovedlo. Je to chaotický a ty ubohý náznaky nějaké akce...no, rozhodně spíš podprůměrný snímek. Možná bych dala i 3 hvězdy, ale díky tomu, že nesnáším válku a cokoliv s ní spojenýho tak mi ani tohle téma nepřišlo blízký, takže známka tak 2,3 hvězdy . ()

thunnus

Thriller s možná trochu překombinovaným dějem, jež konec jsem odhadl se značným předstihem, ale nezapírám, že se mi líbil. Ten film není tak špatný, jak tady všichni píšete! ()

Brejlil

Neurazí, nenadchne. Samuel L. Jackson si svého seržanta vystřihl s léty získanou praxí, Travolta se filmem posunuje s výrazem hrocha a závěrečná "pointa" nepřekvapí. Zmatené pokusy s posuny výpovědí různých svědků, no Rašomón je sice padesát let starý, to ale neznamená, že by měl scénárista zapomenout, jak se takové filmy píší. Někteří diváci si ještě klasiku pamatují. ()

Furmi

Otrasný John Travolta v otrasne vymyslenom príbehu o zrade, zabíjaní, tajomstvách a všetkom okolo toho. Bol by s toho slušný krimi film nebyť toho fakt že blbého záveru ktorý neprekvapí ale naopak zhnusí. 50% ()

JK-Stinger

Nebylo to tak špatné, jak by se mohlo zdát, to pomalé rozplétání pravdy a kroky špatným směrem činili snímek zajímavým a prostě jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Jinak ale vcelku průměrné dílko s výborným Travoltou. ()

arcticsky

Poněkud překombinované, ale Travolta se Samuelem L. Jacksonem jsou klasicky dobrý tým. A do toho zapadá i sympatická Connie Nielsen. A také je tu Taye Diggs, kterého si pamatuji jako obstojného zpěváka z muzikálu Rent. ()

Milwa

Dobrá oddechovka na sobotní večer, dobře jsem se pobavila, jen je to trošku zamotané...možná na podruhé to bude lepší ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)