Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

Hofo22

Morgan Freeman je proste pán HEREC a vždy bude. U mňa osobne úplne zatienil Carreyho, ktorý bol na obraze v 95% filmu. Jennifer Aniston, aj ked ju moc nemusím bola v tomto filme krásna a sadlo jej to. ()

sbinda

Nemám rád Jima Carreyho. Fakt. Důvodem je jeho rádoby vtipnej styl ksichtění, v každé roli, v každé scéně. Mně to sedlo jen v B&B I., jinak brrr... Zvolením JC, jakožto trendy herce dané doby, naprosto skvělý filmový nápad degragovali. Drtivá většina "vtipných" scén mu byla ušita na míru. Zbytečné tlačení na pilu a pitvoření. Ale ten nápad byl skvostnej a proto je mé hodnocení někde uprostřed, 65%. ()

Linduna

koukám, že hodnocení je nízké. nevím proč. zbožňuju ten film! :) hraje tu taky hodně skvělých herců! Jim, Steve, Morgan a Jennifer. u filmu se rohodně zasmějete. a upřímně, má to rozhodně na víc než trapných 67%...rozhodně není nuda.... já si prostě stojím za tím, že je to výborný film. ()

andy60

Že by mě od smíchu bolelo břicho, tak to ani náhodou. Pár gagů tam bylo, to ano, ale v druhé polovině jsem se musel štípat do ruky, abych neusnul. ()

neo101

jedna z těch lepších komedií ! scéna na mlžné panně, v pekárně, přepisování textu Carellovi , opice a k tomu Morgan Freeman. ()

bycer

v porovnání s dnešními "komediemi" je toto supervtipná záležitost, bez fekálního-krkacího-a-jinak-imbecilního humoru dnešní doby (2013). ()

Šíma2

Známý teologický problém: Bůh je jediný, všemocný a milosrdný. Jak potom může existovat zlo? Tento film dává odpověď: Protože svět je plný kreténů jako je Bruce. Nechci to v žádném případě (huahulahuhů) zpochybňovat. Ať mi ale někdo vysvětlí, proč stvořil lidstvo takto kreténské. To má být inteligentní design? Božský Bruce je vtipná americko-protestantská demagogie, která se nemůže rovnat s mnohem hlubší Truman Show. Nicméně to Carrey docela uhrál, snad až na ten konec, ten se uhrát nedal. Morgan Freeman hraje svoji jedinou roli pořád dokola, a to roli moudrého starce. Bože, přeji si být napříště dopředu varován! ()

zimi

Jak pokazit super, námět.Tak super nápad a zhostí se jej takto. Mohl to být fantastický film, ale není 50% místy vtipné, ale jen místy! ()

petr.mrazek

Božský Bruce je film, u kterého se vždy zasměji. Jim Carrey opět předvedl svůj talent bravurního komika, který se dokáže do role vžít a podat jí tak, aby mu divák uvěřil. Když jsem film viděl poprvé, překvapila mě role Boha, do které byl dosazen Morgan Freeman, nějak jsem si ho totiž nedokázal představit ve filmu tohoto typu, nakonec však bylo překvapení příjemné. Snímek se vyznačuje dobrým nápadem, pěkným příběhem a v mnoha případech hezky provedenými efekty, například ve scéně s kartotékou či polívkou. To celé dokresluje krásná Jennifer Aniston a spousta vtípků - prostě komedie jak má být. ()

verfrt26

Jednoduchá komédia, keď potrebujete "vypnúť" a oddýchnuť si. Jim Carrey je veľmi výrazným hercom, niekedy mi to až žily trhalo, ako skákal, škeril sa a kričal. Aj tak musím povedať, že som sa schuti zasmiala na scéne s Bohom a jeho siedmymi prstami, či keď jeho nenávidený kolega začal do živého vysielania bľabotať, pískať a škriekať. Čo sa mi nepáčilo, bola veľmi umelá a zle urobená "roztúžená" scéna medzi Jimom a Jennifer Aniston. A Morgan Freeman? Ten je dobrý snáď všade s tým jeho pokojným a naozaj až božským výrazom tváre. Komédia, ktorú si pozriete jeden krát a zasmejete sa, avšak nič vám nedá a znovu si ju pozrieť má význam asi až vtedy, keď zabudnete na všetky vtipné scény. ()

LordLaser

Vidím, že hodnotenia sú rôzne, názory sú rôzne na tento film aj všeobecne. Preto je pekné si opäť raz pripomenúť hodnoty a zastaviť sa. Samozrejme je to veľmi pekná romantická komédia. Avšak keď sa pozriete na to tak, že to nie je len komédia na zasmiatie, ale aj snímok, ktorý Vás poučí o tom, čo Vás kedysi učili rodičia. Pochopíte zmyseľnosť tohoto filmu. ()

andydufrsn

Morgan Freeman je bůh! A do doslova! Jim Carrey je šílenec! A to doslova. Dejte tyhle dva, v rolích sebe samých, dohromady a získáte solidní podívanou! ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)