Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

Kacounek

Kromě ostře vygradovaného rozuzlení oceňuji hudbu, která perfektně dokresluje napětí. A on za tím stojí sám Nick Cave! ()

KarKulA

Dobrý thriller s dobrými hereckými výkony a drsně mrazivou atmosférou, který stojí za to vidět ....... ale jen jednou. Ve chvíli kdy znám rozuzlení, tak se marně snažím najít důvod proč bych si tendle film pustila někdy znovu. Komentář k tomuto filmu který mi mluví z duše od "Insilvis" - lépe bych to neřekla a jen bych se opakovala. ()

Autogram

Mrazu a snehu bolo vo filme toľko, až mi z toho bolo zima aj doma na sedačke. Problémom filmu pre mňa bolo to, že sa veľmi pomaly rozbiehal, a keď sa rozbehol, hneď spomalil do inej scény alebo inej časovej roviny, a už sa nevrátil. Postup vyšetrovania je natoľko kostrbatý, že asi aj išlo o metaforu na vyšetrovanie vraždy niekoho „menejcenného“. ()

Hugo01

Tak těchhle 107 minut uteklo asi jako čtvrthodina na přednášce ve škole. Prostě thriller s atmosférou jak se patří. Sheridan se jako řežisér uvedl skvěle (jako scénáristu ho už myslím netřeba chválit). Taky bych chtěl vypíchnout velmi autentickou kameru, která mrazivý zážitek ještě zesilovala. ()

jefff

Fantasticky natočený krimi s opravdu hutnou atmosférou a skvělý exteriéry. Herci výborní, zejména Renner se vytáhl. Velkou pozornost budí i skvělá hudba osvědčeného tandemu Cave/Ellis, kteří dodali filmu patřičnou hutnost a mrazivost. Wind Riveru se nedá vytknout prakticky nic. Filmařská práce na jedničku. ()

Hollohlaway

Atmosférická nežánrovka, která mrazivost tématu dolaďuje mrazivostí prostředí. Výborná kamera a nápaditý střih přináší hromadu krásně čistých scén, kde pustá krajina v podstatě hraje sama. Dramatičnost graduje plynule celý film a postavy se velice přirozeně pohybují v originálním prostředí, které má své zákonitosti a vyšetřování s nimi musí počítat. Osamělá krajina s osamělými lidmi, kde se stávají hrůzné věci, v podstatě jakoby Sheridan napodobil skandinávské drama, filmařské postupy jsou hodně podobné. Herecky Renner a Olsen k sobě velice dobře pasují a do civilního pojetí snímku zapadli skvěle. ()

Dexter256

Co napsat o prvním režijním počinu Taylora Sheridana??? Asi to že to zvládl opravdu skvěle. A myslím si že tak trochu bude kráčet ve stopách Denise Villeneuvea. Scénář je opravdu skvěle napsaný a Elizabeth Olsen i Jeremy Renner se svých rolí zhostily opravdu na 100% Je to vynikající film se skvělou atmosférou a se vším co k němu patří. Jen tak dál mistře Sheridane. :) P.S ( Už se těším na Soldado) :) ()

DeathTheKid

Co zpackal Sněhulák, Wind River napravil. Je to zvláštním způsobem klidná i neklidná pouť napříč mrazivou a nelítostnou krajinou, napříč mrazivým a nelítostným příběhem. Režisér si bere to nejlepší z jeho scenáristických předešlých počinů a promítl je na své dílo. Úplně vidíte, jak se to podobá Sicariovi, což není na škodu, protože to byl vynikající film. Můžete se tedy těšit na docela jednoduchý děj, který staví na několika větších i menších charakterech a jejich zasazení do celkové mozaiky. Atmosféra plynule střídá ponuré pasáže, ukrutně smutné a nechybí ani část, kde mi přísahám bohu nebušilo srdce snad 10 minut! Film je hutný a zároveň nese emocionální myšlenku, díky čemuž se z něj letos stává absolutně jistým TOP 3 filmem. A taky by byla ostuda zapomenout na herecké výkony a fantastickou hudbu. Rozhodně si jej pustím ještě několikrát... ()

venca163

Kurva viděli jste to? Ta scéna "You didnt see it?!" - OMG! Tohle už neni jen o tom, že je Elizabeth Olsen sladká, tohle je nejlíp vygradovaný napětí minimálně za dva sedmnáct. Jasně, člověk může mít pár připomínek třeba k tomu, že mu odkráglujou oblíbenou postavu (prototyp zasloužilýho poldy-pohodáře) a ostatní si toho ani nevšimnou. Ale celkově je tenhle thriller fakt dobře napsanej a natočenej (+ dobrý téma a super lokace). #jakobyOldschool (90%) ()

P1tr

Mrazivou atmosférou skrz na skrz protkaný snímek, který nabízí intenzivní zážitek, který se vydá jinou cestou, než původně čekáte. Policejní vyšetřování totiž překvapivě netvoří tak velkou část děje, jak byste čekali a její řešení je velmi nečekaně brzy vyeskalováno a od té chvíle film nabere jiný směr, který působí v prvních okamžicích zvláštně a lehce nepatřičně, ale jak film pokračuje dál, začne vám docházet, jak to celé tvůrci mysleli a zjistíte, že to dává smysl a že díky zvolenému postupu působí film originálněji a dokáže vyvolat silnější emoce. A jako bonus k silnému příběhu dostanete asi nejlepší výkon kariéry Jeremyho Rennera, který je zde opravdu skvělý. ()

standsiller

Biele, snehové, poetické - krásne? Tragédia susedskej samoty uprostred Wyomingu, po boku pôvodných obyvateľov Ameriky. Ani tí už nedokážu držať divokú prírodu v svojom područí, nad všetkým je zákon, ktorý je predĺženou rukou vyššej moci. O tú nikto v takto Bohom zabudnutej krajine nedbá. Taylor Sharidan rafinovane pracuje s prvkami Westernu, ktoré nachádzajú svoje uplatnenie v sofistikovanom kriminálnom príbehu. Úhlavným nepriateľom je divokosť vlastnej samoty a stopy hladných šeliem. ()

Ne__Ty

Některé filmy a seriály se mi dostanou pod kůži, aniž bych přesně věděl proč. Dokáži sice popsat, co se mi na nich líbí, a vyjmenovat jednotlivé kvalitní aspekty, ale nemohu přijít na to něco, co mě tak dostalo a kvůli čemu je pro mne dílo nějakým způsobem výjimečné. Ticho i mráz mi byly příjemné a zároveň odtažitost s nehostinností ukazovala, že to není nic bezpečného a krásné je to pouze na pohled. Obyčejnost vraha, odhalení motivu a důvod úmrtí mě odrovnaly a do konce se mi to nepodařilo vydýchat. A přestřelky byly právoplatnou součástí šponování intenzity, ne pouhým nutným nebo podbízivým vyvrcholením. ()

Maynard.

Není nic lepšího, než si takle začátkem listopadu pustit film, kterej je celej mrazivej a zasněženej. Není lepší příprava na vopravdickou zejmu :o) Od začátku tě to fakt přiková do gauče a nepustí. Magická krajina spolu s "divnou" hudbou udělaj svý a tím film získá opravdu hodně zvláštní atmosféru. Je fajn, že i mimo avengers se v jednou filmu potkají dva jejich představitelé (new Legolas a ta ženská, co jí umřel v Sokovii bratr, jo ta co umí různý věcičky s lidským mozkem). Ona jakožto nezkušená a celkem i naivní agentka FBI přijíždí téměř v letních hadrech do promrzlé krajiny. Jediný, co mi přišlo trošku škoda, tak nevyřešený úmrtí Hunterovy dcery. Ale jinak kriminálka fakt napínavá. A konec padoucha, tak ten byl obzvlášť "vypečený" nebo spíš vymražený... Čumím, že je to už takle brzo ke stažení... Kino sem bohužel nestihnul, páč mám jedno takový malý břemeno :o)) ()

herr_carter

Wo-hoooo! Pro mě zatím nejlepší počin za rok 2017. Film, který si pomalu plyne, ničím se zvlášť neliší od ostatních a najednou Vás ochromí brutální zápletkou a ukázkou toho nejhoršího, čeho je lidský jedinec schopen. Renner se mi tímhle vystoupením "odškatulkoval" a od této chvíle ho považuji za kvalitního herce...Hlavní zápletka filmu, sama o sobě brutální a nepochopitelná je ještě hnána smutnou minulostí hlavního protagonisty a celé dohromady to dává neskutečně reálně vykreslené drama, zasazené do nehostinné krajiny, která člověku na optimismu taky příliš nepřidá. Takový film se musí vidět, není nástroj, kterým by se daly popsat pocity, které se v hlavě honí při závěrečných titulkách.................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Soweek

Taylor Sheridan je vynikající scénárista, ale o to horší režisér. Potvrdilo se to bohužel i u tohoto filmu. Vše do sebe zapadá tak jak má, příběh je špičkový, ale neubráním se tomu, že původním účelem bylo, aby to celé působilo daleko víc depresivně. Prázdné pláně, velká zima, lidé na dnu svých možností a depresivní zápletka - jasný nenaplněný potenciál pravé depresivní krimi. Už vůbec tomu nepomáhá hudební podkres, od kterého bystě čekali umocnění deprese a vyjádření bezmoci, místo toho však zní hudba jak kdyby Edward líbal Bellu na konci Twilightu. Jedná seo velmi zbytečné chyby jinak dokonalé detektivky, kterou kdyby dostal režisér tipu Finchera, tak jsme mohli mít další filmovou senzaci. ()

Kaceris

Vynikajúci thriller od Taylora Sheridana. Práca s prostredím, hlavná téma, zápletka, postavy všetko dotiahnuté skoro do dokonalosti. Jeremy Renner sa do svojej roli vcítil a jeho postava stopára, ktorý je vďaka jeho motívu niečo ako bojovník za spravodlivosť, je hodná chvály. Cítim tu adepta na oscara. ()

Forsberg11

Najmrazivejší thriller posledného desaťročia, a to doslova. Taylor Sheridan má skvelú fantáziu a je to veľký filmový talent. Teším sa na jeho ďalšie príspevky. Wind River je poctivá "old school" kriminálka s pomaly plynúcim dejom, prepracovanými postavami a poriadne ostrým záverom. Za mňa plnohodnotné 4*. 85 %!! ()

kenkaku

Natočené solidně (uvěřitelně a skvěle), bohužel také nudně a scenáristicky neskutečně hloupě. Takhle primitivní scénář jsem nečekal se přiznám. Také ty žvatlací pasáže kde se hrozně řeší psychologie postav jsou časté, dlouhé a otravné. Proti tomu zúčtování na konci působí jako blesk z čistého nebe. Drobné momenty film zvedají nahoru. Je jich ale málo a trvají příliš krátce na to abych dal nadprůměr. ()

OughJay

Wind River je něco jako ledovej salát mezi kopou hamburgerů a hranolek. Takovej zdravej film, kterejch už se bohužel moc netočí. Bez digi efektů, bez animací, bez katastrof, bez záchrany světa a bez testosteronovejch hrdinů. A pro mě to z něj nedělá nic jinýho, než (doposud) nejlepší film roku 2017. Komorní, ale přesto údernej a nabitej emocema. Nic nechybí, nic nepřebejvá - ani herci neplejtvaj slovama. Stejně jako dneska není umění napsat košatej text plnej sra*ek, tak pomalu přestává bejt umění točit rádoby eposy s milionovejma rozpočtama. Sdělit podstatu v pár větách dá mnohem větší práci a i proto si takovejch filmů vážim. A Jeremy Renner? Nikdy jsem ho nepovažoval za buhvíjakýho herce, ale tady byl možná i oscarovej... Chip: "Man, i get so mad i want to fight the whole world. You got any idea what that feels like?" Cory Lambert: "I do. I decided to fight the feeling instead. Cause i figured the world would win." ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů