Nastal čas se začít učit na zkoušky, což pro mě automaticky znamená srát na to a jdu psát resty (rozuměj kotel komentářů během jednoho dne) na csfd.... Možné SPOILERY. Na S1mone jsem se dívala vlastně z nouze, protože v autobusech SA moc filmů, co by mé oči nespatřily není a cesta do Paris je dlouhá. Nakonec se ze Simone vyklubal velmi povedený snímeček, který mě překvapil a potěšil. Na filmu mě hlavně hrozně upoutávaly a lahodily mým očím ty promyšlené malinké detaily. Např. když tam ten "šílený počítačový génius" beznadějně stál, že mu nechtěl rejža zavolat a on věděl, že umře kvůli zhoubnému nádoru v oku a najednou za ním v pozadí projel velký bilboard s okem. A těch detailů s oky tam bylo více, třeba i když mizela Simone, nebo se vracela zpátky, tak vždycky poslední nebo první se objevilo oko a čirou náhodou to pravé stejné jako u vědátora. Byla tam spousta i komických nebo teda humorných scének a gagů. "She's good. You can hardly tell she's reading it." - když bylo totálně vidět to mžikání očima po řádcích:) Nebo když do telefonu řekl, že už mu věřitelé klepou na dveře a najednou někdo zaklepal a on začal zdrhat - "I'm not him!!!!". Vtipná scéna mi hrozně přišla i když se snažila jeho ex aka producentka vyzvědět, jestli Simone nepotřebuje limuzínu, maskéry, kadeřníky, kostýmy či kaskadéra na pád z letadla. Záchvat smíchu jsem dostala, když ten pošuk z novin sahal na záchodové prkénko, protože si myslel, že na něm Simone seděla a povzdechl si, či jak čuchal ke kartáčku, který předtím rejžovi spadl do hajzlu. Každopádně šlo vidět, jak tomu Taransky postupně propadal... začínal to přehánět, že se opravdu jak kdyby sám stával Simone, parfémy, fotky, živý koncert, na to že ze začátku říkal, že se nechce moc propagovat, to působilo divně. No a v závěru jakože vážně? Jeho dcera je asi úplný počítačový Bůh, když vidí disketu s nápisem viru, třikrát klikne a najednou se to celé vrátí, i přestože harddisk, na kterém to celé bylo uložené tam nebyl... jasnéééé :D Ještě jedno musím dodat a to, že film měl naprosto úžasný soundtrack.(14.5.2014)

"Všetko je podvod, aj tvoje oči sweet Marilyn......" zpívala slovenská punková legenda Slobodná Európa a na Simone to sedne jak půlky na hrnec. Niccolovi se podařila parádní trefa do vlastních řad a mnohým hercům možná zatrnulo. Ono je totiž digitální herec levnější než ten skutečný a je jen otázkou času, kdy simulace budou od opravdických lidí k nerozeznání. No a pak už je jen skok k prvnímu filmu a s úspěchem se s digitálními herci roztrhne pytel. Angelinu s Bradem jako šatnáře asi nepotkáme, ale za nějakých 50, 60 let..............kdo ví. 80%(9.2.2013)

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Aneb jedna svatá pravda o tom, jak jedna lež může přerůst kapacity člověka a sám člověk by si neměl hrát na boha. Niccol natočil (ostatně jako vždy) vizuálně podmanivou komedii s hořkým nádechem o zoufalém muži procházejícím krizí a jeho ideální spáse z jedniček a nul. Nikdy ovšem není vše ideální a bezchybné aneb Niccolova společenská kritika která odráží nejen zásadní lidské otázky ale reflektuje i nahnutou mentalitu současné společnosti.(26.5.2012)

Je ničím. Jen jedničky a nuly. No jo, mít hvězdu ve filmu, která toho příliš sama od sebe nenamluví (hlavně nekecá do práce), nepotřebuje největší přívěs na trhu a vystačí si s málem, je minimálně výhrou!! Mírně uvadající režisér Viktor Taransky o tom ví své. Jeho zcela nová top herečka je extrémně plachá a.. tak trochu virtuální. Inteligentní a cíleně provokativní snímek, který si pohrává s hollywoodskými postupy a trendy, nejednou zabrnká na satirickou strunu, kdy se nakonec vše obrací proti samotnému Viktorovi, který se sám stává obětí celé lži. Andrew Niccol, milerád si pohrávající s tématy mystifikace či konspirace, tak vytváří přehnanou filmovou modlu, jejíž osudy nicméně nutí k zamyšlení. Námět výborný, zpracování pokulhává!!(6.2.2009)

Majster kompozície obrazu síce ešte len ladil formu na Lord of War, ale aj tak je S1m0ne príbehovo veľmi zaujímavá a štýlom rozprávania veľmi pohodová komédia. Síce sa streba obrniť tučnou vrstvou nadhľadu, ale film sa odmení. Naozaj to nie je o 5 a 1/4 palcovej diskete s nápisom Plague. Originalita sa cení. 75%(17.3.2007)

• - Viktor Lazansky (Al Pacino) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Vo filme môžeme viackrát počuť melódiu piesne "Adagio for Strings", ktorú hlavná postava použila do svojej snímky Východ a západ Slnka. (Greenpeacak)

• - Režisér Andrew Niccol se později s Rachel Roberts, představitelkou Simone, oženil. (Caaslav)