• Sabrewulf

Ve filmu mě neuvěřitelně štvala ta demence a stádovitost lidí. Jasně, o to přesně šlo, o tom ten film v podstatě je, jenže kdyby v tom filmu došlo na pravdu a tupé stádo by si tak uvědomilo, že byli za blbečky, tak dám i 5 hvězd. Takhle jen čumíte na tupé stádo, které dál zůstane tupým stádem, beze smyslu, bez zadostiučinění. Na pěst. Když chci vidět lidskou demenci a tupou stádovitost, tak si zajdu do supermarketů nebo se projedu třeba v městské hromadné dopravě a nemusí mi to strkat do ksichtu ještě ve filmu. A za tu scénu k popukání, ve které se v Egyptě na pyramidách či v Turecku promítá Američanka anglicky zpívající a osazenstvo to v tisícovkách nadšeně sleduje, bych dal režisérovi/scénáristovi ránu do držky, abych ho posadil zpátky na zem, byť jde o sci-fi.(25.2.2016)

Andrew Niccol je výborný režisér, po tomhle snímku ho řadím mezi svojí topku. Al Pacino tak ten snad ani zklamat neumí a krásná Rachel Roberts ve své první roli předvedla něco úchvatného. Vůbec nevím proč jsem se tomu filmu vyhýbal, možná ten název, ale je to úžasný film a vážím si ho na 90%, Skvělá filmová práce!(15.5.2012)

Musím konstatovat: Skvělé ba i přímo dokonalé! Tento film představuje originální nápad, který je výsledkem toho, jak člověk propadne závislosti. Čím více člověk chce, tím je to pro něj horší. V tomto filmu je velice zábavnou formou zachyceno davové šílenství, sahající ke kontinentálnímu až k celosvětovému po jedné fiktivní figurce. V jistých momentech jsem se opravdu nekontrolovatelně zasmál, jak má být ve správé komedii - navíc s Al Pacinem (a to se jen tak nevidí). Jasný důkaz toho, co dovede provést moderní počítačová technologie. Komedie, která si mě opravdu získala. Komedie, která se ke konci mění v drama, částečně až místy ve smutnou záležitost. Avšak nenechte se mýlit :)) ke konci jsem byl opět příjemně překvapen. Sečteno, podtrženo. VIRTUÁLNĚ NAVŽDY!(7.7.2007)

"Všetko je podvod, aj tvoje oči sweet Marilyn......" zpívala slovenská punková legenda Slobodná Európa a na Simone to sedne jak půlky na hrnec. Niccolovi se podařila parádní trefa do vlastních řad a mnohým hercům možná zatrnulo. Ono je totiž digitální herec levnější než ten skutečný a je jen otázkou času, kdy simulace budou od opravdických lidí k nerozeznání. No a pak už je jen skok k prvnímu filmu a s úspěchem se s digitálními herci roztrhne pytel. Angelinu s Bradem jako šatnáře asi nepotkáme, ale za nějakých 50, 60 let..............kdo ví. 80%(9.2.2013)

Jako obyčejná komedie s klasickým humorem to rozhodně neuspěje! Vtípků k zasmání by tu bylo žalostně málo! Síla filmu spočívá v téměř dokonalé satiře a alegorii na bulvár, média a Hollywoodskou filmovou mašinérii! V tomto ohledu je film perfektní a spousta narážek přímo zahřeje u srdce (vymyšlené dětství, snaha zničení Simoniny kariéry vyvolá mnohem větší ohlas => pokud tě chtějí, tak jdou slepě za tebou, snahou o Simoninu fotku novináři poráží stoly až skončí v bazénu.....). Díky těmto "vychytávkám" lze odpustit (jasně úmyslné) zjednodušení Simoniny technické stránky, kdy její ovládání zde nemá nejmenší podobnost s možnou skutečností! Samotná Simone je jako virtuální postava také dokonalá - a to dokonalá doslova, bez vady, která by jí dodávala osobitost - což je další narážka na dnešní Hollywood! Když se jí osobnosti dostane, tak to fanouškům nevadí! Al Pacino je skvělý herec, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že do této role se příliš nehodí a že by v ní lépe vynikl Robin Williams! 7/10(7.7.2007)

• - Viktor Lazansky (Al Pacino) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Vo filme môžeme viackrát počuť melódiu piesne "Adagio for Strings", ktorú hlavná postava použila do svojej snímky Východ a západ Slnka. (Greenpeacak)

• - V rámci propagační kampaně k filmu se objevilo tvrzení, že Simone (Rachel Roberts) je fotorealistická počítačem vytvořená osoba. Současně byly také vytvořeny webové stránky dalších fiktivních filmů, ve kterých údajně Simone hrála. (Caaslav)