Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka. (Bohemia MP)

joshula

Jako komedie vynikající, pro toho kdo zná Ostravu ideální. Jen když herec z Prahy mluví ostravsky, tak je to trochu divné. Stejná chyba jako třeba v seriálu Vinaři... ()

Hanys_

Hrdinou proti své vůli pěkně počesku. Ten děj nebyl úplně na odstřel, ale prostě i díky tomu nářečí a snaze každé postavy "být vtipný za každou cenu", je to dost křečovité. Chmela je ale fakt sympaťák, jen se to tady holt nesešlo. ()

Fary odpad!

Tohle se fakt hodně nepovedlo. To nemá z Ostravaka Ostravskeho ani zblo. Chybí tomu veškerý humor, chybí tomu ostravština, chybí tomu cokoliv, čemu by se člověk mohl zasmát. Vypadá to jako něco mezi nepovedenou reklamou, videoklipem a dílem blbého seriálu... ()

cmenda

Tak 50/50 neurazí ale očekávání byly vyšší dost se šetřilo peprnějšími výrazy a konec byl zvláštně udělán možná kdyby chtěl režisér natočit pokračovaní nevím . ()

peetriss

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :) ()

bloodcountes

Marná snaha plná hlušiny.. takhle by to asi nazvali hejtaři pode mnou. Ale mě se to líbilo, člověk to musí vnímat jako bizár a ne jako ztvárnění věrné reality... pobavilo, potěšilo, nedávno jsem absolvovala daleho blbější hňupárny, takže za mě pohoda. ()

Asmodin

Ta jedna * je za herce, kteří si snad mysleli, že jdou do dobrého filmu a nedočetli si celý scénář. Až někdo uvidí dobrý český film (pohádku nebo komedii, o hororu si mohu nechat jenom zdát) dejte vědět. ()

prknoCZ

Bídné dialogy. zbytečné scény, zhruba dva povedené vtipy... Pavel Kikinčuk zachraňuje co se dá, ale stejně to nestačí. ()

suzanne1997

Film se mi překvapivě i líbil, nebyla to bomba, kterou jsem očekávala, ale ani úplný propadák. Mělo to hlavu i patu, což patřičně cením. Pravdou však stále zůstává, že jsem z Ostravy a nikdy jsem neslyšela občany takto mluvit a co se týče toho ostatního, město vystihli pěkně, jeho hlavní místa a překvapivě i Ostravština nezněla z úst herců moc uměle. Kdybych měla shrnout celý film, napíšu že obstál, dodám však, že realita je v Ostravě úplně jiná, a že bychom se měli až tak špatně? Prostě totální nesmysl! ()

mira007

Přes prvotní odpadový šok se to v druhé polovině vyšplhalo na jednu hvězdu, ale byla to makačka a hodně tolerance. ()

Ricky_CZ

Jako člověk vychovaný Ostravou a žijící v Ostravě jsem se cítil až trapně :/ Ona samotná idea zasazení komedie do regionu je OK. Že se pije jen Ostravar je taky fajn. Ale vesměs divadelní herci (z pohledu filmu přehrávající) to podle mě pohřbili. Tyto zbytečně vyčpělé stereotypy pak doráží vlastně beztvarý příběh. ()

simply

Bylo mi z toho strašně smutno a místy jsem se i styděla za to, že pocházím z Ostravy. Ostrava už dlouho nemá nálepku uhelného města a ten přetažený přízvuk rval uši, takhle tady nemluví fakt nikdo...Přitom původní deníky jsou úžasné ()

Copcorn

Podprůměrná komedie, která vznikla jako první celovečerní film Davida Kočára. Ten se hodně opíral o ostravské nářečí a nejspíš sázel na to, že samo o sobě zaručí úspšch. Bohužel zrovna tohle není můj styl humoru. Z nadějného námětu ( ze kterého se dalo vytěžit mnohem více) se stala hodina a půl nudy s občasným pousmáním nad pár povedenými vtipy. Film začíná být zajímavý až v druhé polovině a ta bohužel nemůže zachránit pomalý rozjezd a trapné vtípky poloviny první. Jako debut dobré, ale jako řadový film nic moc. ()

godycz

neurazilo. nejbozejsi jsou sceny s divkou ve vlaku. teda v tramvaji. i bez pointy mi to prislo originalni a mile. ()

Fifer

Pozor vtip! "Tak ti, Jarku, za odměnu uděluju zájezd pro jednu osobu. S kým pojedeš? Jarek: No, asi sám." Styl humoru téhle "komedie". Nejsem sadista ani násilný člověk, ale ten kdo schválil tenhle scénář k výrobě, by zasloužil tak roční waterboarding v Guantánamu. ()

dawe787

Tož dobré to bylo, ne jak cyp, ale dobré :) a vzhledem k tomu, že jsem dal v minulosti kdejaké cypovině 3 hvězdy, tak toto si ty 4 zaslouží! ()

Brtniik

„Z exrkementu bič neupleteš“, ale platí to i obráceně: ze skvostu ještě větší skvost neuděláš. Dívat se na to dalo, ne že ne. Ba dokonce i náznak katarze (odpálil důl a nedopatřením byl povýšen) tu byl. Troufalko, famózní! ()

zdeny99

Ostravská cypovina ze života horníků, která je postavena podle mě až na moc krátkých zobácích. Pochybuji, že tam takhle strašně mluví. Spíše Pražáci chtěli být vtipní a za pár korun udělat něco mééééga a za vzor si museli vzít Rudu z Ostravy, který mi fakt v tom filmu chybí. Chvílema to vtipný je, chvílemi až trapný. Rozhodně to ale nenudí, a to je hlavní. A hrají tam pěkný baby. [2736. hodnocení, 172. komentář, 36%] ()