Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

Spooner

Hmm, tak ani na čtvrtý pokus nic moc. Od této série jsem nikdy neměl přehnaná očekávání, doufal jsem ale, že aspoň jednou bych mohl dostat bezproblémovou oddechovou popcornovku, u níž dokonale vypnu mozek. Jenže i tentokrát se dostavila hlavně nuda a částečně i zmar. Pravda, Adam Wingard má k odpočinkové zábavě z tohoto univerza asi nejblíže, nebere se tak vážně jako směšná dvojka Godzilly a bitky titulních monster tu opravdu stojí za to. Jsou přehledné, nápaditě, digitálně i vizuálně precizní, a když Kong používá proti Godzille vše, co v okolí zrovna najde, tak se na to opravdu hezky dívá. Problém je, že té akce tu vlastně moc není a zbytek stopáže zase vyplňuje otravná a zbytečná lidská stafáž, která jen blbě čumí, utíká, něco vysvětluje nebo tupě hláškuje. Je pak až tristní, že tahle série nedokázala za čtyři filmy vyprodukovat jedinou sympatickou či výraznou postavu, které by chtěl divák aspoň trochu držet palce. Příběh je tu pak tentokrát snad ještě stupidnější a naivnější než kdy předtím a působí jak epizoda z 20 let starého seriálového animáku pro dvanáctileté kluky, v němž se bezmyšlenkovitě a bez vývoje postav jen jede z místa na místo a ke konci se to prostě nějak seřeže. Na druhou stranu, Godzilla vs. Kong evidentně nemělo snahu být něčím víc než jen tupou zábavu pro omladinu. Takže svým způsobem byl úkol splněn. Že si ovšem střetnutí dvou ikonických monster zasloužilo daleko důstojnější scenáristické a tvůrčí pojetí, je už bohužel věc jiná. ()

dO_od

// No ty vole. Sestříhat to do patnáctiminutového klipu čistě těch bitek a pustit to v IMAXu místo reklam, asi bych skákal nadšením. Roztáhnout to na dvě nekonečný hodiny čekání, až se děj posune zase k monstrům, naprosto zbytečná lidská skvadra vykecá a já z toho budu mít alespoň to minimum audiovizuálního potěšení, to bylo fakt na pěst. Tahle filmová série mě kompletně míjí už od první Godzilly z roku 2014, jak se ale ukazuje, Edwardsův komorní katastrofickej thriller vzdávající hold sedmdesát let starým filmům, z toho nakonec ještě vychází nejlíp. Po tomhle už by to Warneři fakt mohli vzdát. 5/10 ()

sniper18

Doteraz som sa považoval za fanúšika tejto série. Jasné, neboli to žiadne zázraky, ale hlavne oba diely Godzilly boli u mňa nadpriemerné moderné blockbustery a ani ten Kong nebol najhorší. Ale tento asi najambicióznejší diel, ktorý proti sebe postavil dve ikonické monštrá bol teda riadny krok vedľa. Ten scenár musel vymyslieť niekto úplne mimo, inak si to teda neviem vysvetliť. Od tohto typu nechcem veľa, nič originálne, ani extra inteligentné, len obyčajnú funkčnú zápletku a motivácie, aby som mal komu fandiť, ale o čo vlastne šlo v tomto filme? Celý čas si len Godzilla, Kong a vplyvná korporácia premeriavajú ego, kto bude vládnuť svetu, nič iné tu prakticky nie je. A mňa ako diváka tu má potom čo zaujímať? Keby to bol prvý diel, tak by som to ešte možno bral, lebo divák by ešte nevedel, na čom je. Ale teraz? Však po predchádzajúcich troch filmoch už predsa viem, že Godzilla v podstate nie je zlá, len chce udržať rovnováhu, Kong chce mať tiež len svoj pokoj a ľudia budú samozrejme tiež žiť v strachu, keď pri každom nahnevaní monštra umierajú tisíce ľudí, tak sa chcú len vedieť nejako brániť. A tak keď dochádzalo k jednotlivým konfrontáciám, absolútne som nemal komu fandiť. Takže v týchto hlavných prvkoch film strašne zlyháva. A ešte aj tá prvá polovica je dosť pomalá a nič sa tu poriadne nedeje. Aspoň tá časť vo vnútri Zeme pôsobí zaujímavo, mohla byť aj dlhšia, kľudne by som si o tom pozrel celý film, ale aj tu som bol zvedavý, ako sa z nej dostanú, keď tá cesta bola dosť komplikovaná, ale čo, Godzilla strelí do zeme a je po problémoch. No tu sa teda scenáristi strašne nadreli. A línia s mladými je tu tak zbytočná, ani neviem, na čo to tu bolo, dej to nijak neposúvalo, ani neovplyvňovalo. Síce ani doteraz v sérii neboli postavy extra výrazné, ale mne to náhodou vyhovovalo, páčilo sa mi, ako boli skoro stratené vo svete, nad ktorým stratili kontrolu a boli skôr takými pasívnymi účastníkmi. Ale tu ma už absolútne nebavili. Trio Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown a Rebecca Hall vždy rád vidím, ale tu prakticky nemali čo ponúknuť. A čo sa týka samotnej akcie, je samozrejme riadne veľkolepá a na pomery blockbusterov aj dosť prehľadná, nie je tu všetko utopené v tme, ako je to často zvykom, ale je tu aj plno pekných denných záberov. Ale jej hlavným problémom je už spomínané, nemal som tu komu fandiť, tu nikto nie je záporák, každý si rieši to svoje a tak mi bolo úplne jedno, ako to dopadne, čo je teda dosť veľký problém. Ale stále ma bude baviť konfrontácia armády s akýmkoľvek silným protivníkom, takže na to nasadenie námorníctva a letectva sa dobre pozerá. A nesmiem zabudnúť, najviac sa mi na celom filme páčilo, keď si Kong po vzore Martina Riggsa zo Smrtonosnej zbrane napraví rameno, to ma prekvapilo a v dobrom pobavilo, dobrý nápad. A vizuálne je to súčasný štandard, efekty relatívne v poriadku, ale nepôsobí to reálne. Aj to poskakovanie medzi panelákmi by vyzeralo úplne inak. Takže to dokážem brať len ako takú rozprávku. Takže nebola to až taká katastrofa, ale na rozdiel od predchádzajúcich dielov ma to teda sklamalo a skoro vôbec nebavilo. Ak bude pokračovanie, tak jedine z vnútra Zeme, ktoré ponúka veľký potenciál. Ale určite s inými scenáristami, ktorí nebudú takto neschopní. 45% () (méně) (více)

Tom Hardy

Jak se dnes každý snaží zuřivě budovat nějaké filmové universum, Warneři se v tom suverénně nejvíc plácají. Že se v DCEU bojí držet jedné vize a vznikají zmatky, to je jedna věc. U MonsterVerse si ale nejsem jistý, jestli nějaká konkrétní vize vůbec je. Godzilla z roku 2014 pracovala vesměs s neviditelným nepřítelem. Kong: Ostrov lebek byl pokus o stylovou dobovku. Godzilla II Král monster se snažil zapracovat netradiční rodinné hodnoty a přidat na frenetičnosti. A novinka Godzilla vs. Kong jakoby už vůbec neví, kam by šla, takže nějaká ta rodinná pouta zůstala, sem tam probleskne pečlivě sestavená vizuálně-hudební kompozice a hlavně se tu hodně řeže. Výhoda je, že oproti druhé Godzille dominují dobře nasnímané celky bez zbytečných střihů, takže akce je bez debat parádní. A je jí hodně, což Godzilla vs. Kong dost zachraňuje, protože zbytek je hrozně mimo. Je fajn, že se v trailerech nevykecalo všechno, ale žádné překvapení není dostatečně využito. "Nový svět", do něhož se podíváme, je nakonec jen další ostrov (aby se tak řeklo), postavy jsou ještě zbytečnější než minule (a to už je co říct) a když už se někde tvůrci snaží větvit příběh, dělají to způsobem, že kdyby se odbočka z děje vytrhla a někdo jiný zmáčkl tlačítko (např.), bylo by to úplně jedno. Ale ano, technicky jde o naprostou špičku, v rámci detailů a provedení dost možná jeden z nejlepších trikových filmů vůbec. A protože o triky tu jde především, je Godzilla vs. Kong na jedno podívání obstojná zábava. S druhou projekcí už to ale bude dle mého mnohem složitější, protože film (na rozdíl od Konga) nenabízí tolik vymazlených momentů, aby divák znovu toleroval prázdnost děje a lidských postav. ()

TeeAge

Godzilla, Kong, Cesta do stredu zeme + nadčasový vizuál = moje splnené detské sny. Kto tu hľadá ľudský príbeh, je na zlej adrese. Pre mňa najlepší diel série, okorenený tažkotonážnymi a Vangelisovskými hudobnými motívmi, ktoré dodávajú filmu nečakaný sci-fi dobrodružný rozmer. Perfektná CGI choreografia, žiadny neprehľadný bordel. Presne čo som si prial. Nič viac, nič menej. Ps: Je skvelé sa na dve hodinky opäť cítiť ako chlapec, ktorý má vianoce :) Ps: ako tu vidím hodnotenia naokolo, asi som mal poriadny covid-made absťák po blockbustru :D ()

• Japonská společnost Toho Company, která je vlastníkem Godzilly a která v 60. letech uvedla snímek King Kong vs. Godzilla, chtěla souboj ikonických monster převést na plátna kin začátkem 90. let, avšak narazila u společnosti Turner Entertaiment, jež byla držitelem práv na postavu King Konga. Realizace se tak dočkal až nyní. (fiLLthe3DD)
  • Skladatel Junkie XL se označuje jako fanoušek Godzilly, pro kterého se rozhodl vytvořit hudební doprovod ve svém volném čase a ze srandy se o něj rozhodl podělit i s režisérem Adamem Wingardem, který byl z hudby natolik nadšený, že Junkieho obsadil na post skladatele. (fiLLthe3DD)
  • Studio Legendary nesouhlasilo s rozhodnutím Warner Bros. uvést premiéru snímku souběžně v kinech a na streamu – důvodem byl rozpočet pohybující se mezi 160 až 200 milionů USD. Legendary totiž blockbuster financovalo ze 75 % a obávalo se nižšího výdělku a nelegálního streamování, které vyplývá z přednostního uvedení na VOD. Společnost Netflix nabídla za snímek částku 200–250 milionů USD, avšak nakonec jej za tuto částku „zakoupil“ Warner. (fiLLthe3DD)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)