Případ Sloane

• Francie

Velká Británie / USA / Francie, 2016, 132 min

Tak tento film som si poriadne užil. Zaujímavý námet, dobre napísané dialógy a predovšetkým strhujúci výkon Jessicy Chastain mi poskytli neočakávaný divácky zážitok. Vôbec som pritom neriešil, či sa to takto nejako deje v lobistických kruhoch, či vôbec môže existovať lobistka s vlastnosťami geniálneho šachistu, ani o tom ako dlho sa scenárista trápil s jej záverečnou rečou. Bol som rád, že po nejakej dobe vidím film, ktorému môže s pokojným svedomím dať štyri hviezdičky a zamýšľať sa akurát nad tým, prečo nie päť. O deň neskôr som si film pozrel opakovane. Všimol som si zaujímavý strih, výbornú kameru a hudbu a zvýšeniu hodnotenia už nič nestálo v ceste.(10.9.2017)

John Madden se umí dostat k zajímavé látce a také ji kvalitně zpracovat, to je přesně případ Miss Sloane, ve které Vás čeká poměrně drsné vhození do zákulisí amerických lobbistů a zájmových organizací, které z poza opony vlastně řídí celý americký kongres. Chvilkami je toho až příliš a přes velký počet postav a situací, kterým většina z nás absolutně nerozumí, budete občas docela tápat. Přidejte si k tomu poměrně dlouhou stopáž, a tak pokud se zamotáte nebo Vás film ztratí někde v průběhu, tak budete mít poměrně velký problém dojít až do konce. To by byla ovšem škoda, protože Miss Sloane je kvalitně napsána a především dobře zahrána. Nad Jessicou Chastain jsem po Úkrytu v Zoo zlomil hůl a pravděpodobně to byla chyba, protože tady je skvělá. Takže pokud Vás alespoň trochu zajímá pozadí americké politiky nebo máte rádi kvalitně napsaná dramata, tak zde nešlápnete vedle.(19.11.2017)

Dobre. Povedzte mi dakto, o čom bola dejová linka tohto filmu, lebo som sa stratil asi v prvých piatich minútach a do konca filmu som sa nenašiel. Preto som si viac vychutnal konečne dokonalú, chirurgicky presnú a v roly zažratú ryšavku, pri ktorej mi minútu po minúte padala sánka nižšie a nižšie na na záverečnom vypočúvaní padla niekde úplne do pivnice a popritom ešte aj odstrelilo dekel. Skvelé ťahy, skvelé dialógy, žiadne zbytočné odbočky, žiadne súkromné trable, kére by si brali čas pre seba. Len solídne nadupaná porcia scén v skvelom, stupňujúcom sa tempe. Konečne niečo, čo síce nechápete, rezignujete na to a vychutnáte si herecké výkony a gradáciu. Takto mala byť natočená Sázska na neistotu. Zatial tak, mozno po opadnutí nadšenia jednu stiahnem. 5 z 5(20.9.2017)

Tak jsem zase jednou viděl film, kterému nemám, co bych vytkl. Jessica Chastain sice nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale tady byla přímo fantastická. Proti Madeline Elizabeth Sloan je Antonín Blaník empatický sympaťák, kterému byste s naprostým klidem svěřili do opatrování nejen své domácí mazlíčky, ale klidně i vlastní děti. Takovou parádní směsici lhostejnosti, cynismu a intrik jsem snad ještě neviděl a ani se nedá říct, že bych si to všechno užíval, já jsem se v ději přímo bahnil. Jen mě poněkud zmátl závěr filmu, buď to v USA chodí jinak, nebo scénáristovi ujela ruka, ale u nás se přece lobbisté nezavírají i přes platný rozsudek. Každopádně byl pro mě tento snímek výborným zážitkem a určitě se na něj rád podívám znovu.(11.6.2017)

Čistokrevný politický thriller, kde jsem se dozvěděl, co jsou ti lobbisti vlastně zač. Sice výborně obsazený, ale aby mě politický thriller bavil přes dvě hodiny, musí být mimořádně strhující. Nemůžu si pomoci, ale pro mě nebyl. Ač mám Jessicu Chastain v oblíbených herečkách, zřejmě ji jako tvrdou, nepřirozeně sebejistou a nekompromisní ženu nechci vidět. Za vinu to má samozřejmě scénář, který jí snad zakázal snahu o sebemenší divácké sympatie.(30.3.2017)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v USA, celé natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Ontario, predovšetkým v hlavnom meste Toronto. (MikaelSVK)

• - Značka piva, ktorú pije Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) počas večere v čínskej reštaurácii, je Tsing Tao. (zajo91)

• - Jessica Chastain (Elizabeth Sloane) strávila v príprave na film mnoho času so skutočnými lobistami z D.C. (zajo91)