První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

filmmovier

Dalo se čekat, že to nebude žádné extra veledílo, ale celkem je to v pohodě. Nenadchne, neurazí. Prostě naprosto průměrná televizní fantasy s nádechem humoru a pár vtipnými scénami. příběh také není k zahození. Triky jsou na televizní film docela dobré ( uvidíme pěkně vyvedené draky a vejce jako kráva ) a herci taky byly v pohodě, nejlepší byl Swazey jako záporák. Potěšily mě i nevydařené záběry u titulků, opravdu bylo vidět, že se herci bavili. Takže nakonec je z toho pěkná fantasy komedie ze středověku na jedno zkouknutí. ()

Lilloos

Vlastně ani nevím, co se mi na tomhle filmu líbí, ale rozhodně to nejsou úsměvné efekty ani otráv(e)né postavy. Ono komediální pojetí historické fantasy mě obyčejně dokáže naštvat už jen z principu a rozhodně tomu nepřidají ani laciné vtípky (úvodní skejťácká zdrhačka, titulkový výběr "fany" momentů). Tak v čem jsou pak ty pozitiva?! ()

Quendi

Nejhorší, co mohli tvůrci udělat je, že se do toho pořád snažili propašovat humor. Většinou na naprosto trapná místa. Patrick Swayze s dlouhými vlasy a kožešinou je ukázkově slizký. Celá banda působí trochu trhansky. Tudy cesta nevede. Takže tu máme něco jako rodinnou podívanou, něco jako fantasy akční dobrodružství, ovšem ani jedna stránka není dostatečně na výši, aby to někoho oslnilo. Spolu se sestřihem pokažených scén u závěrečných titulků to celé má působit jako pohodičkový film, o čemž silně pochybuji. Až tak, že některé z těch pokažených scén se mi zdály vyloženě nahrané. Pořád ale byly tím nejvtipnějším, co je ve filmu k vidění. ()

Jacinda

Kdyby ty boje nebyly trapné a v případě princezny ještě nereálné, bylo by to o hvězdu víc. Protože žádná holka na světě, pokud nemá aspoň nějaký ten pásek s aikida, karate, juda.... nikdy nepřepere tři chlapy, ještě takové barbary...Pozn.: scéna před jeskyní, jak se k banditům přibližuje Lunna s klackem, je přímo směšná. Dostala se k nim na dva metry blízko, aniž by ji slyšeli. I v normálním prostředí nereálné, natož v lese... ()

TheBlizard

Pokud by mne potkalo pouze první shlédnutí tohoto, ehm, počinu, asi by byla ještě jedna hvězda navíc. Film má nějaký ten děj, přestože je třeba ho brát s nadhledem, vypnout před začátkem půlku mozku a v neposlední řadě vůbec, ale vůbec nic neočekávat, aby se člověk ušetřil zklamání. Snímek působí samozřejmě dosti naivně a dětsky, také to nejspíš mělo být určeno hlavně dětskému anebo, jak je uvedeno výše opravdu nenáročnému publiku ;) ...Abych to shrnul, byla to nudná nuda, a od druhého (nuceného) sledování, utrpení, končící až se závěčnými titulky. Ale, snaha byla a ta se cení, proto Legenda nekončí na dně mého filmového koše :) ...PS: Pokud na to ještě někdy uvidím někde upoutávku, klepne mě už na mou duši pepka! :-D ()

• Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (ČSFD)
  • Jméno Vala Kilmera, který si ve filmu zahrál v jedné scéně, není uvedeno v závěrečných titulcích. (fisus)