poster

Legenda o Jiřím a drakovi

 • USA

  George and the Dragon

 • Německo

  George und das Ei des Drachen

 • Slovensko

  Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

 • TheBlizard
  *

  Pokud by mne potkalo pouze první shlédnutí tohoto, ehm, počinu, asi by byla ještě jedna hvězda navíc. Film má nějaký ten děj, přestože je třeba ho brát s nadhledem, vypnout před začátkem půlku mozku a v neposlední řadě vůbec, ale vůbec nic neočekávat, aby se člověk ušetřil zklamání. Snímek působí samozřejmě dosti naivně a dětsky, také to nejspíš mělo být určeno hlavně dětskému anebo, jak je uvedeno výše opravdu nenáročnému publiku ;) ...Abych to shrnul, byla to nudná nuda, a od druhého (nuceného) sledování, utrpení, končící až se závěčnými titulky. Ale, snaha byla a ta se cení, proto Legenda nekončí na dně mého filmového koše :) ...PS: Pokud na to ještě někdy uvidím někde upoutávku, klepne mě už na mou duši pepka! :-D(30.8.2012)

 • char_t
  ***

  Už když jsem v úvodu viděl mnicha na skateboardu, jak prchá za zvuků dud, doprovázených hip-hopovým rytmem bicích, věděl jsem, že mě nečeká úplně klasické fantasy... Ale nakonec to bylo lepší, než jsem čekal - pohodová akce v evropských exteriérech, které vůbec nevadí už od pohledu dost nízký rozpočet. Jó je to fajn, když si tvůrci hned na začátku ujasní, že točí zábavné béčko a nesnaží se o něco, na co nemají... Jen na digitální draky mohli pár kaček přihodit, to teda jo...(23.3.2014)

 • Shakers
  **

  Ale hej dá sa to. Nie je to žiadna vyhrá (hlavne tie efekty), ale keď vám herci padnú do oka (Purefoy, Duncan, Perabo, Swayze) nebudete sa nudiť. Vlastne pri takej krátkej stopáži sa to až tak moc nedá. Bavila ma výprava, kostýmy a dobová atmosféra, ale všetko čo je v žánri napísané tu moc nefunguje. Jedine tak ta akčná stránka šmrncnutá s tým dobrodružstvom lebo romantika a humor tu vlastne nefunguje vôbec. A fantasy a drak ? Ten vyzerá najlepšie asi len na plagáte. Na jedno pozretie sa to dá, Purefoy a Duncan sú sympaťáci, ale najviac čo ma pobavilo boli nepodarené scény v záverečných titulkoch, tak to hneď nevypínajte. 50% - 2*(17.11.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Především to není legenda, ale film, kde je Jiří a drak, přesněji dva (dva draci nikoli Jiří). Jiří je krásný, ušlechtilý, moudrý, hotový světec, jenže o nějakou svatost tu nejde. Princezna je zrzavá. O jejím půvabu či nepůvabu, inteligenci či sympatičnosti se nedokážu vyjádřit, protože všechny tyhle vlastnosti má ode zdi ke zdi během minuty - ano i ne. Padouch je padouch až ve finále a maurský přítel je evidentně společně s bratrem Bernardem relikt z jiného filmu, konkrétně z Robina Hooda. Drak je slabý odvar toho z Dračího srdce. Piktové jsou z počítačové hry, odhaduji to na Diablo 2. A samotný závěr je ze zlého snu. Nicméně jako pohádková parodie s hezkým hlavním hrdinou to může posloužit i opakovaně.(1.11.2011)

 • Jacinda
  **

  Kdyby ty boje nebyly trapné a v případě princezny ještě nereálné, bylo by to o hvězdu víc. Protože žádná holka na světě, pokud nemá aspoň nějaký ten pásek s aikida, karate, juda.... nikdy nepřepere tři chlapy, ještě takové barbary...Pozn.: scéna před jeskyní, jak se k banditům přibližuje Lunna s klackem, je přímo směšná. Dostala se k nim na dva metry blízko, aniž by ji slyšeli. I v normálním prostředí nereálné, natož v lese...(1.2.2009)

 • - Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (Methodix)