Reklama

Reklama

Legenda o Jiřím a drakovi

  • USA George and the Dragon (více)

Obsahy(1)

První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (129)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám vrozenou slabost pro drzé princezny, které mají za domácí mazlíčky draky, jednorožce či krokosaury a navíc mají odvahu pro jejich záchranu obětovat veškerou svou garderóbu. Také se mi líbily sehrané souboje Jiřího s Garthem a hlavně humor, který v mých dětech vyvolával velmi zábavnou zlost z toho, že nechápou, čemu se to ti dospělí smějí. Jinak je to samozřejmě v podstatě jenom středně velká pohodová kravina, která se dá hravě odpružit v kolenou. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Není to žádný zázrak, což se dá rozhodně čekat a i když autoři věděli, že žádný zázrak nezplodí, hrdě se do toho všeho opřeli a nechali vzniknout fantasy příběhu, s komediální vsuvkou, která mě docela potěšila, ale beztak mi to všecko přišlo, jako by to ušili pro děti, protože je to chvílemi docela nesmysl, a hudba se do toho všeho vůbec nehodí. Pokus se známými herci, kteří zahráli, co uměli s průměrnými efekty. Prostě jednoduchý průměrný film na nedělní odpoledne, tak mi to všecko příjde. Tak nějak na jedno brdo. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Gast Waltzing: 1. Intro [1:55] 2. Titles [0:45] 3. Celtic Monk [2:21] 4. Coming Home [3:14] 5. Village Cabillo [2:02] 6. Dragon Horn [0:47] 7. Search Loona [1:20] 8. Battle of the Pics [3:34] 9. George and the King [1:52] 10. Cave [2:54] 11. Meet Princess [3:07] 12. Egg Roll [1:33] 13. Hunt Cabillo [2:28] 14. Monastery [1:21] 15. George Sad [2:00] 16. Kidnap [0:54] 17. Rescue Princess [3:19] 18. Heroes [1:48] 19. Battle and Birth [3:45] 20. Last Battle [4:55] 21. The Dragon [1:07] 22. George and the Dragon [3:56] 23. Last Ride [1:18] 24. Love [1:37] 25. It Will Always Be You [5:30 ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Komediální fantasy nikdy moc nadšení na první pohled nevzbudí, obzvláště pokud je natočená v koprodukci Německa a Lucemburska. Ale když už se odvážíte do toho jít a dát Legendě o Jiřím a drakovi šanci, respektive pokud se přenesete přes béčkovost, která kouká z každého okénka tohoto devadesátiminutového spektáklu, extrémně digitální draky, znuděného hlavního hrdinu, nesympatickou hrdinku a nevýrazného záporáka, který vám tak dlouho bude připomínat hodně obtloustlejší verzi Patricka Swayzeho, až se podíváte na přebal a zjistíte, že je to Patrick Swayze, můžete se u něj i docela dobře bavit. Příběh vypadá, jakoby vypadl z prvního Shreka. Chlap nevěří na draky, přijde do království, kde princeznu zřejmě unesl drak, a on se rozhodne, že ji vysvobodí. Jenže princezna o takového vandráka nestojí a po docela milém drakovi zůstalo vejce, jenže láska a odvaha zvítězí. Místo Farquada je tam Patrick Swayze, místo Oslíka malý kluk, některé scény vykrádají Robina Hooda: Krále zbojníků a vůbec to celé vypadá jako kompilace mnoha jiných filmů. Jenže, světe, div se, nevadí to... Tvůrci evidentně tušili, že s tím minimem financí z toho filmu dalšího Pána prstenů nevymlátí, takže si uvolněné natáčení (jak dokazují nepovedené záběry během titulků) i užívali. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Bohužel silně nízkorozpočtová fantasy pohádka, kde se z pokusů o zevtipnění děje stávaj dost trapný situace a celkově celej příběh stojí za dost velký hovno. Nicméně tady Patrick Swayze prožívá zmrtvýchvstání a zase nemůžu říct, že bych se nudil, jen prostě nejde nevidět, že je to strašná kravina, ale koho to sere, když je tam rozkošná Piper Perabo a pobaví to ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Jméno Vala Kilmera, který si ve filmu zahrál v jedné scéně, není uvedeno v závěrečných titulcích. (fisus)
  • Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (ČSFD)

Reklama

Reklama