• Tryskomyš

Jeden z nejlepších českých kriminálních seriálů současnosti.(16.6.2018)

Klášter jak ze seriálů od Jirky Stracha, neustálá bublavá hudba, do toho navíc trochu osobních rodinných problémů, zkorumpovaný polda, záhada zamčené márnice v kostele, a když to celé skončí, tak mi to ten aktuálně řešený případ přijde hodně divný, včetně vztahů (hlavně kdo byl pachatel a jak to bylo s Alicí je na přes budku, o té teorii s rakví a provazem nemluvě). Taková rychlokvaška, kde má především hrát tajemné prostředí opravovaného kláštera (ten by mne zajímalo, kde se nachází, Tuchoměřice to podle mne nejsou) a taková nemastná neslaná záhada zamčeného pokoje. Ta průběžná dějová linka o nějakém ruském mafiánovi mi přijde hodně laciná.(25.4.2017)

"Nikdo nevyšel ven, nikdo nevešel dovnitř, tělo bylo v rakvi. Já nevím, jedou v tom všichni?" Toť otázka, na kterou Mordparťáci jistě naleznou brzy odpověď. A mě se to hledání líbilo, neboť klášter byl tajemný a motivace byla poměrně zajímavě zabalená v celibátu. Jenže pak jsme se společně prokousali k závěru a ono to cimrmanovské "nejsem tvůj otec, ale tvůj syn" ani tentokrát příliš nezafungovalo. Avšak ve světě, ve kterém se abatyše dobrovolně chodí vyzpovídat na policii, má snad i tento Vichr z hor své opodstatnění.(21.5.2017)

Podobně jako v dílu Převýchova, sluší opět kriminálce temná atmosféra ponurého kláštera. Pokud se děj odehrává tam, byl jsem spokojen. Vata okolo byla ovšem kvalitativně níže. Vyšetřování je sice poněkud chaotické, v podstatě stále v partě namixované z kriminalistů a svědků, ale pátrání po pachateli i pointa byly zajímavé.(12.2.2018)

Tajemná atmoška jako z vyspělého thrilleru okořeněná účastí Ondřeje Malého, jinak spíše v mantinelech klasické primácké produkce.(24.4.2017)