Oro

Gold

(festivalový název)

Dobrodružný / Drama / Historický

Španělsko, 2017, 103 min

Na historický film je to dobré, drsné. A hlavně na to drsné je zaměřeno, takže samotný příběh, který se tam odehrává, se nejeví ani moc důležitý. Ke konci to ale velmi dobře graduje, i když některé scény mi skoro přišly nelogické. I tak jsem se ale nemohl zbavit určitého příjemného dojmu, snad v náznacích podobnosti s filmem "Apocalypto".(9.4.2018)

Tady byl velký potenciál, ale filmu uškodilo to, že se vydal tak trochu vláčilovskou cestou. Všechny vyhrocenější scény, a že jich tu bylo, pak působily až na výjimky poněkud ospalým dojmem a neměly žádoucí dopad. Také si nejsem jistý nutností jisté romantické linky. Celkově mi do toho moc nezapdala. Každopádně prostředí džungle bylo pohlcující a samo o sobě udělalo víc než půlku filmu. Přidali se i solidní herci a pár silnějších momentů, jako byl třeba vojenský zpěv, takže celkově hodnotím lehce nadprůměrně. 60%(21.4.2018)

• XXXXXXXX

Hromada lidí jde někam, pro něco. Historická nuda prokládaná kudlankovskou agitkou.(2.4.2018)

• desade

Niečo medzi tureckou telenovelou a nepodarenou inscenáciou. Jedna hviezda za exteriéry.(13.4.2018)