Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

oveckaoa

Podle děje jsem čekal něco ve stylu, že Bale bude doprovázet indiány někam do rezervace a někdo na ně bude útočit. Místo toho jsem dostal 2 indiánské útoky, které oba stojí za velké kulové a kdejaký díl Vinetua je strčí do kapsy jak nic a jeden útok jakýchsi lovců kožešin (proč by vůbec unášeli indiánku a jakousi bělošku a byli tak blbí, že nechaly svědka je mě záhadou?). Film mohl nabídnout nějaké napětí a případně drama v rozhovorech mezi tím indiánem, který vraždil bělochy a Balem, kterému zavraždil ten indián kamarády místo toho se to zmohlo jen na Zabil jsi mě kamaráda x,y,z, a on mu odpoví každý jsme o někoho přišly. Do toho připočtěte sluníčkářské myšlení (ty indiáni v rezervacích trpí měly by být svobodní) jednoho černocha co je neskutečně drsný a postřelí ho hned v 2 scéně a ženskou co je tak drsná, že se zmůže maximálně na střílení do mrtvého indiána (to mu to teda nandala tleskám:-) ). Navíc se film neskutečně táhne (nechápu smysl několika prostřihů za sebou na indiánského náčelníka než umře) a skončí nijak (pecka jdu do rezervace mám prezidentský příkaz a je mě k ničemu jelikož tam prezidenta nerespektují o tom, že indiánskou rezervaci hlídají 4 slovy čtyři vojáci se ani nevyjadřuji radši) P.s.1 nechápu co by mě tam mělo jako dojat jako to, že ženská , které indiáni vyvraždí rodinu si na konci jednoho vezme k sobě místo, aby ho nechala volně žít a dala mu svobodu nebo to, že tam skoro všichni pochcípají. P.s. 2 pobavilo mě jméno jedné té indiánky prej ´´Živá žena,, snad neměla sestru, která se jmenovala ´´Mrtvá žena,, :-). ()

Yoshimitsu

Westerny mě začínají docela bavit tý jo. V čele s důstojníkem Balem to bylo opravdu super. Moc toho nenamluvil, ale jeho mimika a posunky stačily k tomu, aby přesvědčil o tom, že tomu tady velí. Jediné, co mi tam chybělo bylo více akce s Komančema, ale jinak jsem opravdu spokojený. Rudoši nemusí být všichni zlý, tak jako cikáni, ale to berte s rezervou. Dávám 80% ()

terunka003

Americké, indiánské, historické, citlivé téma, rodina, pomsta, strach, nenávist, tradice, přátelství. Věčně bolestivé téma v Americe. Indiáni a jejich "vyhlazování", zabírání jejich území, prolnuté bělochama a jejich osobními boji a strašáky. Jednoduchý příběh, za to plný snad úplně všeho. Nelze popsat, to musíte vidět. Scéna pohřbívání rodiny mě doslova uzemnil, brečela jsem za film ještě několikrát. Herecké výkony na jedničku s hvězdičkou. Je to týden co jsem film viděla a pořád jsem ho plná. ..my lidi si opravdu děláme všechno tak strašně složitý.. ()

elanius

(71/2018) / Western je určite jeden z najvďačnejších žánrov kde k dobrému zážtku v podstate stačí aby postavy, najlepšie na koňoch, šli z miesta A do B. Už ide len o to, či to má nápad, atmosféru a dobré postavy. Hostiles má určite všetko z toho a k tomu dosť vysokú dávky brutality. Tá sa každému isto nemusí páčiť, ale nemyslím si, že v Hostiles šlo o samoúčelnosť. Bale ponúkol svoju klasickú kvalitu, ale Rosamunde Pike bola čistá trefa do čierneho. Oceňujem vysokú porciu psychológie postáv, na wester až unikátnu, a k tomu jediné možné vyhovujúce tempo. Veľmi pomalé. Ak má niekto chuť na western, Hostiles je záruka plnohodnotného zážitku. Škoda, že ku koncu asi režisér trošku stratil nervy a naservíroval relatívny happy end. Chvalbohu taký mierny. (8/10) ()

drake31

Hostiles je vcelku iným filmom než som očakával. Pripomína mi The Lost City of Z zo začiatku minulého roku. Skrytý drahokam, ktorý neláka priveľkú pozornosť. Toto je typ filmu, ktorý je až raritou v kinách v dnešnej dobe. Metodicky vybudované pomalé tempo, ktoré strhne a je podčiarknuté nádhernými zábermi, skvelými hereckými výkonmi, a (čiastočnou) nepredvídanosťou. Príbeh sa vyvíja od začiatku do konca, je opatrne naplánovaný, a ani v jednom momente nie je cítiť že by sa jednalo o "Máme skupinu v bode A, dostaňme ju do bodu B, tou najľahšou možnou cestou bez veľkého úsilia." Koniec je tak trošku "Hollywoodsky" prekvapivo ma to moc netrápilo, a to možno aj preto že som bol silno zainvestovaný do všetkých postáv. Hostiles som si užil, ale priznám že mi trvalo nejakú dobu dostať sa na tú istú vlnovú dĺžku na akej sa odohrával film; a tak nebudem moc prekvapený ak toto odradí niekoľkých sledujúcich. Silne-silno však odporúčam pozrieť a ak bude možnosť tak za peniaze, pretože si myslím, že aj takéto filmy by sme mali podporiť a nielen tie audiovizuálne blockbustre. 4.75* ()

bizz_mjc

Vždycky mě zajímaly vážný příběhy o uzurpování si indiánské půdy bílým mužem a celá ta neobhajitelná nespravedlnost. Nepřátelé jsou minimalističtí, citlivě zrežírovaní, se skromnou výpravou a nádhernými scenériemi. A se silnými, jasně definovanými postavami, takže mezi nimi smířlivý a přitom drsný příběh (vzpomněl jsem si u něj na True Grit a Slow West) s duší, kde smrt a násilí (doby) nebere konce, vynikne. ()

hroubek

Western nemůže být mrtvý žánr pokud budou vznikat takovéto filmy. Scott Cooper natočil pomalý westernový film, u kterého jeho pomalost nevadí, ba naopak filmu jen prospívá. Film nikam nežene a Cooper toho využije na výstavbě charakterů postav, zápletky a samotného vyznění celého příběhu, které je dost silné. Dost příjemně mě překvapilo jak je film silný v dialogových momentech, a že to co postavy říkají má smysl a rozhodně to nejsou jen slova do větru. Christian Bale je zde skvělý a jeho výkon se mi hodně líbil. Rosamund Pike má zajímavou úlohu a zahraje to parádně. Wese Studiho moc neznám, ale jeho výkon se mi dost líbil a byl správně poetický. Ben Foster nemá tolik prostoru, ale rozhodně si krade spoustu scén pro sebe, a je zde velmi dobrý. Dále mě bavil výkon Jesseho Plemonse, který mě ukazuje, že je čím dál lepší herec. Na filmu se mi dost líbilo, jak se pracuje s kamerou, využívá se příroda a taky hudba od Maxe Richtera. Nepřátele jsou velmi povedeným westernovým filmem, a rozhodně je to podívaná, která toho nabízí mnohem více, než se na první pohled může zdát. ()

VanTom

Neodlehčeně krutý, depresivní, "putovní" (anti)western se melancholicky ohlíží na špinavý soumrak jedné éry a hledá záblesk laskavosti a smíření mezi dlouhověkými, vyčerpanými nepřáteli s rukama zbrocenými krví - indiánského náčelníka a armádního kapitána. Přestože přerod především druhého zmíněného přichází trochu odnikud, pomalá, přemýšlivá, díky hudbě a nádherné kameře těžce vtahující nálada si mě nelítostně podmanila. ()

Antek

99% filmu se nese v duchu románů Cormaca McCarthyho. Krásná příroda v kontrastu s děsivostí lidského naturelu, vývoj postav odehrávající se mezi řádky zdánlivě volně plynoucích dialogů a neúprosnost osudu, kterému nezáleží na tom, zda jste silný či slabý. Scott Cooper umně pracuje s atmosférou a pravým americkým putováním za odpuštěním, které je vykoupeno krví a nikdy není úplně absolutní. Couvne jenom těsně před koncem, ale nakonec musí všichni cynici zařadit zpátečku (včetně samotného Christiana Balea, který nějakou dobu bojoval za jiný konec) a uznat, že ten konec k tomuto filmu prostě sedí (a přes své vyznění je i tak krásně otevřený různým interpretacím). Skvělý western bez slabých hereckých výkonů. Rozhodně jedna z těch nenápadných klasik, ke kterým se v životě ještě určitě vrátím. ()

klima777

Film pro vyznavače pravdy a lásky, ba dokonce pro romantiky.-------------- Klobouček letí dolů, skalpovou kadeř si zatím ponechám (3,5*). ()

Tft

Masanobu Takayanagi táhne Hostiles seč mu síly stačí, ale ani jeho skvostná kamera (která nebyla na úkor např. Darkest Hour nominována na Oscara wtf?) nedokáže zachránit tenhle naprosto průměrný scénář, v kterém se střídá jedna papírem šustící scéna za druhou. Scott Cooper podobně jako v předešlém Black Mass dokazuje, že je daleko lepším vypravěčem vizuálním než příběhovým. Hostiles jsou sice westernem jako ze staré školy, ale zároveň se snaží být i moderním filmem. Dochází tak ke střetu dvou filmových světů a Cooper prostě neví jak je spojit dohromady. Na jednu stranu tady má skvostně natočený kousek, pěkně postaru na film a z 99% v přírodě, díky čemuž z toho ta oldschoolová westernová atmosféra přímo sálá, na druhé straně se ale snaží vyprávět klasický příběh o rasovém problému mezi indiány a bělochy až moc moderní cestou. Christian Bale a jeho důstojník s temnou minulostí, kterou mu divák jen těžko uvěří, protože drsňákem je tak možná prvních 20 minut filmu, hraje samozřejmě poctivě, ale bohužel on i ostatní postavy jsou tak stroze napsané, že místy působí až účelově nastrčené do děje, aby se mohl film někam pohnout (viz. vězeň, který se ve filmu objeví někdy v druhé půlce). Kdybych měl hodnotit jen vizuál, neváhal bych s plnou palbou, ve spojení s průměrným až podprůměrným dějem kvalita klesá strmě dolů. Coopere propust prosím Takayanagiho ze svých spárů!! 62% ()

Killda

Klobouk dolů nad filmem, který se nikam nežene, je rozvážný a atmosferický. Pomalé tempo maximálně ždímá dokonalé herecké výkony a s nimi silné emoce, které ve mě zůstanou ještě dlouho. Kéž by dnes vznikalo více takových filmů. 8/10 ()

Pedross800

Western pomalu a jistě vstává z popela. Drsný začátek ve stylu Brimstone a já se začínám připravovat na další krvavé lázně, ale chyba lávky......tady je nakonec drsnost a surovost divokého západu naservírována jinak a rafinovaněji a to formou bravurní psychologické drámy, kdy hned několik postav na "obou" stranách, bojuje s démony uvnitř sebe, se svou minulostí, těžkým osudem, snahou smířit se, najít motivaci jít dál, vyhnat ten bol, ten zmar, najít klid na duši, nebo jen prostě přežít....a tomu všemu dominuje naprosto famózní Christian Bale. Jeho kapitán to vše vyjmenované dokázal často zahrát jen svým pohledem, neskutečný a úchvatný herecký koncert! Takže, i když té akce nakonec moc není, ani explicitního násilí a je to vlastně taková pomalu plynoucí a do dechberoucích scenérií zasazená westernová road movie, díky síle výpovědi a skvělým hereckým výkonům mě to prostě dostalo a semlelo a to vyznění, poselství filmu mnou bude asi nějaký ten den rezonovat. ()

JohnSmith

Což o to, western je to pěkný, příběh fajn, ale je to strašně dlouhý a roztahaný. Z herců téměř nikdo nevyčnívá, bohužel ani Bale. Jediná výraznější je Pike. ()

Mr.KarlAdler

Meditativní western o tom, jak hrůzy bojů mezi americkými vojáky a Indiány nadobro poznamenaly obě strany. Pěkný a bezesporu důležitý téma, který samozřejmě co do zpracování skrývalo pár nášlapnejch min. Začnu od pozitiv. Perfektně odkrokované pomalé tempo, syrovost (i surovost) a jako pokaždé fantastický Christian Bale, který by svým charismatem utáhl i tříhodinový film o nehybném šutru. Ale ta nekonečná přehlídka laskavostí, velkorysých gest a milých úsměvů od jednoho tábora ke druhému mě otupovala a dopalovala s každým rozmáchlým výlevem víc a víc, až mě vyloženě nasrala. Hostiles by slušela mnohem důstojnější škatulka než "rozplizlá ždímačka slz hrdosti". Bohužel si nic moc jinýho pamatovat nebudu. ()

cpt.Lynch

Realistické a věrně ztvárněné westernové roadmovie. Hlavní zápletkou však nejsou jednotlivé, často střelecké epizody, ale vývoj vztahu vojáka - zabijáka indiánů a náčelníka - zabijáka bělochů. Jak se to celé bude vyvíjet je jasné po první čtvrthodině :). Úhlavní nepřátelé se samozřejmě stanou velmi záhy úhlavními spojenci a pak kamarády. Celé to sklouzává k sypání si popela na hlavy bělochů, na jejichž rukách ulpělo tolik krve z genocidy rudochů. Závěrečná přestřelka je dobrá, ale tak trochu vycucaná z prstu. A už vše směřuje ke konečnému dojáku. Opona. Bylo to temné a zlé období Americké historie. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz