V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

bonovox

Krásny ľudský snímok doslovne rozprávka pre dospelých. Natočené je to však excelentne od výpravy, kamery, hudby až po hercov ktorí sú všetci výborní. Del Toro si oscara určite zaslúžil aj keď v danom roku mi viacej sadli Tri Billboardy... ()

Scaevola

Nevěděl jsem co čekat a přiznám se, že stále úplně nevím, co si myslet. Del Toro na půdorysu té nejklasičtější romantiky rozehrává rozporů plnou podivnost, jak je jeho dobrým zvykem. Sice přitom dbá na přesnou a řemeslně dokonalou filmařinu (jeho práce s motivy a detaily je skvělá), leč výsledek není přesvědčivý. Prostřední pasáže příběhu jsou pomalé a bez náboje, finále dlouho očekávané a pro mne - jakožto fanoučka nestvůr a obludek - zůstávají nejpalčivější otázky nezodpovězeny. ()

tomino28

Dílo Guillerma del Tora, které vyhrálo několik Oscarů, mimo jiné v hlavní kategorii za nejlepší film roku. Ve své podstatě nám režisér servíruje vcelku tuctový a jednoduchý příběh, u kterého nic nepřekvapí a vše nakonec dopadne tak, jak je očekáváno. Body navíc má Tvář vody snad jen za audiovizuální stránku a některé herecké výkony. Jako celek to není špatné, ale není to na takto oceněný snímek trochu málo? ()

notozjano

Takový zvláštní fantasy filmek, na který se snadno dívá, ale hůře chápe. Přeci jen tohle spojení je tak trochu proti zdravé mysli, genům, ale chtě nechtě potvrzuje pravidlo, že láska si nevybírá a dokáže zažehnout svůj plamen i ve vodě. ()

Ace.A.T.L.

Rozhodně to má něo do sebe a zaujalo mě to. Ale stejně rychle, jak mě to zaujalo na začátku, se to protáhlo do průměru, kterej se bohužel už nahru nedostal. Nebylo to úplně špatný, ale tím ustáleným průměrem, to nebylo ani nijak spešl. Nenudil jsem se, bylo to i koukatelný, ale na víc, než 3* to pro mě neni. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Téma mezilidských vztahů a záchrany záhadného tvora před bezohlednými koumáky a před jeho zneužitím tajnými službami - téma, slibující zajímavou podívanou. Romanci, kterou z něj však režisér a scénárista v jednom Guillermo del Toro vytvořil a kterou dotáhl až k vrcholu - přímo sexuálnímu, to už bylo trochu moc. Právě to mezidruhové páření dost výrazně srazilo můj pohled na film, ale nejen to. Příběh celkově nebyl nijak vyjímečný - spíš banální. Vyjímečná je ale hudba Alexandra Desplata a potěšily i herecké výkony - především Sally Hawkins a Richarda Jenkinse. Vzhledem ke spoustě nominací na Glóby a Oscary (a jiné ceny) jsem čekal mnohem víc. 50%. ()

linger

Cakala som teda o dost viac, nez tento divny, preplacany zanrohybrid... Postavy vykreslene neskutocne ciernobielo, co mi evokovalo rozpravku, na to je tam ale trocha prilis sexu a masturbacie (oboje neprijemne na pohlad). Z mojho pohladu vztah medzi hlavnou hrdinkou a rybomuzom nepochopitelne preskoci k sexu bez toho, aby sa budoval, alebo vobec naznacil nejaky romanticky zaklad. Prakticky sa onho chvilu stara ako o tyrane, osamele zvieratko, nosi mu jedlo, uci ho "triky"... Nieco ako krotenie psika z utulku, ale nenapadlo by mi si to s nim rozdat. Priestor na zamilovanost ci pritazlivost tam podla mna nevznikol, ale ok - ako odvazny napad medzidruhoveho styku v ramci fantasy to beriem. Otravnejsie bolo snad este hromadenie vsetkych myslitelnych dobovych problemov, ano, zeny sa mali zle, cierni, homosexuali tiez, aby toho nahodou este nebolo malo, chce to sovietskych spionov a super zleho zaporaka. Strasne strasne zleho, neustale na hrane vybuchu, asi ako nervozna civava. Mala som chut ho zatvorit niekde do klietky, dubkat donho palickou a cakat, kym imploduje. Inak, aby som len nekritizovala, natocene to bolo pekne, soundtrack fajn. Na Oscarovu zatvu ale vobec... ()

Saxos

Z celých dvou hodin jsem si zapamatoval dva uhnilé prsty a Elisu, která z vládní laboratoře s rusáckým špiónem čórne usychajícího kočkožrouta, aby jí nahradil její příjemné chvilky ve vaně. Klady: slizák byl fakt pěkný. Zápory: hudba celkem ok, ale určitě ne k tomuto typu filmu. Závěr: sledovatelné možná pro víc ujetého komiksáka. ()

v.indruchova

_Taková neobvyklá zamilováná zaležitost. Umělecky možná bych řekla básnicky pojato. :) PAdouch byl skvěle ztvárněn. Velmi věrohodně ztvárněné postavy. Dobrá práce. ()

veverysiak

Krásne kino, pomaly plynúce, ľudské, láskavé, milé, keď sa chcete vynoriť z virvaru každodenného kolotoča povinností a stresov, toto je tá pravá rozprávka na upokojenie mysle a duše, teda aspoň na mňa to zapôsobilo práve tak, takže 85%. ()

F2003F

Ak sú Andersonove kusy považované za filmové "omaľovánky" tak Guillermove sú čo? Mňa očarila najmä práca so sýtymi farbami a ich odlišnosťou v detailoch. Napríklad krátke scény v domove u Shannona oplývali ako jediné prostredie príbehu výrazne teplými farbami, zatiaľ čo zvyšok sa niesol v hlboko studených. Voči Shape of Water som mal nesprávne nasadené predtuchy ďalšieho svojsky umeleckého diela k divákovi netolerantne chladného, ktoré nečakane zostali celkom zničené. Od úvodu dej plynie ohromne pohľadným, sympaticky obsadeným vizuálom bez akéhokoľvek výskytu nejakého rušivého prvku. Výkony sú podané solídne, kostýmy tiež úhľadne presvedčivé. Postavy sú napísané a zobrazené s efektne fungujúcim emočným putom, každá vyvoláva zvlášť odlišný tok myšlienok. Na 2h ma film dosť pútavo uniesol, zanechal príjemný dojem, pohladil vnímanie a vyvrátil ďalšie nemilé predsudky. Pomerne nízky rozpočet (20mil) je vkusne náležitým dôkazom, že talent, vízia a láska k remeslu dokáže byť nad bežne neuváženým kalkulom a veľkosťou peňazí. Väčšina by to tak nádherne nedokázala natočiť ani za miliónov 100. Ale, že nemosť a znaková reč hlavnej postavy bola hlavným dôvodom pri získaní Oscara som presvedčený stále. ()

flakik

Pokud se vám líbil Faunův labyrint, určitě si zamilujete i The Shape of Water. Je to tak trochu jiná pohádka Kráska a zvíře nebo Malá mořská víla...jen místy trochu brutálnější. Filmu akorát ubírá to, že del Toro použil velice podobné schéma jako ve Faunově labyrintu, takže co by mělo být překvapením bohužel není. ()

myp2p

Tohle jsem asi vážně nepochopil. Rozhodně nemám nic proti monster movies, ale když se to zvrhne v "zoofilní porno", tak to vážně ne. Vůbec netuším, jestli si del Toro uspokojoval své choutky, nebo fakt, že dospělá žena má sex s obřím mlokem" vůbec nikomu nepřijde zvrácený. ** za příběh. ()

Bagipycoo

Nutno dodat, ze film je řemeslné tak i herecky zvladnutej nadprumerne,ale ruku na srdce kdo má koukat nato jak uklizecka prca rybi priseru co žere vajíčka ??? ()

kaller

Poněkud bizarní a zvláštně poetické s tím, že občas příběh zachází i do míst, která tam nutně být nemusí. Přese všechno ale poutavé, nesměle žánrově rozrůzněné a především velmi sympaticky odehrané. Za tohle pohádkové představení pro dospělé osobně dávám palec nahoru! ()

Lady Marcy

Film od začátku do konce opravdu krásně vypadá. Kulisy i kamera jsou natolik vymazlené, že člověk musí smeknout. Vzájemný vztah zdánlivě odlišných bytostí je líčen citlivě a bravůrně, až divák snadno zapomene na mezidruhové rozdíly a začne oba filmové partnery vnímat jako sobě rovné duše toužící po opětované lásce.Vztah mezi těmito dvěma bytostmi nepotřebuje slova, stačí jim gesta a hlavně emoce. Pro koho film je? Pro romantiky. Pro jedince, kteří se cítí tak trochu jiní. Pro diváky, kteří hledají zvláštní pouto se zvláštní osobou. Pro milovníky inteligentních melodramat. Každopádně za mě velký potlesk panu režiséru a jeho dalšímu zvrácenému nápadu, který vás nechá dlouho přemýšlet nad vaším pohledem na ostatní. Schválně nahlédněte do vody a uvidíte svou pravou tvář... ()

dyjaska odpad!

Jak dlouho asi trvalo americkým tvůrcům, než do této klišoidní spatlaniny našli tak kromobyčejně odpudivou hlavní hrdinku? ()

Royaldell

Upřímně nevím,jestli jsem prošvihla nějakou hloubokou pointu toho filmu,ale moc nechápu,proč má film tolik skvělých ohlasů. Jako je to vcelku příjemný film,který se však po únosu vodního monstra hrozně táhne..Pár dojemných momentů tam bylo,pár napínavých taky,ale celkově je to takový průměr. Co ale oceňuji je hudba a doktor Hoffstetler (Michael Stuhlbarg prostě vždycky hraje klaďase a vůbec se nedivím). ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)