• dots24

Dejdar bol skvelý, ale absolútne ma nezaujal príbeh tohto filmu. Prišiel mi o ničom a často nezmyselný a neviem čo chcel vlastne divákovi povedať. Hudba tu ale bola veľmi dobrá ( hlavne skladby ako Na kolena a Jednou mi fotr povída ) ktoré aj dostali dobre spracovanie čo sa týka scén kde boli, a hlavne preto je mi dosť ľúto že to absolútne nezaujalo po tej filmovej stránke ale iba po tej hudobnej.(27.5.2015)

Pořád vidím Sylvu Tománkovou jak se točí kolem té tyčky a zpívá "Nechci bejt prsatou dámou v teplákách na večer", něco o "posranejch sakách" a víc než herecké výkony si fakt vybavuju jen tu hudbu, která mě osobně ve filmu dost ovlivňuje takže pro mě průměr. A nelze opomenout skladbu "Mám tě rád"... tu, co se umí zarýt pod kůži v jakýmkoliv věku.(8.9.2013)

Po letech nečekaně zjišťuju, jak dojemně neohrabaně, ale zároveň neodvozeně, dychtivě a nepoplatně, nešablonovitě, promyšleně a nesměle natočený snímek plný odvážných a milých nápadů a nakažlivé nálady to je, a dostává mě křehounkou krásou, která z něj emanuje i skrze to všechno úsměvné, co plyne ze způsobu, jak to asi na koleně a za pár dní a korun asi museli natočit. Jsem překvapená a usmátá.(15.2.2015)

• viperblade

Na Šakalí léta jsem se opravdu těšil, hodně jsem o nich slyšel (např. že zde Dejdar stvořil legendární postavu "Bejby", která patří k jeho nejlepším) a výsledek mě… zklamal. A to dost. Zpočátku to vypadalo slibně, příchod Dejdara na scénu za to stál a já si říkal, že to vypadá na fajn film, ale potom se táhlo, táhlo a táhlo. Příhoda s pivem a písnička "Na kolena" - to jsou scény, které mě vytrhly z letargie, ale jinak to byla opravdu slabota a jedno z největších (českých) filmových zklamání. A ani ten Dejdar tam nedostává tolik prostoru, aby to mohl nějak zachránit. Možná jsem na film moc drsný, ale zkrátka a dobře, potom všem, co jsem o něm slyšel, jsem se těšil na jednu legendu. Bohužel z legendy se vyklubala pěkná blbost. 40 %.(31.1.2013)

V době vzniku filmu jsem hodnotil na 4 hvězdy, teď po téměř 20ti-letech mi to zas až tak dobrý nepřipadlo. Zdálo se mi to hrozně dlouhý (což už o něčem vypovídá), hudební vstupy tam byly tak nějak divně naroubovaný a přišlo mi, že soundtrack vydržel čerstvý víc něž celý film. Takže nyní tak za 3 hvězdičky, ale celkově nechávám 4.(1.2.2011)