poster

Volný den Ferrise Buellera

 • USA

  Ferris Bueller's Day Off

 • Slovensko

  Voľný deň Ferrisa Buellera

Komedie / Drama

USA, 1986, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ****

  Reziser John Hughes /Sam doma2, Vanocni Prazdniny/ natocil vybornu komediu nielen o zaskolactve ale aj o podvodoch. Matta Brodericka fakt neznasam, ale pretrpel som he nejako, ale dialogy boli na urovni, rezisersky je to natocene dobre a tentokrat ma bavil aj ten US humor. Jeffrey Jones v roli riaditela skoly na urovni, ovela lepsi ako broderick : 77 %(31.1.2017)

 • thommas
  ****

  Proč tak skeptické hodnocení? Volný den Ferrise Buellera je nadměrně příjemnou a vtipnou středoškolskou komedií, které se už dnes prostě nenatáčejí. Podobné odporné výstřelky typu Bulšit, nebo novější díly American Pie budou za pár let z historického hlediska dokazovat, jaký typ zábavy preferovali mladí diváci (nebo alespoň producenti) bezprostředně po přechodu milénia. "Volný den" ovšem i nadále zůstane svižným svědkem inteligentní mladistvé zábavy osmdesátých let.(20.7.2008)

 • cheyene
  ***

  Správná oddechovka. Člověk si u sledování Volného dne Ferrise Buellera opravdu odpočine a občas se i pobaví. Hlavní hrdina je sice grázlík k pohledání, manipuluje s rodiči a ostatními lidmi ve svém okolí, avšak jeho "užívačka" místo školy je povedená. Matthew Broderick předvádí parádní výkon a výborným překvapením je malá rolička pro Charlieho Sheena.(23.5.2017)

 • peetriss
  ****

  Typický osmdesátkový kousek kouzelníka s teen filmy Johna Hughese. Sice se tradičně nevyhýbá hluchým pasážím, přesto jako celek tento kultovní film působí zdravě ulítlým, přirozeně milým a dobrodružným, a přitom nikoli hloupým dojmem. Hughes opět oplývá výborným čichem pro obsazení: Matthew Broderick sice už dávno není teenegerem, ale do role se natolik vžil, že mu jej prostě věříte, mladičká Mia Sara na začátku kariéry a vlastně se v té době těšící nejvyšší životní popularitě je roztomilou kamarádkou, depkoidní Alan Ruck a posedlý ředitel školy Jeffrey Jones si rolí užívají, Buellerova sestra Jennifer Grey či Charlie Sheen v epizodní roličce potěší. Další Hughesovou tradicí je kvalitní soundtrack, kde legendární hit Oh Yeah! od Yello dává celému filmu o třídu vyšší šmrnc. No a podobnost potitulkových scén Ferrise Buellera s o třicet let pozdějším kinohitem od Marvelu, Deadpoolem, samozřejmě není náhodná. 70%(13.3.2016)

 • rikitiki
  **

  Snímek má přerývané tempo a nedokázal si ani vybrat žánr. V rámci generační teen komedie není vůbec vtipný, tenhle žánr ve filmu zastupují karikované postavy – školní inspektor (či co to je), kterého poníží vším možným, včetně doslovného pádu do bahna a protivná starší sestra, která nakonec prozře díky lásce k feťákovi, kterého našla na policejní stanici. Sem tam se filmem mihnou lepší momenty, kterými se režisér John Hughes proslavil ve svých lepších kouscích – třeba nejistota dospívajících, kteří se zoufale snaží vypořádat s nadcházející dospělostí, jejich obavy z autorit, které se snaží nedat najevo. Všechno je ale jen nakousnuté a nedořečené. ___ Navíc ani není ukázané, proč je hlavní hrdina údajně tak všeobecně oblíben naprosto všemi, když on je jen normální kluk, co se snaží vyhnout škole.(18.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace