Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

kolacky

Konečně hrdinka, která se vzpamatuje a nechce ssebou nechat "vorat". Ke všemu moc pěkná holka. Princ tak normál, ale úžasný padouch Caryho Elwese, to je dost šok po Princezně nevěstě a Robinu Hoodovi Mela Brookse... Hezká pohádka. ()

migsee

A mně se to moc líbilo. Líbilo se mně celkově pojetí, výprava, ta skvělá hudba, která skvěle doplňovala film... Anne Hathaway je šikula. ()

Mikecat

Celkom slušná zaujímavá moderná rozprávka, boj dobra zla, láska, zápletka a šťastný koniec trocha zdramatizovaný s nádychom humoru. Oplatí sa pozrieť. ()

Lucbric

Skvělá pohádka, něco ve stylu Popelky.. hodná a poslušná Ella má dvě zlé nevlastní sestry, které jí škodí, jsou úplně rozdílné, ale spojuje je všechny láska k princi :D .. Anne Hathaway je hrozně sympatická herečka a navíc jsou tam i hezký písničky :) ()

maestrotatum

Tak teda natočiť tento film chcelo veľa čarovných byliniek. Je to poriadne bláznovstvo, taká rozprávočka doby súčastnej. Treba pochváliť kostými a hudobný sprievod skrz jednotlivé situácie. Efekty sú ešte na úrovni študentského filmu ale na to sa dá pri tej všetkej ,,divnosti” zabudnúť. Pravdou je, že človek si pri sledovaní Začarovanej Elly kladie otázku: čo to sakra pozerám ? A taktiež rozmýšľa či nejaký maniak neobohatil kolu o drogu a Ella je len haluškou :) Avšak Anne s minimálnym make-upom je veľmi peknou babou a je schopná vás učarovať. Sprievod spievajúcich ale aj nespievajúcich kreatúr a bájnych tvorov môže niekomu pripadať dosť uletene ale nech sa deje čo sa deje mne sa to fakt páčilo. [65%] ()

Joe16210

Moje oblíbená Anne Hathaway v době, kdy ještě nebyla tak slavná. V obsazení najdeme mnoho zajímavých dnes známých jmen, třeba Hugh Dancy nebo Lucy Punch a další. Je to krásný pohádkový příběh, který je svižný a vtipný, navíc doplněný o pár známých písniček od Queenů nebo Eltona Johna. A i v českém dabingu se zde objevilo pár méně známých hlasů, další jednoznačné plus. Vždy se rád podívám znovu. ()

hrumsrt

Střelená nápaditá pohádka! Mockrát jsem si při tom vzpomněl na Shreka, který taky tak nějak kombinoval všechno. Obrovským plusem je kreativita okolo Ellyina prokletí a hudební čísla! Ale nestačí to zase v samotném příběhu, kdy to je často tlačené na sílu a humor je takový, jaký je. Nicméně Anne Hathaway, tady asi nastavila nový vrchol sladké dívenky! 60% ()

Elessar.

Nostalgia predáva :) to DVDčko šlo do koša potom ako bolo zošúchané. niekedy by som si to mala zopáknuť v rámci masochizmu ()

Elio

Za mě tedy ne. Znám knižní předlohu, kterou jsem si jako teenager moc oblíbila. Když jsem zjistila, že se chystá filmové zpracování, byla jsem nadšená, ale upřímně, tohle potřeštěné cosi má ke knižní předloze strašlivě daleko. A divný scénář a parodické pojetí (které mám obecně ráda, ale zde mi prostě nesedí) bohužel nezachrání ani vcelku povedený cast. Ti, kdo původní příběh neznají, si možná film užijí, ale u mě bohužel neprošel. ()

Konys

Potrhlá pohádka, ve které tvůrci splácali dohromady snad úplně všechno....ale kupodivu to celkem funguje a když se k tomu přidá pár povedených vtípků tak se divák, během necelých 100 minut filmu, nenudí. Anne Hathaway mi byla, od Deníků princezny, bytostně nesymaptická....tímhle si to trošku vyžehlila. ()

kreion

fuuu, tak takto to dopadne keď režisér/scenárista točia/píšu tak dobre, ako tie omamné psychotropné látky ktoré berú =) Ak máte v sebe nejaké to promile, veľmi dobrú náladu alebo žváro tak určite film veľmi pobaví.. 3/5 ()

JackieBliz

Příjemná pohádková komedie s Anne Hathaway, výbornou a ještě příjemnější herečkou. Hudba taky milá, a i když to není "dokonalý" film a ani vám nepředá nic zajímavého určitě se na něj dá dívat. Máte po tom takový horký pocit v hrudi. ()

wray

Dalsia z rozpravok kde sa prelina rozpravkovy svet s tym nasim modernym (no - take cosi...), a aj ked je ich uz tak vela (a po asi piatom shrekovi to stratilo caro...), Ella stejne potesila. Tazko cakat nejaky prevratny novy pribeh od rozpravky (sak proste musi byt princ/princezna jednoduche dievca/chlapec, zloduch a stastny koniec, tazko vymysliet cosi nove...), no pomohli ostatne veci. Hlavna postava je proste mila, vo vedlajsich postavach je hodne znamych tvari (A postavy ktore hraju im pristanu...) v pohode humor (proste - pre vsetkych), efekty, hudba, vsetko ostatne - moze byt. Nic vynimocne, ale aj tak - prijemne lahke pozeranie. Oplati sa vidiet. ()

StinkingPooh

Správně ujetá pohádka, která ale dokázala pobavit. I když to provedení je spíše takové přeplácané a televizně umělé, ale takové už asi jsou holt pohádky made in hollywood. Moje oblíbenkyně Anne Hathaway zvyšuje hodnocení nejméně o půl hvězdy. ()