Alfa

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Drama / Rodinný

USA / Kanada / Čína, 2018, 96 min

Oblíbený film Stevena Eriksona (občas Půlnoční vlny hadr), který mi často připomínal modernější verzi známého Ohně. Škoda několika vyloženě superhrdinských kousků ústředního mlaďocha: sem tam jsem měl rušivý pocit, že koukám spíš na comics ve stylu 20.000 B.C. než na rodinné drama o prvních pejskařích.(26.1.2019)

• tron

Veľmi zlý, slabý úvod. Prvých 30 minút ma takmer odrovnalo, veľakrát som padal z gauča a manželka ma musela oživovať defibrilátorom. Našťastie, potom sa to rozbehlo a nakoniec sa zo snímky vykľulo fajn dobrodružstvo chlapca a jeho psa (pardon, vlka). Dole klobúk dávam za pár pozoruhodných vizuálnych obrázkov. Úroveň trikov dosť kolíše, postavy nič moc, herci miestami až nesympatickí. Podľa mňa nepredateľný film, raz detský a pôvabný a o scénu ďalej drsný a špinavý. Nechápem takej vízii.(25.11.2018)

BOJ O OHEŇ a trebárs aj taká AYLA Z KMEŇA MEDVEĎOV, sú míľniky v tvorbe pravekej fantasy. Prečo fantasy? Pretože aj napriek obrovskému vedeckému pokroku a objavom, sme stále len na úrovni dohadov. Nikto tam nikdy nebol. Emmerich a jeho megalomanské 10 000 B.C. si preto mohlo vyšľapať vlastnú cestičku. ALFA si ju šľape takisto po svojom. Snaží sa zapojiť do príbehu určitú realističnosť, ale CGI stránka veci ( a to aj vo chvíľach, kde naozaj nieje potrebná ), tá to proste reálnou príliš nerobí. Ako komerčný dobrodružný snímok obstojí, len nie pre každého. J.J. Annaud totiž pred takmer 40timi rokmi natočil niečo, čo malo look tej pravej výpravy do minulosti.(18.2.2019)

• Psychor

Ohromné zklamání. Úvodní titulek informuje o tom, že se děj snímku odehrává v Evropě před 20 tisíci lety, avšak zaměříme-li se detailněji na charakter krajiny, přítomnou faunu či jazyk, kterým příslušníci kmene hovoří, velmi snadno odhalíme, že nás tvůrci vodí za nos a ve skutečnosti se nacházíme v Severní Americe. A vzhledem ke slušivému oblečení "pravěkých" lovců rozhodně nejde o dobu nikterak vzdálenou. Na špatnou volbu lokací a kostýmů se nabaluje podprůměrný scénář, kdy Kedův boj o přežití v počáteční fázi zcela postrádá smysl pro realismus. Snímek je emočně chladný, příběhově nezáživný, s pomalým tempem a minimem napětí. Navíc musím strhnout jednu hvězdu za zcela zbytečnou smrt pěti bizonů, kteří byli usmrceni pro potřeby natáčení. Barbarský čin, který se vymyká zdravému rozumu. Od odpadu uchránil Alphu pouze působivý vizuál. Ve výsledku tedy hodnotím jednou silnější hvězdou.(21.8.2018)

Pěkný film s neobvyklou vizuální stránkou, který vypráví neobyčejný příběh chlapce a vlka na cestě domů. Film jako celek funguje, má napětí a potěší realističtější pojetí. Bohužel mi zde chyběly nějaké pamětihodné scény, které by filmu přidaly větší hloubku. Filmů na podobné téma ale moc nevzniká, tak si jich važme.(25.4.2019)

• - Natáčelo se od 22. února do 6. května 2016 v Kanadě (Vancouver, Brooks), Islandu a Kalifornii. (Varan)

• - Název filmu se objeví až na konci filmu. (Duoscop)

• - Jedná se o první film režiséra Alberta Hughese, který neměl rating R. (Delock)