Alfa

• Kanada

• Nizozemsko

Akční / Drama / Thriller

USA, 2018, 97 min

Začíná mi vadit, když tvůrci dají na úvod filmu několikaminutový spoiler (obvykle té nejlepší scény z filmu), po kterém následuje věta "O TÝDEN DŘÍVE" a veškeré napětí je rázem to tam. Zrovna tady to bylo naprosto zbytečné. Film je hodně přehnaným survivalem zejména pro mladší publikum, které v tom nebude hledat logiku z hlediska přírodních živlů nebo fyzických možností. Označení Revenant pro děti to vystihuje asi nejlépe. Nicméně se jedná o pěknou audiovizuální podívanou s krásnými záběry (i když často s dějem nesouvisejí). "Postava" vlka táhne v podstatě polovinu filmu a na dobrodružství obou protagonistů se dobře kouká. A i když je to naprosto předvídatelná pohádka, svůj účel plní, a to je hlavní.(1.9.2018)

Drobný chybičky by se našly, ale to už neni podstatný.. od Alfy jsem dostal přesně to co jsem čekal a to celkem drsnej survival, kterej se ale odehrává před 20 tisíci lety + dojemnej příběh u kterýho mi po delší době slzelo oko.. slabších pět, ale v rámci letošního roku se u mě jedná o jeden z nejlepších filmů..(28.9.2018)

• kenkaku

U mě tohle vystylizované dobrodružství tedy nezabralo. Když opomenu zcela debilní scénář a prvoplánovitou hru na efekt, ta hodina a půl nebyla opravdu žádná sláva. Film zaujal akorát tak intrem... pak přišla nuda v Brně a zhruba v 33 minutě bylo vymalováno. Film dostal první podpásovku (větší debilitu jsem neviděl). Pak přišel na scénu vlk (díky za něj), který ale film utáhnout prostě nemohl. Pak divný twist vlk je pryč a zase není (jako proč?) a hřebík do rakve přišel s tygrem v jeskyni. Pohádka pro děti a labilní naninky (jedni vzdychají nad pejskem a druzí nad zženštilým hezounkem).(27.10.2018)

Je to hrozný kýč. Ale zase hezký. Po vizuální stránce učiněná lahůdka, navíc s velmi sympatickým hlavním hrdinou a pěknou hudbou. Po přečtení popisku k filmu už v podstatě budete znát dopředu 90% děje, nicméně i tak na diváka čeká podívaná, která je sice opravdu dost předvídatelná, ale stále dokáže být i vcelku podmanivá. Rozhodně lepší film než Emmerichovo "10 000 př.n.l.", není tak utržený ze řetězu, dává si na čas, plus člověk se do onoho jednoduchého příběhu hezky ponoří. Rozhodně to nepoloží na zadek, ale na klidný sobotní večer je to naprosto ideální příležitost. Lepší 3*(27.10.2018)

Trochu to připomínalo 10,000 BC, jen nudnější. První půlhodinu sledujeme přípravu na lov a náčelníka se synem, v následující hodině pak už jen cestu chlapce s vlkem za kmenem. V TRL bylo ukázáno vše a nic víc člověk nedostane. Film docela nuda, ale kupodivu strašně rychle utíká. Záběry na krajinu a vesmír jsou úžasné a občas to připomíná dokument. Československý vlčák je nádherný a vlastně to celý táhne.(26.10.2018)

• - Jedná se o první film režiséra Alberta Hughese, který neměl rating R. (Delock)

• - Natáčelo se od 22. února do 6. května 2016 v Kanadě (Vancouver, Brooks), Islandu a Kalifornii. (Varan)

• - Původní vydání filmu bylo naplánováno na září 2017, pak byl ale přesunut na březen 2018. V prosinci 2017 byl snímek znovu přesunut, tentokrát na září 2018. Trailer byl vydán v červenci 2017, více než celý rok před samotným filmem. (Delock)