Alfa

• Austrálie

• Kanada

Akční / Drama / Thriller

USA, 2018, 97 min

…známej ma navnadil na príjemný filmík zabŕdajúc do prehistorických útrob našich predkov… he, tak hovorím si, ako výdatne pošmrncované fantasy z čias pradávnych prečo nie, kamikadze bizóny obávajúc sa hrozitánskych paličiek, primitívny kmeň s výraznými prvkami americanos modern society a pokračovať by sa dalo ozaj dlho… teda ako půvabná pohádka s digitálnou podporou, ktorá nás zavedie do príbehu mladého chlapca a jeho silnom odhodlaní, po boku nového priateľa, ísť napospas osudu, prečo nie… …--60%--..(17.11.2018)

Alfa patří k zatracovaným projektům roku, přitom si to úplně nezaslouží. Příběh ala mladý „Revenant“ dokáže v první polovině důstojně konkurovat těm nejlepším survival filmům. Studio se rozhodlo Alfu zpřístupnit i menšímu publiku, takže v druhé půlce zapojí vlčího přítele a pojítko se snaží až příliš tlačit na city. Dějová linka se následně až lehce rozvijí naproti hrdinům a oba koncepty k sobě nějak nepasují. Vizuálně Alfa nadchne, což úplně z trailerů nevyplynulo a po této stránce není prakticky co vytknout. Za mě jako rodinný film obstojný počin……. 6/10(18.9.2018)

• marhoul

Prostý příběh chlapce, který si nevšiml, jestli jeho hafan zvedá nohu nebo čupí. Však co stojí za trochu zájmu, je posledovat jaké švihácké hadry nosil člověk 18 tisíc let před Kristem. Na bundách s kožešinovými kapucemi, doplněnými slušivou šálou a praktickou pánskou koženou kabelkou, je zřejmý overlockový steh, místy i coverlockový, střiženo je to tak důmyslně, že ani dnes by se člověk nehanbil takto vyrazit na zimní štaci kupříkladu po Islandu.. K tomu kalhoty na míru, hezky propracovány, beztak i s kapsami na prdeli a ještě obuv. Tak ta byla vymakaná a nakombinovaná barevně přímo ke kapuci. Ve scéně "koupání v řece" zase můžeme spatřit velmi praktickou mikinu. Hezky sedící v ramenou a i délka rukávu je: pintlich. Takže i za kostýmy srážka. Doporučení tvůrcům: "To víte, doba ledová, je doba ledová." - pusťte si Macha a Šebestovou a něco se dozvíte. A doporučení divákovi: do poslední řady a zapnout na mobilu hru. I nejblbější Tetris bude velmi osvěžující záchranou.(2.9.2018)

• TominoLa

Nečekal jsem moc a přesto zklamání. Hlavní hrdina by přežil úplně vše. Kam se hrabe Leo v Revenantovi. Vypisovat co vše mě iritovalo by bylo na dlouho. I přátelství s vlkem nebylo nějak emoční. Vzpomněl jsem si u toho na Tanec s vlky a to je jiná síla. Tam mám i po letech slzy v očích. Pánové se měli rozhodnout zda chtějí dělat snímek pro děti nebo pro dospělé. Je to možná přísné, ale nemohu jinak. Vždyť už od začátku jsem si přál závěrečné titulky. Není scéna kterou bych si chtěl pustit znovu. 3/10(11.9.2018)

Příběh o přežití a návratu domů v době pravěký. Dle mýho škoda tak krátký stopáže, protože to pouto mezi ním a vlkem nestačilo dostatečně vyzrát, abych pak na konci mohl procítit stejný emoce. Nevím, jaká doba uběhla na cestách, ale o spoustu podstatnejch věcí jsme určitě byli ochuzeni. Ale i tak to výprava byla pěkná, fandil jsem jim, konec byl taková třešnička, ale citově mě to až tak nedostalo.(3.3.2019)

• - Původní vydání filmu bylo naplánováno na září 2017, pak byl ale přesunut na březen 2018. V prosinci 2017 byl snímek znovu přesunut, tentokrát na září 2018. Trailer byl vydán v červenci 2017, více než celý rok před samotným filmem. (Delock)

• - Název filmu se objeví až na konci filmu. (Duoscop)

• - Jedná se o první film režiséra Alberta Hughese, který neměl rating R. (Delock)