Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

LencaN

Mně se to líbilo. Vůbec mi nevadilo, že je dějová linka trochu jednodušší. O to poctivější byla. Krásně vykreslené budování vztahu s divokým vlčkem, který se zranil a byl odkázaný na mladého lovce, který zůstal taky zraněný sám bez své rodiny a přátel kdesi daleko od svého domova a přitom zima je za dveřmi. Měla jsem z toho celkově dobrý pocit. Občas mi zatrnulo, ale konec mi to vše vynahradil. Nebylo to předigitalizované. Z některých scén doslova sálala touha se něčeho najíst, protože v takové krajině zrovna nepotkávali McDonaldy apod. :D ()

rigby

Hezké obrázky, ale nic dalšího překvapivého už film nepřináší. Jen vcelku snadno odhadnutelnou a očekávanou dějovou linii, kterou nic nenaruší. Jen občasné nepovedené počítačové animace krajiny. Určitě to mohlo být lepší, potenciál by tu byl. 3- ()

aichinka

ono by to bylo hezké, kdyby to nebylo tak strašně nereálné a vyumělkované. týpek měl být asi tak 6x mrtvý. jeden den se koupe v jezeře a druhý den málem umrzne...? Prostě to fakt ne... :/ 2 hvězdy za hezkého vlka :D ()

Alexius321

Prekvapive krasny film, a to myslim doslova. Jedna z jeho nejsilnejsich starneke je bezpochyby preplacane vizualni zpracovani, ktere ale, pokud to nechcete soudit, vubec nicemu nevadi. Navic, je to o psovi a manikovi, co neumi nic. Dejove klasika, zpracovani okulibe a pokud neocekavate nic, budete prijemne prekvapeni :) ()

Kushina

Docela dojemný příběh, kdy skupina lovců je nucena zanechat zdárně mrtvého mladého a nezkušeného lovce - syna náčelníka na břehu skály, odkud se nedá dostat. On však mrtvý není a pro přežití je nucen naučit se dokonalé věci, které mu do teď nešly a na začátku jeho putování vlka kterého zranil nezabije, ale postará se o něj a s trochou času se z nich stávají nerozlučná dvojka a a aniž by tušil, tak zachránil někoho, díky komu by putování zpět domů v kruté zimě nepřežil. A vlastně příběh je takový základ souznění člověka se zvířetem jako členem rodiny. No dalo se z toho vymáčknou víc, víc těch emocí, ale jinak hezký příběh, grafika by se mohla také polepšit ale herecké role se mi líbily. 60% ()

znamkar

Námět příběhu je podobný jako Lovci mamutů s hlavním hrdinou Kopčemem. Lehce nudný film, který Vás nutí ho dokoukat. Asi z toho důvodu, že takovýchto filmů moc není. ()

fafejt001

TAKOVÁ vlastně pohádka , jak mladý chlapec po náročné cestě došel domů a vzal cestou i vlka . Přežil mnohé útrapy , zimu , mráz a stal se tak lovcem po boku svého otce . UŽ jenom ten pád , z toho srázu na výklenek ve skále by znamenal konec mladého lovce . Ale je to film a tak se probral a skočil dolů , kde zrovna bylo dooost vody . Jěště tam bylo pár takových podivností , ale děj musí odsejpat . A PAK TEN OHENˇ . Stááále hořel i po vichřici , v mrazu . Takže slabé dvě . ()

veverysiak

Neviem, čo viedlo chlapov k tomu, aby zvolili takýto postup, asi sa im hrozitánsky zapáčil Rolandov epos zasadený zhruba o desať tisíc liet neskôr, akurát že to pekne pohnojili, začnem manekýnmi, keby pravekí ľudkovia boli takí poumývaní, s vybielenými zúbkami, pleťou ako alabaster a hábami ako od Gucciho, bolo by to radosti s nimi zdieľať jurty a užívať si romantické chvíle pri táboráku s pečeným stehniskom v ruke, mohli to zaklincovať potokmi samohonky a aspoň by z toho bola dáka komédia, to však nestačilo, a tak nám naservírovali zázračne rýchlu rekonvalescenciu fraktúry nohy, nadprirodzenú odolnosť telesnej schránky hlavného praľudka, ktorého by nezničil snáď ani priamy zásah lávy zo Sitna, bezbolestné a rekordne krátke zdomestifikovanie krvilačnej šelmy na dobráčiska Fíka, a radšej už dosť, skoro všetko zle, možno až na celkom peknú prírodu, takže 20%. ()

wellbloud

Definice kýče dle wikipedie. A já myslím že tetička má úplnou pravdu. "Kýč (z německého Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění." ()

moriero

Napřed jsem se trochu lekl dokonale vystajlované doby ledové, ve které naši prapředci připomínají spíš vikinské metrosexuály, kýčovitých západů slunce a efektních zpomalovaček, ale poté se snímek naštěstí přerodil v docela hutný přežívák. Sžívání člověka s vlkem (Alfou) bylo ztvárněno citlivě a nenásilně. A na konci mě to zvíře totálně převezlo. A díky tvůrcům za - pro mě neznámý - domorodý jazyk. Pralidí s oxfordskou angličtinou jsem už viděl dost. A ten vizuál bral fakt místy dech. ()

Scaevola

Po dlouhé době jsem byl příjemně překvapen dobrodružným snímkem, který nemá větší ambice, nežli na krátkou dobu a s jistou dávkou napětí zprostředkovat obtíže života na jiném místě a v jiném čase. Samozřejmě se tu najdou jisté scénáristické obtíže, protože vzhledem k počtu jednajících postav snímek může skončit v zásadě pouze dvěma možnostmi a ještě navíc tu chybí personifikovaný protihráč, ale jinak jde o skvělou pravěkou road-movie s podařenou vizuální stránkou. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz