Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Zombi

Slabší 4 hvězdy. Krásná výprava a slušné triky, málo mluvení a místo toho vytváření vztahu s vlkem. Slušná rodinná podívaná. ()

bobstock

Pohádkově romantická představa nádherné a kruté planety Země v dobách, kdy žít byl boj a mít psa vzácnost. Tehdy ještě vlka. Schválně se mrkněte dnes, co na vás čumí z pod polšťářů na gauči za podivnou, chlupatou, přešlechtěnou kouli. Objektivně hezoučké, však subjektivně moc studiově čisťounké bez kruťejšího survival módu na dobu před 20 tisíci lety. 65% ()

mira007

Story z pravěku o mlaďasovi, který musí přežít mimo svůj kmen v divoké době ledové a k tomu se skamarádí s vlkem. Když pominu, že mi to připomíná večerníček O človíčkovi, tak tohle je taky jako jakási pohádka, která cílí spíš na děcka, ale mně to prostě přišlo docela o ničem. Kluk se ztratí, zkamarádí se s vlkem a nakonec to dobře dopadne. Nic víc nic míň - na celovečerní film hrozně málo, možná jsem moc přísný, ale začíná mne iritovat pohodlanost tvůrců, protože ani tihle snad neopustili nějaký ateliér se zeleným plátnem, aj ty zvířata si udělali digitální. ()

majec4

Mne sa tento film celkom pacil. Chlapcovi som fandil, aj ked mi nebol nejako vyrazne sympaticky. Film bol ale krasne urobeny, velmi dobre sa mi na to pozeralo. Bolo tam ale akosi vela nahod, chybalo mi vacsie napatie, mozno by si ma aj ten chalanisko viac ziskal, keby je trochu iny scenar. Film som pustal s malou dusickou a hlavne vdaka vizualu si ma v ramci moznosti ziskal. Hodnotim to ako cisty stred, kedze boli aj nedostatky, ale tazko nadavat na film, ktory vas od prvej sceny zaujme. ()

TheSpearCZ

Boha jeho, jak někdo může vymyslet, že film začne spoilerem a celou první půlhodinu tak vidíme nezáživnou nudu, která stejně víme jak skončí, navíc u filmu s tak krátkou stopáží. Do toho je to celé strašně přeefektované a hlavní postava nesympatická, jen ten vlk byl super. Zlaté 10,000 BC v tomto případě. Čisté 2* ()

daduza

Jednoduchý, prostý příběh, jehož síla spočívá zejména ve scenériích, ve kterých se odehrává. Velmi příjemně strávená hodina a půl. ()

petikacka

Musela jsem přehodnotit hodnocení, poněvadž jsem podruhé viděla film s mým človíčkem a ten dokáže vždy všechno mé hodnocení změnit. Když se prostě jeden dívá s tím dětským pohledem, tak najednou všechno vnímá úplně jinak. Je to naprosto bezelstný pohled na věci, které sice nechápe, ale to během sledování zpracováváme a vysvětlujeme a nakonec nám zůstane dokonale úžasný zážitek z filmu. A ve finále človíček vyhraje úplně všechno, protože nám to vysvětluje po svém a všechno je to úplně geniální právě proto, že to vysvětluje těma svýma dětskýma očima, které jsou naprosto narovinu. Za mě 85% ()

warrenur

Pekna dobrodruzna, kludne rodinna, rozpravka. Co sa pribehu tyka, netreba ocakavat nic vynimocne, je jednoduchy, ale dobre sa sleduje. Prirodne scenerie su podarene, horsie je to s trikmi a s uveritelnostou animacii zvierat. Zahreje vsak nejedno citlive srdiecko. :) Za mna priemer. ()

KosiR_ksr

Nevím co bylo umělejší, zda předigitalizované animace, děj, reálie nebo emočně přesycené klišé. Záhy jsme film začali komentovat (což je v mém případě znak skutečného znechucení snímkem). Občas jsem nadhodil, že už by to mohlo být horší jen v případě určité prvoplánové scény. A co se nestalo? Většinou přesně taková rádoby dojemná hovadina nastala. ()

Richie24

Snímek s obrovským emočním potenciálem bohužel sráží do průměru přehršel nelogičností a nereálností, které nebudu rozepisovat, ať zbytečně nevypisuju spoilery. Konec je tak surrealistický, že jsem váhal, zda nejít s hodnocením ještě níž. Ale za srdce to chvílemi fakt vzalo, tak u těch 3 *** ještě zůstanu. ()

scarfacer

No, s tim jižním křížem a polární září v Evropě v rámci jedné noční oblohy to asi trochu přestřelili, ale co na to říct, asi jiná doba. Klidně mohli použít jiný souhvězdí...a ta jejich znalost tetovaček mi do 20.000 let před.nl. taky uplně nepasuje. Takhle je to spíš jako příjemná pohádka pro děti, jak asi začala první řízená evoluce člověkem, aneb ochoč si svého vlka. Nicméně vyprávění to bylo příjemné a líbil se mi i vizuál. Rozhodně to jako celek  s charakteristikou rodinného filmu neurazí. 3,5/5    DODATEK: Vzpomínám si, jak nám jako děckám pouštěli Bethovena (bernardýn co je chytřejší než opice) a tohle si myslim, že děckám aspoň něco dá, minimálně můžou klást nějaké smysluplné otázky a ne jak u tý totální vypatlávárny...       DODATEK K DODATKU: každá evoluce má slepé uličky...jednou takhe ochočís vlka a za pár let je z toho bethoven,100+1 dalmatýnů, nebo lady a trump...kdo to moh tenkrát tušit co? Kluk měl toho vlka radši dodělat a sežrat... ()

MickeyStuma

Vizuálně, koncepčně a schématicky nádherný dobrodružný snímek z příběhem z doby ledové o odvaze, přežití a přátelství.  Stylem vyprávění to připomíná dávný filmový počin z roku 1981 ´Boj o oheň´. Drsná pravěká divočina, kde si nikdo není ničím jist a kde je v podstatě každá vteřina bojem o život. Ve zmiňovaném starším snímku hledá určitý kmen oheň. Tady máme pouze jednu postavu na prahu dospělosti hledajícího pro změnu svůj vlastní kmen. Sice se tu občas promluví, ale jinak je vše vyprávěno obrazem a skutečně to stojí za to. Snímek byl stvořen přímo pro 3D a takto to nevidět je ohromný hřích. Nádherné scenérie, barvy, i kamera. Jedná se skutečně o mistrovské audiovizuální dílo, jaké tu hodně dlouho nebylo. Co se týče děje, jednodušší snad už být ani nemohl, ale když se jedná o přátelství člověka se psem, co na tom chtít víc? Prostě se jedná o obyčejnou ideu počátku soužití člověka se psem v té nejjednodušší formě. Vědecké expertízy ponechme stranou, neboť co vědec, to jiný názor a teorie, které se stejně každou chvíli neustále mění. Lidský i psí charakter je z lidského hlediska a chápání věrohodný a svou autenticitou nemálo silný. Ale to zvládne pochopit snad jen pejskař. Tohle filmové dílo zkrátka dokáže obohatit vztah člověka se psem nádherným a jednoduchým příběhem. Tvůrci se nijak nesnažili o hloubku dramatizace nervydrásajících a dějově složitých scén a udělali dobře. Velký příběh, nádherné obrazy, skvělý film. A to pro každého. ()

Rathalos

Nadherna drama,ktora krasne zobrazuje vztah medzi clovekom a vlkom,kto ma rad zvierata,bude tento film milovat,mna to dokonca na konci zlomilo a neubranil som sa slzam...:-) ()

BOURQUE

Na film „Alpha“ sa dá pozerať buď ako na „survivor movie“, alebo na film, ktorý zobrazuje jeden veľmi osobný vzťah medzi človekom a vlkom. Obidve majú svoje rezervy (napríklad finálny boj s „tigrom“), ale po skončení filmu som nebol sklamaný. Jednoducho mám slabosť pre vlky (a „alpha“ mi pripomínal nášho niekdajšieho československého vlčiaka). P.S.: Môže mi niekto povedať, že odkedy si dávajú vlky červy „na večeru“? Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz