Kit je problémová dívka, za napadení a žhářství skončí studium na stávající škole a je doporučena na zvláštní školu Blackwood, kde končí podobné dívky. Škola je ukrytá v hustých lesích a vede ji podivná ředitelka. Celkem do školy nastoupí pět dívek, všechny delikventky. Vedení školy se soustředí na rozvoj talentů v každé z dívek. Brzy se ukazuje, že mají opravdu skryté talenty. Kit se například učí hru na klavír, její spolužačky pak matematiku, malbu nebo básně. Během studia se ale začínají dít podivné věci. Kit v noci slyší hlasy, má pocit, že se po chodbách školy kromě studentů a učitelského sboru prochází ještě někdo. Brzy se začnou dít divné věci se samotnými studentkami, mají halucinace a svým oborům se věnují, jako by byly posedlé, zapomínají jíst, pít i spát. Kit začíná pátrat po tom, proč to tak je. Paní ředitelka mlží, a to se zdá Kit podivné. Až pořezané zápěstí jedné z dívek vede Kit k tomu, aby navštívila prostory za tajemnými dveřmi. Tam se ukrývají obrazy premiantů školy až hluboko do minulosti. Stejně tak jsou tam ale složky se studentkami, které vždy během studia záhadně zemřely nebo spáchaly sebevraždu... (TV Prima)

JASON_X

Softhorrůrek pro holky okolo 15 let, s Quentinovou múzou kudlankou Umou, coby ředitelkou podivné dívčí internátní školy. Její teatrálně francouzský přízvuk je nevěrohodný, děj se odehrává v odlehlém a rozsáhlém novogotickém sídle na americkém venkově a já si tak říkám, proč mají ti Amíci tak často zapotřebí točit filmy, které by se měly odehrávat v Evropě někdy před sto lety a vůbec ne v současných Státech. Asi jim schází feudální aristokratická historie. Na druhou stranu je fakt, že film režíroval Španěl podle skoro padesát let staré knižní předlohy. A kvůli pečlivé kameře, hezké výpravě, krásné klavírní hudbě a zajímavé zápletce nelze filmu upřít jistou interessantnost. No a jelikož mám smířlivou náladu, zaokrouhlím nahoru, ať nežeru. ()

Morholt

Z mého pohledu jsou největším kámenem úrazu herci. Hlavní hrdinka je ještě oukej, ale přestavitelky dalších dívek jsou na pěst a totéž se dá říct i o Umě, která navíc leze na nervy příšerným francouzským přízvukem. Co se atmosféry týče, tak ta by nebyla špatná, ale chyběly mi tu strašidla. Ono se tu sem tam nějaké mihlo, ale jejich zjevování postrádalo jakékoliv grády a ta jediná lekačka byla avizovaná dlouho dopředu. Co se mi naopak líbilo byla zápletka, která v rámci žánru působila celkem nápaditě a oceňuji i finále, ale to je málo i na průměr. Škoda. 35% ()

Lacike

Po dlhšej dobe som si pustil nejaký horor. A aj to len kvôli Ume. No ak toto ma byť klasický predstaviteľ súčasných hororov, tak je tento žáner nadobro v riti. Strašne dlho sa tam nič nedeje. Budovanie atmosféry nefunguje a je to strašná nuda. Potom sa konečne rozbehnú nejaké ľakačky, ale všetky sú strašne predvídateľné. Pointa je nezaujímavá. Postavy komplet neznesiteľné. Ani neviem za čo dávam 1 hviezdičku. Snáď za to, že som to prežil do konca. Tak od hororov si dám zase na dlhší čas pauzu. Tento žáner je už asi vyčerpaný. ()

JohnCZ

Začne to skvěle. Sympatická parta problémových mladých slečen na záhadné škole, podivní učitelé, troška romantiky a cosi tajemného na pozadí. Má to takový ten chytlavý, ale zároveň nepřehnaný young adult feel a dobře se na to nejen díky osazenstvu, ale i uhlazenému vizuálu a krásné klavírní hudbě dívá a poslouchá. Zároveň to umí dobře budovat atmosféru a místy i lehce postrašit. Z prostorového šepotu jsem párkrát nadskočil. Jenže pak se to dějově najednou docela zvrtne v přeplácaný bordel, který ani nevím, jestli jsem pořádně pochopil, neb stojí na dost chatrné logice. Vedlejší postavy najednou ztrácí účel a celé se to vyřeší dost zkratkovitě a neuspokojivě. ()

Miseet

Wow, Uma Thurman v tomto ztraceném nepropagovaném filmu. Ta samozřejmě svou roli zahrála perfektně, jako vždy. Má natrénováno. Pro role studentek byly také vybrány sympatické herečky, které si dobře vedly. Námět sám o sobě je nezajímavý, ale prostředí domu má určitou atmosféru, ze které trošku i mrazilo. Nicméně je to pro mě film na jedno kouknutí, jelikož jsem snímek viděla před pár týdny, a už jsem si na něj ani nepamatovala, a musela jsem si ho oživit. Jako celek to vůbec nefungovalo. ()

honajz2

Ve vší té záplavě duchařin, které už stejně nemohou přinést nic nového, je tohle celkem netypický počin. Holky se nechovají jako debilové, není to založené jenom na lekačkách, dokonce i celý ten film je takový poklidný. Dokonce to i zaujme atmosférou. I ten nápad je zajímavý.Akorát mě teda štve, že to finále je nedořečené (SPOILER škola hoří a duchové tam pomateně chodí po chodbách, proč tomu tak je nám film nevysvětlí, do toho tam pořád chodí a umírají ti učitelé a snaží se to tam zachránit, občas se taky chovají dost nesmyslně KONEC SPOILERU) a mě tyhle nevysvětlené věci vadí, hlavně když film přijde se zajímavým nápadem a myšlenkou. Navíc ta super atmosféra odlehlého dívčího internátu nevydrží celý film. Co se toho prostředí týče, zmínil to tady už ricci.s, ale i já si při tom vzpomněl na The Woods, taky celkem dobrý horor. Co se tady tohodle ale týče, na 4* mi tam něco chybí, takže jenom silné 3*. ()

dubinak

Zezačátku se zdálo, že by to mohl být další "Sirotčinec slečny Peregínové" a kousek Burtnovského feelu tam skutečně chvíli cítit bylo. Rozjezd až první polovina byla docela fajn, Uma se mi ve své roli líbila, takové to hloubání nad dějem bylo příjemně napínavé a záhadné, ale vyvrcholení bylo pro mě silným zklamáním. Věřím, že v knize by se toto téma dalo strávit asi mnohem lépe, než na plátně. Přišlo mi totiž, že tam, kde to mělo na diváka působit nejvíc dramaticky, to začalo skřípat a svezlo se to až do komických vod. Po zhlédnutí jsem si říkala, že jsem taky možná nebyla cílovou skupinou, protože to zapáchalo docela teenagrovským odérem. Za mě tentokrát velký krok vedle. ()

vesper001

Bradavická továrna na výrobu géniů. Ne že by to úplně nefungovalo. Pointa je docela originální a řeší palčivou otázku, co s mladými kriminálníky, když nechcete zatěžovat daňové poplatníky. Na efektech se nešetřilo, strašidelný dům je (skoro) vždy sázka na jistotu, potíž je v postavách. Charaktery nadějných žaček jsou v lepším případě ploché, v horším úplně duté, a nějak se nemůžete přimět k tomu, aby vás zajímalo, co z nich nakonec bude. Ale bubáci jsou pilní a Uma nepříjemná až na půdu... aspoň že tak. ()

Sabrewulf

Proč se takové chujoviny točí? Říkám si, Uma Thurman ve fantasy hororu? Jaktože nevím o existenci takového filmu? Odpověď je už na začátku. Protože chujovina. P.S: kompozice digitálního požáru odporná. ()

Cedr

Tuctový horůrek, který nevyděsí, ale zaujme svým prostředím. Odlehlé soukromé školy jsou prostě top. ()

ecceHOMMO

Námetom filmu je kniha Lois Duncan - "V tmavej chodbe" , ktorú som mal možnosť čítať a veľmi rýchlo som zistil že práve tento snímok je knihou inšpirovaný. Vývoj deja ma tým nemohol prekvapiť a i preto vnímam snímok len ako mierne podpriemerný.....Ten kto čítal knihu vie, že je napísaná ako young adult horor...a keďže filmári sa to tiež snažili poňať v tomto duchu žiadne extrémy a krvilačnosť sa nedá očakávať....a film zostáva v duchu teenagerského fantasy hororu. ()

Johnny.ARN

Za námet to má hviezdu. Cortes asi lubi robiť s takou temnou atmosférou a desiť divákov sofistikovaným spôsobom. Dosť dlho je to ale také nepriehľadné, naťahované aby potom z ničoho nič prišlo finále, ktoré ma rýchly spád. Casting bol asi adekvátny k rozpočtu, skôr tu ale išlo o tú myšlienku a atmosféru. Za mňa fajn. 3 z 5 ()

LUKICKK

Příběhově mi to přišlo celkem slabý, ale nějakým způsobem mě to celkem bavilo. Pokud nejste nároční na propracovanost příběhu tak si to celkem užijete. Swag Kit. ()

666Carnage

Překvapilo mě to herecké obsazení. Film je tuctovka, ale dobře se na to koukalo a je to prostě takové temnější fantasy s lehkým nádechem hororu. Jako taková jednohubka na večer je to přijatelný. 55% ()

iXtr3m3

Slabučké, slabučké, slabučké. Tri slabšie hviezdy len za slušné technické spracovanie, slušný casting a výpravu. Inak zabudnuteľná aj zabudnutiahodná priemerka. ()