Hadí doupě

• Velká Británie Crooked House (více)

V nejspletitějším příběhu Agathy Christie se soukromý detektiv Charles Hayward (Max Irons) na žádost své bývalé milenky pouští do vyšetřování podezřelého úmrtí jejího dědečka, bohatého patriarchy, aby pachatele našel dřív, než Scotland Yard odhalí temné rodinné tajemství. Na rozpadajícím se statku, obklopen jedovatou atmosférou hořkosti, odporu a žárlivosti, se Hayward setkává se třemi generacemi rodinné dynastie včetně divadelní herečky (Gillian Anderson), čerstvé vdovy (Christina Hendricks), která byla o 50 let mladší než její muž, a ženské hlavy rodiny lady Edith de Haviland (Glenn Close). (Bontonfilm)

vitekpe

Spis to vypada jako takovy "noir" pokus od anglicanu. I pres dobre obsazeni a ocekavanou vypravnost je film nudny. Ja to chtel videt hlavne kvuli me oblibene GA v cerne paruce. :) ()

Hanys_

Straaaaašlivě utahaná detektivka, která sice nabízí libový casting a prostředí zámku, které je na tenhle typ filmů ideální...jenže fakt je to celou dobu až moc ospalé a čekání na odhalení vraha bylo skoro nekonečné. ()

kolemjdouc

Kvituji že byly zachovány všechny prvky klasické anglické detektivky i když se na výrobě podíleli Němci a Američané.Dala bych celých pět ,protože výběr a výkony herců byly velmi kvalitní ale ubírala tomu kamera záběry jakoby ze spodu.To se kameraman plazil po zemi?Už mě iritují nekonečné  pokusy s filtry na kamerách a nereálných záběrech.Můžeme zde potkat hodně známých tváří , kde se maskéři zas ukázali :-(.....Chvílemi mi to přišlo jakože se dívám na Adamsovic rodinku!Měla jsem co dělat abych se soustředila jen na děj. ()

Chudobka

Agathu Christie mám přečtenou skoro celou (na chuť jsem jí přišla ale poměrně pozdě), Hadí doupě jsem znala. Kniha je klasická dobrá Agatha, filmové zpracování je však zdlouhavé a  Max Irons bohužel nudný a nevýrazný, postrádající charisma. Zaujala mě hlavně Glenn Close. Navíc jsem udělala chybu a sledovala film na Nova Cinema. Proložený reklamami se nekonečně vlekl, takže jsem se nedodívala. Pokud bych si chtěla připomenout závěr, sáhnu si raději do své knihovny. Ale nebylo třeba. Nepamatuji si vždy všechny pachatele, ale tohoto (tuto) ano. ()

BOURQUE

Detektívny film pre nóbl spoločnosť. Celé je to však na nižšej úrovni. Režisér v podstate nevyužil potenciál priestoru, herci/herečky (aj tie skúsenejší) zase majú nevyrovnané výkony. Záver príliš rýchly a bez väčších emócií. Nepochybujem o tom, že kniha od A. Christie je lepšia. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Gaia.M

Já se přiznám, že sice jsem knihomol, ale příběhy Agathy Christie neznám, její psaní mi nesedlo, takže jsem v podstatě netušila do čeho jdu. Celou dobu jsem tipovala, kdo bude vrah, ale byla jsem totálně mimo. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to udělal a když to pak řekli, čuměla jsem s otevřenou pusou. Fakt skvělé drama. Určitě doporučuji a doporučuji to i těm, co nemusí detektivky. Za mě dobrý. ()

DAPDO

Dokoukal jsem to úplně v pohodě. Není to žádná špička ledovce, místy je i nuda, ale příběh jako takovej a zápletka s nečekaným koncem mě celkem bavila. Musíte prostě přepnout na to, že je to Agatha Christie a nečekat násilí, krev a akční scény. Prostě příběh o jedné zajímavé rodině, kde je podezřelej úplně každej. ()

Kritik.

Keďže poznám takmer všetky príbehy Agathy Christie, a hlavne viem aké píše originálne a šokujúce zápletky, tak som si hneď zo začiatku priveľmi prešpekuloval výsledok. Čakal som aj v tomto príbehu niečo šokujúce, ale nič neprišlo. Áno áno, pre mnohých záver filmu šokujúci je, lebo poznajú len klasické detektívky, ale ja som čakal viac. Že vrahovia budú všetci, že sa obeť zabila sama, alebo že nič nie je tak ako sa zdá. Chybou je však, že čo mi ako prvé napadlo, to aj bola pravda. Vrahom bola osoba, ktorá síce zdanlivo je nepravdepodobnou, ale hneď keď sa na scéne objavila, čosi vám nesedí. Všetko bolo presne tak ako sa zdalo. Akčný koniec filmu síce dodal grády, ale nezdvihol moje hodnotenie. Budem optimista a označím film za priemer. Ešteže sme v ňom mohli vidieť pekné scenérie, kostýmy, budovy a autá z mojej obľúbenej doby:) ()

Adiemus

Ještěže jsem se nenechala odradit zdejším podprůměrným hodnocením. Nezdá se mi, že by se kvalita tolik lišila od některých poirotovských a marpleovských příběhů (pominu Tommyho a Pentličku, kteří mi nikdy k srdci nepřirostli), navíc mě potěšili Glen Close i Julian Sands. Jediným, i když pro mé uši nezanedbatelným záporem byl neadekvátní dabing Josephine. ()

denulik

Akurát vhodné na nedeľné popoludnie, keď sa prejete Poirota. Z toho príbehu sa rozhodne dalo vytĺcť viac, takto zaujala hlavne výprava. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Jéééj, to zas bylo. Typická "komorní" kriminálka, kde se 2 hodiny vyslíchají všichni přítomní. Postavy nezáživné a rozuzlení jsem tak nějak tušil. ()

Looka

50% stejně jako u Vraždy na Nilu i zde jsem bohužel odhalil zápletku dlouho před koncem. Body pouze za pèkné zpracování vizuálu. ()