Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

hujerita

Nebyť prvej časti tak je to na plnú paťbu. Všetko bolo super, od režiséra až po hercov. Paráda. časom možno aj na plné počet. ()

L.O.T.R

Asi budem v menšine, no za mňa rozhodne namakaný upgrade pôvodného dielu. Tiež satu nájde pár hluchých miest, ale tak isto to bolo aj v jednotke. Čo sa ale zmenilo je lepší scenár a vykreslenie postáv. Hudba je bravúrna. Proste krása. ()

im8

Bavilo mě to více než jednička. Asi cyničností příběhu plus umně budovaným napětím. Brolin i Del Toro výborní, uvěřitelní. A i když se ve finále ocitnou zásahy bílých límečků na jiné straně pomyslné barikády, mají toho společného více, než by si chtěli přiznat. Už se těším na trojku. ()

EternalS

Já bych se mohl na tyhle drsné, přímočaré Akční / Drama / Krimi / Thrillery s pekelně hustou atmosférou dívat klidně od rána do večera, sedm dní v týdnu. Šlape to jako skvěle seřízené švýcarské hodinky od jedné akce ke druhé, bez zbytečných hluchých míst. Brilantní režie, nápaditá kamera. Benicio i Josh bezkonkurenční. Malinko se zde opomíjí skvělý výkon mladinké Isabely Moner. Její pohled při scéně ve vrtulníku je k nezaplacení. To samé mladý grázlík Elijah Rodriguez. Úplně finální scéna, kdy si se sklopenou hlavou uvědomuje, že je nejspíš konec - paráda! Jediné mínus ode mě za úvodní scénu v supermarketu. Takhle se prostě žádná matka s dítětem nikdy nezachová. Jak je celý snímek naprosto uvěřitelný, tak tuto scénu režisérovi ani scénaristovi neodpustím. Jinak atmosférická pecka! Doufám, že bude co nevidět trilogie dovršena, už se nemůžu dočkat. PS: Josh Brolin je neuvěřitelně plodný: 2018 Avengers: Infinity War, Deadpool 2, Sicario 2. 2017: Only the Brave. Kromě komediálního Deadpoolu naprosto strhující výkon ve všech snímcích. Bravo! ()

floppy4

Uz to nereziroval Vilenueve a je to citit, je tam miestami naznak tej atmosky co mala jednotka a mozno som si to snazil len ja sam navodit. No je citit, ze je to uz vyvar. ()

panfilmu

Moc jsem se na tento snímek těšil, protože jednička byla naprosto úchvatná a až na EMILY BLUNT, byli všichni skvělý, no prostě, takový chlapský, drsný svět, kde se s ničím moc nepářou, pěkná podívaná. Jenže ta dvojka, je tak trochu jalová a taková nemastná neslaná, něco mi tam chybělo, BROLIN a DEL TORO, zahráli zase skvostně, asi mě vadí ten nedotažený příběh nebo co. Je to strašná škoda, ale i tak dobrá podívaná výrazně převyšující, ten průměr a podprůměr co se poslední dobou točí....... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Žádná pravidla pro tentokrát.... Chci tě uvolnit... Pomůžeš nám začít válku." - "S kým?" - "S každým." Na začáteku je to prima samej výbuch, drsnej Josh Brolin, klidné vyprávění děje. "Pokud chcete začít válku... Uneste prince. Král ji zahájí za vás." Po 23 minutách se konečně dočkáváme prvního záběru s hlavním hrdinou (Benicio Del Toro). Poté máme trochu akce, kterou doprovází psychická hra s šestnáctiletou dívenkou. Po 60 minutách nám oznámí: "Prezident na to nemá žaludek." - "Co jsi to řekla?" - "Skončili jsme. Tvým úkolem bylo zahájit válku s mexickými kartely, ne s mexickou vládou." Od této chvíle to začalo nudit. Probralo mně až usmrcení a následné vzkříšení hlavní postavy, což je v podstatě závěr filmu. Má to velice poutavý příběh, ale víc než 3 hvězdy nedám. - 60%. ()

Rumbambule

Víc než akční krimi thriller mi to připadalo jako krvavá road movie... Jako úplně nuda to nebyla, ale vlastně to bylo tak trochu o ničem a dost předvídatelné. A po tom průstřelu tváře bych čekala, že po roce bude aspoň trochu šišlat... ()

Miso1985

Filmársky opäť vynikajúce remeslo.Atmosféra (podporená aj veľmi dobre zvolenou hudbou)by sa naozaj dala krájať.A o dvoch ťažkých frajeroch v titulných úlohách je aj zbytočné sa baviť.Osobne by som uvítal ešte aspoň jednu dve akcie navyše a možno skrátil o pár minút niektoré iné scény ale celkovo to bola kvalitná robota.Viac podobných filmov. ()

JerryPilsen

Pokračování které stojí samo za sebe a žije si svým životem.Výborně vypointované finále dodává příběhu další rozměr. ()

72Nihlus

Nepáčilo sa mi to tak ako jednotka, ale je nutné podotknúť, že štýl jednotky ostáva = Boj proti špinavostiam rovnakými špinavosťami. Najlepšou vecou na celom filme je akcia...špinavá, drsná, ohlušujúca. Herecky sa tu opäť stretáva silné duo Brolin-Del Torro, kde tentoraz Brolin dostal lepšie línie a Beniciov výkon prekonáva. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /děj vyhrocenější než u 1. dílu a takový řekneme klasický, navíc motiv vyhroťme někde něco se už opakuje podruhý, celkově to trochu už je nadstavovaná kaše, ten film, navíc, jestli je 1. díl relativně uvěřitelný, tak tenhle díky své extrémnosti už teda určitě ne/, + /dvojka Josh a Benicio dobrá, škoda že vypadla Emily, atmosféra a napětí opět přítomno, ikdyž už to není takové jako v 1. dílu/, hodnocení - slušný thriller, obstojné pokračování docela, ale 1. díl o řád lepší, uvidíme co bude 3. díl, otevřený konec mu docela nahrál ()

SilGhost

Někteří z těch, co četli můj názor na první díl - Sicario: Nájemný vrah, mi po shlédnutí tohoto druhého dílu říkali, že toto pokračování se mi bude líbit. A měli naprostou pravdu. Jedno však ale musím Denisi Villeneuvovi přiznat, a to je to, že se mu podařilo vytvořit novou sérii s touto tématikou. A naštěstí tvůrci dvojky zřejmě stejně jako já viděli v prvním dílu naprosto tristní snahu o vysvětlující morální linku reprezentovanou psychicky nevyrovnanou agentkou. Naštěstí sám Villeneuve jí ve své usilovné snaze vytvářet silné momenty jednoznačně pro vždy nemilosrdně scénáristicky odstřelil. Škoda, kdyby jí ponechal roli špičkové agentky mohla zde doplnit skvělé duo J. Brolina + B. Del Tora. Nestalo se tak a byla zde nahrazena Catherine Keener, která není akční postavou, ale reprezentuje pozadí velení těchto operací s příkladnou flexibilitou rozkazům, které přicházejí shora… Na pozadí teroristických útoků se rozjede politicky zadaná vojenská akce jakýmikoliv prostředky destabilizovat prostředí kartelů. A právě zde se nám obsazení rozdělí na tři skupiny. Politiky a generály, kteří potřebují v reakci na teroristické útoky ukázat rozhodnost postupu proti těmto atentátům. Druhá skupina – velitele, kteří jsou někde uprostřed – jak bylo uvedeno flexibilní k rozkazům shora, a nakonec vykonavatele těchto rozhodnutí. A právě tohle rozdělení je stěžejním kamenem morality tohoto dílu. Političtí zadavatelé si nejsou schopni uvědomit při zadávání cíle, o jak velikém rozsahu akce rozhodli a ve chvíli, kdy to začne přesahovat jejich představu o nepříteli, kterého je potřeba zlikvidovat a měli by nést na svých bedrech následky svých rozhodnutí (v akci dojde k boji s policisty, kteří jsou placeni z kartelů obrátí se proti agentům a jsou zlikvidováni), tak se z toho snaží vyvléci s tím, že přikáží zrušit již rozjetou akci a veškeré důkazy zlikvidovat (tj. zabít najatého agenta – Alejandra včetně unesené rukojmí – dcery šéfa kartelu). I když film primárně vypadá, jako čistá akce, tak nejsilněji na nás působí další dokreslení stavu s převaděčstvím na Mexické hranici a těch, kteří se v této situaci musí pohybovat. Zatímco si nad tím politici „umyjí“ ruce, tak ti, co každou chvíli riskují svůj život musí o něj bojovat i proti vlastním zadavatelům, kterým jde v podstatě jen o jejich mediální obraz, a ne o řešení problému. Je více než jasné, že několik věcí poukazuje, že by mělo být pokračování, tak doufám, že nezůstane jen u náznaků a další díl bude následovat. (Co přinutí politickou garnituru opět povolat zavržené členy jednotky? Ev. co tyto členům můžou slíbit, aby opět pro ně pracovali? Najdou členové gangů fotku vrtulníku operujícího na cizím území?) Jen doplňuji do zajímavostí, že v akcích se používal jako zbraň také samopal UMP45. ()

Drslw

Dosť iné než jednička, ale stále sakra dobré. Takéto filmy bez debaty za 5 - pravda, keby nie ten záver.Takže 4. Ale beriem, že chcú trojku - a ja chcem tiež! ()

Jimbanga

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a nedočkal jsem se. Tím nemyslím bezmyšlenkovitou střílečku, ale něco čím bude moci konkurovat druhý díl jedničce. Pokračování mi přišlo lehce zbytečné a některé rozhodování postav a logika filmu nedávala smysl. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?