Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

feeme

Vidět Ghost Doga na obrovském plátně letního kina je myslím příhodné a podtrhující jeho atmosféru. Je neuvěřitelný, jak čistý zážitek si z toho člověk odnáší. To je za mě hlavní bravurnost, ta ryzost vyprávění, nic navíc, nic chybějícího. Roztomilá gansterka – nepřehnané emoce, hodně srandy a zmrzky. Tak, jak to má být. Jako vyrovnaná cesta samuraje. ()

Brejlil

Moderní samuraj předvádí kodex cti v prostředí velmi netradičním. Atmosféra amerického předměstí s rappery, zanikající italskou mafií a jistým bezčasím je dokonalá. Mafiáni jsou sice jen směšným odleskem dávné slávy, nejsou ale o nic méně nebezpeční. Pomalý film s dlouhými jízdami za hypnotického doprovodu rapu ve kterém náhlá eliminace famiglie působí jako exploze. Jarmusch si pohrává s různými klišé (komunikace založená na empatii překonává jazykové bariéry) a filmovými odkazy. Whitaker podává maximálně soustředěný výkon. Vhodné k meditaci v podvečerní čas. ()

Pawlisman

Z mého pohledu jeden z nejslabších Jarmuschových snímků. Přímý děj, pomalá gangsterka, atmosféra nějaká, ale taky ne extra silná či něčím vynikající, originalita a míra překvapení také ničím extra nevyniká. I tak hezky plynoucí film. 7,5/10 ()

Kratoc

Forest Whitaker jako nájemný zabiják? Děláte si ze mně srandu? Ale po shlédnutí filmu se musím omluvit a nejméně dvakrát. Celé je to natočeno tak, že filmem proplouváte a ani se pořádně nerozkoukáte a film je u konce. Myslím, že přízvisko akční si tento film snad ani nezaslouží. Akční scény nejsou až tak důležité i když do děje pevně patří, ale celá filosofie filmu mi byla velmi blízká a dost mne to oslovilo. ()

poet

Niekto chcel urobiť druhého LEONA, ale je to skôr desná zývačka a zo spánku vás preberie sem tam nejaká morda... ()

Jaroslaf

Spoustu věcí se mi tam nelíbilo. Hlavně ten rádoby cool zbytečnej střih u některejch pohybů ghost dogga nebo i v jinejch scénách. Pak zvuk švihu při každým jeho pohybu a to jeho podivný zakroucení zbraněma doprovázený tim zvukem. Setkání s RZA na ulici bylo spíš trapné než cokoliv jiného. Taky mi zůstalo záhadou proč se tam každá postava koukala na animáky a to i na Itchyho a Scratchyho... Jak je vidno, s Jarmuschovými filmy mám prostě problém a hudba nebo téma filmu mi můžou být sebevíce bližší. ()

Atheas

Motiv poslušnosti v tomto filmu sráží hodnotu tohoto snímku. Čekal jsem od tohoto filmu mnohem více. Bohužel, většina filmu zívarna. Vše bylo plýtké, zdlouhavé, fádní. Kromě čtení z knihy Hagakure byl tento film o Ničem. ()

hemul

Melvillov samuraj mal kanárika, Jarmuschov mal holuby, obidvoje je to ptákovina. Jarmuschov este o to vacsia, o co vacsi je Delon od whitakera, teda o dost. ako kazdy jarmusch - o ničom, ale tento raz bez humoru. ()

Gastovski

Nedovedu si představit někoho jiného v roli Ghost Doga než Foresta Whitakera. Je to role, pro kterou byl stvořen. Skvělá režie, kamera a v neposlední řadě i soundtack, a to jsem na hip-hop alergický. Mafiáni zde mají opravdu italské xichty a když se střílí tak je to opravdu lahůdkové. Velmi mě potěšila scéna s lovci medvědů, takhle na ty kriply pytlačivý. ()

PanPes

Hagakure - tak tenhle příběh se vypráví sám a člověku uteče 116 minut dlouhá stopáž jako by nic. Filmy od Jarmusche jsou přemýšlivé a ani Ghost Dog nebyl vyjímkou - mimo to je všechny spojuje i umně vybraná hudba stejně tak jako zde... Mě osobně hodně bavily scény se zmrzlinářem a neschopností lidské komunikace - přece jen trocha Jarmuschova existencialismu zůstane v každém z jeho filmů... ()

Tomihiro

Jedinci, jež se pokládají za válečníky, by se měli pokusit napodobit v různých směrech dávné samuraje uplynulých dní, i když se jim třeba nikdy nebudou schopni plně vyrovnat. V žádném případě by neměli předčasně vzdát onu snahu o sebezdokonalení. Taira Shigesuke - Bushido ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva