Lovci trolů: Příběhy z Arkádie

• Česko Lovci trolů od Guillerma Del Toro (více)
USA / Mexiko, (2016–2018), 20 h 42 min (Minutáž: 23–24 min)

Série(3) / Epizody(52)

Z nezměrné představivosti uznávaného filmaře Guillerma del Tora pochází příběh dvou světů, jejichž střet popisuje epická sága Trollhunters. Když obyčejný teenager Jim Lake Jr. na své ranní cestě do školy narazí na tajemný amulet, nečekaně objeví pod svým městečkem v Arcadii mimořádnou tajnou civilizaci mocných trollů. Jim je náhle je nucen hrát zásadní roli ve starověké bitvě mezi dobrem a zlem a rozhodne se zachránit svět – hned jak skončí hodina tělocviku. (TV Minimax)

Recenze uživatele Víteček k tomuto seriálu (1)

Lovci trolů: Příběhy z Arkádie (2016)

Rozhodně kvalitní seriál. Je to zřetelně cílená na mladší publikum a poznat to je, ale je to zpracované dobře, takže něco to dá i straším. Hlavní trojka byla na můj vkus trochu moc tradičně sestavená, ale zároveň to byly dobře vytvořené konzistentní postavy, které byly sympatické, takže to zase tolik nevadilo. Celkově byla nejlepší první řada se svým skromnějším pojetím nebezpečí a ve třetí bylo naopak pár prvků, které jsem tolik neocenil, ale nebyl mezi nimi až takový rozdíl a proto hodnotím jako celek, protože žádná z řad výrazněji nevybočila žádným směrem. Kvalitě animace se pak na seriál dá vytknout jen málo. Ano, někomu třeba nemusí sedět, ale já problém neměl a každopádně je udělaná dobře a příjemně se na ni kouká. Jeden z lepších animovaných seriálu v tomto formátu (cca 20 min a mířené spíše na mládež) minimálně posledních pár let. ()